Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co by tu zrobic...

Macie jakies pomysly na obiad !!!!!!

Polecane posty

Gość co by tu zrobic...

juz znudzily mi sie piersi z kurczaka a mam dzisiaj gosci..... jakies pomysly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świetnie
Mam dziś szczwiową z jajkiem i placki ziemniaczane... może też zrobisz dla gości taki "swojski" obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co by tu zrobic...
mniam swietyny pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinszczyzna z torebki
pychota!piers, ryz, ananas i torebka z "Pomysl na kurczaka po chinsku". tak niewiele a potrawa przepyszna.polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co by tu zrobic...
hmmm zastanowie sie nad tymi propozycjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandrrra
a ja mam resztę pieczeni z karkówki i też się zastanawiam jak to przekształcić w coś obiadowego na dzisiaj. Jakoś zero pomysłów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co by tu zrobic...
ja to bym wlasnie chcia;a cos z robic z piersi lub innego miesa ale nie wiem co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandrrra
u mnie piersi kurze mają największe branie w sosie pieczarkowo-paprykowym. Robi się to tak: piersi rozbijasz, posypujesz solą i słodką papryką i obsmażasz na patelni. Obsmażone lekko zdejmujesz z patelni i na tym tłuszczu smażysz drobno posiekaną cebulkę. Jak się zeszkli dodajesz pieczarki pokrojone w paski, kostkę rosołową rozpuszczoną w szklance wrzątku i na górę kładziesz te piersi i dusisz. Jak pieczarki się podduszą zdejmujesz piersi, dodajesz paprykę pokrojoną w paski i znów chwilę dusisz ( czasami trzeba trochę podlać wodą jeszcze. Możesz też dodać paprykę wcześniej, razem z pieczarkami, ale wtedy się trochę rozdyźda i nie jest chrupiąca). Sos solisz, zaciągasz, dokładasz to wyjęte mięsko i podajesz np. z makaronem typu rurki. Pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×