Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Go艣膰 husek
ja mysle ze Ty masz wiekszy problem niz Tw贸j ch艂opak i powinnas isc do psychologa jak najszybciej. o wiele gorzej takie rzeczy znosza osoby kt贸re zatrzymuja wszystko w sobie na takich nerwica najbardziej sie odbija a on skoro potrafi sie roz艂adowac to znaczy ze po prostu ma taki charakter wybuchowy raczej. wiec proponuje jak najszybciej isc do dobrego psychologa i nie lekcewaz tego bo ca艂e zycie przed Toba :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hej;) ciekawe czy jeszcze kto艣 mnie tu pami臋ta;) nie by艂o mnie tu wieki. Widz臋 偶e forum dzia艂a i stare osoby jeszcze s膮;) chyba wr贸c臋 troch臋 do was od czasu do czasu. U mnie s艂uchajcie ca艂kiem dobrze. Terapi臋 mam dalej i dalej uwa偶am j膮 za b艂ogos艂awie艅stwo od Boga. Coraz lepiej wszystko rozumiem. Prze艂o偶y艂am tam p贸艂 swojego 偶ycia i powoli odblokowuj臋 emocje. Co do moich wy艂膮cze艅 艣wiadomo艣ci to odstawi艂am leki w pa藕dzierniku a po miesi膮cu mia艂am dwa ataki padaczki. Ale ataki takie normalne, du偶e. no ale teraz mam nowe leki i jest w miar臋 ok. Znalaz艂am sobie s艂uchajcie super faceta a raczej on mnie znalaz艂. Jest cudowny. Wykszta艂cony, pedantyczny, ciep艂y d偶entelmen. Jedyne co mi nie wychodzi to szukanie pracy;/ on jest urz臋dnikiem i pr贸buje mnie wkr臋ci膰 to tu to tam ale nawet po znajomo艣ci nie zawsze wydaje si臋 to takie proste. a tak je艣li chodzi o m贸j stan psychiczny to oczywi艣cie miewam l臋ki, natr臋tne my艣li ale potrafi臋 coraz bardziej nad nimi panowa膰 bo wiem sk膮d si臋 bior膮. jednym s艂owem terapi臋 i terapeutk臋 oceniam na 6. troch臋 potem poczytam co u was i co si臋 pozmienia艂o. Bu藕ka!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam zdrowko i innych:) Mi te偶 pomagaja wizyty u psychologa- powoli rozumiem swoj膮 z艂o艣膰 i poczucie wstydu. Fajnie,偶e spotka艂a艣 mi艂ego faceta- oby by艂 taki ca艂y czas!:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 brawo husek
zdr贸wko i stres-stop! :) Do inna - Ty masz nerwic臋, nie raka wi臋c nie histeryzuj, tylko wez si臋 za szukanie terapii, powodzenia!:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 siri
Ja jestem szcz臋艣liwa, 偶e rozwin臋艂a si臋 taka nauka jak psychologia, za mojej m艂odo艣ci jak kto艣 by艂 nerwowy to go kierowali do psychiatry, nie by艂o psycholog贸w.Moja mama mia艂a nerwic臋 z kt贸rej si臋 zrobi艂a wada serca, zapisywali jej tylko na uspokojenie a to nie t臋dy droga.Ja przesz艂am terapi臋 i to nie jedn膮 i przynajmniej na stare lata mam poczucie w艂asnej warto艣ci, wiem ,偶e psycholog nie ka偶dy jest dobry i tu te偶 trzeba uwa偶a膰 bo z艂y mo偶e zmieni膰 pacjentowi osobowo艣膰.Zio艂owe 艣rodki na nerwy mo偶na bra膰 spokojnie, ale unika膰 chemii bo uzale偶nia.Pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 *inna*
