Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość -ma-li-na-

żywienie 1,5 rocznego dziecka

Polecane posty

Gość mama z miasta
Do posiłków daję sok bezpośrednio wyciskany z jabłek, albo wodę z filtra podwójnej osmozy. Czasem jak nie mam musu jabłkowego to córka z******ana (świeżego lub smażonego na maśle w kawałkach ze stewią). Zupy przygotowuję co poniedziałek, część mrożę i starcza mi na cały tydzień (z jednego wywaru robię pomidorową z kaszą, szczawiową z jajkiem i ziemniakami oraz ogórkową z ziemniakami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z miasta
Musy robię co sobotę, również na cały tydzień, z dwóch kg wychodzi równo siedem słoiczków. Pastę na chleb robię co czwarty dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z miasta
Poza musem nigdy nie dawałam papek. Coraz częsciej chce podjadać to co my, więc wsuwa też spaghetti bolognese, naleśniki i pierogi. Staram się unikać w kuchni cukru, mleka, przekąsek oraz przetworzonej żywności. Ale czasem wychodzi to inaczej niż planowałam ;) I też jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z miasta
A chleb pieczemy z mężem co drugi dzień. Sorry, że w tylu częściach, ale ciągle moje posty są uznawane za spam. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama z miasta, a gdzie mleko, albo jego przetwory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mleko? chodzi ci o wapń, białko czy co jest takiego niezbędnego w mleku krowim? białko i wapń mamy w innych produktach, zostałam wychowana wg zasady że mleko pije się własnego gatunku, także my krowiego ani koziego raczej nie mamy w menu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli co serow żółtych też nie jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaMikusia
Mikuś ma 16m-ce i bywało ciężko jak przychodziła pora głównych posiłków to dwie łyżeczki i koniec... A teraz już wiem,że to ja popełniłam błąd. Co chwila go dokarmialam. I teraz zero przekąsek. I potrafi bardzo ładnie zjeść. Jak wstanie między godziną 6-7 to 200ml mleka mm Na krowie niestety ma uczulenie zageszczonego kaszka. Około 11-12 Buleczka z dżemem serkiem bądź jajko (pasta z jajka z odrobina majonezu i szczypiorek uwielbia) Czasem też daje mu Danio z płatkami Nestle,musli lub z owocami gruszka jabłko banan . Zazwyczaj około 13 ma drzemke. okolo15-16 obiad jedno danie albo zupka albo drugie. Zupkę robię mu bardziej gęsta i się najada. Włoszczyzna i zawsze jakieś mięsko indyk wolowinka lub kurczak. Dodaję kasze ryz. A drugie to mięsko w sosie, losos bądź filet z piersi kurczaka z grilla takiego elektrycznego, pierogi, pulpeciki ziemniaczki bardzo lubi buraczki czasem ogoreczka kiszonego. Po obiedzie około 16.30 zawsze dostaje deser,Monte lub galaretkę,budyń lub biszkopty herbatniki. później już nic nie dostaje bo z kolacji zjadł by dwa kawałki. 19-20 kolacja Kanapeczka lub owoc. I do łóżeczka mleczko okolo200ml z kakao i zzageszczone kaszka. Polecam mamą które mają dzieci niejadki nie dawać przekąsek żeby maluch zgłodniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania7665543
Monte dla 16 miesięcznego dziecka??nie pojmuje niektórych sposobów żywienia co tu czytam,a parówki to największy syf jaki można dziecku dać,najlepiej to wcisnąć dziecku słodkiego danonka czy monte i spokój,dziecku będzie smakować bo naszpikowane cukrem,a nie lepiej dać jogurt naturalny z owocami? a że nie zje naturalnego to zrozumiałe skoro mamusie przyzwyczaiły do słodkiego smaku,głupota jest dawanie dziecku 1,5 rocznego jedzenia dla dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się co oszukiwać- jeżeli w domu dorośli jedzą syf to nie ma co się bawić z roczniakiem w / zdrowe/ jedzenie, bo i tak do 18nastki ten syf będzie jadło, wiec na nic pojda starania. Mam koleżanki które podaja słoki zamiast obiadu, pulpety ze słoika, albo gołąbki ze słoika sos z torebki, za obiad uważają usmażenie mrożonych frytek, zupy to zagotowanie wody dodanie warzywka ,1 startej marchewki pietruszki ryż i już gotowe :o Dzieci zamiast kanapki z masłem dostaja chleb z wyrobem masłopodobnym- mixełkiem:D PLUS wedline za 17zł, nie dziwie się że nie jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaMikusia
