Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość -ma-li-na-

żywienie 1,5 rocznego dziecka

Polecane posty

Witam, mój synek ma 15 m-cy, wstaje ok. 07.30 i je miseczkę kaszki, popija wodą niegazowaną, ok. 08.30 kawałeczek chlebka, czasami pół paróweczki, potem jogurcik Nestke albo Danonek mały, 11.30 mleczko 250ml, sen 14.00 zupka, ale niezbyt dużo zależy od dnia, woda do popicia 16.30 obiadek z rodzicami, dorosłe dania ale mniej przypraw i soli np pieczona rybka, uwielbia rybki :) klopsiki, pierś kurczaka, ziemniaczki z koperkiem, kefirek lub woda do popicia następnie przeważnie bananek za innymi owocami nie przepada, biszkopcik, chrupeczki kukurydziane, czasami jakieś owocki ze słoiczka, woda 20.00 kaszka , woda sen .....aż do rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas tak jest i nie wiem czy
6.00 - mleko 8.00 - chlebek z czymś 11.00 - II śniadanie kaszka z owocami albo jogurt 0k. 14.00 - obiad 16.00 - deser - owoce i coś typu - kinder, lubiś 18.30 - kolacja - parówki, jajka, jajecznica, kanapki itp... 19.30 - mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska83
18 miesięczne szkraby:) 6.00 mleko ok.szklanki 7.00 kanapka z masłem i np.wędliną,serem żółtym,serem białym,dżemem lub pieczonym pasztetem drobiowym,jajecznica,serek biały z czosnkiem i świeżym ogórkiem,(dolewam do sera mleka zamiast śmietany) 10.00 owoce,(banan,truskawki,jabłka,maliny,brzoskwinie,arbuz,jeżyny,obrane winogrona bez pestek) 12.00 jogurt i biszkopt spanie 14.30 obiad z jednego dania np.b.gęsta zupka z warzywami i mięskiem, makaron z gulaszem z piersi,zupa pomidorowa z lanym ciastem,zupa ogórkowa z ryżem,krupnik,schab z ziemniaczkami i szpinakiem,mięsko duszone z kaszą i buraczki,zupa brokułowa z serem żółtym itd. Wszystko doprawiam do smaku,sól,majeranek, pieprz,czosnek,papryka słodka,koperek,pietruszka. 17.00 budyń lub ryż z jabłkami,albo kanapka. 19.30 kaszka na mleku,owsianka 20.00 idą spać:) słodkiego nie daje chyba że uda mi się upiec jakieś ciacho typu biszkopt,albo kruche z owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 14 miesiecznego synka
Mojemu jeszcze wprawdzie do 1,5 roku brakuje, ale nie sadze, zeby do tego czasu jego dieta sie zmienila, poniewaz juz az je normalnie wszystko. Jego dzienne menu wyglada mniej wiecej tak: sniadanko: kubeczek mleka ok. 100-120 ml i kanapka z serem zoltym, topionym, smietankowym lub jakimolwiek (je wszystkie oprocz plesniowych, z rana nie lubi jesc wedlin) 10.30 starte owoce (tu roznie, mieszam zazwyczaj 3 rodzaje np. scieram jablko, do tego banan i kiwi) 13.00 dwie kanapki (jedna z wedlinka np. piers z kurczaka z ziolami prwansalskimi albo szczypiorkiem, a druga z serem innym, niz byl na sniadanie) , albo jedna kanapka i smazone jajko, albo jedna kanapka i parowka do tego kubek mleka. 15.00 kawalek owoca lub mus owocowy do picia 17.00 obiadek (to samo co my), a na deser jogurt lub budyn lub cos podobnego 19.30 danonek i mleko (ktorego wypija zazwyczaj niewiele) W ciagu dnia pije tylko wode, na przegryzke dostaje chrupka kukurydzianego lub paluszka. Zadnych slodyczy nie lubi i nie uznaje, wiec czasem w ciagu dnia dam mu plasterek sera lub wedlinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matuduuu
