Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość SARA2009

JEDNO MARZENIE...

Polecane posty

Mam dość takiego kraju-no przestan,na czym ma mi zależeć? na tym aby kilka zupełnie mi obcych i absolutnie obojętnych mi panienek miało o mnie pozytywną opinię?! przecież mi to całkowicie zwisa czy one mnie kochają czy wkurzają je moje wpisy. gdyby były normalne, to potrafiłyby zinterpretować te wpisy prawidłowo. a skoro nie potrafią to znaczy że emocje w ich małych główkach biorą górę nad rozumkiem. cdn bo pisze z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do egz-dziewczyno ona jeszcze żyje! nie rób z niej legendy, symbolu walki ,do końca, bo walki do końca jeszcze nie stoczyła. symbolem może być papież, hitler albo maradona. co wy tutaj odstawiacie? egz jest dzielna,mądrą kobieta, ale tym idealizowaniem i stawianiem pomnika za życia ośmieszacie siebie i ją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka-wiesz to przejście wasze na maile ma swoją dobra stronę: porozdajecie maile tylko sobie i już nikt wam śmiecil nie będzie a jak ktoś zacznie wam bruzdzić, przynajmniej nie będzie już żadnych wątpliwości która to, bo wówczas jej IP dostaniecie czarno na białym w każdym jej mailu. a może tak założycie sobie prywatne forum?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto z jakiego ip pisze mam w nosie... ważne żeby sie otaczać fajnymi i życzliwymi ludźmi którzy będą klepać po plecach i pocieszać..bo wszystkie tu przyszłyśmy by znaleźć pocieszenie dlatego nie robimy nic innego jak się pocieszamy i wzajemnie sobie lukrujemy.. Co do EGZ to jest dla mnie na miarę guru, którego się wyznaje..w moje życie wniosła więcej dobrego niż np. papież którego przywołujesz.. może nie wystawię jej pomnika ale będę tu sławić ile wejdzie..nie wiem czy Cię zazdrość zjada że to nie Ty ... czytałaś kiedyś regulamin na forum? wiesz czemu piszesz tu a nie np. na bocianie?? bo tutaj nikt Twoich postów nie usunie..jakbyś na bocianie pisała nie na temat to by Cię normalnie usunęli i jak myślisz czemu? Odpowiedz mi na pytanie jeśli masz odwagę: 1.serdecznie proszę powiedz jaki związek mają Twoje posty z JEDNYM MARZENIEM? 2. co wnosisz do tego forum? co dałaś z siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz...wrócił stary problem jelitowy, który powodował że wszyscy myśleli że coś nie taj z dzidzia...beta wyszła 5825 i czekam z niepokojem na usg..mam nadzieję że będzie coś widać bo mam takie gazy (mimo że nic nie jadłam takiego i piję wodę niegazowaną) że widać na usg tylko je...ale Światełko mnie pocieszyła..nie wiem co będzie w późniejszych miesiącach...dziwiło mnie że mimo wysokiego progesteronu tak często korzystam z łazienki (progesteron ponoć powoduje zaparcia) może nie spotkała mnie żadna tragedia ale mając 3 rodzaje bólów brzucha (jajniki, kolki jelitowe i rozciągająca się macica) panikuje strasznie bo jest to psychicznie męczące gdy 24 h na dobę ciągle mnie coś boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zobaczę serduszko to się pewnie uspokoję i będę że z Maleństwem ok to pewnie będę odróżniać co mnie boli...narazie jestem przestraszona, tym bardziej że nie mam objawów ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja - nie bronie takiej-sobie-ja (zresztą w kilku postach to powtarzałam) Też nie podoba mi się to co tutaj wyprawia. Ale nie chcę być jednostronna. Uważam, że wyzwiska a już tym bardziej pod innym pseudonimem są też nie na miejscu. Tak, napisałam, że jest mi przykro, że jest wyzwana ale napisałam też, że jest mi przykro, iż z Jej strony padają obraźliwe słowa. Tak samo jest mi przykro, że to forum osiągnęło taki właśnie poziom. Zasady takiej-sobie-ja, to oko za oko. Moje zasady sią inne. Zawsze staram się "wbić" w skórę drugiej osoby i zrozumieć dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej. Nie twierdze, że