Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

acidofilna

POMOCY!! Smrodliwe zwierzątka...........

Polecane posty

Zostalam wczoraj obdarowana dwiema slicznymi myszkami. Sa kochane, problem w tym, ze to samczyki i strasznie smierdza! Moze nie tyle myszki smierdza, co ich mocz. Jak zniwelowac ten zapach?? Macie jakies doswiadczenia z czyms w rodzaju pochlaniaczy zapachow? Pomozcie, bo normalnie dusze sie od tego smrodu, a wietrzenie niewiele daje... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wegiel aktywowany
wegiel aktywowany pochłania wszelkie zapachy koci żwirek go zawiera i dobrze pochłania zapachy nie wiem czy się myszki kastruje u weterynarza, ale kot po takim zabiegu nie śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję :) poszłam za Twoją radą, przeczesałam też fora o myszkach i faktycznie, żwirek dla kotów polecają. Kupiłam specjalną ściółkę i jakiś granulat wiążący zapachy...zobaczymy co będzie. Najchętniej położyłabym obok klatki jakiś pochłaniacz, coś w rodzaju pochłaniacza do lodówek, ale nie wiem czy coś takiego można dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są również trocinki aromatyzowane zapachem jabłka albo pomarańczy, ale trzeba sprawdzić czy myszki nie są na nie uczulone. Dobrze jest również trzymać zwierzaczki w klatce a nie w akwarium, bo w niej mają przewiew, a w akwa smrodek się gromadzi. Kocie żwirki - tak, ale drewniany (np. Pigwa, Benek Pinio itp.) - bo bentonitowy mogą \"zeżreć\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam o tych aromatyzowanych trocinach, ale chyba sie nie skusze, bo zapach moich myszek jest cholernie intensywny i moze przenikac przez zapach wiorkow, dajac niezbyt ciekawe polaczenie. zaopatrzylam sie w takie przezroczyste niewielkie granulki fresh\'n\'easy, specjalnie dla gryzoni...maja podobno w ciagu sekundy usuwac nieprzyjemny zapach i wilgoc... kupilam tez sciolke Cat\'s Dream, bardzo polecana, licze, ze pomoze.. jutro wymyje im klatke i nasypie tych granulek.. moze ktos ich uzywal i moze sie wypowiedziec?? dosc drogie sa, cholera, jak na taka pierdolke dla myszek, bo az 8 zl za 1 kg, ktory wystarcza na jedno uzycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, hej :) tak jest, 8 zl za kilogram. tez uwazam, ze to drogo, tym bardziej, ze do kuwety nalezy wsypac cala zawartosc opakowania. wymienia sie podobno co 2 tygodnie. za 7 kg sciolki dla kotow i gryzoni zaplacilam tez jakos 15 zl, ale chyba nie bede tego uzywac. dzis umylam myszolom dokladnie klatke i wsypalam ten granulat. jak narazie jestem bardzo zadowolona z efektow. pomimo tego, ze mocz moich samczykow naprawde ma bardzo intensywny zapach i ostatnio po godzinie od wymycia klatki zaczynalo naprawd emocno smierdziec, to teraz przyznac trzeba, ze nie czuc zupelnie nic. nawet, kiedy wchodzi sie do domu po paru godzinach spedzonych na dworze,kiedy - wiadomo - wszelkie smrodki od razu w czlowieka \"uderzaja\" na wejsciu. zobaczymy jak bedzie jutro, ale jestem dobrej mysli. calkiem skuteczna rzecz, ten granulat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żwirek i granulki jedno
ale pamiętajcie że soda oczyszcozna zwykła to najlepszy pochłaniacz zapachów wystarczy postawić na spodeczku gdzieś na półce blisko. Jak chcecie, można wkropić do sody parę kropli olejku zapachowego SODA rządzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja trzymałam mychę w zwykłym kocim żwirku i nic nie śmierdziało :) też samiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykly koci zwirek?? taki jakby piasek? musze znac jakies alternatywy dla tego mojego granulatu, bo widzialam go tylko w jednym sklepie, jak przestana go sprowadzac to marny moj los... aaa, ten moj granulat wyglada tak http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?products_id=1489 juz drugi dzien im tego nie wymienialam i nadal nie smierdzi (wole sbie nie wyobrazac co by bylo, gdybym tak dlugo trzymala myszki w trocinach). kupie dzisiaj ta sode oczyszczona i postawie na polce obok myszek, na pewno nie zaszkodzi. dzieki za rady :) teraz tylko musze poskromic rogaty charakter jednego z moich łaciaczkow, bo czuje sie zbyt pewnie w klatce i gryzie drugiego myszola az do krwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykły koci żwirek marki \"szczęśliwy kot\" z carrefoura :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×