Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mirek004

Rezonans magnetyczny

Polecane posty

Gość Mirek004

Mam niestety poważny problem.Byłem wczoraj na rezonansie prawego kolana ale niestety musiałem po ok.minucie badania zrezygnować,gdyż nie potrafiłem załapać powietrza,oczywiście mroczki przed oczami ,itp. objawy.Mam kolejny termin ale jaki jest pomysł na przejście tego badania?Wytrzymałem minute a jak przetrzymać pół godziny.Ja wiem ,że to problem psychiki ale byłem do tego badania bardzo pozytywnie nastawiony i bardzo dobrze się czułem.To badanie musze mieć wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na razie sie zastanowię ale
mam prośbę ! Napisz ile to badanie kosztuje o ile było prywatnie robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze.. tez mialam robiony rezonans kolana.. moj trwal godzine.. jest to wybitnie nieprzyjemne badanie... nic nie boli przeciez..ale ten huk, zamkniecie w tej "kapsule", zmieniajace sie swiatlo, i ten jazgot robia swoje.. ale ja to po prostu lezalam, bo wiedzialam, ze trzeba i juz :P nie wiem co ci doradzic... moze pogadaj z pilegniarka jak juz bedziesz tuz przed badaniem, pwoeidz jej jaki miales problem...moze cos ci dzadza na uspokojenie, sluchawki na zatkanie uszu czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na razie sie zastanowię ale
autor ma chyba klaustrofobię:o tak mówili ludziska którzy MUSIELI po paru minutach to "urządzenie" opuścić Ile ono kosztuje ? Mam zrobić RM głowy ......😭 ponoć 40 minut to trwa ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz Cie czym martwic
no tak wszyscy z skierowaniem :o DŁUGO sie czeka ?????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek004
Badanie jest z NFZ.Miałem 2-ie próby.Pielęgniarka stwierdziła,że nie może mi dać wiecej prób bo blokuję innych pacjentów i tworzy się zator w kolejce.Wszystko jest ok do póki nie włączy tego ,,ryczadła" wtedy dostaje tzw.braku załapania powietrza i szybko naciskam taki przycisk.Jest mi wtedy wszystko jedno byle się ratowac przed zaduszeniem.Moge przyjąć wszystko nawet zastrzyki bolesne byle to przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz Cie czym martwic
popros o narkozę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek004
Wiesz z tą narkozą to niezły pomysł ale wiadomo ,że jej niedostanę,chyba lepiej ,żeby mnie ktoś walnął przed badaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopi
rezonans magneryczny głowy kosztuje 600 zł....a tomografia komputerowa głowy 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek004
Co jest dokładniejsze jeśli chodzi o prawidłową diagnozę rezonans czy tomografia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz Cie czym martwic
rezonans :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz Cie czym martwic
no to RM mam z głowy nie mam tyle kasy a muszę go zrobić bo ból łba jest nie do zniesienia :(:( szukam tomografii - gdzie mogę ją u siebie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek004
Tak też myślałem,gdyż lekarz ortopeda dał mi skierowanie na RM i ustalił termin operacji kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopi
rezonans magnetyczny jest dokładniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandrrra
kup sobie zatyczki do uszu i walnij relanium przed wejściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopi
jesli masz klaustrofobie to raczej nie ma szans zebys zrobił to badanie...a narkozy to ci na pewno nie dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek004
Szczerze powiem,że liczę ,że ktoś mi poda nazwe leku ,który pozwolił by mi przejść to niby łatwe badanie albo jakiś sposób na ten objaw.Wiadomo zatyczki i co dalej,czy relanium pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz Cie czym martwic
lopi - dają narkozę jednak !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz Cie czym martwic
po relanium będziesz spokojniejszy - dziwię się , ze za drugim podejściem o coś nie poprosiłeś ! Po prostu zażyj i idź się badaj !!! Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopi
ale relanium jest na recepte...a poza tym nie wiadomo jak na niego zareagujesz...moze będzie jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopi
jeszcze nie słyszałam zeby na RM ktoś dostał narkoze...no chyba ze robił prywatnie...no za darmo to wątpie zeby chcieli się bawić z narkozą...kolonoskopie robią na ''żywca'' to taką RM tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopi
tez przeczytałam ze niektórzy usypiają...ale w bardzo waznych badaniach...na kolano czasem stwierdzić ze nie uśpią...mozegdyby chodziło o głowe to co innego..no ale zapytać zawsze możesz...moze w innym miescie zrobią na narkoze...podzwoń do innych szpitali i się dowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek004
Dzięki za wszelkie pomocne sugestie,choć wiem z własnego doświadczenia,że trudno jest ,wcielic' sie w problem drugiego człowieka.Zapewne dam znać o efekcie tego badania w terminie nastepnym.Szkoda,bo głupio mi było wracać do domu z taką głupią informacją,że nie przetrzymałem takiego łatwego badania,było mi poprostu wsyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopi
no ale to nie twoja wina...klaustrofobia to tez choroba a za chorobę nikt nie odpowiada :(...ja nie mam klaustrofobi a tez mi na początku tak jakoś dziwnie było w tym tunelu...może teraz ci się uda,zamknij oczy i myśl o czymś miłym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandrrra
idziesz do lekarz pierwszego kontaktu i prosisz o coś w miarę silnego na uspokojenie, to zawsze jest na receptę. Ja czasami przed niektórymi badaniami też mam drgawy, więc cię rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek004
Gdyby mi brakowało kilku minut,ale ja wysiadam na początku tej imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedi
jeżeli chodzi o MR kolana to są takie urządzenia że wkładasz tylko badaną nogę. trwa to niestety godzinę ale spokojnie można wytrzymać. tak jest np. w krakowie na klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej_Kowalik
MR w Krakowie prywatnie to na pewno na Pilotów 2 w Centrum Diagnostycznym Lux Medu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×