dziekuje za odpowiedzi. chcialam jedynie wyrzucic z siebie to. Faktycznie chyba zaczynam histeryzowac, ale to nie jest tak ze sobie wmawiam ze moj chlopak ma nerwice. Jestem tego pewna bo u niego wyjatkowo silnie odznacza sie poczucie krzywdy i postawa nikt mnie nie rozumie. Przy tym uwaza sie za pepek 艣wiata i ze tylko on ma problemy pomijajac juz nawet objawy somatyczne ktore sa ewidentne. Na pewno tez nie mam wiekszego problemu niz on. Twiedzi ze jestem dla niego wszystkim i ze beze mnie jego zycie nie ma sensu. Zdaje sobie sprawe z tego ze sobie cos zrobi gdybym odeszla od niego teraz. Tak wiec najpierw musze mu pomoc, potem sie rozejdziemy, wtedy bede mogla zajac sie swoja choroba. Mam jeszcze pytanie do Was: czy w nerwicy wszyscy s膮 egoistami i czy jego postawa jest charakterystyczna dla wiekszosci chorych? Ja sie nie uznaj臋 za egoistke, chyba ze tylko sobie to wmawiam. Jeszcze jedno moze macie dla mnie jakies rady jak mu pomoc?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 taaaaaaaaaaaaaaaaakkkk
mamy rad臋!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PSYCHOTERAPIA ile razy pisa膰???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do siri
z nerwicy zrobi艂膮 si臋 wada serca??? Kto艣 Ci g艂upot naopowiada艂, albo masz bogat膮 wyobrazni臋! Wpisz tu na forum nazw臋 tej wady spowodowanej nerwic膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 a bianka niech nie zagl膮da
po cichu, skoro jej towarzystwo nie odpowiada! :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan tik tak
tak tak

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan tik tak
jestem bianka na 120 ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 wiktorynka 13a
boze jaka dziecinada,zenada poprostu,pajace niszcza forum,dobrze ze wyszlam z nerwicy i swojego czasu forum mi pomagalo,bo teraz to katastrofa co tu sie dzieje

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 jake艣 wysz艂a
to po cio znowu wracasz? :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 w艂asnie
jak bys byla zdrowa to bys tu nigdy juz nie zajrzala

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
pozdrawiam was 馃尲 U mnie to r贸偶nie raz dobrze raz gorzej, wczoraj np kolo 14-15 mialam jakis atak paniki, ale potem sie uspokoi艂am i przesz艂o, teraz tez nie najlepiej sie czuje, jakis smutnawy dzie艅 mam ehhh

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kaczikaczi
ale tu cichutko! dawno mnie tu nie by艂o, bo jako艣 dawa艂am sobie rad臋, by艂o ok. dzisiaj rano przed wyj艣ciem do szko艂y strasznie si臋 zez艂o艣ci艂am, pok艂贸ci艂am si臋 z siostr膮... z nerw贸w zacz臋艂o mnie ku膰 w brzuchu. potem by艂o wszystko ok, posz艂am na lody, kupi艂am mamie kwiatki ;) i zjad艂am kanapk臋... nagle znowu si臋 zacz臋艂o, jest mi niedobrze, mam ko艂atanie serca i okropnie si臋 czuj臋 :( mam ju偶 dosy膰, bo tylko ja si臋 藕le czuj臋, inni chodz膮 zdrowi, a mi ci膮gle co艣 jest... zjem co艣, nagle czuj臋 si臋 pe艂na, wzd臋ta. chyba z nerw贸w. jestem chyba zbyt wra偶liwa. i coraz mniej jem, boj臋 si臋, 偶e mam wrzody albo raka 偶o艂膮dka (+ oczywi艣cie zatrucia...). niech mi to minie w ko艅cu :( pozdrawiam was ciep艂o!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a mi od tygodnia smutno:( mialam duzo klotni- wiec bylo tez nerwowo, w sobote mialam okropnego do艂a, tylko bym plaka艂a.... dzis od samego rana mialam zawroty g艂owy ba艂am sie wyjsc, nie wiem czy to mi sie wydaje czy cos mi jest ale boje sie ze zemdleje:( dobrze ze jutro do psychologa ide

