Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość SARA2009

JEDNO MARZENIE...

Polecane posty

tu chodzi o PĘCHERZYK ŻÓŁTKOWY, wszystko sie żółte nazywa podobnie ale to jest cos co karmi dzidzie przypiete do pepowiny zanim wytworzy sie lozysko i od 7 tygodnia powinno zanikac a nie rosnac! wyczytalam cos o wadch genetycznych zwiazanych z tym powiekszonym pecherzykiem i jestem przerazona tak bardzo czekalam na to nasze slonce a teraz moge sie dowiedziec ze jest chore!! chyba mnie to przerasta, może któras z dziewczyn miala cos podobnego?? mam 27 lat a zostaly mi zlecone badania prenatalne napewno nie jest to normalne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie teraz tylko spokoj pomoze co nazywasz nadaniami prenatalnymi? w.ciazy jest pelno rzeczy ktore.sie.robi nawet jak.sie.nic.nie dzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania prenatalne wykrywaja wady genetyczne lub wrodzone umówiona jestem na 3 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana ale jakie badanie? ja chyba znam definicję :) parę gadań genetycznych mam za sobą mimo ze w mojej ciąży nic się nie działo jest ich mnóstwo test pappa, amniopunkcja, biopsja, kordocenteza czy po prostu usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana ale jakie badanie? ja chyba znam definicję :) niewiele badań genetycznych mam za sobą mimo ze w mojej ciąży nic się nie działo jest ich mnóstwo test pappa, amniopunkcja, biopsja, kordocenteza czy po prostu usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 8 tyg ciazy 12 robia mi badania prenatalne I stopnia potem mowila ze w dalszej ciąży bedza II i III czyli pierwszy drugi i trzeci trymestr ciazy, a czy beda robic wszystko tego nie wiem ale mowla ze kosztuje to 450 zl bez skierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie ma.sie czego bac... wiekszosci osob to.proponuja czesto niestty.naciagaja; bedziesz miala.pewnie test pappa i usg.genetyczne...czyli normalka...test pappa to po.prosu z krwi pobieraja w momencie badanie usg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za wsparcie, wiadomo kazda matka chce miec zdrowe dziecko i obawiam sie strasznie tych badan własnie ze wzgedu na pęcherzyk żółtkowy który powinien byc mniejszy a ma 5,7 mm podobno przy takich wielkosciach wystepuja jakies waddy boje sie wyników i boje sie ewentualnego poronienia :( chociaz staram sie o tym wszystkim nie myslec i tak po glowie chodzi chyba wszystko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwus.najlepiej byloby wlasnie nie myslec choc wiem co sie teraz w Twojej glowiedzieje...ale mam pomysl, jak chcesz idz na wizyte do innego lekarza i nie mow mu o tym co powiedzial.pierwszy i zobaczysz co powie...niesety czasem lekarz moze przwsadnie nastrazzyc...ja z.moim mam zawsze w.druga strone to.znaczy zawsze jest wszystko dobrze dla niego i mowi ze ciaze nigdy nie sa.podrecznikowe i maja swoje prawa...wiec ja czasem chodzilam do innego lekarza na te genetyczne badania bo u mojego zawsze bylo tak super super ze sie balam ze przwsadza w druga strone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memories niech zarodeczki ładnie zakiełkują u Ciebie na całe 9 miesięcy :) Asiulka termin porodu to w przybliżeniu 40 tygodni od poprzedniej miesiączki i tak jest to przybliżony, ja urodziłam 41 tyg po i tydzień siedziałam w szpitalu czekając, i straszyli mnie dużym bobaskiem i na usg wychodziło 4kg, a miała 3,460kg, a i tak nie waga się liczy tylko obwód główki :) Helenka do zestawu męża dorzuć L-karnitynę, i picie min 2 litrów wody dziennie, oprócz herbaty. Mój M miał podobne podejście i problemy, a ostatecznie udało nam się naturalnie. Palenie niech całkiem rzuci - dla zdrowia. A na efekty brania witamin trzeba czekać min 3 miesiące, dopiero wtedy są znaczące zmiany. Margi gratuluje małego dzieciaczka, co do spanka to dzidzia może się często budzić na cyca, zwłaszcza w te upały, moja nadal z dwa razy się chociaż budzi czasami po 3-4, o ile tylko się budzi na dopicie lub dojedzenie to nie jest źle, mojej się zegar dopiero po 2 miesiącu