Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

kamila...dziekuje:) (kwiatek) a u mnie czop teraz nie schodzi nic nie zauwazylam,ale caly czas w lozku lezalam bo boje sie chodzic ze sie zacznie tak jak co niektore tu pisaly mam nadzieje ze nie jeszcze teraz.zadnych skurczy nie mam tylko brzuch mnie jakos tak dziwnie boli dobra wstaje jakiegos obiada zrobic i ineczki sie napic zobaczymy czy cos sie zacznie,ale to jest jeszcze za wczesnie w sobote bedzie 38 tydzien wiec jeszcze niech sobie tam posiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry kobitki:) ja dopiero wstałam i po śniadanku jestem no i skończyłam czytać wzruszający opis Kamili. Kamila jak czytałam to się popłakałam. dzielna z ciebie kobietka. dla ciebie🌻 olenka2001 MA musisz złożyć najpóźniej w dniu kiedy kończy ci się period date a najwcześniej 11 tygodni przed datą porodu. sprawdzone bo ja tak złożyłam i od trzech tygodni dostaje macierzyński. period date masz w takiej książeczce którą dostajesz z MA form.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud a pracowalas na full-time czy na part-time?Bo wszedzie pisze,ze albo dostaje sie stala stawke albo te 90% i nigdzie nie pisze,ze te 90% to przez 6 tygodni a potem stala stawke,tylko albo-albo..juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w jakiej wodzie moge wziasc prysznic,gdy wody sie sacza.pewnie najlepiej w letniej,co.poradzcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala, temp wody nie ma znacenia-bylkeby nie za goraca.najwazniejsze zeby kapieli nie brac bo moze dojsc do infekcji tez bym dzwonila na Twoim miejscu! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala prysznic mozesz goracy wziasc tu tez pozwalaja na ciepla kapiel! dzwonilam do gina z polski kazal przeslac wyniki usg,wyslalam mu na meila,mowil wlasnie,ze to torbiel splotu naczyniowki,i ze sie w wiekszosci przypadkow wchlaniaja,troche mi lepiej uffffff,ale na nastepny skan biore tlumacza:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenka u mnie jest trochę inaczej z zatrudnieniem bo ja jestem self-employed i nie musiałam nic dołączać od pracodawcy. ale z tego co się orientuję po rozmowach w job center to nie ma znaczenia czy pracowałaś na part-time czy na full-time. tutaj liczą się twoje zarobki i okres jaki pracowałaś. i przez pierwsze 6 tygodni macierzyńskiego dostaniesz 90% twojej tygodniowej pensji z pejslipów a później przez 33 tygodnie dostajesz po 117L. bo w MA nie możesz dostawać mniej niż to 117.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w MA nie dostaje sie zadnych 90% ! poprostu 117 od pocatku. FRUGO odpisze pozniej tylko malego oporzadze i core ze szkoly przyprowadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wszystkim Wam dziękuję za pomoc na mejle odpisze wieczorem bo moja córeczka się rozchorowała wczoraj.Anecia ciśnie mi się na usta a nie mówiłam- wiem że łatwo się doradza jak sytuacja nie dotyczy konkretnie nas ale teraz to jeszcze gin Ci potwierdził więc odpręż się kobitko i gotuj ten kapuśniak(kapucha zdrowa wszystkim Wam wyjdzie na zdrowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok lollibeli czekam cierpliwie.A i dziewczyny pochwale się Wam że po 10 miesiącach walki z revenue dostałam dziś list że przyznali mi child benefit sprawdziłam konto przez neta i jest kasa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibellz mzlisy sie z MA. jesli 90% średniej pensji z branego pod uwage okresu jest wyższe niż te117 funtow to wtedy owszem, placą przez wszystkie tygodnie117.Ale jeśli 90% pensji jest niższe niż 117to placą te 90 procent. Z tym, że nie jestem pewna czy przez caly platny macierzynski czy tylko pierwsze 6tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jak dlugo schodzi zeby poprzyznawali wszystkie benefity i becikowe,bo podobno czasem baaardzo dlugo trzeba czekac na decyzje.ja zamierzam wziasc sie za to zaraz po urodzeniu.mam nadzieje ze to nie bedzie trwalo pol roku! a na macierzynskie