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kaczikaczi
ja pr贸buj臋 z tym walczy膰 sama, bo prosi艂am mam臋, 偶eby mnie zapisa艂a do psychologa to oczywi艣cie na rozmowie si臋 sko艅czy艂o. my艣l臋, 偶e najgorszy stres mam za sob膮, bo mia艂am zagro偶enie z historii, a pani jest, hmm, zbyt wymagaj膮ca jak na m贸j profil;-) i powodowa艂a niez艂e nerwy u mnie... ale jest ju偶 ok, nie mam zagro偶enia. nie wiem czemu tak jest, ale w szkole jestem weso艂a, u艣miechni臋ta, chyba na pokaz, bo w domu ogarnia mnie smutek i przygn臋bienie... jestem nie艣mia艂a i wra偶liwa i ci臋偶ko mi si臋 z kim艣 dogada膰, dlatego nie mam jakiego艣 bliskiego przyjaciela/paczki przyjaci贸艂 (za to mas臋 'znajomych'). nie mog臋 si臋 komu艣 wygada膰, pop艂aka膰 gdy mi 藕le, po艣mia膰 si臋 gdy jest mi weso艂o. zawsze jestem sama... szczerze, to nie wida膰 po mnie, 偶e jestem sama, nie mam bliskiej osoby obok siebie. kiedy my艣la艂am, 偶e mam przyjaci贸艂k臋, tak naprawd臋 ona mia艂a innych przyjaci贸艂. (to g艂upie 偶eby pisa膰 o takich rzeczach na forum:-( ) hmm, chyba b臋d臋 forever alone i to mnie troch臋 przyt艂acza;-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie! :) Przeczyta艂am ju偶 mn贸stwo historii i przypadk贸w odno艣nie tematu nerwicy i przera偶a mnie fakt 偶e mnie to chyba r贸wnie偶 dotyczy... Opowiem mo偶e wszystko od pocz膮tku: moje "delikatne" znerwicowanie pojawia艂o si臋 tylko czasem za czas贸w podstaw贸wki, kiedy ojciec pod 偶adnym pozorem nie 偶yczy艂 sobie aby moje oceny schodzi艂y poni偶ej 5, p贸藕niej gimnazjum - wojna o 1 lub 2 zarobion膮 prze ca艂e 3 lata gimnazjum, w liceum to samo, miej dobre oceny bo to, tamto, siamto a jak nie to porozmawiamy inaczej... kiedy rodzice chodzili na wywiad贸wki ja siedzialam sama w pokoju w kaciku i plakalam bo balam sie tego krzyku ze ojcu jedna 4 za duzo sie nie spodoba, "lekkie" objawy nerwicy zauwazylam w liceum i zaczely sie nasilac w klasie maturalnej i podczas matury... stres, dr偶enie r膮k, k艂ucie w sercu, ostry przeszywaj膮cy b贸l pod 艂opatk膮, problemy jelitowe, wzd臋cia, zaparcia, brak poczucia bezpiecze艅stwa, brak apetytu i strach... T艂umaczy艂am sobie ze to tylko nerwy przez matur臋 itd... Stawia艂am sobie wysoko poprzeczk臋... w koncu objawy przestaly byc tak uciazliwe po odebraniu wynikow maturalnych... Przez wakacje to wszystko tez mi dokuczalo ale nie tak bardzo, mia艂am stany histeryczne, np gdyjechalam samochodem i widzialam ze licznik pokazuje rezerwe mimo ze na rezerwie mozna jechac jeszcze sporo kilometrow ja musialam juz natychmiast jechac na stacje i tankowac, przerazaly mnie lekko brudne rece, wszystko musialam miec zaplanowane co do minuty i zapiete na ostatni guzik, a ajesli tak nie bylo to wpadalam w histerie, nie moglam sie nigdzie spozniac, a