ustawił, bo tak to potrafiła się budzić o 2 nocy na imprezę, 2 godziny brykania i ani myślała o spaniu :p Karina niech dzidiza się zdrowo rozwija i rośnie w brzusiu, mówisz że chyba dziewczynka - fajnie Gawit wasza już do przedszkola, jak to szybko zleciało i super czas na drugie, niech się uda :) Dosia ucałuj synka i Ciebie też pozdrawiam :) Kiki pozdrawiam ❤️ Egz cały czas wierzę że będziesz najukochańszą mamusią, cierpliwości i siły życzę Aneta86 pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach 🌼 Pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach całą resztę forumowiczek i postaram się częściej zaglądać. Moje szczęście - Adusia - skończyło już 8 miesięcy i rozwija się pięknie, ostatnio nauczyła się wołać "mama" i rozczula mnie do łez - życzę wam wszystkim usłyszenia wołania swojego bobaska, wynagradza całe lata prób i bóli. Mam z nią ubaw bo ostatnio nauczyła się podnosić do stania i najfajniejsza zabawa jest wszkrabywanie się na dosłownie wszytko (nie wiem czy kojarzycie tą nową reklamę papmpers active baby - dokładnie tak jak w tej reklamie), w domu mam więc tor przeszkód i nie można małej spuścić na sekundę z oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sportsmenka-rowniez dziekuję za kciuki:) Własnie przed chwilusia dzwonili z kliniki ze udało sie zamrozic dwa babelki:):):) 2 blastocysty, jedna 3BB druga 4BC. Tak sie ciesze, ale cały czas mysle o tych które mam w brzuszku, mam nadzieje ze im tam dobrze i ze pozostaną ze mna. Pytanie do zaciążonych - jak zachowywałyscie sie po transferze? czy lezałyscie cały czas czy tez normalny tryb zycia prowadziłyscie? ja zamierzam jeszcze dzisiaj polezakowac ale jutro juz wyjezdzam na dwa dni do lasu nad jeziorko zrelaxowac sie :) Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sportsmenka-rowniez dziekuję za kciuki:) Własnie przed chwilusia dzwonili z kliniki ze udało sie zamrozic dwa babelki:):):) 2 blastocysty, jedna 3BB druga 4BC. Tak sie ciesze, ale cały czas mysle o tych które mam w brzuszku, mam nadzieje ze im tam dobrze i ze pozostaną ze mna. Pytanie do zaciążonych - jak zachowywałyscie sie po transferze? czy lezałyscie cały czas czy tez normalny tryb zycia prowadziłyscie? ja zamierzam jeszcze dzisiaj polezakowac ale jutro juz wyjezdzam na dwa dni do lasu nad jeziorko zrelaxowac sie :) Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sportsmenka-rowniez dziekuję za kciuki:) Własnie przed chwilusia dzwonili z kliniki ze udało sie zamrozic dwa babelki:):):) 2 blastocysty, jedna 3BB druga 4BC. Tak sie ciesze, ale cały czas mysle o tych które mam w brzuszku, mam nadzieje ze im tam dobrze i ze pozostaną ze mna. Pytanie do zaciążonych - jak zachowywałyscie sie po transferze? czy lezałyscie cały czas czy tez normalny tryb zycia prowadziłyscie? ja zamierzam jeszcze dzisiaj polezakowac ale jutro juz wyjezdzam na dwa dni do lasu nad jeziorko zrelaxowac sie :) Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memories ja lezałam jakieś dwa dni a trzewciego odważyłam się wyjść do sklepu, i tam mnie zgięło w pół z bólu i się smieję ze się moze wtedy mała przyczepiła...moj lekarz nie kazał jeździć autem i ogolnie powiedział ze się nic nie stanie jak pochucham na siebie więc miałam l4, brak stresów, zero sprzątania, pamietam tylko ze zmywałam ciągle bo mnie to odstresowywało...a po 9 dniach wyszła piekna beta...i potem były przygotowywania do swiat to mnie też wszyscy wyręczali, dopiero 28.12 jak zobaczyłam serduszko troszkę wróciłam na właściwy tor :) ale każdy inaczej, mi chuchanie pomogło bo generalnie jestem 24 h w biegu, jak nie sprzątam to gdzieś pędzę to na telefonie itd wiec jest róznie...nawet ostatnio w 26 tygodniu lekarz mi powiedział ze powinnam znowu troszkę pochuchac na siebie bo jednak ciąża z inv to zawsze cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sportsmenka jak Ty pamiętasz o wszystkich!!! ja niestety nie mam pamięci do nicków, historii, i muszę się naszukać albo nawysilać by przypomniec co u kogo.... wpadaj tu czesciej bo powiem Ci że jak poczytam ze się komuś udało itd to