Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Gość maga8181
To może jeszcze ja napiszę co przydało mi się na CZarnowie: Dla mamy: Podczas porodu: 1) koszulę na czas porodu dostaje się szpitalną, po porodzie też - czystą, natomiast już później trzeba mieć swoje - faktycznie najlepiej 2-3 na przebanie; 2) woda mineralna do picia - najlepiej nie duża i z dziubkiem - strasznie chące się pić podczas porodowego wysiłku 3) pomadka ochronna - usta wysychają jak nie wiem 4) lewatywy nie trzeba - daje szpital (chyba, że od października się coś zmieniło) Po porodzie: 1) podkłady poporodowe i podpaski - szpital daje ale dobrze jest mieć swoje, nie trzeba będzie o nie prosić Pań pielęgniarek 2) majteczki z siateczki - 3 szt 3) Tantum Rosa - do przemywania krocza, najlepiej rozpuszczać je sobie w przegotowanej wodzie i właśnie korzystać z tej butelki z dziubkiem (tajemna wiedza ze szkoły rodzenia i faktycznie dobry patent) Naprawde przynosi ulgę i krocze szybciej się goi. 4) laktator - w szpitalu jest ale jeden na oddział, mnie się prdzydał do pobudzenia laktacji i podczas początkowych problemów z karmieniem, 5) wkładki laktacyjne - w 3-cim dniu jest taki nawał pokarmu, że robi się niezła masakra:) 6) noi wiadomo: kapcie, kosmetyki (szampon, żel do kąpieli, pasta do zębów, eczniki i takie tam:)) 7) sztućce Dla dzidziusia: 1) pieluszki, husteczki nawilżające i krem do pupy (np. Bepanthen) 2) ciuszki (po porodzie ubierają w szpitalne ale później po każdym kąpaniu trzeba już mieć swoje, najlepiej takie które łatwo się ubiera ponieważ częstość przebierania jest dość spora) Najlepiej kaftaniki i body, w szpioszki położne kazały nie ubierać ponieważ maleństwo było szczelnie owijane w pieluchę flanelową i w rożek w samym kaftaniku czy body i pieluszce. No ale oczywiście to zależy od mamy, ilość uzależniona od pobytu, standardowo bez komplikacji jest trzy doby, moje dzieciątko miało żółtaczke i byłam z nim w szpitalu równy tydzień, czapeczki raczej nie są potrzebne bo na oddziale jest bardzo ciepło ale 2 szt nie zaszkodzą 3) rożek dają szpitalny (kawał koca w poszewce) można więc mieć swój 4) pieluszki flanelowe - 2-3 szt 5) ręczniki papierowe - też mogą się przydać 6) ładowarka do telefonu 7) kocyk 8) poduszeczka pod głowę Taka była moja lista:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasilula89
do sniezka ja chodze do dr Stanisławskiej dlatego bede rodzila na Czarnowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Versy: ja rodzilam na Kosciuszki 2,5 miesiaca temu i jestem zadowolona. Mialam cc bo wczesniej odeszly mi wody. Na Kosciuszki pracuje moj lekarz i akurat on mi robil ciecie. Personel bardzo sympatyczny z wyjatkiem jednej pielegniarki od noworodkow. Lekarki od noworodkow super! Na Kosciuszki musisz miec wszystko dla siebie i dzidziusia swoje, poza kosmetykami dla dziecka. No i z tego co sie orientuje to chyba tylko na Kosciuszki nie robia problemu z dokarmianiem dziecka. Nosza mleczko, a w razie potrzeby mozna pojsc i poprosic. Dla mnie to byl wielki plus bo moja mala nie chciala zlapac piersi na poczatku. Decyzja do przemyslenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Versy
Muszysko dzięki wielkie za opinie. Co do Kościuszki to byłam przekonana do czasu jak się nie dowiedziałam ze moja lekarka to ma dyżur ze trzy razy w tygodniu jak nie mniej wiadomo ze można zadzwonić i poinformować ale czy to coś da. Jeszcze trochę czasu mi do namysłu chyba zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek564