jesli juz sie spoznilam to nie chccialam wchodzic na sale czy tez do jakiegos pomieszczenia bo te wszystkie bole narastaly doslownie w sekunde... W pa藕dzierniku 2010r posz艂am na studia zaoczne i pracowa艂am, nowe otoczenie, nowe wymagania, nowe wyzwania, nowi ludzie... wszystko zaczelo sie od nowa ale w jeszcze gorszym stopniu, do tego doszedl brak wiary w siebie, ciagly strach nawet o to czy glupie drzwi od autobusu otworza sie przy przystanku, ciagle leki ze jak zostane sama w domu to cos sie stanie, ze cos sie wydarzy, ze ktos sie wlamie, ze cos mi sie stanie przez te stany lekowe, dostawalam atakow dusznosci i kolatanie serca, nigdzie nie wychodzilam sama bo od razu oblewal mnie zimny pot... Co艣 strasznego... uczucie mdlo艣ci i tego ze zaraz zemdleje, zawroty glowy... Dzi艣 zrezygnowa艂am ze studiow, nie mam pracy poniewaz okres mojej umowy sie skonczyl, boje sie wyjsc nawet z pokoju bo odnosze wrazenie ze w domu traktuja mnie jak wariatke, ktora wyolbrzymia wszystko i praktycznie omijaja szerokim 艂ukiem, kiedy jest ze mn膮 m贸j narzeczony mog臋 wtedy wyj艣膰 z pokoju, z domu, i艣c do sklepu, do kina itp, ale kiedy wiem ze niektore sprawy musze zalatwic sama to juz jest kaplica ... jedynym oparciem dla mnie jest w艂a艣nie narzeczony i jego mama kt贸ra te偶 przechodzila nerwice i niewielkie jej stadium powraca do dzis... Powiedzcie co robi膰, jak sobie z tym radzic?? Ja juz nie mam si艂y ;( :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nie chodzi o uwieszenie sie na nim... chodzi o to ze przy nim czuje sie pewniejsza i bezpieczniejsza... Ja ju偶 nie raz mu powiedzia艂am ze jesli on to tak odczuwa ze ja go trzymam na sile przy sobie albo ze sie na nim "uwieszam" to zakonczymy nasz zwiazek, on sie nie bedzie meczyl, znajdzie normalna dziewczyne i bedzie normalnie zyl... Nie chodzi o to ze ja mu to powtarzam w kolko, powiedzialam mu tak gora 2 razy i za kazdym razem przytulal i mowil ze mnie nie zostawi bo kiedy mnie poznal by艂am taka osoba ktora cieszyla sie nawet z kwiatka zrobionego z serwetki i ze przejdziemy to razem bo on nie pozwoli zmarnowac tego jaka bylam kiedys bez tych wszystkich lekow, bolow i histerii...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Szukam jakiejs dobrej poradni psychologicznej, tylko boje sie ze to nic nie pomoze... :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzi臋kuj臋 bardzo za odpowied藕! :) Dobrze wiedzie膰, 偶e s膮 takie osoby, kt贸re czuj膮 to samo co ja! W poniedzia艂ek lec臋 do gabinet贸w zorientowa膰 si臋 gdzie znajd臋 naprawd臋 dobrego specjalist臋... Do us艂yszenia, a raczej do "napisania" :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 bzdury piszecie
walcze z ta chorobom , ach sama juz nie wiem ile to lat , i nic doslownie nic i nikt mi nie pomogl ,tkwie w tym gownie , z tego sie nie da wyjsc , jak cie to zlapie to juz po czlowieku .jedynie idzie troszke uspic nerwice , ale nic wiecej ciao

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 bzdury piszecie