Cześć dziewczyny. Zapraszam Wszystkie mamusie przyszłe i obecne,jak i kobiety które są w trakcie starań o dzidziusia na nowo założone prywatne forum. Jeśli macie ochote i czas podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z ciążą, porodem, połogiem i macierzyństwem oraz chcecie poznać nowe mamy to gorąco gorąco ZAPRASZAM. Jest wielee przeróżnych działów na któryc na pewno odnajdziecie kompanki do rozmów. Pomóżce rozkręcić naprawde świetne forum : GWARANTUJE MIŁĄ I PRZYJEMNĄ ATMOSFERE!! Zarejestruj się na http://www.mamazjajem.fora.pl/ Zapraszam do założenia sobie takiego topicu jak tutaj na tym forum Adminka nie ma nigdy nic przeciwko nowym topikom a forum bardzo chcemy rozkręcić Zapraszam również do uczestnictwa a będących już tematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jest tak 7 rano kaszka 10 zwykle jogurt lub serek homogenizowany z jakimś owocem (z reguły banan, bo miękki i można go do tego serka dodać) 14 obiad - generalnie je to co my tylko zdrowszą wersję (np dziś ziemniaki, buraczki i gotowane pulpety z indyka) 17 zwykle deser ze słoiczka (np owoce ze zbożem lub twarożkiem) lub kanapka (z dżemem, twarożkiem,pomidorem, rzodkiewką) 19 kaszka nie lubi jajek, więc ukrywam je starte w zupie. Nigdy nie podawałam i póki co nie zamierzam podawać parówek ani innych wędlin sklepowych. W ciągu dnia zje kilka biszkoptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma 14msc u nas menu wygląda tak: 7.00-8.00 210 ml mleka +3 łyżki kaszy 11.00 drugie danie drzemka około 1,5h 13.00 zupka 15.00 owoce 17.00 ksiel/budyń/ jakiś jogurt 19.30. 210 ml mleka+ 3 łyżki kaszy między czasie picie i czasem jakis flips paluszek, słoycze ograniczam do minimum, obieram np.jabłko i kroję żeby sobie przegryzała zamiast ciastek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochani Mam straszny problem ze swoja Alą. Zupełnie poza ranną kaszka mleczno-ryżową nie chce nic mlecznego. Jej jadłospis wygląda następująco: 8:00 - śniadanie - kaszka mleczno-ryzowa 10-11 - owoc lub mus owocowy 12-13 - zupka z warzywami i czasami z mięskiem 16-17 - je ze mną obiad jak wracam Z kolacją jest właśnie problem. Nie chce nic jeść poza kanapką. Karmie jeszcze piersią ale nie mam dużo pokarmu. Poza tym wydaje mi się że jest głodna bo budzi się w nocy czasami nawet trzy razy. Już nie wspomnę o zasypianiu. usypianie trwa nawet dwie godziny. Ja niestety pracuję i jestem już zmęczona tym wszystkim. Proszę pomóżcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaSobie.....
u nas wyglada to tak; 7.00 kasza 180ml 9.00 kanapka z wedlina/parowka 12-13 obiad-je to co my plus sok-gesty typu kubus 16.00 jogurt/owoc 19.00 mleko lub kasza Co do parowek... jesli kupuje sie dobre parowki, takie powyzej 70% zawartosci miesa mozna je dawac. Dzieiejsze wedliny nie maja wiecej "czystego miesa" a nikt nie bulwersuje sie na kanapki z wedlina, choc czesto bywa, ze jest to gorsze gowno. Jak ktos chce zdrowo zywic dziecko powinien miec swoj ogrodek i swoje zwierzatka w zagrodzie...inaczej sie nie da i smiac mi sie chce ze wszystkiech idealnych matek, ktore mysla ze sa wspaniale, bo nie dadza dziecku parowki, ale za to da kawalek szynki, ktora az sie swieci od saletry i jest sztucznie napompowana, tak ze 3 razy powieksza naturalne rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izolda221
