Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kaja79

Jak dbać o ciało w ciązy???

Polecane posty

Hej dziewczyny. Jestem w szóstym miesiacu ciąży, bardzo boję się rozstępów na piersiach i brzuchu,piersi rosną mi w gigantycznym tempie. Czy moąna jakoś je masować żeby lepiej ukrwić? Bo kremami smaruje.Dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boomi
to co sie stanie z naszym cialem w ciazy to chyba 50% dbalosc o nie a 50% to predyspozycje genetyczne. jedne dziewczyny zajadaja sie i jak same mowia nie tyja i nie nabieraja wody i nie maja rozstepow a inne uwazaja na to co jedza smaruja sie masuja a i tak puchna i sa usiane rozstepami....to chyba jak na loterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie - loteria... od 3 miesiąca ciąży smaruję się: najpierw oliwką Bubchen, potem Fissanem, a teraz na noc oliwką na dzień kremem p.rozstępom z Gerbera a mimo to pojawiło mi się kilka rozstępów na piersiach. brzuch na szczęście bez rozstępów (chociaż już ogromny :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko , to faktycznie. Ale słyszałyście moze a jakichś masażach? Można masować brzuch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie masz zagrożenia ciąży w postaci przedwczesnych skurczy (twardnień brzuszka) to masuj - ja niestety nie mogę, bo masowanie zarówno brzucha jak i piersi wzmaga skurcze macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czym masować brzuch i piersi? Jakąs szorstką rękawica czy jakimś przyrzadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bessie
Ja używałam kremu gerbera na rozstępy i chyba zadziałał, bo nie mam żadnych, a przytyłam w ciąży 18 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje kremikiem Gerbera i oliwka, tak jak dziewczyny i do tego uzywam dloni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malalalallaall
ja smarowalam brzuch zwykla oliwka dla dzieci i nie mam rozstepow:) to zalezy od ciala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smarowalam sie codziennie oliwka i mimo iz przytylam ponad 20 kg nie mam ani jednego rozstepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja twierdzę że mały przyrost wagi daje lepsze efekty niz kremy - owszem niektóre osoby nie maja wpływu na wagę, ja co 2,3 dzien smarowłam się zwykła oliwką ale byłam na diecie w efekcie przytyłam raptem 11kg a urodziłam dwójeczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malalalallaall
11 kg ? i blizniaki gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to za pomysł byc na diecie w ciązy ??????? rozumiem jesc normalnie nie przejadac sie i nie obzerac ale byc na diecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jines
Ja też używałam Gerbera i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dieta dla cukrzyków i wątrobawa - zresztą nie nazwała bym tego dietą tylko rozsądnym odżywianiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruncia
ja smarowałam się na przemian- gerberem na rozstępy i oliwką dla dzieci, chociaż przyznam, że na swędzący brzuszek pomagał tylko gerber. w ciąży przytyłam 15 kg a rozstępów ani śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łamaga
Widzę, że sporo dziewczyn tego gerbera używa, to chyba też sobie kupię. Wprawdzie jestem dpoiero w 10 tyg., ale lepiej na zimne dmuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można też wykonywać ćwiczenia ujędrniające biust. Np. złożyć dłonie na wysokości biustu, i ściskać je do siebie lub na odwrót - robiąc \"haczyk\" z palców ciągnąć w przeciwną stronę. Mnie rozstępy pojawiły się na piersiach zaraz na samym początku ciąży. Chyba w 7tc. Wokół brodawek mam brzydkie różowe rozstępy. Na brzuch i pośladki używam kremu pharmaceris, ale skoro polecacie gerbera to chyba się skuszę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egositka
Gerber do ciała, masaże ciepłą i zimną wodą, ruch w rozsądnych ilościach i zdrowe odżywianie. I nie ma się czym martwić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja przez całą ciążę brałam suplementy herbalife. Czułam się po nich bardzo dobrze i nie szkodziły dziecku :) Teraz chcę spróbować kremu pod oczy , widziałam tutaj http://stylzycia.sklep.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie smarowalam a brzuszek płaski i bez rozstepow. Masaże mogą pobudzać do przedwczesnego porodu. Ja nie mogłam maskować właśnie dlatego.a o ciało trzeba dbać przed ciążą. Jak będzie jędrne przez cwiczenia to w ciąży lepiej zniesie wszystko i szybko urodzisz. Co to za pomysly dbać dopiero w ciąży. Jak było sflaczale przed to żadne dbanie nie.pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam blizniaki zero rozstepow skora wrocila do normy. Ale cala ciaze smarowalam dwa razy dziennie brzuch najpierw babydream potem bio oil. Nie odpuszczalam nawet w upaly. Pilnowalam tego bardzo i czulam ze skore mam nawilzona i mieciutka. Przed ciaza mialam stare rozstepy na nogach z okresu dojrzewania wiec myslalam ze w ciazy bede je miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura, panienko z 00:44. Przed ciaza miałam piękne, umięśnione ciało. Waga 46 kg, wzrost 158. W ciąży urosły piersi i brzuch, wygladalam jak na bliźnięta, miałam za waska miednice, dziecko było z przodu, duże, ponad 4 kg, miałam duzo wod i porodzie została mi na brzuchu niewstapiona skora pomarszczona, tj. poorana rostepami, bo w ciąży tak mi rosl brzuch, ze była szklista, swedzaca, zedne smarowanie nie pomagalo. Mimo upływu lat, dbania i cwiczen, skora dalej wisi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbyś kupiła jakiś sprzet do pielęgnacji ciała? Na avans.pl są takie rzeczy,myślę że to bedzie bardziej trafiony prezent niż jakiś kosmetyk czy bluzka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno ćwiczenia, duża ilość wody, relaksujące kąpiele i przede wszystkim nawilżanie. U mnie super sprawdza się balsam cetaphil dermoprotekor, skóra jest po nim gładka i przyjemna, nie ma żadnych podrażnień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czegokolwiek byście nie używały to wklepujcie a nie masujcie. Podczas masowania zarówno brzucha jak i piersi wytwarza się oksytocyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość manuela
wiadomo, że różne witaminy, ale i również trzeba myśleć o zapobieganiu rozstępom już będąc w ciąży żeby nie dopuścić do powstania ich no i jak również warto nawilżać całe ciało i nawadniać. ja stosowałam olejek bio oil, jest bardzo delikatny i dobrze nawilża. po nim nie powinno być kłopotu z rozstępami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×