moje są lepsze, ale po prostu z takimi lepiej mi się żyje - mam inny charakter. Owszem, zdarza mi się reagować impulsywnie ale później zawsze tego żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - tak, progesteron może powodować zaparcia ... dobrze, że się to wyjaśniło i wiesz, że te bóle nie koniecznie są spowodowane ciążą ... będzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie powoduje zaparcia a ja miałam dokładnie odwrotnie...i było ok, a teraz już nie jest ok..no nic, wszystko muszę się nauczyć odróżniać żeby nie zbagatelizować bólu który będzie dotyczył Malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka-sobie-ja - a może Ty wyrażasz się w taki sposób, że druga osoba może odebierać to jako prowokację ;) Czy nie uważasz, że Twoje oczekiwania odnośnie "wyniesienia" się z topiku kiki i Alicji a tym bardziej Alicji są trochę śmieszne? Temat jest o drodze do Jednego Marzenia. Twoje marzenie już się spełniło a Alicji jeszcze nie. Chyba nie oczekujesz, że dziewczyny zaakceptują Ciebie i za Twoimi namowami "wypną" się na kiki i Alicję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - och, no to przepraszam najmocniej. Jeżeli Ty wolisz "klepanie po plecach i pocieszanie" ze strony np. nieszczerej Alusi (nie Alki), w momencie, kiedy wszystko będzie ok i kiedy tego klepania nie będziesz tak naprawę potrzebowała, a która potem zmieni ona nick i powozi się po Tobie w chwilach, kiedy będzie Ci źle i kiedy wpadniesz sobie tutaj ponarzekać, to chyba w odmienny sposób rozumiemy znaczenie słów "fajni i życzliwi ludzie". No cóż, nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko życzyć Ci, aby w całym Twoim życiu otaczali Cię wyłącznie tacy "fajni i życzliwi ludzie", pokroju Alusi. Ciekawa jestem czy będziesz wówczas naprawdę szczęśliwa. Jeżeli chodzi o Naszego Bociana, to wyobraź sobie, że piszę tam mniej więcej od 2008roku i wiesz co - tam nie mam potrzeby, aby ktoś usuwał moje posty, z tego prostego względu, że dziewczyny są tam kulturalne, nie używają wulgarnych słów i nauczyły się przyjmować konstruktywną krytykę, nie obrażają się na siebie nawzajem kiedy jedna drugiej poradzi coś nawet niezbyt budującego. Mamy z dziewczynami z bociana kilka spotkań za sobą i nie obawiamy się podać jedna drugiej swoich danych adresowych, telefonicznych, ani dostępu do fotek na facebooku i nk. Obawiam się jednak moja droga, że gdybyś Ty zaczęła udzielać się na bocianie i zaczęłabyś się popisywać swoją elokwencją, jakiej użyłaś wobec "wkrętki zakrętki" na 251 stronie, kiedy to bez powodu wyzwałaś ją od debilek - Twoja kariera na tamtym portalu również nie trwała by zbyt długo. W najlepszym wypadku upomnienie, w najgorszym ban. asiulka mam odwagę odpowiedzieć Ci na Twoje pytania. Zresztą do tego nie trzeba odwagi, tylko chwili wolnego czasu na wklepanie w komputer własnych myśli:P odp. na pyt. 1) Moje posty nie muszą mieć związku z jednym marzeniem, żeby popisać sobie na tym wątku. Mają natomiast związek z osobami, które udzielają się tutaj. Nie podoba mi się, sposób w jaki to robią, więc mam prawo się na ten temat wypowiedzieć. Jak już gdzieś tam poprzednio wspomniałam - wolny kraj mamy. odp. na pyt. 2) Co wniosłam do tego forum? próbowałam wnieść swoje blisko 9-letnie doświadczenie w walce z niepłodnością, ale zostałam uznana przez Was za zbyt mało "fajnym i życzliwym człowiekiem" bo byłam szczera i potraktowałyście mnie bezzasadnie jak śmiecia, tylko dlatego, że miałam inne od Was zdanie. Więc teraz nie wniosę już nic i dawać z siebie też nic nie zamierzam. Światełko - no oczywiście,że nie oczekuję, że dziewczyny wypną się na Alusię i kiki. One są przecież Wasze, poza tym są "fajne i życzliwe". No, przynajmniej wówczas kiedy piszą pod własnymi pseudonimami. A Wam potrzebne jest takie "fajne i życzliwe" no i oczywiście najzupełniej szczere klepanie po