Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ilza

Jakie kosmetyki w ciąży?

Polecane posty

Czy używacie takich jak przed czy czegoś delikatniejszego? Jakich konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi ci o kosmetyki do makijażu to ja używam tych samych. Dodatkowo oczywiście używam kremu przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, a jak z myciem twarzy? Ja do tej pory uzywałam pianki i toniku avon solutions i bardzo mi to odpowiadało, nie wiem czy nadal powinnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, myślę, że powinnaś sprawdzić skład tych kosmetyków i zapytać swojego lekarza. Nie sądzę aby używanie kosmetyków do mycia twarzy mogło być niekorzystne dla dziecka ale jeśli są bardzo silne to nie wiem. Zawsze lepiej się poradzić fachowej osoby. Ja osobiście używam kosmetyków AA tak przed jak i w trakcie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, masz rację nie wpadłam na to, żeby lekarza o to zapytać. Pomyślałam, żeby raczej zrezygnować i coś delikatniejszego stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pewnie byłoby najlepiej, ale jeśli te kosmetyki, których używasz ci odpowiadają i okaże się że nie szkodzą dziecku( pewnie tak będzie) to dlaczego masz rezygnoważ z tej przyjemności? Dobre samopoczucie i wygląd są też bardzo ważne w ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam mamusie
jest szereg przeciwskazań do stosowania niektórych kosmetyków w ciąży - np. nie stosuje się niektórch olejków etrycznych, należy unikac kosmetyków z algami, tych z retinoidami, na trądzik z kwasami, preparaty z kwasami alfahydroksylowymi w większych stężaniach też nie są wskazane, kremy depikmentujące - również się nie stosuje, - warto też popatrzec czym się myjemy i czego używamy do higieny intymnej na czas ciązy wskazane jest zrezygnowac z żeli ze SLSem i kosmetyków z dużą ilością parabenów które moga przenikac do limfy Stosujmy delikatne kosmetyki np. olej ze słodkich migdałow który świetnie zapobiega rozstępom i jest świetny do pilenacji twarzy :) itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×