Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Gość desperatka77
Witam wszystkich nerwusów :* Pierwszego ataku nerwicy dostaalm miesiąc temu. Nawet boje sie o tym mysleć żeby przypadkiem sie nie zaczęlo.Od tamtej pory bylam kilka razy u lekarzy na pogotowiu ...neurolog zdębiała kiedy spytalam czy nie mam padaczki. zawsze bylam w "biegu" a teraz ..;( Jakaś totalna wegetacja ! Boje się wszystkiego! Najbardziej chyba jazdy samochodem . Tak mnie w aucie dopada ta "zmora" że przestałam prowadzić. Bardzo mnie to męczy bo wiele zdrowia kosztowało mnie zrobienie prawka:( Nie potrafię sobie z tym wszystkim dać rady : bo na logike zdrowa jak rydz a jednak kłócie w sercu ,głowie ,skórcze mięśni - ręce opadają! Straciłam już całkiem chęć do życia. Ajak czytam na forach, że to juz do końca życia ...to zupełnie nic mi się nie chce z tą sprawą robić.Podobnie jak niektóre z Was po tabletkach (Afobam) czuję się jeszcze gorzej.Od kilku dni pije melise (po kilka dziennie) i chyba jest lepiej ale obawiam się, ze to nie potrwa zbyt dlugo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny ........emma za twoimi radami dzis spróbowałam ruchu pojechalismy z mezem na wycieczke rowerową .zrobilismy ok 4 ...5 km jak na pierwszy raz jestem z siebie dumna .....ale wróciłam z zawrotami głowy ..........nie wiem dla czego głowe mam taka ciezka ze nie moge jej utrzymac na karku .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bianko ale to dopiero początki, dobrze ze sprobowalas!!!:) Agni jedz i odpoczywaj, ja moze tez sie wybiore ale niestety na jeden dzien:( ale dobre i to! desperatka77 pisz czesciej jak bedzie ci cos dolegac! pamietaj nerwicy moze i nie mozna sie pozbyc, ale mozna nauczyc sie z nią zyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bianka, swietnie zrobilas, a jednak dalas rade, widzisz, potem mialas zawroty glowy, co jest normalne przy wysilku w przypadku osoby ktora sportu nie uprawia, i znowu masz przykad jak brakuje ci kondycji. Ja mam zawroty glowy po wysilku takze, ale takim mega wysilku, ze ledwo....., a i trzeba bardzo duzo pic wtedy bo inaczej glowa i rozboli i zawroty sie robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gieowefa
Witajcie...moja nerwica lekowa jest na punkcie przyspieszonego bicia serca. boje sie wychodzic z domu wlasnie z tego powodu. Mam dosyc tego bo nie mgoe sie niogdzie ruszyc bez problemowo a o srodkach komunikacja, wakacjach i innych rozrywkach moge zapomniec:(. Postanwilam w koncu zapisac sie do psychiatry ale niestety termin jest odlegly. Mam pytanie czy neurolog tez moze mi pomoc w leczeniu i diagnozie>? DSodam ze u akrdio bylam i elkarz mi powiedzial ze musze sama cos z soba zrobic a nei oczekiwac od neigo uleczenia. przepisal mi isoptin w dawce takiej gdzie moglabym sie znalezc w szpitalu (tak bynajmniej stwoerdzil lekarz internista). Wlasnie w tym problem ze kiepsko jest z blokerami bo gdy jestem spokojna to mam niskie cisnien ie tak w granicach 100/60 wiec boje sie brac tych lekow stale. chcialabym cos doiraznie ale jak mam isc do lekarza to znowu ejstem rpzerazona wizja szybkiej akcji serca i smierci, zawalu z tego powodu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za miłe słowa ........pozdrawiam agnis współczuje wiem co to jest i jak sie człowiek czuje ......stres-stop ...zdrówko , a tobie emma powiem ze az mnie wstyd jestem od ciebie duzo starsza a taka głupia .........nie potrafie o siebie nalezycie zadbać potrafie sie tylko nad soba uzalac .........emma naprawde jestes madrą kobieta czsami lepiej cię rozumie i lepiej do mnie docierasz niz moja psycholog ......pozdrawiam wszystkich ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatka77