hej, moja 1,5 roczna Lenka je tak: 8.00 - 180 ml mleka z butli zagęszczone kaszką ryżową *ok 10.30 zjada danonka lub jakiś owoc lub jak ja jem to ze mną np omleta z dzemem lub daje jej soczek owocowy - kubusia 150 ml *około 14 je jednodaniowy obiadek - gęstą zupkę z mięskiem ( kurczak, indyk) i warzywami różnymi oraz zamiennie ziemniakami, makaronem lub ryżem, raz w tygodniu daję jej też paluszki rybne podsmażone na masełku z surówką (kizona kapusta, pokrojony pomidor, ogórek, marchewka z jablkiem itp)i ziemniakami lub ryżem *około 17 - 18 je podwieczorek w zależności od tego co jadła na II śniadanie wybieram inną opcję *0koło 19.30 je kolacje - kaszkę owocową 150 ml albo jajecznicę na masełku z chlebkiem W międzyczasie dawałam jej jakieś chrupki lub biszkopty, do picia herbatkę hipp ale teraz przestawiam ją na wode min, choć nie za bardzo chce ja pić, często tez oprócz swoich porcji podjada to co my jemy, choć to tez staram się to wyeliminować bo my nie jemy zbyt zdrowo:) teraz własnie przeszukuje interent aby znaleść pomysły na jakieś ciekawe dania bo chciałabym pare rzeczy zmienić, min śniadanie - chce wyeliminować butelkę:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izolda221
aha i czasem jak według mnie zje za dużo, szczególnie słodyczy - tu bezapelacyjnie po każdej wizycie teściów :( serwuję jej tylko mleko na kolację, a i zapomniałam, że na kolacje dostaje tez czasem kanapki z wedliną i jakims warzywem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja 1985
Witam. Ile powinno wypijac dziecko w ciagu doby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama urwisa malego
czego wypijac ? ogólnie płynów to dośc dużo, dzieci mają większe zapotrzebowania na płyny niż dorośli, najlepiej bez cukru np. woda a mleka 1,5 roczne dziecko to ok. 500 ml na dobę chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja 19855
Ogolnie to chodzi mi o napje typu woda czy soki( mleka nie pije) Pije okolo 0.5 litra. Corka ma 12 m-cy i wazy okolo 9 kilo( jest niejadkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska12345
Patrycja 19855- to normalna waga dziecka-moj synek ma 1,5 roku i wazy niecale 11, ma nogi jak patyki kazdy mowi a co on taki chudy-ale jakby zobaczyli ile je to by juz tak nie mówili raczej. Jest wysoki-i dlatego tak wyglada. Je bardzo dużo:juz od jakiegos czasu jego posilki wygladaja tak: wstaje zazwyczaj ok 9 - mleko(enfamil) 180-200 z kaszką (po innych mlekach mial zatwardzenie) jakies picie przed zupką, ok 12-13- zupka(dlugo mu miksowalam bo sie dławił,ale od czasu gdy je to co my to sam leci do miski) pozniej jakis chrupek albo biszkopcik zalezy na co ma ochote i idzie spac 14-16,17-spanko 17-jakies drugie danie nalesniki,ziemniaki z pulpatami, makaron,kasza, wszystko je tez wiele innych rzeczy za duzo pisania ok19 serek-owoce jakies musy,kefiry,wszystko co ma postac owoców,zalezy co mam w domu i co chce jesc,oczywiscie w przerwach posilkow pije duzo ok 22.30 mleko 240 i tez enfamil,dosypuje kaszki,czasami sie obudzi w nocy 2-3 i woła ze mleka chce-robie 90 i spi do rana,widocznie tyle potrzebuje... chyba zle nie je??????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój 1,5 roczny Oskarek je tak: ok.7.00 150ml mleka 10.00 płatki kukurydziane z mlekiem, bułka maślana z masłem lub dzemem, tosty (moczę chleb w jajku z mlekiem, smażę na patelni i smaruję dżemem,) czasem jajecznica, bułka z serkiem Danio, parówka, czasem naleśniki 14-15 obiad,jednodaniowy zazwyczaj to co my. Lubi zupy, a z drugiego dania najczęściej je ziemniaki z burakami (mięsa nie lubi), makaron z sosem 18-19 kolacja to czasem zupa jeśli na obiad było drugie danie bo lubi zupy, kanapka 20-21 180ml mleka i śpi Brak owoców ponieważ ich nie lubi, czasem próbuję mu je podać w różnej postaci ale raczej ich nie je, lubi słodycze choć staram się mu ich nie podawać, po obiedzie pije sok typu kubuś lub zrobiony przeze mnie samej, kaszek też już nie lubi ( bo kiedyś jadł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A&M