do muszusko----> hej,planuje rodzić w maju na kościuszki, i pomału bede się pakowac i mam takie pytanko do ciebie: jak myślisz jak lepiej spakowac torby do szpitala--jedna dla mnie na poród i po a druga dla dziecka czy jak??? bo koleżanka to miała mała torbe swoja na poród, a duża z rzeczami po porodzie i dla dziecka..... i co mam zabrać dla siebie a co dla dziecka?????? mysle spakować dla siebie: koszule do porodu, koszule 2 do karmienia, kosmetyki,klapki,szlafrok,dokumentymwyniki badań,cos do picia i jedzenia,podkłady poproddowe, majtki poporodowe,podkłąd na łózko by sobie podłożyć,lewatywe.....a dla dziecka to ciuszki jakieśze 3 komplety śpiochy+kaftanik lub body,rożek, 2 czapeczki, łapki niedrapki,smoczek,pieluchy tetrowe i papmersy.... coś jeszcze musze zabrać????? fajnie ze nierobia problemu z dokarmianiem dziecka bo troszke sie obawiam tego właśnie ze ciezko bedzie na poczatku z tym karminiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aronek564: Ja mialam jedna torbe. Rzeczy do porodu mialam w bocznej kieszonce (nie ma tego duzo). Konieczna jest woda w malej butelce i pomadka bo usta sie spierzchaja masakrycznie. To co napisalas do zabrania jest ok, jak czegos braknie to zawsze tatus albo ktos z rodziny podrzuci. Mi sie przydal bardzo laktator, bo mala nie chciala lapac piersi a z nawalem pokarmu trzeba sobie jakos radzic. W razie pytan chetnie pomoge. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasilula89
muszysko mam pytanko a gdzie rodzilas? ja bede na Czarnowie i chcialabym wiedziec cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aronek564 Przypomnialam sobie jeszcze... Do zabrania 1 albo 2 staniki do karmienia (bez sie ciezko obejsc, bo piersi sie robia tak wrazliwe ze wszysko ociera), no i zel pod prysznic koniecznie hypoalergiczny (np. bialy jelen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aronek564 A i jeszcze sobie przypomnialam :) Chusteczki nawilzane dla dzidzi i zamiast papieru toaletowego lepiej zabrac reczniki takie kuchenne papierowe do osuszania krocza (szczegolnie po naturalnym porodzie). Tyle chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek564
Muszysko: dzięki wielkie za informacje, widze ze musze dokupić laktator bo narazie w planach kupować niemiałam, ale jakiś najtańszy z apteki chyba bedzie ok??? co do staników do karmienia to też musze jakiś kupić tylko niewiem jaki kupić, bo wiekszość jak przymierzałam to są zaduże w obwodzie a mieseczki mają zamałe, bo na dzień dzisieszy nosze 70 G (taki do karminia z mama alles mam) i chyba mieseczke wieksza sobie kupić- prawda?????? tak myśle ze spakuje sobie malutka torbe z rzeczmi tylko na poród, taka co ja smiało w dłoń wezme w razie czego jakbym musiała sama do szpitala jechać jakby mąż w parcy był, a że sami w kielcach mieszkamy to musimy liczyć tylko ba siebie, i jedynie taka typowa torbe podróżna spakuje sowje rzeczy i dziecka już na sam pobyt w szpitalu, a ta po pordzie to mąż zabierze do domu. tak chyba bedzie najkorzystniej no i niebede musiała specjalnie kupować wikeszej torby by wszystko pomieścić:) muszysko jak naunął mi się jeszcze jakieś pytania to napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aronek564 Ja kupilam laktator avent przez internet (duzo taniej), no i tez mam 2 staniki alles mama i jeden taki zwyklak bawelniany do spania, bo wygodny, ale niestety na dzien to slabo sie nadaje, bo piersi wygladaja w nim fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CK krwinka
Moja mama rodziła na prostej i na kościuszki. Mówiła mi że lepiej było na prostej. A i dodam, że na prostej jest specjalistyczna aparatura dla wcześniaków, wydaje mi się, że tam jest najlepiej. Na drugim miejscu Czarnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CK krwinka
Ale dodam, że z tym rodzeniem - to było ostatnio 6 lat temu na prostej, a na kościuszki - 17 lat temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia_kwiecien