Jogurt naturalny w którym w składzie jest mleko odtłuszczone w proszku... nie uchronimy naszych dzieci przed syfem który mamy w jedzeniu a jest tak naprawdę wszędzie... wydaje mi się,że lepiej mieć jakąś kontrolę nad cukrem u dziecka nic w ogóle mu go nie dawać. W późniejszym wieku wśród rówieśników nie będzie myślał o tym co teraz dla niego robisz nie dając mu cukru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój 8 letni syn nigdy nie dostawał do picia orenżadek pepsi sztucznych soków, i obecnie mówi że pepsi jest obrzydliwa i w ogóle nie pija nic gazowanego, wiec wcale takie dzieci nie rzucają się na orenżadki i chispy w szkole. Robia to te które wpierdzielaja je w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuniaA
Mam 16 miesięczna córkę i nie wyobrażam sobie dać jej monte czy danonka,zupek nie sole od samego początku i jej bardzo smakują zupki z buraka,kalafiora,brokuł,owoce też zje wszystkie,jak od początku daje się dziecku owoce i warzywa to je ze smakiem,a jak dziecko przyzwyczai się do słodkiego czy słonego to nie ma cudu by później jadło zdrowo i by mu smakowała marchewka czy inne warzywo. Jak słyszę,że matki dają swoim półrocznym dzieciom parówki, serki nafaszerowane cukrem,batony czy inne udziwnienia to masakra. Najłatwiej zapchać dziecko parówka i spokój.A tyle jest możliwości na zdrowe posiłki jak np ryż z owocami,kisielki,budynie(robione samemu),warzywa z makaronem,możliwości jest dużo tylko trzeba chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zobacz,mok ma 19 miesiecy i zje i monte i ciastka i czekoladki i marchewka nie pogardzi a nawet ja kocha najbardziej ze wszystkich warzyw. Zje gotowana,duszona a nawet z salatki ze sloika wyciagnie marynowana. Kocha wszelkie warzywa i owoce,codziennie zjada jedno jablko. Czy slodkie czy kwasne,czy cale czy starte,nie ma znaczenia.zupy uwielbia a najbardziej ogorkowa,szczawiowa,burakowa,rosol,krupnik. Zje miesa i gotowane i duszone a nawet smazone jak akurat jest. Ryby na parze z warzywami tez. A i sokolika potrafi zjesc.Kazda surowke i to w pierwszej kolejnosci. Wiec nie mowcie,ze jak dziecko zje parowke czy skodkie to potemcjuz nie tknie zdrowego. Jak bedzie niejadkiem i wybredny to chocbyscie sie gimnastykowaly i slodyczy zakazaly to nie bedzie wam dziecko jadlo. A jak bedzie wszystkozerne to i cukierek nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek jest szczupły a je dość sporo, ma 20 miesięcy Śniadanie 250ml kaszki mleczno ryżowej II śniadanie kasza jaglana z rodzynkami, płatkami owsianymi i bananem (lub gruszką, jabłkiem, brzoskwinią itp.) Obiad ok.13 zupa pomidorowa, rosół, krupnik z mięsem. II danie puplety rybne lub mięsne na parze (z warzywami np. z marchewką, pietruszką) + ziemniaki (lub makaraon), kalafior lub brokuł, marchewka, fasolka szparagowa na parze, pulpety warzywne z ryżem i kaszą + sos pomidorowy. Podwieczorek - owoce sezonowe, banan, jogurt naturalny z owocami, nalesniki z dżemem, placki jaglane z jabłkiem. Wafle ryzowe, kompot domowy, woda Kolacja Kaszka mleczno ryżowa 250 ml lub owsianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moj 19 m,pisalam wyzej,je podobnie jak twoj. Czasami potrafi zjesc wiecej na kkolacje,bo i 300-350 ml kaszy albo kakao i jeszcze do tego konkretna kolacja:jajecznica,chlebek,pomidor, albo ta nieszczesna parowka,buleczka,warzywo,albo warzywa z miesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana mama 3
