Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ada79

Wykształcenie podstawowe.Jaka praca?

Polecane posty

Gość Ada79

Od jakiegoś czasu czytam to forum i nie raz widzę bardzo przydatne ,mądre odpowiedzi może i mi będziecie mogli pomóc. W trzeciej klasie Liceum Ekonomicznego urodziłam dziecko.Niestety nie wróciłam do szkoły.Po dwóch latach zostałam ponownie mamą.Mąż prowadzi firmę nie musiałam pracować- nie miałam motywacji by wrócić do szkoły ,a i nie miałam z kim zostawić dzieci.(moi rodzice nie żyją ,teściowie mieszkają zagranicą). Teraz mam 29 lat, dzieci już odchowane ,samodzielne. Chciała bym zmienić swoje życie i znaleźć pracę.Nie zależy mi na kasie ale na rozwoju i na wyjściu z domu. Do szkoły już się nie nadaje więc nie myślę o nauce . Zastanawiam się nad pracą sprzedawcy w sklepie odzieżowym. Jak myślicie czy mam szanse z wykształceniem podstawowy.W mieście w którym mieszkam jest mnóstwo ofert.Są wywieszki ze przyjmą pracowników ale nie ma nic o wymaganym wykształceniu. A jak nie to co mogła bym robić oprócz sprzątania- bo tego i tak nie umie. Ps. I czy mam wpisać w CV te niecałe 3 lata nauki w LE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie myślałaś
o tym żeby jakiś kurs zrobiś, żeby jakikolwiek papierek mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie rozumiem dlaczego nie chcesz iść do szkoły? Z podstawowym wykształceniem to za dużo nie zwojujesz.... Ja mam znajomych którzy mają tytuły mgr lub mgr inż. i pracują w sklepach bo innej pracy nie ma także jak widzisz łatwo nie jest nawet z wyższym a co dopiero z podstawowym wykształceniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada79
To może wpiszę w CV 4 lata nauki w LE. I poszukam pracy na umowę zalecanie. Wyczytałam na forum ze przy takim zatrudnieniu świadectw szkolnych nie wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhfhbfdhdf
saq szkoly dla ddoroslych po podstawowce nawetn cie do spozywczego nie przyjma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu zrobilabym zaocznie mature, podobno kazdy ja zdaje, a to zwiekszyloby Twoje szanse na rynku pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
polecam sie doksztalici, poswiecic te 3 latka i isc do zaocznego liceum dla doroslych, bo pomysl do takiego sklepu przyjdzie osoba z wyzszym i kogo wybiora? ja mam llicencjat a pracy w sklepie szukalam 3 miesiace, teraz mam ale tylko na miesiac i na umowe zlecenie.oszukiwac w CV nie radze bo sa konsekwencje prawne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie jest moj laptop
3 lata to chyba za dlugo, kiedys widzialem oferty 1,5 roku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie jest moj laptop
jakie sa konsekwencje prawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwój własny to właśnie nauka, maturę to raczej się powinno chcieć mieć; takie zaoczne liceum albo wieczorowe i większe szane, tj. może wtedy pojawi się jakaś szansa na pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dina 25
Ja mam wykształcenie wyższe i pracuję w sklepie, bo nie mogłam dostac innej pracy i muszę tam pracowac, dopóki czegoś nie znajdę, więc z twoim podstawowym może być cieżko znalezc prace nawet w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce miec dziewczynke
zarejestruj sie jako bezrobotna w up i zapisz sie na kurs jakis ,nie wiem jakie masz predyspozycje ale moze na fryzjerke,sprzedawce albo po prostu na kurs obslugi kasy fiskalnej i fakturowania :) Jak juz bedziesz umiała obslugiwac kase to wieksze szanse na prace. a jak chcesz co kolwiek robic to w supermarketach przyjmuja wszystkich tak wiec masz szanse tylko nie wiem czy chcesz sie nazapierniczac za marne grosze . jak masz kase to mozesz sama otworzyc sklepik z ciuchami o ile znasz sie na modzie ,maz napewno pomoze ci w papierkowej robocie w sumie doswiadczenie juz ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce miec dziewczynke
a w CV mozesz napisac wykształcenie srednie niepełne :P w CV ludzie i tak glupoty takie wypisuja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skoro nie kurs z urzedu
to idż prywatnie na coś co ewentualnie cię interesuje, takie kursy nie trwają długo, a zawsze papier jest, no i przyszły pracodawca będzie widział,że nawet jeżeli nie masz szkoły to jednak coś robiłaś,żeby podniesc swoje szanse w znalezieniu pracy a nie siedziałaś bezczynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada79
Jednak nie wszędzie.Moja koleżanka ma podstawowe i pracuje w CCC. Niestety w moim mieście CCC nie ma :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w podstawowym To chyba nie ma