jakoś mi lepiej na sercu, poza tym to forum trzymało mnie przy życiu przez prawie 1.5 roku działan i nie wiem czy moglabym tak rano nie wejsc i nie poczytać i popisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sportsmenka jak Ty pamiętasz o wszystkich!!! ja niestety nie mam pamięci do nicków, historii, i muszę się naszukać albo nawysilać by przypomniec co u kogo.... wpadaj tu czesciej bo powiem Ci że jak poczytam ze się komuś udało itd to jakoś mi lepiej na sercu, poza tym to forum trzymało mnie przy życiu przez prawie 1.5 roku działan i nie wiem czy moglabym tak rano nie wejsc i nie poczytać i popisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sportsmenka Dziękuję za miłe słowa 👄 U mnie niedługo zacznie się 7 miesiąc, z małą wszystko dobrze, wierci się niesamowicie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina!!!!! widzisz ja nie mam ani glowy ani pamięci!! jak znosisz te upały? macie już wszystko kupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka ojj ciężko, ale na pewno nie tylko my ciężarne :) W takim chwilach tęsknię za zimą chociaż jej nie lubię :) Z większych rzeczy mamy już łóżeczko i dokupiliśmy szafę tylko dla dzidzi żeby sobie tam wszystko leżało oddzielnie, a do kupienia został wózek, wanienka. Poza tym mam jakieś ubranka, ale to co mam to i tak jest na razie za mało, szwagierka obiecała mi jakieś ciuszki, ale przez ten upał to nie chce mi się na razie do niej po to wybierać. Do tego mam jeszcze drobiazgi typu kocyki, pieluszki tetrowe, pościel, kołderka, smoczki itp. Kosmetyki i pampersy zostawię na koniec. Starałam się już wcześniej kupować żeby nie było na ostatnią chwilę. A u Ciebie jak tam? Wszystko już macie? Jak możesz to napisz mi co kupiliście to może dzięki temu i ja o czymś sobie przypomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dokladnie jak Ty na.koniec mialam wozek i wanne ale juz teraz to mam, pamprsy to kupuj na promocjach i nie czekaj bo ceny za np 108 sztuk dwojek sa do 20.zl nawet rozne... ja to jeszcze tylko termometr i monitor.oddechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek kupiłam 1 z huggies i z pampers zależy które były w promocji, zerówki są dla wcześniaków chyba...ale generalnie lepiej 1 tylko na pierwsze dwa tygodnie ponoć wiec wiecej 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki macie pełną listę zakupów NazwaOpis/uwagiilość UBRANKA ŚpioszkiBawełniane, najlepiej zapinane na zatrzaski w kroczku, co ułatwia szybkie, a częste w tym czasie przewijanie.4-6 szt. Kaftanikibawełniane, z długim rękawkiem.3-5 szt. PółśpioszkiBawełniane, najlepiej na bezuciskowym pasie/gumeczce.2-4 szt. Body z krótkim rękawkiem Bawełniane, zapinane na napki.2 szt. Body z długim rękawemBawełniane, zapinane na napki.2-4 szt. Body zapinane z boczku tzw. Kopertowe.2-4 szt. Koszulki pod kaftanikNajlepiej wiązane z boczku3-5 szt. Pajacyki2-3 szt. bawełniane oraz 2 szt. cieplejsze.3-4 szt. Bawełniane koszulki bez rękawkówna ramiączkach, do zakładania pod pajacyk.2 szt. Czapeczki bawełniane 2-3 szt. czapeczek wiązanych pod bródką i 2-3 szt. czapeczek ubieranych po kąpieli maluszka.3-5 szt. SkarpetkiBawełniane lub frotte.3 pary Rękawiczki „niedrapkiNiezbędne już w szpitalu.2-3 pary Gruba czapka, szaliczek i rękawiczkiDla maluszków urodzonych w chłodniejszych miesiącach.1 kpl. Kombinezon śpiwórDla maluszków urodzonych w chłodniejszych miesiącach.1 szt. CzapeczkaGrubsza czapka na spacery w chłodniejsze dni.1-2 szt. Sweterek lub bluza Na spacery w chłodniejsze dni.1-2 szt. SpodenkiNa spacery w chłodniejsze dni.1-2 szt. KOSMETYKI Mydełko dla niemowląt Np. Bambino, Nivea Baby, Kajtek.1-2 szt Puder do ciałaNajlepiej hipoalegriczny1 op. Krem przeciw odparzeniom Sudocrem, Nivea Baby, 1 op. Spirytus do przemywania pępka lub gaziki np. Leko).Można używać jednorazowych gazików nasączonych alkoholem.1op. OliwkaNp. Bambino, Nivea Baby, itp.1 op. Chusteczki pielęgnacyjne Np. Bambino, Nivea Baby, Pampers, itp. 1 op Pieluchy jednorazowe w rozmiarze New BornBella Happy, Pampers lub inne1-2 op. Jałowe gazikiDo przemywania