plecach:P Zdrowy rozsądek i konstruktywna krytyka się przy tym wszystkim chowają! :classic_cool: Bo przecież nic tak nie dodaje nadziei i nic tak nie poprawia humoru jak złudzenie, że uśmiech koleżanki, która gotowa by Ci była schować leki, abyś tylko nie wyprzedziła jej w staraniach o dziecko, albo wręcz gotowa by była z zawiści zrobić krzywdę Twemu dziecku, żebyś tylko nie była szczęśliwsza od niej - złudzenie, że ten jej uśmiech jest szczery. Aśka i Światełko - wiecie co - ja tam wolę,żeby w realu otaczali mnie szczerzy ludzie, którzy mi powiedzą, że w czymś wyglądam dobrze albo źle,albo że czymś się np. ubrudziłam i narażam się tym na śmieszność, niż gdyby mieli mnie oni "fajnie i życzliwie" klepać po plecach, a w duchu zacierać ręce, bo są w czymś ode mnie lepsi. Nie mam oczekiwań (tak to ujęłaś) odnośnie "wyniesienia" się z topiku kiki i Alusi (nie Alki). Pytałaś mnie na poprzedniej stronie co chcę osiągnąć swoimi wpisami - chcę OSIĄGNĄĆ wyniesienie się tych hipokrytek, natomiast NIE OCZEKUJĘ, że faktycznie do tego dojdzie, bo są one do tego stopnia "fajne i życzliwe", że na pewno dotąd będziecie je szczerze klepały po plecach zapewniały o Waszej przyjaźni i przekonywały do pozostania za względu na ich "fajne i życzliwe" wsparcie, że na pewno tutaj zostaną - będą miały okazję do kolejnych "fajnych i życzliwych" komentarzy i szczerego klepania po plecach, czego Wam z okazji trwających Świąt i zbliżającego się Nowego Roku szczerze, fajnie i życzliwie życzę. I życzę Wam, aby szczere, fajne i życzliwe życzenia składane Wam przez kiki i Alusię (nie Alkę) spełniły się co do joty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle wielkie bla bla bla i mało treści w tej wypowiedzi do pytań też się nie przyłożyłaś ...jednym słowem stracone 3/4 strony, Ty sie napisałaś a tego nikt nie przeczyta co szkoda...wystarczyłoby pisać na temat by być tu czytaną i pożądaną...ech...a miałaś 5 z polskiego...a tam trzeba na temat pisać, przypomnij sobie dobrze...PISZ NA TEMAT; TEMATEM JEDNO MARZENIE i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. piszę na pocianie od 1.5 roku, i mam również jedno spotkanie za sobą...prawdopodobnie ponałam fajną przyjaciółkę i miałyśmy trasfer prawie w tym samym dniu i obie jesteśmy w ciąży...nick mam dokładnie ten sam kochana więc sobie poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj aśka, aska -a skąd nie czytając moich postów wiesz czy są one na temat czy też nie? W ostatnim wpisie twierdzisz, że straciłam 3/4 strony i nikt tego nie przeczyta - nikt nie musi tego czytać, bo nie pisałam tego do wszystkich, tylko do Ciebie i światełka. Ty przeczytałaś i to mi wystarczy. Aa przeczytałaś, skoro wiesz, że pisałam o innych rzeczach niż JEDNO MARZENIE, że nie poklepałam Cię w tym wpisie fajnie i życzliwie po plecach i że Twoim zdaniem nie przyłożyłam się do odpowiedzi. Doskonale wiem na czym polega pisanie na temat, ale sama słusznie zauważyłaś - TAM na Bocianie trzeba pisać na temat, TU nie trzeba, więc Twoje PISZ NA TEMAT możesz sobie wsadzić w pewną intymną część ciała, służącą do siedzenia. Hmmm piszesz, że piszesz na Bocianie i prawdopodobnie poznałaś fajną przyjaciółkę... PRAWDOPODOBNIE poznałaś ją, czy jeszcze nie wiesz czy ją poznałaś? Czy raczej chodzi o to, że jest PRAWDOPODOBNIE fajna, ale jeszcze do końca nie jesteś tego pewna, bo jeszcze nie zdążyła Cię fajnie i życzliwie poklepać po pleckach? Aśka - Wiesz Panna, co oznacza słowo "PRZYJAŹŃ"? Przyjaciele znają się jak łyse konie, mogą na siebie liczyć w zdrowiu, chorobie, szczęściu i nieszczęściu. Do przyjaciela dzwonisz o 2-iej nad ranem, kiedy masz zły humor i musisz wypłakać mu się do rękawa, a on nie odpowiada Ci zaspanym głosem, że pogadacie o tym rano. Jeżeli obcą kobietę uważasz za przyjaciołkę tylko dlatego, że miałyście transfer w tym samym dniu i obie jesteście w ciąży, to ja Ci współczuję szczerze. To oznacza, że masz zaburzoną przynajmniej w pewnym stopniu zdolność percepcji. Przykre to, ale wiele tłumaczy. Ciebie obcy człowiek poklepie na ulicy po plecach, uśmiechnie się do Ciebie i powie, że jesteś fajna - i natychmiast staje się Twoim przyjacielem. Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pa słoneczko kochane - wiedziałam, że cię to przerośnie. Gdyby były tam epitety w twoim stylu, miałabyś przynajmniej powód do odszczekania się na odpowiednim poziomie. A tutaj lipa - zatkało! Za dużo naraz jak na twój rozumek:D Poczekaj ze dwa dni, a potem wpadnij znowu z tradycyjnym bólem brzuszka - będzie na temat i na pewno dziewczyny nie pozwolą ci biadolić i będą klepać ile wlezie, żeby ci tylko humor poprawić i żeby ci było miło. Wesołych Świąt kochanie :classic_cool:!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aśka i zajrzałam na tego bociana (a co sobie będę żałować?:D) zarejestrowałaś się na bocianie po raz pierwszy 24 września 2010, więc na pewno nie 1.5 roku temu. Poza tym na dzień 25 listopad 2011, gdzie dziękowałaś dziewczynom za przyjęcie do grona, miałaś tam raptem 7 wpisów, więc się przez ten ostatni rok i 3 miesiące specjalnie nie napisałaś:D:D:D :P Średnio wychodzi jeden wpis na 2 miesiące. Potem już Twoich wpisów nie widzę wcale, w nowych topikowych odsłonach również ich nie ma, chociaż dałam sortowanie postów, według autora. W ogóle Cię nie widać. Więc podtrzymuję to co napisałam wczeniej: masz gwiazdo zaburzoną zdolność percepcji. Nie wiem co ma na celu pochlebianie sobie i chwalenie się czymś czego nie dokonałaś. Jeżeli twoje wpisy i oceny tutaj są równie prawdziwe jak ta o swoich 1,5-rocznych zasługach na Bocianie, to gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma moich wpisów potem Geiazdo bo przeszłysmy na wiadomości prywatne a tam dochodzę do ładniejszej kwoty...nie liczy się chyba ilość? chyba że Ty tu piszesz dla ilości co by swiadczyły posty bez żadnej treści...kolejne pół strony bla bla napisałaś...tak, jak brzucho odpukac będzie bolało lub któraś z dziewczyn będzie potrzebowac obecności to wrócę chyba że do tego czasu już wszystkie będziemy pisać na mailach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO ALE JAZDA PSYCHOLKA ŻAŁOSNA W OSTREJ FAZIE NADAL CAŁA UROJONA MUSICIE ZROZUMIEĆ TO SAMOTNA ZGORZKNIAŁA BABA KTÓREJ SIĘ NUDZI NIKT KTO MA I RODZINE A TYM BARDZIEJ DZIECKO TU NIE WYPISUJE BZDUR CAŁYMI GODZINAMI I SNUJE SWOJE PIERDOŁY CAŁYMI WERSAMI KTÓRYCH NIKT NIE CZYTA WSPÓŁCZUJE JEJ TAKA CHOROBA NO CUŻ TO NATRĘCTWO SIĘ NASILA U NIEJ CIĄGLE MUSI COŚ PISAĆ PEWNIE KAŻDA Z WAS SPĘDZA CZAS Z RODZINĄ A JEJ POZOSTAJE WASZ TOPIK ŻAŁOSNA !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och i jak śmiałam się tak pomylić zamiast rok i 3 mieisące to rok i 6 miesięcy...fatalna pomylka...jejku i co teraz że się o 3 miesiące machnęłam? chyba muszę Cię oficjalnie przeprosić...SERDECZNIE PRZEPRASZAM TAKĄ SOBIE JA ZA TAK DRASTYCZNĄ W SKUTKACH POMYŁKĘ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wszystkim zainteresowanym wyczynami asiulki na Naszym Bocianie polecam zajrzenie na stronę: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/memberlist.php?sk=a&sd=a&first_char=a&start=9050 o potem tutaj: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=50699 Dane te są niedostępne bez logowania, ale po logowaniu na pewno. faktycznie PISZESZ na Bocianie od 1,5 roku!