Hmmm..ciekawy temat.Moj 18 miesięczniak je o 7.30 na śniadanie 250ml kaszki mleczno-ryżowej lub bułkę-suchą lub z masłem i popija herbatka hipp, koło 10-11 jogurcik i biszkopty, o 12.30 270ml mleka i idzie spać na 2 godź. O 16-16.30 300ml zupki bądź innego obiadku-warzywa z miesem ,rybą,koło 18 jakieś paluszki, bułka i przed snem 300ml mleka z kaszką.w ciagu dnia pije wodę,czasem jakiś sok.owoce bojkotuje. I co żle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gegerg
A u mojej córy jedzenie przedstawia się tak: godz.10 lub 11 - kaszka na mleku, 240 ml, godz.14 - kanapka z masłem i jajkiem/twarożkiem/wędliną/pastą, godz.18 - zupa ze słoiczka lub domowa albo danie obiadowe, jeśli zdarzy się zgrać obiad dorosłych i dziecka, godz.21 - jogurt naturalny z owocamiu lub przecier owocowy, godz.1 w nocy - kasza na mleku. Jak widać pory posiłków są nietypowe i muszę kombinować żeby zmieścić pięć, czasem mała je tylko cztery razy. Ale jesteśmy śpiochami i późno zaczynamy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaolivy
Witam! Byłam ostatnio u swojej lekarki z dzieckiem i usłyszałam,że moje dziecko je stanowczo za dużo mleka...sama teraz nie wiem czy zmieniać jej dietę..? 8:00 210 mleka 10:00 danonek,danio,monte,mała kanapeczka (to zależy) 12:00 180 kaszki (idzie spać) 14:00-15:00 obiad (zupy,kasze,ziemniaki) 17:00-18:00 owoce,kisiel,budyń 20:00-21:00 210 ml mleka Wydaje mi się,że posiłki mleczne zjada super ,ale jak daję jej makaron to je sama a potem się już bawi.Tak samo z kanapkami jeszcze jej wszystko spada i albo wywali na podłogę albo grzebie w maśle:) To samo z danio ładnie zje na początek a potem się cała usmaruje:) Co radzicie? Będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tą kaszkę przed spaniem
zastąpiłabym zupką, a po spaniu obiadek typy makaron, ryż, jakieś 2-3 pierożki, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _mama_Mateusza_
Mój synek ma 15 miesięcy i nasz dzień wygląda zwykle tak: Pobudka między 5.30 a 7 ok. 7.30 śniadanko I ---> deserek mleczny lub jogurcik ok. 10-11 ---> kasza manna z truskawkami (mam pomrożone porcje) lub kasza manna z biszkoptami lub odtłuszczone paróweczki z szynki z chlebkiem lub chlebek z dżemem soczek lub herbatka owocowa ok. 12 spać (usypiamy pijąc herbatkę lub wodę) ok. 14.30 zupka (uwielbia rosołek z makaronem, pietruszką i marchewką, także warzywne zupy na cielęcince) drugie danie rzadko moje dziecko zjada (lekarka mówi że nie ma co zmuszać i przekarmiać więc nie zmuszam) ale jeśli ma ochotę to np. ziemniaczek z rybką lub drobiem lub cielęcinką, gotowane brokuł lub kalafior, koperek na ziemniaczki, czasem posiekany ogóreczek lub marchewka duszona podwieczorek ok. 17 owoce ze słoiczka lub budyń lub starte jabłko, do picia sok przecierowy usypiamy ok. 20-21 ------> 220ml kaszy ryżowej na mleku modyfikowanym Dziecko rośnie zdrowo i bez zarzutów ze strony lekarza pediatry jeśli chodzi o wagę. Jedynie muszę spytać czy nie powinnam eliminować pomału butelki (wieczorna aszka przez butle) Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia111