Stres-stop bardzo dziękuję za tych kilka słów ( jakąś pociechę jednak dały a to bardzo ważne) Dzisiaj jest fatalnie;( W nocy mąż znowu wezwał pogotowie . Miała takie kolatanie serducha i ból ręki -nie wyglądało to dobrze ...I znowu czułam jak mi całe ciało płonie (zresztą teraz też nie jest dobrze czuje taki olbrzymi ciężar na piersiach . Ale jak powiedzial pan doktor : trzeba tylko dobrać odpowiednie tableteczki. Martwi mnie jednak bardziej od tego wszystkiego fakt, że na pdstawie jednej opinii stwierdzono nerwice a moze to tak naprawde cos zupelnie innego? I co będę zmieniała tylko tableteczki na uspokojenie a czuc się będę że szkoda gadać? W końcu to mąż i dzieci ode mnie poprostu uciekną - sama bym od siebie uciekła! Życzę wszystkim miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieowefa to jestesmy na tym samym etapie ....ja tez mam niskie cisnienie a biore Propranolol na seducho na szybkie bicie i kołatania .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
desperatka mnie tez maja juz wszyscy dośc z tym moim serduchem dziennie to samo ból , kołatanie , szarpanie , chlupniecia , szybki puls ,ból w lewej piersi ....i ciagle steach ze to na zawał ........codziennie walcze z tymi myslami ....dziewczyny tu mnie pocieszaja ale w koncu tez chyba kiedys straca do mnie cierpliwośc tak jak rodzina ......agnis tez przez to ostatnio przechodziła wiec wie jak to jest , jakie mysli , jaki strach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bóle serca w nerwicy
oznaczajśą problemy w relacjach z bliskimi, czasem nieświadomie mamy jakiś niewypowiedziany żal, pretensje a ukrywając to podświadomość daje nam sygnały poprzez serce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gieowefa
bianka 120 a ten propanolol bierzesz dorażnie wczasie atakow? mi lakarz zapisal bisocard ale on dziala dlugo i objiza juz i tka niskie cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_ samosia
Afobam - moc alprazolamu Jakiś czas temu (rok...?) dobrałem się do leku o nazwie Afobam. Jego substancją czynną jest pochodna benzodiazepin, Alprazolam. Daruję sobie wnikanie w chemię tej substancji, a lepiej przejdę do bardziej istotnych spraw. Afobam jest dostępny w postaci małych, białych, niepowlekanych pigułek zawierających 0,25 lub 0,5mg Alprazolamu w opakowaniach po 30 sztuk. Rozgryzanie tych pigułek to naprawdę tragiczny pomysł i nikomu nie radzę tego próbować! Nie pomoże potem nawet pół litra soku, taka gorycz! Alprazolam działa hamująco na powstawanie nadmiernej liczby pobudzeń zakończeń neuronów, co objawia się uspokojeniem i poprawą nastroju – i to działanie interesuje nas najbardziej. Zacząłem od dawki 0,5mg (1xdziennie). Działanie Afobamu jest szybkie i skuteczne – objawia się już po około 15 minutach postępującym wyluzowaniem i wyraźną poprawą nastroju psychicznego. Wszystkie problemy zaczynają być jakieś odległe, obce, nieznane, a przecież ich rozwiązanie leży o krok! Czemu dowiaduję się o tym dopiero teraz...? W dawce 2mg (4x0,5mg na raz) działanie odprężające jest na tyle silne, że mogłaby obok mnie wybuchnąć bomba, a ja i tak nie zwróciłbym na to specjalnej uwagi (pod warunkiem że bym przeżył :)) ). Jednak począwszy od dawki 1,5mg Afobam zaczyna mieć już działanie nasenne, które potęguje się z każdą dodatkową tabletką. Maksymalnie zapodałem 3mg (6x0,5), a potem spałem cudownym, słodkim snem. Przy okazji: Alprazolam wywołuje (jako efekt uboczny?) piękne sny! Są bardzo realistyczne, zawsze o pozytywnej treści, a niekiedy po obudzeniu się mówię: Cholera, co za szkoda że to był tylko sen! Jednak po przyjęciu takiej dawki działanie Afobamu jest wyraźnie odczuwalne jeszcze na drugi dzień! W dawce 1mg (u mnie) znakomicie poprawia koncentrację, ułatwia rozmowy i myślenie, świetnie nadaje się przed egzaminami lub innymi tego rodzaju „przyjemnościami”. Ale dawkę należy dobierać indywidualnie. Po dawce 0,5-1mg lubię prowadzić samochód – absolutnie nie odczuwam spadku koncentracji (wręcz przeciwnie!), ale to są wyłącznie moje eksperymenty