walcze z ta chorobom , ach sama juz nie wiem ile to lat , i nic doslownie nic i nikt mi nie pomogl ,tkwie w tym gownie , z tego sie nie da wyjsc , jak cie to zlapie to juz po czlowieku .jedynie idzie troszke uspic nerwice , ale nic wiecej ciao

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 prosze przeczytaj
wzi臋te z "Vademecum zdrowia- jak 偶y膰...": Jak przeciwdzia艂a膰 stresom? DEFINICJA STRESU (med.): stan ustroju wywo艂any ka偶dym szkodliwym bod藕cem o odpowiednim nat臋偶eniu (stresorem), np. wtargni臋ciem bakterii chorobotw贸rczych, urazem, wstrz膮sem psychicznym. Stresory wp艂ywaj膮 pobudzaj膮co na wydzielanie hormonu przedniego p艂ata przysadki m贸zgowej kortykotropiny (ACTH), aktywizuj膮cego kor臋 nadnerczy, zapocz膮tkowuj膮c w ten spos贸b reakcje alarmow膮 (uruchamianie si艂 obronnych organizmu). Wszystkie nieswoiste odczyny sk艂adaj膮 si臋 na og贸lny zesp贸艂 adaptacji ustroju, ze wzmo偶onym wydzielaniem kory nadnerczy, przebiegaj膮cy w trzech fazach: reakcji pogotowia, okresu obrony (oporu), okresu wyczerpania (ci臋偶kiej choroby prowadz膮cej nawet do 艣mierci). DEFINICJA STRESU (psychologiczna): czynniki zewn臋trzne, kt贸re utrudniaj膮 lub uniemo偶liwiaj膮 zaspokojenie potrzeb i wykonanie zamierzonych zada艅, zagra偶aj膮 czym艣 jednostce lub wp艂ywaj膮 na obni偶enie poczucia w艂asnej warto艣ci. Cokolwiek przydarzy ci si臋 nieprzyjemnego, zbagatelizuj to, zamiast wyolbrzymia膰. Wiele zdarze艅 ma tylko takie znaczenie, jakie im przypisujemy. Podchod藕 do wszystkiego z dystansem. Zdarzy ci si臋 k艂贸tnia, upomnienie w pracy, powiedz sobie, 偶e minie tydzie艅, a nie b臋dzie si臋 o tym m贸wi膰. Nic nie jest tak stare jak wczorajsza gazeta. Pora偶ka nic bardziej stresuj膮cego. Ale podejd藕 do tego z filozoficznym spokojem. Powiedz sobie, 偶e to nie pora偶ka, tylko przypadkowe nieporozumienie. Staraj si臋 kompensowa膰 stresy czym艣 przyjemnym. Id藕 do kina, kosmetyczki lub fryzjera, albo po prostu zafunduj sobie troch臋 wieczornego spokoju w mi艂ym towarzystwie. W pracy zaczynaj dzie艅 od tego, co najtrudniejsze. W ten spos贸b nie b臋dzie si臋 to za tob膮 wlok艂o. Nigdy nie odk艂adaj na jutro tego, co mo偶esz zrobi膰 dzisiaj, bo b臋dziesz mia艂(a) wyrzuty sumienia. Ten stres uczyni ci臋 mniej wydajnym. Nie daj si臋 unie艣膰 po艣piechowi innych. R贸b tyko to, co konieczne i zrezygnuj z niepotrzebnych dzia艂a艅. Lepiej dobrze wykona膰 jedno lub dwa zadania, ani偶eli wiele i nie sko艅czy膰 偶adnego. Do swego codziennego rozk艂adu wpisz kilka przerw do wykorzystania w dowolny spos贸b, nie wymagaj膮cy od ciebie przystosowania si臋 do 艣rodowiska, np. zadzwo艅 do swojego najlepszego przyjaciela, przyjaci贸艂ki. Naucz si臋 wyra偶a膰 swoje uczucia. Wi臋kszo艣膰 ludzi cierpi膮cych na typowe schorzenia stresopodobne nie ma zwyczaju p艂aka膰 i uwa偶a 艂zy za oznak臋 s艂abo艣ci. Profilaktycznie wspomagaj sw贸j organizm magnezem wiedz膮c, 偶e 1 minuta stresu niszczy 1/2 dziennego zapotrzebowania na magnez, a kt贸ry jest niezb臋dny dla prawid艂owego funkcjonowania systemu nerwowego