menu mojego 16 miesiecznego synka snieadanie; do wyboru - jajecznica z chlebkiem, kakao -kaszka i kanapka, cherbatka -tasty z serem lub dzemem -platki na mleku . kanapka pozniej przed obiadem zjada jakis owoc i jogurcik obiad; - zjada to co my tylko zawsze mu robie bez przypraw, wszysyko lubi wiec klopotu nie ma prtzed kolacja zazwyczaj zjada jakies chrupki , czasami ciasteczko jakiegios owoca kolacja; - kaszka -parowki -kanapki roznie to bywa i jeszcze przed zasnieciem mleczko 150ml i to by bylo na tyle ps. nie jest gruby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 17 miesieczniaka
moja corka ma 17 miesiecy, wstaje okolo 8, o 9 zjada owsianke na wodzie zmiksowana z suszonymi owocami( rodzynki, morela, sliwka) i dodaje do tego pol stratego jablka. Okolo 11 zjada owcki( banana, pomarancze, jablko-wszystkiego po trochu). O 13 zupa warzywna ( nie gotuje jej na miesie, dodaje tylko na koniec troche masla). O 16-17 obiad, tu roznie, raz jest ryz z warzywami gotowanymi na parze, ziemniaki z ryba albo mieskiem lub zoltkiem, a czasami ma ochte tylko na ziemniaki. Na kolacje o 19-20 zjada kasze kukurydziana na wodzie ze starta gruszka. W miedzy czasie w ciagu dnia pije kompot bez dodatku cukru i podgryza wafle ryzowe lub kukurydziane. Czasem dostaje chleb, ale jak juz to pieke jej sama orkiszowy bez drozdzy, tylko na sodzie bo to jest zdrowsze dla dzieci, no i oczywiscie bez dodatku cukru. Nie podaje jej nabialu bo wbrew pozorom nie jest on wcale zdrowy. Moja corcia rosnie ja na drozdzach i ma duzy apetyt, nigdy nie narzeka i uwielbia wszystko co je dalej do jedzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkak13
Witam! Mój Synek ma 1,5 roku i je wszystko to co my a zaczyna dzionek o 8 i od zjedzenia kaszki na mleku modyfikowanym do ktorego dodaje 2-3 ciasteczka biszkopty i zjada cala miseczke. Potem ok godz 11 zjada 2 jajeczka i parowke (uwielbia to!!!) lub starte jablko albo deserek z biszkoptami lub kanapeczke z mieskiem i popija herbatka i idzie spatku. Ok 14 je obiadek to albo cala miseczke rosolku z makaronem albo ziemniakami lub pulpeciki z kasza jeczmienna badz ziemniakami, zupke z mieskiem mielonym warzywami, makaronem z serkiem topionym (baaardzo lubi) oczywiscie miedzy posilkami zjada jakies chrupeczki. Na podwieczorek daje mu jogurcik lub serek. Kolacje je zazwyczaj ok godz. 20 i szama cala miche zacierki ugotowanej przeze mnie lub kaszke na mleku modyfikowanym. Oczywiscie kazdego dnia na zmiane staram mu sie dawac to wszystko co napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek ma rok 7-9rano zjada kanapkę ( z reguły całą, normalną dużą) z masłem, pomidorem i wędliną, albo z łososiem i białym serkiem, albo jakas pastą oliwkową np a do tego jajko na miękko, albo jajecznica, jajko po wiedeńsku, czy jakąś kiełbaskę na ciepło 12-13 zjada zupkę , jak mamy domową to zjada taką, jak nam się nie chciało gotować to słoiczek z zupką albo jakiś inny 16-17 zjada drugie danie - czyli dokładnie to co my, albo jakieś warzywa z mięsem, albo gulasz z ryżem, makaronem -generalnie nie ma czegoś czego by nie jadł 19-20 zjada na kolację kanapkę i tez coś na ciepło, albo jakieś naleśniki (nie na słodko), itp 23-24 zjada butlę i koło 4 tez zjada butlę nie daję kaszek, owoce zjada pomiędzy posiłkami, nie traktujemy ich jako posiłki, pije herbatę zieloną z miodem i cytryną, zimą nie daję mu wody, bo dostaje tylko lekko ciepłe napoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 17-mies córeczki