na sobie samym i nikogo do ich naśladowania nie namawiam!!! Jednak Alprazolam jak każdy lek może wywołać pewne uzależnienie. Nie doświadczyłem go wprawdzie, ale według ulotki jest ono na tyle słabe, że aby się go pozbyć wystarczy przez tydzień zmniejszać codziennie o połowę przyjmowaną dawkę. Podsumowując: mnie Afobam bardzo przypadł do gustu i mam z nim same pozytywne doświadczenia. Kiedyś (przez lek o nazwie Clonazepamum) o mało nie wylądowałem na tamtym świecie (ale to już całkiem inna historia...), więc z Afobamem jestem bardziej ostrożny, ale ten lek też traktuje mnie bardzo łagodnie, jakby rozumiał że kiedyś było przez to gorzej... Tak czy siak, od Clonazepamum trzymajcie się z daleka!!! Kosztuje grosze, ale jest cholernie zdradliwy, a jego nadużycie wprost grozi spotkaniem ze Świetlistymi Istotami i tunelem więc lepiej uważać. Jak dacie radę zdobyć – polecam, niestety konieczna recepta (ale receptę może dać każdy lekarz). Ponadto Afobam jest lekiem tanim, nieporównywalnie tańszym od zawierającego również Alprazolam leku o nazwie Xanax. 30 sztuk/0,5mg Afobamu za 12,80zł ma się nijak do 30 sztuk Xanaxu/1mg w cenie dobrze ponad 70zł! Afobam wchodzi w silną interakcję z alkoholem – nie wolno go łączyć nawet z piwem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatka77
Moje doswiadczenie z Afobamem niestety nie jest takie "przyjemne" . Lekarz z podotowia kazał mi go odstawic. Wprowadza mnie w takie stany niepokoju i czarnowidztwa, że nie mogę po nim funkcjonować. Miało być dobrze po dłuższym przyjmowaniu ale ... trzeba szukać czegoś innego. Dalam dzisiaj znowu popalić mojej rodzince :( Zmarnowałam im kolejną sobote tego lata. Mam przez to ogromnego kaca i nie wiem kiedy im to będę mogła wynagrodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja też jestem nerwicowcem od prawie dwóch lat, choć od 10 miesięcy nerwica wróciła i była to totalna bomba! :( Jestem w trakcie terapii indywidualnej, przeszłam przez grupową i biorę leki. Jest lepiej, ale to kropla w morzu. Pozdrawiam Was ciepło :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
ja mam afobam w apteczce, lecz go nie biore wlasnie z tego powodu iz sie boje, boje sie aby nie bylo gorzej. I wracam do punktu wyjscioa, nic mi nie pomaga z uspakajaczy ziolowych..masakra ja nie weim jak mam pojsc do rpacy:((((( blagammmm macie jakies sposoby?????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_ samosia
wez ten afobam i lepiej sie poczujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurka wodna.....
zosia samosia -jak dlugo bierzesz ten afobam?czy masz dzien lub kilka ,ze nie bierzesz? pytam bo tez go dostalam ale boje sie uzaleznienia i tyle. z tego co wiem to zwieksza sie tolerancja na lek i wtedy zaczynaja sie jazdy:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_ samosia
biorepodczas silnego ataku paniki jak wiem ze sobie nie radze, ale juz sama myśl ze go mam mnie uspokaja!. mowie ci wez jak sie bedziesz fatalnie czula , chociaz 1 tabletke czy jak tam ci lekarz zalecił , nic ci sie nie stanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
mnie lekarz zalecal afobam 1 tabletke 0,25 na noc a rano bisocard ale nie biore go tez ze wzgl ze mam niske cisnienie a nie weimc zy mozna go brac doraznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrówkaaa
czesc , a czy ktos bierze lek o nazwie ATARAX, dostalam go ale boje sie go brac , jesli ktos bierze to prosze napisac jak sie po tym czuje i jaka dawke bierze .Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie stara załoga , co sie dzieje dziewczyny chciałam sie was cos zapytac ale nikogo nie ma .......prosze powiedzcie mi czy gościec jest dziedziczny .......moja matka ma gosciec leczy sie juz wiele lat na reumatoidalne zapalenie stawów ........ja mam co jakis czas takie bóle na całym kregosłupie ból od pleców promieniujacy pd zebra i do stawów lewe biodro boli mnie przy najmniejszym ruchu ....za jakis czs to przechodzi znów wraca teraz od kilku dni rano nie moge zwlec sie z łózka mam taki ból w lewym pośladku i w kregosłupie piersiowym ze jak sie wyprostuje klatke wysune do przodu to mi az dech zapiera ....od paru dni biore ibuprom max ale nic nie przechodzi dzisiaj jest najgorzej .....czy to tez nerwicowe .....czy tez zaczyna sie to co um mamy ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wczoraj jakos wogole nie mialam czasu zajrzec na forum. Wracalam o 23 do chaty to bylo oberwanie chmury!!! pomimo ze jechalalam autem to z klatki do samochodu zmoklam jak kura:P Bianko mnie np rok temu bardzo bolal kregoslup mialam straszne bole...ale co lekarz powiedział ze to z nerwow!! moze mial racje...bo jak zaczelam olewac to przeszło! Ale zapytaj lekarza w razie czego co z tym gosccem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mroowki atarax to jest to samo co hydroxyzyna ja to biore, na mnie dziala juz dawka 10mg biore jak juz tylko na noc, bo zamula strasznie, ale nie boj sie skutkow ubocznych! jest bardzo bezpieczna:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
ja bralam hydroxyzyne na dzien i wlasnie starsznie zamulala dlaTEGO NIE BIORE W OGOLE CHOC USPOAKAJA ALE W MINIMALNYM STOPNIU BO NA DUZE STRESY NIE POMAGA W OGOLE. A poza tym lekarz pwoiedzial, ze to bledne rpzepisywanie takich lekow nerwicowcom bo one tylko maja dzialanie na usypianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani ja mam nerwice serca na calego do tego mega lęki, lezałam dzis do 12.... wszystko wrocilo,,,mdli mnie , kaszel z odruchem wymiotnym ! wlasnie sie zmuszam do sniadania!!!! zauwazylam ,ze dzieje sie to na kilka dni przed okresem!!!! łykam co mam , juz wszystko pożarłam jesli chodzi o ziołówki , teraz sie przekonalam ze to dziala tylko na godzine...melise pije po 2 torebki naraz. masakra zasnelam o 3:30 non stop slychalam treningu autogenicznego i jakos lezalam spokojna ale mdliło...ale wiem juz ze to ataki ,jak mi przechodzilo to czulam sie jak nowo narodzona....dobrze ze ide do lekarza , poprosze o cos mocniejszego na uspokojenie ....ziołówki to pic na wode... ale dobre i to jak nie mam nic... Kochani jakbym mialam wyzej opisany afobam nawet bym sie nie zastanawiala, od razy wzielabym ,aby tylko poczuc sie jak w niebie :D moze to hormony ,szkoda ze niemoge brac tabletek antykoncepcyjnych,zaoszczędziłabym sobie tych jazd!!!!!! serce mnie bolało wczoraj ,to ja sie jeszcze bardziej nakrecalam, błedne koło!!! Gienia podrzuc mi tabsa afobam !!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agni a mowilas o tym ginekologowi? mozeidz do jakiegos dobrego i opowiedz o tym co sie z toba dzieje przed okresem, wierze ze da sie temu jakos zaradzic 🌼 co do hygroksyzyny, to pewnie zalezy od czlowieka, ja nigdy nie bralam jej w dzien, jak juz to biore na noc bo wtedy pomaga mi przespac noc, a rano jestem jeszcze taka przycmiona ze nie pozwala mi sie to denerwowac:) bo zawsze moje najgorsze dylerki mialam rano po przebudzeniu:) wiec jak dla mnie lek trafiony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itititi
2 lata temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową. Nie leczyłam się. Napiszcie,czy to mogą być somatyczne objawy nerwicy: -bóle głowy-takie "tępe", zwykle po 1 stronie -słabość kończyn -zawroty głowy -mdłości -zaburzenia wzroku:mroczki przed oczami takie objawy mam od dawna, pojawiają się okresowo. poza tym mam podwyższony puls, drgania mięśni, jestem wykończona. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itititi
a i jeszcze zatykają mi się uszy, a ból głowy to takie ćmienie albo lekkie kłucie. czuję,że wariuję od tego wszystkiego. nie ma ochoty nawet wychodzić z domu, nie mogę spać, ma zaciśnięte gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×