No może TY. Do autora wyżej. Do Ada79. Wysyłaj CV gdzie się da albo najlepiej zanoś osobiście (w końcu w odzieżówce liczy się też prezencja-może się spodobasz) .W niektórych sklepach wolą mieć mniej wykształconych pracowników ale to się pewnie wiąże z niższą płacom. Ale jeśli Ci na kasie nie zależy.To próbuj. Życzę powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Nawet jesli Cie gdzies przyjma to z podstawowym wyksztalceniem zamykasz sobie droge awansu, ciezko tak zapierniczac przez cale zycie za najnizsza krajowa. Ja bym Ci radzila zrobic zaocznie mature, nie takie "glaby" ja zdaja ;) i czesto ludzie starsi, ktorzy nauke juz daaawno zakonczyli i przychodzi im ona trudniej niz Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też zrezygnowałam ze
szkoły ze względu na dziecko, teraz zaczęłam zaoczne liceum, co prawda od 3 semestru bo 1 klase miałam już skończoną, ale też nie mogę znaleźć nigdzie pracy :-( Już od 4 miesięcy szukam i niestety chyba nie chcą osób bez wykształcenia :-( To teraz mam czekać 2 lata zanim skończę szkołę? i nie pracować przez ten czas? szukałam pracy właśnie w sklepie z odzieżą, wysłałam chyba do 15 sklepów cv i zero odzewu. Myślałam też nad opiekunką ale jak mi jedna Pani powiedziała że płaci 3,50 za godzinę to podziękowałam. Mieszkam w małym mieście i ciężko tutaj o pracę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaEwusia-lat44
''JA PIERDOLĘ''to do ciebie,tak są jeszcze ludzie z podstawowym wykształceniem,i jest ich naprawde duzo.ale co to ma za znaczenie?niektórzy szkół nie pokonczyli,a są oczytani,osłuchani,po prostu tak im sie życie potoczyło.najlepszym przykładem pan z KĘT,Z PODSTAWOWYM WYKSZTALCENIEM,Z OGROMNA WIEDZA,I OGROMNĄ WYGRANĄ W MILIONERACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam się z samaEwusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam ten topik i mysle ze to, co sie w Polsce wyprawia to przegiecie. Po co sprzedawcy w sklepie chocby matura? Zeby sprzedawac ciuchy czy bulki nie trzeba wielkiej wiedzy, wystarczy umiejetnosc czytania, pisania, podstawowego liczenia i obslugi kasy fiskalnej. Zatrudnianie do tego czlowieka po studiach to marnowanie jego potencjalu. Autorko na twoim miejscu pomyslalabym o wlasnej malej dzialalnosci - moze sklep z ciuchami, pasmanteria, kosmetyki - nie wiem co jest w twoim miescie i jaki masz kapital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh do butiku
czasami nie chca ze srednim, bo maja ludzi z wyzszym...parodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystarczy więcej ambicji.
Gdyby luzie po studiach mieli więcej ambicji nie pchali by się do sklepów. To ludzie z niższym wykształceniem mieli by większe szanse na pracę. Niestety nie każdy kto ma wyższe wyksz. potrafi myśleć - więc łapie się za prace fizyczną. Tylko szkoda naszych pieniędzy na jego studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystarczy więcej ambicji.
Oczywiście chodziło- gdyby ludzie. przepraszam za literówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh do butiku
niestety tylu dzis ma wyzsze, ze pracy nie ma i pchaja sie wszedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasne
tak zrob nie daj sie albo wyjedz do Angli tam tez zmywaja gary Polacy po studiach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam podstawowe i super prace
Pracuję w biurze nieruchomości .Na początku pracowałam na umowę zlecenie.O świadectwo ukończenia szkoły średniej nikt mnie nie pytał. Po roku dostałam propozycje przejścia na stałe. Powiedziałam szefowi ze mam tylko podstawowe .On się uśmiechną i powiedział " to lepiej dla nas ,będzie miała Pani krótszy urlop" Pracuje tam od 3 lat i jestem bardzo zadowolona ,dobra kasa,służbowe autko,rewelacyjna atmosfera - nikt się nie wywyższa . Więc się nie łam znalezienie pracy z wyksz.podstawowym jest możliwe:-) PS:Wykształcenie nie świadczy o inteligencji i umiejętnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....ale nie jeeeeeeeeeden
raz, sluchaj sluchaj ajaaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
więcej ambicji, to znajdz mi lepsza prace niz w sklepie, np. w biurze bylabym wdzieczna, gdyby byla dla mnie inna praca to myslisz ze z wyzszym chcialabym pracowac w sklepie? ale do biura chca doswiadczenia, nie kumam jak mozna dzis meic podstawowe wyksztalcenie, spie**alaj do szkoly bo ja bym sie ze wstydu zapadla, niestety ale miara czlowieka jest tez wyksztalcenie, i gdybyscie wy mieli ambicje to byscie je mieli! skonczyc zaoczne liceum to naprawde praktycznie zaden wysilek, slyszalam jak tam "nauka" wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×