Mój Maluch je tak naprawdę tylko nabiał.. czyli: 6:00 mleko mm 9:30 kaszka bobvita 12:00 jakaś zupka 15:00 deserek czyli owoc lub jogurt naturalny bądź kefir 17:00 kaszka bobvita 20:00 mleko Zupę bardzo ciężko mu wcisnąć, drugie danie - nie ma mowy. W między czasie złapie się za bułkę, paluszki, wafle ryżowe. Ale nie ma możliwości posmarowania tej bułki masłem, czy położenie wędliny.. a na zapach sera żółtego reaguje prawie wymiotami. Chodzi do żłobka, jeśli nie zje zupy to dostanie kaszkę, potem wędruje do babci i czasem kończy się tak, że dziecko w ciągu dnia zje 3 x kaszkę. Powiedzcie mi czy to jest ok? Wiem, że nie, ale może któraś z mam miała podobnie? I może ten okres minął? Czy mogę mu już podawać płatki cornflakes na krowim mleku? Jajecznicy brzydzi się również na odległość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj kroić np. Ugotowaną Marchew, pietruszkę, paprykę czerwoną w słupki dodaj trochę fasolki szparagowej, posyp groszkiem konserwowym wsyp do miseczki dodaj kilka pulpecików mięsnych malutkich - sam sobie wybierze co lubi, rączką pogrzebie, obejrzy, powącha, posmakuje, pobrudzi się. Zobaczysz że będzie jadł ze smakiem. Dziecko lubi wybór, staraj sie nie wciskać mu na siłę. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma 16,5 miesiąca waży 11kg jego menu wygląda tak Śniadanie między 8.00-8.30 - kaszka manna ok 180ml - kaszka kukurydziana ok 180ml - płatki kukurydziane na mleku ok 180ml II Śniadanie koło godz 12.00 - Danio ok 140ml plus kromeczka chałki - Bakuś 90ml plus kromeczka chałki i pół jabłka - Gratka truskawkowa 120ml plus kromeczka chałki i jakiś owoc typu: gruszka, jabłko, banan połowa - Kromeczka chlebka z serem Bieluch naturalny lub ze szczypiorkiem i jakiś owoc j.w - Kromeczka chleba plus jajecznica z jednego jajka między godz 13.00-14.00 spi tak 1.5h/2h Obiad ( je tylko jedno danie ) koło godz 15.00-15.30 - Żurek z jajkiem - barszcz czerwony z jajkiem - Krupnik z wkładką mięsną -Zupa pomidorowa na cielęcinie z makaronem lub ryżem - Rosół z wkładką mięsną - zupa ryżowa z wkładką mięsna - Zupa ogórkowa z wkładką mięsną - Ziemniaczki ewentualnie kasza jaglana lub jęczmienna, ryż z potrawką z królika , kurczaka, indyka, cielęciny lub ryba (1,2tyg) dodatek marchewka na gorąco z groszkiem lub kalafior ewentualnie brokuły na masełku Podwieczorek między godz 17.00-17.30 - danonek plus 2 biszkopty - jabłko - budyń - kisiel owocowy Kolacja między 18.30 a 19.00 -Owsianka z jabłkiem i śliwką ok 180ml - Kaszka ryżowa np: malinowa ok 180ml Synek mleka samego nie pije odkąd skończył 8mc w grę wchodzą tylko kaszki mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 18 miesiecy. Jest niejadkiem, na rok ważyła niewiele ponad 6,5 kg (!) Do mleka i zupy dodaję fantomalt. Je nastepująco: 8.00 - 120 ml mleka 10-11.00 kanapkę z twarozkiem / szynką ( + warzywo ) /pastą jajeczną albo jajecznicę z 1 jajka ( za tym ostatnim nie przepada ) . Nie podaje jej zadnych serków typu danonki 15-16.00 obiad z jednego dania albo zupa ( ulubione: pomidorowa/koperkowa z kluskami lanymi/krupniczek z kaszą jaglaną - wszystkie na cielecinie lub indyku) drugie danie ( ziemniak + np. drobiowy mielony + np. buraczki/ ogorek kiszony lub konserwowy/ marchew z groszkiem albo makaron ze szpinakiem, brokulami i miesem/ spaghetti ) 17.30 - owoc: w zimie pomarańcz lub banan, w lecie jest troche wiekszy wybor ;) + 100 ml soku dla dzieci 18.00 - 90 ml mleka ( daje ten posilek z powodu niedowagi córki ) 21.00 -150ml mleka Córka nie je kaszek, nie cierpi ich, nie dostaje tez parówek. Na przekaske miedzy posilkami je chrupki kukurydziane, 1 w tygodniu dostaje milky waya - wiem, ze nie powinnam go dawac, ale ona go uwielbia. Poza tym nie je zadnych slodyczy. W ciagu dnia pije jedynie wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim paluszki słodycze powoduja ze dzieci mało jedzą dań wartościowych .Ja między posiłkami daje dziecku owoca..Raz w tygodniu coś słodkiego do picia daje herbatkę albo skoczek domowej roboty.Dziewczyny nie dajcie dzieciom parówek to najgorsze co mogą jeść .Moje dziecko na śniadanie je mleko z leśnymi kluseczkami kanapkę Z wędlina na 2sniadanie owoc kiwi banan mandarynek na obiad zupka je różne na drugie ziemniaczki kotlecik z piersi kurczaka i surówka z porą na podwieczorek budyń kisiel ryż z jabłkiem na noc kasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwolska
Jestem jak najbardziej za zdrowym żywieniem dziecka, ale od czasu do czasu organizm maluszka domaga się czegoś słodkiego i smacznego. Dla zapracowanych mam nasz rynek spożywczy proponuje wiele gotowych deserów smacznych, zdrowych i uwielbianych przez dzieci. Takim deserem jest MONTE z dodatkami, który ma wiele różnych wariantów. Ja podaję go mojemu wnuczkowi jako deser po zjedzonym obiedzie. Można tym mleczno-czekoladowym kremem posmarować np.gofry i podać jako samodzielne drugie śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złamatka
Przepraszam ale muszę. Parówki i obowiązkowo Danonki! I to dwa- najlepiej na dzień. Wydawało mi sie zawsze ze Danonki to zbędny cukier. ???? Czy moze zmienili skład? Lecę do sklepu. Jestem bardzo ciekawa. Może moja córka ich potrzebuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cl
Córa ma dokładnie 1,5 roku. Nie podaję jej słoiczków, gotowych deserków, parówek i wędlin [chyba że wędlinę zrobię sama] czy kaszek instant gotowych do zalania wodą. Te wszystkie rzeczy potrafią mieć naprawdę przerażające składy i nie wyobrażam sobie faszerowania nimi dziecka od małego. Co do jadłospisu, wygląda on mniej-więcej tak: I śniadanie po przebudzeniu - jajecznica z warzywami / kluski kładzione z serkiem naturalnym / kromka ciemnego pieczywa z mozzarellą i pomidorem / mleko + bezcukrowe płatki kukurydziane / manna z owocami / owsianka z owocami / placki owsiane II śniadanie - owoc / surówka / jajko / babeczka warzywna I danie obiadowe - gęsta zupa warzywna, czasem z dodatkiem mięsa II danie - pieczone warzywa / mięso w sosie / kotlety rybne, mięsne, jajeczne lub warzywne / naleśniki z warzywami albo owocami i serkiem naturalnym / placki warzywne / ryba z warzywami / cieciorka z pomidorami / faszerowane warzywa jako dodatek: różne rodzaje kasz [jęczmienna, pęczak, bulgur, kus kus], ziemniaki, ryż, rzadziej makaron kolacja - manna / kaszka owsiana + [z reguły] owoce - rzadko zdarza się coś innego, bo młoda przed snem najbardziej ceni sobie mannę :) Do picia: tak na oko, to wypija dziennie ok. 300ml herbaty jabłkowo-miętowej i ok. 600ml wody. Ostatnio lubi też popijać kefir albo maślankę i też jest w stanie tego wypić kubek lub dwa. To dla mnie pozytywne zaskoczenie, bo nawet ja nie przepadam za maślanką czy kefirem bez jakichkolwiek dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, chciałam prosić o ocenę jadłospisu 17-miesiecznej coreczki. 7-8 ok 100 ml mleka modyfikowanego z kaszką 10- kromeczka + 2 parówki lub kromeczka z masłem i twarozkiem ze szczypiorkiem lub szynką lub kromeczka +jajecznica 12-13 150 ml mleko modyfikowane + kaszka 15-16- zupka jarzynowa z makaronem zwykłym lub pełnoziarnistym zabielana śmietanką lub mlekiem lub zabielana pomidorowa z ryzem i marchewka lub drobiowy pulpecik z ziemniakiem i jakims warzywem lub surowka okazjonalnie sloiczek (daje jedno danie) 18- danio+ biszkopcik lub makaron lub kaszka zbozowa ewentualnie cos słodkiego lub owoc 20-21 ok 150 ml mleka modyfikowanego z kaszką Do picia daj***ardzo różnie- wodę, soki, kompoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, chciałam prosić o ocenę jadłospisu 17-miesiecznej coreczki. 7-8 ok 100 ml mleka modyfikowanego z kaszką 10- kromeczka + 2 parówki lub kromeczka z masłem i twarozkiem ze szczypiorkiem lub szynką lub kromeczka +jajecznica 12-13 150 ml mleko modyfikowane + kaszka (sen) 15-16- zupka jarzynowa z makaronem zwykłym lub pełnoziarnistym zabielana śmietanką lub mlekiem lub zabielana pomidorowa z ryzem i marchewka lub drobiowy pulpecik z ziemniakiem i jakims warzywem lub surowka okazjonalnie sloiczek (daje jedno danie) 18- danio+ biszkopcik lub makaron lub kaszka zbozowa ewentualnie cos słodkiego lub owoc 20-21 ok 150 ml mleka modyfikowanego z kaszką Do picia daj***ardzo różnie- wodę, soki, kompoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×