sie doczekac nie moge,bo jak sie okazalo moja szefowa poleciala sobie na wakacje,ja do niej dzwonie a ona mi muowi ze zapomniala czeku wyslac,i mnie malpa zostawila bez kasy jeszcze na pare dni a oplaty musza byc w terminie.No myslalam ze wyjde z siebie i stane obok!!Tak mnie urzadzila szefowa-polka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiulka ja nie czekalam dlugo, ale mysle , ze to tylko dla tego, ze ja jedynie uaktualnilam dane a nie skladalam papierów od początku.Mialam conieco przyznane zaraz po Zuzi.A ponad dwa lata temu sytuacja zdaje sie byla troche inna, czekalo sie sporo krocej niz teraz. Może jakaś swieża mamusia pierwszego dziecka Ci odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Borowka. Ja myslalam ze dziecko nie kopie tak pod koniec ciazy bo jest duze i nie ma miejsca na wyskoki,ale moje to normalnie sie wygina i brzuch czasem mam taki kwadratowy,moze chce juz wyskoczyc?nie mam nic przeciwko....:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!!juz sie przeprowadzilam i mam juz internet.Troche zaleglosci mam ale przeczytalam juz troche. Jestem nie w humorze bo dostalam rachunek za prad ponad 4000 F za poprzednie mieszkanie.Ich chyba pogielo naliczyli mi jakis rachunek z dwoch lat z poprzednim wynajmujacym.Dzwonilam do nich kazali mi wyslac umowe najmu od kiedy tam mieszkam,tak mnie wkur.....tym rachunkiem ze myslalam ze telefon rozwale. Bylam tez u poloznej moje dziecko jeszcze sie nie ulozylo do porodu ma jeszcze czas 4 tygodnie jesli nie to powiedziala ze skieruja mnie do szpitala. Kamila Black dosyc dlugo rodzilas,ale jestem pod wrazeniem ze jestes zadowolona pomimo tych bóli.Za to masz juz z glowy teraz niech tylko corcia dobrze sie chowa. Anecia u ciebie bedzie wszystko dobrze! zobaczysz!!nie martw sie,wiem ze latwo mowic ale w wiekszosci przypadkow jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo zazwyczaj pierwsza reakcja jest taka panika i juz,jeszcze hormoniki ciazowe...dalej sie marwie,ale juz jest lepiej. nie wiem czego nie doszedl meil moj do tego lekarza z pl przyszlo mi ze wiadomosc nie moze zostac wyslana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kamila26!!!fajnie ze tak szybko jestes!a co do rachunku to niezle ci narobili!ej co oni z tym ulozeniem przeciez dziecko moze sie przewrocic i w ostatnich tygodniach!!!a moze tu jest inaczej???wierze kamila ze iu ciebie bedzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch...synek.. ..Maksymilia aniapud............29.10.2008.....41....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....39....St Albans...chyba córka..Hania mala79.............08.11.2008.....39.....Londyn....corci a.............? Gosiulka24.........15.11.2008.....38....CROYDON...synek. ..Adas/Alan lorinka............19.11.2008.....32.....blackpool...cor eczka.....Zuzia? Krakersik81........22.11.2008.....36....Menchester...có rka.....Zuzia Patinka26...........30.11.2008.....34....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....36....Cheshunt....... ?????.......????? Salma................10.12.2008......8.....Leicester.... .......? ...........? iwwwa***............14.12.2008......27....londyn...... ..corcia...........? Kamila26..........18.01.2009......29....Inverness..... .. ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......26....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......21.....Melton........ ....?.............? mi83...............24.03.2009.......20....Hinckley... .......córcia..Hania bes...................22.04.2009.......15....Swindon.... .................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................... magda_g............07.05.2009.......13....H/C........... ..?syn?........... