Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mrmb

ogrzewanie gazowe

Polecane posty

Gość alamakotaa
aż wyciągnęłam swój ostatni rachunek-zużycie od 22.12 do 20.01 to 546m3,mam piec dwufazowy (znaczy ciepła woda i ogrzewanie),mieszkanie na II piętrze, ponad 120m2,sypialnia kaloryfer zakręcony,piec nastawiony na 50stopni-temp. wody,bo mi w zeszłym roku nawalił czujnik temperatury pomieszczenia,a pan z serwisu mnie dwa razy już olał (nie przyszedł,jak się umówił-po gwarancji to się nie spieszą do napraw,zresztą-do przeglądu pieca też nie) a rachunek za ten miesiąc-to 975,31 jestem "zmarźluchem" i z chęcią bym piec 'podkręciła' na maksa,ale płakać mi sę chce,jak rachunki przychodzą,temperatura to ok. 22stopnie,w łazience cieplej,w pokoju syna-narożny,ocieplany z zewnątrz-zimniej sugerowana przez producenta pieca temperatura w dzień 20,w nocy 16-18 stopni jest dla mnie nie do przyjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktos lubi miec kotłownie w salonie .... to jego sprawa ... A drzewo to najlepsze do palenia jest 18mc po scieciu .... 1 tona wegla odpowiada ok. 4-4,5 m.p buku , lub debu ... a sosny nawet 7-8 m.p m.p -metr przestrzenny miara odjetosci drzewa .... przewaznie to nie opłaca sie palic drzewem , chyba ,ze jest dostep do odpadowego .... (za ile sie kupi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaką kotłownie? Napewno widziałes u kogos źle postawiony kominek gdzie w salonie pełno dymu,kurzu i smród spalenizny. Fakt znam kilku takich co mają kominek a nie uzywają bo niby brudzi się im itd. U mnie jak bys wszedł do salonu nie poczujesz dymu i spalenizny .Mam kominek z drzwiami harmonijkowymi które mozna rozsunac i jest otwarty kominek. W tej pozycji tez zero dymu.Szybe czyszcze raz na miesiąc (system czystej szyby) i jest zawsze czysta. Popiół wystarczy wyciagnac kosz z popiołem i wynieść do kubła. Za to same zalety i jaki klimat w salonie. Niesamowite wrazenie siedziec sobie na kanapie w zimowy wieczór przy kominku i popijac browarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz piec alamakota? Napewno zwykły dwufunkcyjny. Jak jeszcze z otwarta komorą spalania to wcale się nie dziwię. Zmien na dobry kondensat. Koszt pieca zwróci ci się bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tona węgla jak znalazłem w necie to 300-500pln za tonę ,1mp drrzewa 90plnx 4.5mp to 405pln czyli na to samo wychodzi.Ale smród węgla spalanego to masakra. Palone drewno wrecz pachnie. Szczególnie brzoza i dab daje w salonie piękny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stonowany6
Nie zastanawialiście sie nad innym sposobem ogrzewania-jaki jest teraz dosyc pompularne ze wzgledów ekologicznych- pompy ciepła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ile kosztuje
Chciałam pociągnąć temat ale zapytać o to, ile kosztuje mniej więcej założenie ogrzewania gazowego w mieszkaniu 53m2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romka_
Ogrzewanie gazowe czy ogrzewanie na prąd- poważny dylemat. Ja mam gazowe i posiadam piec dwufunkcjny (ogrzewanie mieszkania+ wody). Mieszkam w starej kamienicy i mam malutkie mieszkanie 35m2 i za miesiąc w okresie grzewczym mam rachunki rzędu 250- 300pln. Chyba tragedii nie ma. Ale niedługo zmieniam ogrzewanie na piece akumulacyjne bo przy tej wielkości mieszkania ceny za ogrzewanie prądem czy gazem niewiele sie różnią. A wiadomo, że ogrzewanie na prąd jest 100 razy bardziej bezpieczniejsze niz gazowe i dla środowiska jest mniej szkodliwe. Takie bardziej ekologiczne:) Zresztą dla mnie piece akumulacyjne wygladają bardziej estycznie i nowocześnie niż gazowe. Wodę będe podgrzewać przepływowym ogrzewaczem, zdaniem fachowców najlepszy sposób. Jeśli kotś ma dylemat, które ogrzewanie jest lepsze warto poczytać kilka opinii ekspertów. Znalazłam fajny serwis na grzejnikionline.pl i tam jest wszystko opisane tak na chłopski rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieoprocentowany
Dom 120m/kw , rachunki za gaz max 500 pln za 2 miesiące. To za ogrzewanie, ciepła wodę i gotowanie. Na dole stoi kominek taki malutki gdzie zimą się nieraz przepala. To chyba nie drogi co? Jak nowe bylo kominka to 600 pln na 2 miechy. Adler warunek to dom dobrze docieplony. W starym domu bez docieplenia z zwykłym piecem to fakt, może być drogo. Acha, w domu 22 stopnie bo tak minolty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli się zdecydujemy na piec gazowy, to warto często poddawać go badaniom serwisowym, żeby wiedzieć, czy nie stanowi on zagrożenia. Mogę polecić dobrą firmę, która zajmuje się naprawą i dbaniem stanu technicznego pieców firmy Vaillant http://naprawapiecow.szczecin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 4 dni temu zakładałam do mieszkania 70m2 piec 2 funkcyjny Aristona cena 1629zł +50 kurier bo z Poznania piec zamontowanie wraz z 4 x grzejniki i rurki plastikowe wszystkie zaworki + robocizna zapłaciłam 2400 