w tym m贸zgu, siedliska pami臋ci i inteligencji. Najlepiej tolerowanym preparatem zawieraj膮cym magnez s膮 tabletki musuj膮ce pod nazw膮 "Magnez Plusz", zreszt膮 optymaln膮 dawk臋 magnezu zawiera proponowana w "Zasadach dietetycznych" tabletka falvitu lub multivitaminy. Z produkt贸w spo偶ywczych du偶e ilo艣ci magnezu zawiera kakao i czekolada. Pami臋taj! Magnez jest niszczony nie tylko przez stres ale r贸wnie偶 przez kaw臋 i alkohol. Cz臋sto stosuj relaksacj臋 wg zasady: oddychaj r贸wnomiernie i spokojnie, nast臋pnie stopniowo wyd艂u偶aj oddech. Wci膮gnij powietrze, licz膮c do czterech, i tak偶e licz膮c do czterech, wstrzymaj oddech - zauwa偶, jak ogarnia ci臋 spok贸j. Wypu艣膰 powietrze, licz膮c do czterech i, licz膮c do czterech wstrzymaj oddech. Wykonaj w ten spos贸b 10 oddech贸w, po czym zacznij oddycha膰 normalnie- stwierdzisz, 偶e tw贸j oddech jest spokojny i odpr臋偶ony.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 voooooooolvvvvooo
z nerwicy sie wychodzi tylko psychole co nic nie kumaja i z fachowej pomocy nie korzystaja to sie non stop uzalaja

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Sylka131
Ja walczylam z nerwica 6 lat, terapie grupowe, potem indywidualna, co ja przeszlam to jest koszmar jakis, wszyscy wiecie o czym mowie bo przechodzicie to samo, badania, strach, rzucilam prace, siedzialam w domu i caly czas ten l臋k koszmarny, ciagle podejrzenie ze jakas choroba, bylam po prostu jak zwierze w klatce. Po ostatniej terapii bylo chwile lepiej - okolo 5 miesiecy bez lekow, bez terapii przetrwalam ale to wrocilo, zawsze wracalo. Teraz jestem 3 lata po terapii u kogos w rodzaju bioenergoterapeutki i pierwszy raz moge powiedziec ze jestem zdrowa. 2 lata bez objawow, wrocilam do pracy, czuje sie jak normalny czlowiek a nie klebek strachu. stracilam tak naprawde 6 lat zycia, nikt kto tego nie przezyl nie zrozumie, do jakiego stopnia czlowiek chory na nerwice jest wykonczony, jaki nieszczesliwy. Pomijam juz ze ani rodzina, ani znajomi nie wykazuja zrozumienia dla tego co przezywamy, jestesmy dla nich psychiczni, slabi, nie nadajemy sie do zycia. Tragedia. Ciesze sie ze znalazlam te pani膮 bo nie wiem co byloby dalej - leki? dalsze pieniadze na terapeute i wynik niepewny, zawsze nawroty, jakie to jest bajeczne uczucie byc wolnym od tego koszmaru, ja wam wszystkim zycze bardzo bardzo zebyscie sie tego chorobska pozbyli, to jest mozliwe!!! pozdrawiam wszystkich umeczonych choroba i tych, ktorym sie udalo. Sylwia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do Sylwi , a skad jestes
moze mieszkamy kolo sie bie i bys dala mi namiary na ta pania co cie wyleczyla . Ja poprostu probowalam wszystich sposobow i rezultat marny , a mecze sie z tym o wiele dluzej niz ty . Bedze wdzieczna za odp . Monika

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do Sylwi , a skad jestes
oj siebie mial byc razem , to jest te moje szybkie pisanie hi hi

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×