Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

no więc szansa jest :) na szczęście:)) tylko ,że te pęcherzyki rosną nietypowo- najpierw powoli a pożniej dopiero osiągają w miare odpowiedni rozmiar. Przez dwa cykle ktore byly monitorowane był tylko jeden pecherzyk ,więc tabletki byly by na ich ilość chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka masz super córeczke ....i moja imienniczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwazniejsze ze jest szansa! bedzie super!!!! Ja po raz pierwszy bede miala monitoring... A ile ma by tych pecherzykow? Ja myslalam ze ma byc jeden dojrzly, ktory peknie i wtedy jest dzidzia... czy ja jestem jakas niedouczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmykam na razie:) potem sie odezwe:) miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka zerknij na ten link....np w dwoch jajnikach mogą się rozwijać pecherzyki....tak twierdzi mój gin...no i tabletki moga też stymulować wzrost owych pęcherzykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"....Owszem, zdarza się, że jednocześnie dojrzewają dwa pęcherzyki dominujące i może nastąpić uwolnienie dwóch komórek jajowych, ale tylko w odstępie kilku godzin jedna po drugiej...." cytat z tej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmykam , bo M mnie molestuje o spacerek...bede potem:) Fajne jesteście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do anny mam
Witam,, ten zastrzyka na pekniecie to masz w ktorym dniu cyklu? fajnie ze dwa pecherzyki - oznaka ciazy mnogiej ;) dziedziczenie ciazy mnogiej ze strony meza ma miejsce przy ciazach jednojajowych bo jaki wplyw ma facet na to ze masz dwa jaja :) to tylko twoja zasluga pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do anny mam
tak dla porowniania bylam wczoraj na monitoringu i : mam 10 dc endometrium 7 mm jeden pecherzyk 15 mm owulacja za 3-4 dni cos mi nie pasi bo cykle zazwyczaj mam 30-33 dniowe a tu taki krotki sie zapowiada.. w poprzednim cyklu gdy pecherzyk mial 24 mm lekarz mowil ze za dzien peknie... wieksze to juz sa przerosniete i zlej jakosci.. nie wiem czy pekl wiec zastanawiam sie nad tym zastrzykiem na pekniecie.. opisz go prosze jesli mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do anny mam
no tak :) masz dwa pecherzyki i one sa zapladniane przez dwa plemniki a gdy jedno jajo jest zapladniane przez jeden plemnik moze sie podzielic na dwa zarodki blizniaki dziela sie jeszcze na dwuowodniowe i jednoowodniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do anny mam
do zaplodnienia musi dojsc w odstepie maksymalnie 24 godzin - moze byc dwoch facetow ;) po 24 godzin organizm kobiety wytwarza hormon odpowiedzialny za blokade kolejnych owulacji i produkcji jajeczek az do ewentualnego rozwiazania (porodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) ja w pracy, ladna pogoda za oknem:) wczoraj kupilam nastepna sukienke tym razem brazowa jednolita z cienkim paskiem:) taka bardziej elegancka wizytowa:D w nexcie;) ale nie moge jej znalezc mna necie, zeby pokazac:] jest super:) ide w niej na chrzciny:) tylko teraz w ciagu godziny musze cos kupic do niej jakis zakiet narzutke bolerko cokolwiek:( i bizuterie byle nie turkus plizzzzz:D nie wiem czy pasowalyby proste czarne szpilki takie co mam sa b wygodne bo z ecco, ale tez mam zamszowe sliwkowe z clarksa oboie pary wygodne:( ja to mam duylematy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi zabierz obie pary i zobaczysz jak sie bedziesz czula w dzien chrzcin :D:D:D Mam pytanie do anny... a co twoj gin mowi na zastrzyk? Bo jezeli jest prawdopodobienstwo ze pekaja pecherzyki to nie ma sensu, bo ten zastrzyk to dosc pozadna dawka hormonow. Moj gin mi powiedzial ze dopiero mi go da, jak bedzie mial 100% pewnosc. Cykle podobno moga sie wahac od 25-18 dni do 35 i nie powinno sie tym za bardzo przejmowac, w szczegolnosci jak sie stara o dzidzie, bo to nasza psychika tak dziala - ciagle plata nam figle :) zycze powodzenia, aby zastrzyk nie byl konieczny, a ten pecherzyk co jest teraz sam pekl i przemienil sie w dzidzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej juz odpowiadam na pytania zastrzyk mam przepisany oczywiscie po monitoringu dwoch całych cyklow i trzeciego teraz oraz po badaniach lekarz dawał mi szanse wczesniej aby pecherzyki same pekły itd lek nazywa sie pregnyl mnie blizniakmi nie przerażaja wiec niewane z ktorej str sie biora meza czy mojej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o dzien zastrzyku to jest zalezne od danej kobiety, po monitoringu paru cyklow jest juz