Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwona_nesca

Mufinki faktycznie takie dobre?

Polecane posty

No to najpierw Muffinki z fetą i szpinakiem - próbowałam, dobre :) Przepis na 12 sztuk 250 g szpinaku świeżego lub mrożonego 350 g mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli 2 jajka duże 1/4 szklanki oleju 250 ml jogurtu naturalnego 250 g fety - pokroić w kostkę Szpinak ugotowac w lekko osolonej wodzie na średnim ogniu 5 minut - mozna dodać odrobinę czosnku jeżeli ktoś lubi. Odcedzić, odcisnąć lekko łyżką i posiekać. Mąkę przesiac do dużej miski, dodać proszek i sól. Osobno ubić jajka, olej i jogurt na średnich obrotach. zmniejszyć obroty i po trochu dodawac suche składniki, na koniec łyżką wmieszać szpinak i fetę. Piec ok 20 minut w 180 stopniach. Teraz takie babeczki z owocami, myslę, że można dowolnie zmieniać czy będą to wiśnie, gruszki czy np morele. ale tych nie próbowałam robić jeszcze. Przepis na 18 sztuk 300 g mąki 2 łyżeczki proszku szczypta soli 125 g masła 250 g cukru 1/2 łyżeczki olejku migdałowego 2 duże jajka 1/2 szklanki mleka 200 gr odsączonych wiśni bez pestek - grubo pokroić (ale jak mówię wydaje mi się że do migdałów będzie pasowała też gruszka czy morela, a gdyby nie dodac migdałów a np orzechy lub nic to właściwie chyba każdy owoc się nada) 75 g migdałów, grubo posiekanych lekko uprażonych. Mąkę przesiać do miski, dodać proszek i sól. Osobno ubić masło, 200 g cukru i olejek migdałowy, dodawać po jednym jajku jak poprzednie dobrze się wymiesza. Zmniejszyć obroty i stopniowo dodawać mleko i suche składniki. Ręcznie wmieszac wiśnie i migdały. W foremkach ciasto posypać cukrem. Piec w 180 stopniach 20 minut. I jeszcze jedne - owocowe z jogurtem. Tez jeszcze nie robiłam, ale sądzę że można z nimi kombinowac i dodawac inne składniki. Przepis na 18 sztuk. 300 g maki 2 łyżeczki proszku szczypta soli 3 dojrzałe jabłka - obrac i utrzec na tarce z grubymi oczkami 200 g marmolady pomarańczowej 2 duże jajka 3/4 szklanki jogurtu naturalnego (200 ml) 100 g cukru 1/3 szklanki oleju 1 duzy dojrzały banan - rozgnieść 2 łyżki cukru Mąkę przesiać do miski, dodac proszek i sól. Jabłka wymieszac z marmoladą. Ubić jajka, jogurt i olej, zmniejszyć oborty i powoli dodać suche składniki - ubić na gładką masę. Dodac banana i ubijac dalej. Wypełnić foremki ciastem do połowy, nałożyć po łyżce jabłek i przykryć resztą ciasta, posypac cukrem. Piec 20 minut, 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona_nesca
Dzięki Salserka! Miłego dnia :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona_nesca
Aha, dla tych co chcą sobie kupić formę metalową na mufinki od 6 paźdz. w Lidlu będą sprzedawane po 29,90 w komplecie z blachą na zapiekanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×