Ja leże już 12 dzień na patologii na prostej..... Trafiłam ze skurczami co 6 min i niby z 4 cm rozwarciem wlasnie niby pani dr młoda szczupła blondynka na ip tak stwierdziła natomiast na porodowce opuszek palca.... Więc jej kompetencja przeraża ! Wszystkie dziewczyny badane przez nią wracają na patologie .... Opieka tam masakryczna jak jesteście przed terminem to zostajecie do końca ,,,,, naprawdę milion razy zastanówcie się czy zaczyna wam się akcja porodowa by nie leżeć na darmo w szpitalu. Każdy lekarz mówi co innego jedynym kompetentnych ginekolog jest dr Witczak młody i ojciec delikatni rzeczowi Witek jest koordynatorem patologi i nie jest najgorszy w badaniu. Natomiast szczerzcie się Nowaka który powoduje kwawienie po badaniu i chodzenie rozkrakiem oraz miksy na ginekologi 2 rzeźnik . Balonik /cennik na rozwarcie najlepiej zakłada witczak po witku brak efektu.... Ja jutro śmigam na 2 oxy kroplowke mam nadzieje ze urodze. Bo jak narazie na prostej królują cc na 21 porodow dziewczyn z patologi to tylko 5 naturalnych ale podobno lekarze tu dostają za cc około 500 zł.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdury piszesz
ploty i wymysły. tyle w tym prawdy, co poprawności w twojej interpunkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek564
Muszysko dzięki za odpowiedź, narazie wstrzymuje się z kupnem laktatora, jak bedzie potrzebny to mąż kupi, a co staników do karmienia to też uważam że takie zwykłe bawełniane niefajnie wyglądajaa wiec ja kupie napewno te z mama alles, mam już jeden wiec nawszelki wypadek mam co założyć , a zaraz przed porodem sobie kupie ze 2 :) Pociechy z maleństwa Ci życze:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aronek564 Dzieki :) Powodzenia! Przede wszystkim latwego rozwiazania i przespanych nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIA):
Ja chodziłam do dr Grelewskiego, naprawdę super specjalista, zawsze odpowie na nurtujące pytania, delikatny przy badaniu,a poza tym miły i uprzejmy człowiek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia_kwiecień
Widze ze ktoś chciał ukraść mi nick ...... Ja lezalam na patologi przed porodem ponad tydzień z powodu odplyniecia wód jak się okazało to nie były wody tylko płyn miedzy dzidzia a wodami. Urodziłam siłami natury dzięki wspaniałej położonej pani Bozence brak rozwarcia odplynieciecie wód reguralne skurcze. Z opieki na patologi jestem względnie zadowolona. A sam poród opieka po nim znakomita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasilula89
mamusia kwiecien:a pisalas wczesniej ze nie jestes zadowolona z opieki na Prostej,bo chyba tam lezalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snieznkaaa
inspect-Dr Gruszka bardzo mila wesoła i chwalona przez swoich pacjentów. Właśnie wróciłam z patologii na Czarnowie i widziałam ze naprawdę zajmuje się swoimi pacjentami-bardzo mile podejście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasilula89
sniezzka:a powiedz czy bedziesz rodzila na Czarnowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle244
muszysko- jak sprawdza się laktator aventu? słyszałam dobre opinie. Wprawdzie myślałam o jakimś elektrycznym modelu, ale avent ręczny ma dobre opinie. Ma jakieś nakładki masujące, które ponoć są w stanie pobudzić laktację. no i łatwo go będzie używać w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elle244 Ja bylam z laktatora avent zadowolona, wprawdzie juz go nie uzywam ale przez pierwszy miesiac byl mi bardzo przydatny. Ma nasadke masujaca i bardzo latwo sie go uzywa, generalnie polecam. Do laktatora dolaczona jest butelka i smoczek, tak ze mozna karmic maluszka sciagnietym mleczkiem. No i zdecydowanie lepiej kupic np na allegro niz w sklepie, bo jest duzo taniej. Swietne sa tez wkladki laktacyjne avent (uzywalam juz babydream, bella, johnson ale avent bezkonkurencyjne jak dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×