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od teraz będę pisać tylko na temat JEDNO MARZENIE więc możesz sobie odpuścić miliony bla bla do mnie; chyba że chcesz coś w temacie napisać (jak już kiedyś Ci się udawało) to będę wdzięczna...głos doświadczonej osoby zawsze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie linków: taka sobie ja jakbym maiła coś do ukrycia nie pisałabym Ci o sobie..poza tym nikogo poza Tobą to nie interesuje...zamieściłaś posta sama dla siebie...kwintesencja geniuszu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska żałosna jesteś i tyle. daruj sobie. Wszyscy się tam z pewnością na Bocianie zabijają o twoje prywatne wiadomości. Daruj sobie i już się nie wysilaj. Nie ośmieszaj się. Pisz sobie o JEDNYM MARZENIU, o klepaniu, o "przyjaciółkach" i żyj sobie we własnym kolorowym świecie. Bye, bye! DERY - nie tobie patafianie forumowy będę tłumaczyła się ze swojej sytuacji rodzinnej i tego, dlaczego tutaj siedzę. Zajrzałaś już tutaj dzisiaj, pokazałaś się (zaraz na pewno dziwnym trafem na forum pojawi się również kiki:P ) a teraz idź sobie pooglądaj jakąś fajną komedię. Luzik, jak to napisała Światełko - Święta są!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce byc przyjaciolka
asiulka358 od razu pisze, ze Cie nie atakuje. Ale kazalas sama szukac takiej sobie ja twoich wpisow, bo myslalas, ze ich nie znajdzie. Ale znalazla, to teraz tlumaczysz sie ze piszesz ale prywatnie. Przepraszam Cie, ale sie to kupy nie trzyma. Poza tym chyba niezpuelnie linki wkleila ona sama dla siebie, bo widze, ze po jej wpisie od razu polecialas sie logowc na bociana. Nie atakujee Cie, przepraszam za bledy, bo pisze z coreczka na kolnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze, jakie Wy dwie nowo zalogowane musicie miec nudne zycie. Swieta, a Wy na forum, ktore Was nie dotyczy bijecie piane i generujecie dlugasne posty ktore czlowiek gdy tylko dostrzeze, omija szerokim lukiem :O Wyjdz na spacer, dotlen sie troche. Moze pobiegaj, spalisz troche zlej energii. Asiulke rozumkiem, ze pisze czesto, ma obawy, jest ciazy -ale WY? Rzekomo matki? Nie wolicie spedzac czasu z dziecmi, mezami? :O:O:O Spokojnych Swiat dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dość takiego kraju - chciałabym delikatnie dać ci do zrozumienia, że to nie twój zas-rany interes kto tutaj siedzi i z jakiego powodu. Używasz moich słów, które jakiś czas temu kierowałam do panny TROLLewny, chcesz jakiś efekt osiągnąć, to wysil się na coś swojego. Poświęcam mężowi i dziecku dokładnie tyle czasu ile potrzeba, więc twoje domniemania na temat mojej rzekomo beznadziejnej sytuacji rodzinnej i sposobu spędzania czasu są już nudne. W kółko to samo. Żal Ci dupsko ściska, że pogodzenie jednych spraw z drugimi jest dla ciebie nie do ogarnięcia. Podobnie jak ja niczego już tu poza "fajnym klepaniem" nie wniosłaś, więc udaj się już na wieczorny spoczynek, skoro ani zajęć żadnych lepszych nie masz, ani się starać nie musisz. Ogłaszam dzisiaj dzień wolny, możesz w pokoju opuścić to forum. Wesołych Świąt! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dość takiego kraju - oj dziękuję za troskę, wpędziłaś mnie w wyrzuty sumienia, ponieważ zaniedbuję swoje dziecko, a już mąż - chyba się ze mną z tego powodu rozwiedzie... Co do spacerów - rusz swoje szanowne 4 litery sprzed kompa i idź na spacer, najdź sobie faceta, który zrobi Ci dobrze, bo sexu Ci po prostu brakuje i z tego powodu nie wiesz co piszesz. A dopóki nie masz pojęcia o małżeństwie, ciąży i dzieciach, tym bardziej o bezpłodności i problemach z nią związanych, więc czym możesz tu zaskoczyć kogokolwiek - pisaniem przykro mi. To puste, bo nawet nie wiesz co to znacz więc na ten temat się nie wypowiadaj. Jeśli nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie pisz. To niestety ja odnoszę wrażenie, że Twoje życie jest puste, siedzisz na kafeterii i bzdury wypisujesz. Zamiast zająć się czymś pożytecznym, bawisz się w propagandę. Czepiłaś się „Was jak rzep psiego ogona i powtarzasz to w kółko jak zacięta płyta. Skoro Ty mi zadajesz takie pytanie co ze mnie za matka, ja zadam Ci pytanie - co z ciebie za kobieta, że sama w Święta siedzisz i ludziom ubliżasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×