we Wrocławiu i trwało to zaledwie 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o piece akumulacyjne-nie radze bo cieplo masz rano,a wieczorem zimno w domu.Ja w mieszkaniu mialam 3 piece akumulacyjne po 3 kw i roczne zuzycie pradu to bylo ok 9ooo kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogrzewam dom na gaz i nie ma żadnych zastrzeżeń. Nie wychodzi szczególnie drogo, ale przede wszystkim jest bardzo wygodnie. Należy jedynie pamiętać aby kupować gaz od sprawdzonego dystrybutora. Ja zawsze mam od nich: http://www.gal-gaz.pl/ Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a daj spokoj, moi rodzice maja ogrzewanie gazowe i placa taka kase, ze to sie w glowie nie miesci serio... ;// ja ogrzewam z pgnig http://termika.pgnig.pl i nie place duzo ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jeżeli jest tylko możliwość to powinno się instalować ogrzewanie gazowe (wygoda) oraz ogrzewanie drzewno-węglowe (tańsza opcja na cieplejsze zimowe dni). Mam takie dwa piece – zębiec oraz junkres. Gazówkę kupowałem w http://instalacjeceramika.mazowsze.pl/ - pan robił mi też montaż. Samo ogrzewanie gazowe, np. w domu jest jednak dość drogie w skali roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy jakie to ogrzewanie gazowe, u mnie koszty były niż kiedy ogrzewalismy prądem, instalacje gazowe zakladali nam eran.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie boicie sie ogrzewania gazowego? ja to mam paniczny lęk przed tymi wszystkimi piecykami ;( moim zdaniem lepiej inwestować w bezpieczniejsze rozwiąznia, jak np. pompa ciepłą... mojej kuzynce niedawno instalowala ekipa z http://www.firmaszalek.pl i z tego co mówili to wydaje sie to dobrym i przede wszystkim bezpiecznym!! pomyslem na ogrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość górnikzgór
ja jakoś nie mogę się przekonać do ogrzewania gazem, taniej wychodzi z tego co wiem węglem. znajomy kupuje od dłuższego czasu w SmartTransie w Tychach i naprawdę jest zadowolony z ich usług. Zdziwiło mnie to, że można nawet brać u nich na raty! Co jest wielkim plusem ; ) telefon do nich to 503 352 341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem ogrzewanie gazowe jest jednak wciąż najbardziej popularne, bo jest po prostu wygodne. Trzeba tylko porządnie zrobić instalację. Na przykład dobre komponenty są w http://www.witzenmann.com.pl/ - do instalacji gazowych w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze jest polaczyc gazowe ogrzewanie (http://www.gal-gaz.pl/) z ogrzewaniem na wegiel. I kiedy jest juz naprawde zimno to dogrzac weglem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uważam, ze gazowe jest ekonomiczne, i polecam eran com pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salsita
Jeśli instalacja jest dobrze postawiona i kocioł wystarczający względem metrażu, to nawet nie ma takiej potrzeby. Zauważ, że do nowych kotłów gazowych (junkersy itd.), które mają już w większości kondensację, za parę lat będzie można dołożyć panele solarne (to znaczy już można, ale czekamy na spadek cen ;). I to dopiero będzie połączenie - i opłacalne i ekologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gazowe swoje kosztuje, ale na pewno dobrze ogrzewa jednak czasem może dojść do awarii więc wypada mieć na taką okoliczność sprawdzony serwis, na przykład serwis24.wroclaw.pl/, czynny całą dobę i cały tydzień. Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o ogrzewanie gazowe, to z pewnością jest to najmniej pracowita opcja, nie trzeba się o nic martwić. Ja mogę polecić tę firmę http://www.ziso.net.pl/ znają się na rzeczy więc na pewno pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalek
szukam porady jak dogrzewac gazem, pale w piecu kaflowym w pokojach zimą 20 st. mieszanie 65m . chce dogrzewac do 21 st jaki moze byc koszt dogrzewania tego 1 stopnia różnicy w nocy wylączone bo pic kaflowy trzyma tem. 20 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Online Expert
Witam, Jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań dostarczania energii cieplnej do budynku jest wykorzystanie gazowych kotłów kondensacyjnych. Urządzenia te posiadają dużo wyższą efektywność energetyczną w porównaniu do tradycyjnych kotłów, zwłaszcza gdy pracują w instalacjach niskotemperaturowych, takich jak ogrzewanie podłogowe. Wówczas również w okresach zimowych występuje w urządzeniu proces kondensacji, zwiększający sprawność urządzenia. W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem, do którego kontakt można znaleźć na stronie internetowej www.junkers.pl. Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. Pozdrawiam, Konsultant marki Junkers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam dom 140m2 i przez 4 lata ogrzewałem go ekogroszkiem a teraz od 2 lat ogrzewam gazem ziemnym i koszt jest porównywalny piec montowała mi firma http://www.ziso.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×