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910....Hatfield.....psz czólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) nakarmilam Mikolaja i spi mi na ramieniu... troche ciszy... wczorajcaly dzien nie spal- tylko na spacerze i dzisiaj to samo dlatgo ciesze sie ze w koncu spi :) ... on ma dopiero niecale 4tyg. wiec zastanawiajace jest dlaczego nie spi... ale w nocy budzi sie co 4godz. takze nie jest zle... :) Kamila_b \"ładny\" porod... mozesz byc z siebie dumna... :) co do cesarki w Anglii to oni czekaja do samego konca, do rozwarcia 10cm i dopiero wtedy jezeli porod nie postepuje decyduja sie na zrobienie C-section i zawsze jest ona przypadkiem - emergency... nie slyszalam zeby byla tutaj cesarka na zyczenie... ja nie wspominam dobrze porodu, ale to juz historia... szkoda tylko ze dalej mnie przesladuje - ta cholerna infekcja... Mała ja proponowalabym Ci odezwac sie do szpitala gdzie bedziesz rodzic, ze odchodza Ci wody... tutaj nie czekaja dluzej niz 72godz. po odejsciu wod i wywołuja porod bo moze dojsc do infekcji niekorzystnej dla dziecka... u mnie tak bylo - bylam umowiona na pon. na 20.00 na wywolanie porodu a przeczekali do wtorku do 15.00 bo bylo za duzo rodzacych i dlatego musialam po porodzie spedzic tydzien w szpitalu bo Mikolaj mial infekcje i dostawal antybiotyk przez wenflon wkłuty w malutka raczke... wierz mi ze nie chcesz przezywac tego co ja i moj maz... DAJ IM ZNAC ZE ZACZELY CI ODCHODZIC WODY... i nie bierz kapieli tylko prysznic nawet cieplejszy, moze pryspieszy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh tam mala pewnie juz prze:) bedzie dobrze Oleniga ja ci okropnie z tym porodem wspolczuje dupki jedne,jak maja za malo sal,personelu to niech wysla gdzie indziej padalce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
olenka2001-powiem ze ja zlozylam po czasie ale najbardziej wzieli pod uwage odmowe mojego pracodawcy bo ja musi sie miec jak sie jest zatrudnionym i teraz mi wyrownali za caly okres od 11tyg przed bo dopiero dostawac zaczelam wiec sie nie stresuj.Wysylaj wszytsko za potwierdzeniem!Pamietaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam ELECTIVE CESARKE!!! mialam wybor czy chce sprobowac normalnie ale polozna ostrzegla ze bedzie hardkor z powodu ulozenia dziecka.bralam te pod uwage ze juz jedna mialam wiec zawsze jest jakies ryzyko rozejscia sie blizny wiec powiedzialam ze chce jednak ta cesarke :D jestem BARDZO ZADOWOLONA. opieki, no i z samego zabiegu. wspomnienia po poprzedniej nie byly a rozowe a teraz...!!!od poczatku sama sie malym zajmowalam, juz w szpitalu.przez pierwszy tydzien troszke bolalo ale do zniesienia.a po 2 tygodniach to nawet nie czulam ze mialam jakas operacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
ja moge sie podpisac pod tym co napisala lollibely. bardzo szybko doszlam do siebie i tez na drugi dzien wszystko przy dzidzi robilam. a blizny prawie nie widac. tylko mam pytanie czy na drugie dziecko trzeba czekac ro czy dwa lata, bo roznie mowia, nie zebym juz chciala, ale mysle oo drugim i to w krotkim odstepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
juz nie moge sie doczekac wyjazdu do Polski na swieta. Tytaj ciagle jestem sama, maz pracuje od 7 do 19 a czasem i duzo dluzej, i tak siedze na tej wsi... moze mnie jednak ktoras odwiedzi? pliz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki:) .. moj Adas wlasnie skonczyl 10mcy, alez ten czas leci.. ma od mca 8 zębów i nareszcie zaczął pełzac do przudu(a zasuwa..) czekamy na pierwsze kroki:) Nie wiem tylko czy nasza przeprowadzka zle na niego nie wplywa.. jest rozdrazniony i tak jakby sie bał..nie moge go na chwile zostawic bo placze..moze sie orzyzwyczai.. anecia- wysle Ci mojego maila razem z adresem- po prostu przeslij go:)..masz juz date scanu, bo ja tak? mała79- zadzwon, jesli Cie to uspokoi.. mi zaczely odchodzic wody(saczyly sie ok. tyg.przed porodem).. dzien przed bylo juz tego sporo, a jak mnie polozna w szpitalu badala to chlusnęlo.. ale niestety rozwarcie bylo na 1, wiec kazala do domu i zadzwonic rano.. niestety..wrocilismy.. w pokoju mialam potop, ale i tak kazali czekac.. ach, zle wspominam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×