pewien obraz cyklu, ja pede miec zastrzyk w 15 dc ( jesli test owu bedzie +) a jeśli jeszcze nie to w 16 dc ale to jest uzaleznione od tego jakiej wielkosci jest pecherzyk na usg , po to własnie jest monitoring wiem bo czytałam ze czasem kobieta idzie na usg i sie okazuje ze pecherzyk dzis trzeba " przebić" , a czasem jak pojdzie jest juz za pozno bo pecherzyk jest za duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka ja miałam przepisany zastrzyk w tamtym cyklu ale sie nie udało po i wyniki i owu były nie tak , dlatego dopiero w tym cyklu moge go przyjac miałam robione badania po tym jak była owu i po obserwacjach przepisał mi ten zastrzyk lekarz musi miec wiele rzeczy czyli monitoring , wyniki po owu , dlugosc cyklu, itd zeby przepisac tenm zastrzyk , bo tak jak Dorka mowisz to sa hormony, wiec nie dziwie sie ze lekarze od razu nie przepisuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna ten moj nowy lekarz dokladnie chce tak zrobic, bez monitoringu nic mi nie zapisze... no i bez wyniku badan ukochanego. niby lecze sie od stycznia, ale tak na prawde to z doskoku... super wszystko opisalas i teraz troche bardziej rozumiem dlaczego on nie chcial mi od razu przepisac tego zastrzyku :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka mi tez lekarz od razu nieczego nie wytłumaczył musiałam troche poczytac , dopiero jak teraz kazał mi wziąśc ten zastrzyk to troche wytłumaczył ja uwazam ze dobrze ze ci go od razu nie przepisał bo to by swiadczyło o jego niekompetencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka wytłumaczyłam tak jak umiałam i zrozumiałam, moze cosik zle ale w jakies fachowe nazwy nie bede sie bawiac mam newsa gadałam z mama :) i wszytsko jej powiedziałam , domyslała sie tak jak mowiłas :) jest z nami i trzyma kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie :) ale jakos sie nastawilam ze bedzie kontynuowal to co w pl zaczelam a tam mialam miec zastrzyk w maju/czerwcu... jednak spojrzal na moje wyniki krwi i wszystkie USG i powiedzial ze nie zapisze mi go, tylko bedzie monitorowal. Wydaje mi sie ze jest dobrym lekarzem, no i niedlugo bedzie dzidzia jak sie z ukochanym postaramy :D:D:D Anna a ja mam nadzieje ze u Ciebie teraz bedzie! SUPER!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Az mi ciary przeszly :D:D:D Cudownie, z mamy wsparciem bedzie lepiej, latwiej! Mamy sa najlepsze na wszystko! no i tak podejrzewalam ze ona pewnie wie, bo mamy maja 6 zmysl jezeli chodzi o ich dzieci :) A jak malutki sie czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiadam jeszcze na pytanie tej dziewczyny co do mnie pisze oczywiscie ze maz nie ma wpływu na to ile mam pecherzykow , mi chodziło o to ze w męża rodzinie w naszym pokoleniu powinny być bliźniaki , wiec zawsze wiedzielismy ze mozemy je miec. a teraz jak mam dwa pecherzyki to wiem ze to nie dlatego ze u meza w rodzinie sa blizniaki ale hormony podawane tak zrobiły , ale sam fakt ze byłyby blizniaki mnie nie przeraza o to mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały raz lepiej raz gorzej ale juz duzo zaczał jesc ostatnio kaszki i marchewke, ale dzis np cały dzien jakis marudny , mieli do nas przyjechac ale niestety moze jutro zobaczymy wiem Dorka ze miałas nadzieje ze drugi lekarz i bedzie kontynuował , ale mi sie wydaje ze to swiadczy o jego kompetencji ale to sie łatwo mowi nie?:) jak sie juz tyle czeka bedziesz miał blizej i nie bedzie tyle znakow ??? jak lekraz na miejscu :) dzis robie test owu , zobaczymy czy zastrzyk bedzie, choc wątpie ,bo wczoraj mi wyszedł -,nawet cienia nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze maly ma tylko gorszy dzien dzis, poprostu ma humorek jak to dzieciaczki. Mysle ze dobrze to znaczy o lekarzu, i szczerze, jezeli jest szansa bez zastrzyku to chce sprobowac! a moze sie uda! Juz tyle czekam ze poczekam jeszcze kilka miesiecy :):) Anna trzymam aby byl poz test! Ja zaczne robic od nd, aby sie upewnic ze nie bylo owu, bo kolejne usg we wt :) Anna a kaza ci sie powstrzymywac od serduchowania przed zastrzykiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nic mi lekarz nie mowił , mowił tylko aby sie brac do roboty w wekend majowy:) ale wiem z wczesniejszych cykli ze jak mi wyznaczał owu to kazał 3 dni przed przystopowac a potem 4 czy 5 dni bez przerwy , bo głupota jest ze jak sie robi duzy odstep to jest lepiej zebym nawet w to nie wierzyła z całym cyklu mozna co 2 -3 dni i to nic nie przeszkadza ja mysle ze test bedzie -, to poprostu wezme zastrzyk jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×