Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ona_życie

zespół PEUTZA JEGHERSA

Polecane posty

Gość Przestraszona86
Wybieram się własnie do kliniki Katowice- Ligota termin pobytu w szpitalu mam dopiero początkiem września. Mam nadzieję,że lekarze są tam ok. Mnie tez czasem pobolewa w okolicy żeber, ale pojęcia nie mam co to może być. Czy ktoś miał robioną enteroskopie push and pull jelita cienkiego w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvonne953
Do Przestraszona: Skąd jesteś ? Dostałaś skierowanie od razu do szpitala od lekarza rodzinnego ? czy byłaś w przychodni przyklinicznej ? Na jaki oddział masz skierowanie ? Ja tam leżałam niektórzy lekarze są bardzo mili ale nie wszyscy. Napisz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przestraszona 86
Jestem z Sosnowca. Dostalam skierowanie od lekarza z poradni gastrologicznej, który pracuje w tym szpitalu. Z tego co się orientowałam tylko w Warszawie robią enteroskopię w szpitalu CSK MSW. Można też wykonać to badanie prywatnie w innych placówkach, ale jest dość drogie. W jaki sposób można zbadać jeszcze jelito cienkie? Bo ja dostałam tylko skierowanie na enteroklizę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przestraszona 86
PS. Oddział gastroenterologii i hepatologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvonne953
Elektrolize to ja mialam właśnie tam w Katowicach Ligocie na tym oddziale , w 2001 roku to jest tomografia komputerowa lezysz na takim wielkim urządzeniu i masz kontrast podany do jelit tak jakby lewatywa takie wrazenie, i potem obracali mnie w góre i w dół w różnych kierunkach i robili zdjęcia ale i tak nic niebyło widac bo było krwawienie w jelicie cienkim i to zasłoniło obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przestraszona86
Dziękuję ci za wszystkie informacje. Trochę się stresuję bo po 14 latach od ostatnich badań to mogę mieć tych polipów wszędzie od groma. Najbardziej mnie martwi właśnie to jelito cienkie bo ja już nie powinnam mieć operacji brzusznych więc jedynym sposobem jest ta enteroskopia w Warszawie. I do tego ta perspektywa nowotworów. A jak ta choroba przebiega u ciebie, oprócz bólu brzucha? Często masz nawroty tych wstrętnych polipów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śledzę temat od jakiegoś czasu. Kibicuję Wam wszystkim z całego serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slo
Dzięki za zaiteresowanie tematem - ale za bardzo nie ma tu co śledzić - chyba pisanie o swoich chorobach nie jest wśród naszej grupki zbyt chętne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvonne953
Czekam na info od Przestaraszonej co wyszło w szpitalu i jak sie zakończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvonne953
Witam ponownie wszystkich, mam pytanie kto leżał w Katowicach w Ligocie na gastrologii i w Warszawie na Wołoskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slo
Witam Widzę, że wątek umarł śmiercią naturalną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvonne953
Pytanie do Slo : Dość dawno pisalas o operacji która miałaś miec, jak sie to zakończyło ? Napisz cos wiecej. Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slo
ja miałam operację 3 lata temu. Wycięto mi fragment jelita grubego, cienkiego oraz ślepą kiszkę. Poza tym śródoperacyjnie około 70 polipów z jelita cienkiego. Doszłam do siebie po miesiącu. W tamtym roku maiałam badania - gastro i kolonoskopię. Wycięto parę polipów. Za rok znowu kontrola. Poza tym wiodę normalne życie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xanox
Witajcie, Czytam Was i płaczę razem z Wami. Mam tą chorobę. Chętnie opowiem swoją historię i wysłucham Was. Jesteście jeszcze aktywni w tym temacie? Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvonne953
Cześć Paweł. Pisz jak to przebiega u Ciebie. Podaje email. blondi953@wp.pl Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska_
Mam nadzieje, ze jeszcze ktos to czyta. To ja zalozylam ten watek dawno temu i...zwyczajnie zapomnialam. Tak w skrocie. W wieku 1o lat wykryto u.mnie chorobe. Poszlam na.stol operacyjny z mega.bolem i 4x5cm polipem w j.cienkim+ kilka mniejszych. Nie zdawalam sobie sprawy z powagi sytuacji, rodzice tez jakos nie pilnowali zebym sie leczyla. W 2010 (24lata) z powodu pobolewan zoladka poszlam do gastroent.ktory dal mi skierowanie na kolonosk + gastrosk. Wycieli mi kilka polipow w zoladku i...znow zamknelam temat. Do wczoraj. Odebralam wyniki krwi, ostra anemia. Rodzinny dal mi skiero do gastroenterologa. I jakos tak przypomnialam sobie o chorobie weszlam na internet, potem znalazlam to forum i jestem przerazona. 6 lat zadnych badan, nie wiem, co moglo we mnie urosnac :/ . A wy, jak sobie radzicie? Potrzebuje kontaktu z osobami z ta choroba. Zwyklej rozmowy. Pozdrawiam i.zycze wszystkom duzo zdrowia, jak najmniej problemow zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xanox
Hej, Chętnie pogadam, pisz : pom@vip.onet.pl Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Ja również mam PJ jestem po pięciu operacjach , obecnie czekam na wizytę u gastrolog w MSWiA w Warszawie.Moje pytanie czy miał ktoś robioną enteroskopię dwubalonową i usuwanie polipów z jelita cienkiego w szpitalu na Wołoskiej? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska_
Witam nową osobę, Czy ktoś miał polipy po za układem pokarmowym i czy macie problem z przyswajaniem żelaza? Jak sobie radzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvonne953
Witam Ja miałam enteroskopię dwubalonową w Warszawie w Instytucie Onkologi na ul. Roengenta na Urysynowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy usuwano Ci jakieś polipy z jelita cienkiego tam na Ursynowie?ja mam mnogie polipy jelita cienkiego,duże wycięto z jelitem przy operacji,teraz mam nadzieję że te mniejsze usuną podczas enteroskopii , choć to podobno jest trudne.Poza układem pokarmowym mam też polipa zatoki szczękowej laryngolog powiedział że to nic takiego,choć chyba zasięgnę porady innego lekarza.Z żelazem miewam problemy ostatnio podawano mi dożylnie w szpitalu bo tabletki niewiele pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvonne953
Tak usuneli mi 2 duże polipy w jelicie cienkim. Enteroskopia dwubalonowa normalnie na sali operacyjnej pod całkowitym znieczuleniem tak jak operacja. Na drugi dzień idzie sie do domu jak nie ma objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iska_
Enteroskopia jest stosowana zamiast kolonoskopii, czy do jelita grubego nie dochodzi? A może to jest zamiast gastroskopii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvonne953
Enteroskopia podobnie do gastroskopi bo przez usta tylko ze wchodzą głębiej do dwunastnicy i jelita cienkiego (moze do grubego tez nie wiem) i usuwają polipy. Ja zniosłam dobrze, tylko troche mnie mdliło po znieczuleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enteroskopia może być robiona przez usta jak również przez o***t przechodzą przez całe jelito grube aż do cienkiego.Gdy robią i od góry i od dołu to mamy praktycznie zbadany cały przewód pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×