moja córcia ma 17 mies zalezy o której sie obudzi, czasem 3, czasem 6- 220 ml mleka jak wstanie np o 9 to danio spacer i zjada gęsta zupke wialowarzywną potem idzie spać jak wstaje to zjada drugie danie, za jakiś czas jabłko na kolacje kanapke z dzemem wlasnej roboty, jajko, kanapka z wedliną czesto ok 22 daje jej na spiocha kasze butelką, w nocy tez potrafi obudzić sie i zjesc melko, probowalam zastąpic wodą ale był krzyk. W nocy je wtedy jak zęby jej wychodzą, w ogóle to podczas ząbkowania ciągle by coś jadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaSebka
moj synek ma 17mcy i musze sie wam pochwalic ze nie mam problemu z nim jesli chodzi o jedzenie, je praktycznie wszystko poczawszy od mies konczywszy na roznych warzywach.. oto przykładowe menu ktore mu podaje; ranek; jedzonko ze słoika, lub jajecznica bez soli z ziołami i chlebek do tego sok drugie sniadanie ; serek grani z jakimis warzywkami lub ziołami typu koperek obiad; warzywa ktore sama mu gotuje czyli marchewka z groszkiem i makaron do tego lekki sos z pomidorów - najprostszy w miedzy czasie zje jakies ciastko, paluszki, krakersy, lizak. itd... oj duzo by wymieniac bo wiadomo ze nie je co dzien tego samego....nie oszukujmy sie mamuski kazda z nas daje dziecku jakies łakocie - to normalne.... podwieczorek; jogurt lub serek . lub poprostu kawalek szynki lub sera daje, bo moj mały lubi latac po domu i jesc w miedzy czasie o napojach nie pisze bo ma stale pełna butle i pije sam kiedy chce kolacja; roznie czasem parowki z chlebem , czasem zupke warzywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka 1,5 roku. Menu: około 9rano śniadanko kaszka mleczna czasem płatki na mm ale rzadko; potem jakieś jabłko, gruszka, banan, pomarańcza do wyboru, je w całości tzn nie ścieram jej - ma już 15 zębów :) , jakiś herbatnik, chrupka, jogurt, czasem deser ze słoiczka oczywiście do wyboru; około 13-15 zależy o której idzie spać obiad, ja gotuję jej zupy osolone dwa razy mniej niż dla dorosłego (krupnik, pomidorowa, kalafiorowa, warzywna, rosół) czasem ziemniaki z mięskiem, którego nie lubi :( i znowu coś z "deserków", coś czego nie jadła przed południem; 18-19 kanapka z wędliną, rzadziej jajko; 21-21.30 240 ml mm i do rana spokój i oczywiście picie: herbatka, rozcieńczone soki, kompot z jabłek. Myśle by to jej rozszerzyć ale za bardzo nie wiem o co bo często ją wysypuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfhdjsfjh
Moje dziecko je tak: 6;30-7- mleko 150ml. 8:30-owsianka na wodzie z owocami badź parówka z indyka 12-13-mleko 150 ml 15-zupka najczęściej pomidorowa 17-obiad ziemniaczki z pulpetem lub piersią z kurczaka lub indyka i gotowana marchewka 19 kanapka z dźemem 20 mleko z kleikiem 210 ml w między czasie jabłka banany i gruszki,pije tylko wode.Smakołyki to u niego owoce,raz na jakiś czas dostaje chrupki kukurydziane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synek jutro konczy 16miesi
u nas to wyglada tak I sniadanie kaszka na mleku modyf II sniadanie roznie jogurt albo kanapka albo jajecznica albo nalesnik albo cos innego Zupa i to tez rozne gotuje na dwa dni zupe drugie danie po drzemce to tu tez roznie ale robie tak ze dwa razy w tyg jest ryba, dwa razy jest czerwone mieso a reszta to indyk albo krolik nie daje kurczaka ze sklepu, i do tego rozne warzywa itd na podwieczorek sa owoce kolacja kaszka na mleku modyf przekaski sa bardzo zadko. slodyczy nie je wogole, mam na mysli lizaki, ciastka itd czasami dostanie wafla ryzowego albo chrupke kukurydziana, do picia jest 150 zl soku a jak to wypije to do konca dnia pije wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×