buźki, oczu itp.3-4 op. HIGIENA Sól fizjologiczna Do przemywania oczu lub czyszczenia noska.1 op. Szczoteczka do włosów Ze sztucznym włosiem, ale nie bardzo twarda, np. w zestawie z grzebykiem.1 szt. Gumowa gruszka lub aspirator do noska Gruszka z miękkimi końcówkami, najlepiej wymiennymi 2 rodzajami.1 szt. Małe nożyczki z okrągłymi końcówkami Przydatne już w szpitalu, mogą być w zestawie z obcinaczkiami itp.1 szt. Patyczki higieniczne Np. z ogranicznikiem ułatwiającym czyszczenie uszu lub noska.1 op. (ok. 100 szt.) Pieluchy tetrowe Niezbędne w wyprawce każdego maluszka.20-35 szt. Pieluchy flaneloweMożesz nimi np. przykryć dziecko w ciepły dzień.2-3 szt. Podkłady do przewijaniaNp. firmy Bella Happy1-2 op. KĄPIEL WanienkaMała lub duża, najlepiej profilowana.1 szt. Termometr do sprawdzania temperatury wodyNajlepszy z czytelną podziałką, pływający w wodzie.1 szt. Ręcznik kąpielowyNajlepiej z kapturkiem2 szt. MyjkaMiękka myjka ułatwiająca mycie maluszka.1-2 szt. Gąbka do myciaFrotka lub inna1 szt. Gąbka do wanienkiDuża gąbka do wyścielenia wanienki.1 szt. Płyn do kąpieliNp. 2 w 1 z oliwką, lub inny1 op. POKÓJ DZIECIĘCY ŁóżeczkoŁóżeczko lub kojec np. z funkcją kołyski lub tradycyjne drewniane1 szt. Materac do łóżeczka Zwykły piankowy lub np. Kokos - Gryka1 szt. PościelZestaw 4-6 elementowy ( ochraniacz, kołderka, podusia, baldachim, przybornik itp.).1 -2 kpl. Stelaż do baldachimuMetalowy stelaż do łóżeczka.1 szt. PrześcieradełkoNp. frotte, najlepiej z gumką. 1-3 szt PrzewijakZe stelażem lub do postawienia na komodzie lub łóżeczku.1 szt. Pokrowiec na przewijakMiękki, np. frotte z gumką 1 - 2szt. Rożek/becikNajlepiej 2 rodzaje usztywniany z kokosem i miękki.1-2 szt. KaruzelkaKaruzelka z pozytywką do łóżeczka1 szt. KocykBawełniany, akrylowy, polarowy lub inny.1-2 szt. POZOSTAŁE PRZEDMIOTY Termometr Do pomiaru temperatury ciała np. elektroniczny lub w smoczku.1 szt. Smoczek uspokajającySylikonowy lub kauczukowy o wybranym kształcie1 -2 szt. Elektroniczna nianiaNp. firmy Avent1 szt. KARMIENIE Butelka 120ml - 150mlDo podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie1-2 szt Butelka 250ml - 300mlDo podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie1-2 szt. Podgrzewacz do butelekElektryczny np. firmy Canpol do butelek i słoiczków1 szt. Sterylizator do butelekMikrofalowy lub elektroniczny1 szt. Szczotka do czyszczenia butelki i smoczkówNajlepiej zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków1 kpl. Termoopakowanie.Styropianowe lub inne1 szt. Poduszka do karmienia piersiąBardzo wygodna1 szt. ŚliniaczkiWiązane lub plastikowe1-3 szt. Pudełko na pokarm w proszkuNa odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku. 1 op. Pojemniki na pokarm z piersiNp. VIA firmy Avent z przykrywkami1 kpl. ŁyżeczkaNp. do podawania lekarstw1-2 szt. MAMA Wkładki laktacyjneOpakowania po 30-50 szt, najlepsze z przylepcem2-4 op. Koszula nocna lub piżamaUłatwiająca karmienie piersią.1-3 szt. Biustonosz do karmieniaBiustonosz z odpinaną miseczką.1-2 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama minia
Margi ta lista jest beznadziejna, sorry. Ja wiele rzeczy nie mam z tego i żyje. Można się obejść bez sterylizatora np bo wrzatek wystarczy. Jeśli karmisz piersią to butelki na początek są zbędne, można mieć jedna. Nie wszyscy tez kupują meble dla dzieci. Każdy kupuje to co uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama minia nie ja ją tworzyłam, skopiowałam ją z innego forum. Sama nie mam wszystkiego z tej listy. Wkleiłam ją do wglądu a dziewczyny same zadecydują co im będzie potrzebne i co mają kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margi ale zobacz ze są takie osoby co ciągle czuwają co nie..co Ci ludzie robią cały dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama minia
asiulka ciekawe. Sama czuwasz całymi dniami i regularnie piszesz a ktoś jak się odezwie to już ' czuwa' . Napisałam to co myśle. Dawniej ludzie żyli bez tych wielu zbędnych rzeczy a teraz połowa produktów dla dzieci to tylko chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×