Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Czesc dziewczyny, widzę, że jest wiele nowych brzuszków :) Oby tak dalej, to forum nigdy nie obumrze! A ja męczę się z chorobą swoją i Hani, dwa dni już mamy katar, kaszel i ogólne rozbicie, ach, a w sobotę mieliśmy plan jechać do Polski na 2 tygodnie, mam nadzieję, że nam przejdzie i nie będziemy musieli rezygnować z wyjazdu. Oleniga napisałam do Ciebie maila - dość dawno temu, mogłabyś sprawdzić czy doszedł i odpisać jak znajdziesz chwilę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga na twoim miejscu nie matwilabym sie jedzeniem mikolajka i nie ma sensu tak co do ml wyliczac ile zjadl on dobrze co lubi i czego potrzebuje i pewnie sam unormije sobie posilki-cierpliwosci za to moj maly uwielbia pierrs i tylko piers i nie wiem czy jak sie daje piersia to tez tak trzeba liczyc ilosc mlecznych posilkow jak butla sie karmi czy jednak piers mozna potraktowac ulgowo pisalam o ospie jednak zaataskowala malego pozadnie przechodzi ja duzo gorzej niz starszy syn, goraczkuje i jeczy hv poradzila sode bo niby bardzo lagodzi swedzenie, a czy kartoflanka lub sudocrem tez mozna gdzie niegdzie posmarowac w sudocremie jest az 15%cynku w calamine jest nawt mniej pozdrawiam was cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawilliama
Dzien dobry drogie Panie. Jestem pierwszy raz na tym forum i mam ogromna prosbe. Wlasnie przebywam w polsce i pozostane tu jeszcze kilka tygodni. Moj synek ma trzy miesiaczki i od urodzenia pije mleczko cow and gate. Wzielam ze soba zapasy niestety powrot do anglii troszke sie opozni i moje zapasy sie koncza. Doradzcie drogie kobietki gdzie moge kupic to mleczko w polsce -potrzebuje okolo 2 - 3 puszek. Nie chce malemu zmieniac mleka bo on uwielbia cowand gate. Pozatym nie chce narazac go na stresy bole itp. Dzieki z gory za wszelkie info. pozdrawiam. mamawilliama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika wspolczuje. ja w piatek ide na usuwanie korzenia do kliniki chirurgii szczekowej.brrrrrrrr :O :O oleniga, magda ma racje, nie wyliczaj mu tak dokladnie.moj lennox nigdy w zyciu nie zjadl 210 ml mleka naraz.nawyzej to 180.kazde dziecko ma inne potrzeby i dopoki nie ma problemow z waga (nad lub niedowaga) to nie ma co sie przejmowac :) monis ja na decyzje w spr housingu czekalam mniej niz tydzien. aaa do chB dzis dzwonilam i mowia ze na decyzje czeka sie do 26 tyg.masakra. mamawilliama cow&gate raczej nie dostaniesz chyba w pl ale ktos kiedys pisal jaki jest polski odpowiednik.borowka?jestem pewna ze maly nie poczuje duzej roznicy :)i cos jeszcze mialam napisac ale zapomnialam no i czas mi sie konczy bo do szkoly po nadke ide. do potemmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmilciaWakefield
Witam drogie mamcie :) przewertowałam to fotum od gory do dołu i wielu interesujacych rzeczy sie dowiedziałam, ale nadal mam wielki problek ktorego sama nie potrafie rozwiazac, mianowicie: jestem aktualnie w 36 tygodniu ciąży to nasza pierwsza wyczekana i wystarana dzidzia.Od 20 Lutego jestem na macierzynskim.... przed tym pracowalam 1,5 roku na full timie i z tego co wiem powinnam otrzymywac macierzynskie w wysokosci jakies 90% zarobków przez pierwsze 3 miesiace, ja niestety dostaje śmieszne 23 funty zamiast jakichś 190. dokumenty ktore otrzymalam w J.Center wypełnilam i odeslalam wraz z potrzebnymi zalacznikami juz dawno i sytuacja nadal sie nie zmienia. Jak ide do biura i pytam sie dlaczego tak to wszystko wyglada to karza mi czekac i zbywaja mnie byle odpowiedziami. Kochaniutkie, prosze podpowiedzcie mi gdzie mam isc i czego sie dowiadywac , moze uda mi sie uzyskac jakieś wyrownanie, moze wy macie jakies pomysly, ja sie poprostu poddaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka dzieki :) Dobra dziewczynki :) WBIJAM NA LUZ :) :D ... tylko wiecie jest ostatnio tak, ze szykuje mleko a on bleee i do zlewu ... ale ... pomalutku - dzisiejszy dzien jest taki jak wczorajszy wiec juz wyczailam co i jak moj szkrab sobie zyczy :) Jola bardzo Cie przepraszam, to dlatego ze rzadko sprawdzam ta poczte... odpisze dzisiaj wieczorem jak Mikolaj pojdzie spac :) EmilciaWakefield a dlaczego skladalas papiery w job center a nie zalatwilas tego z pracodawca?... ja pracowalam prawie rok jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i oznajmilam o tym pracodawcy (no nie od razu ... po kilku tygodniach), potem dostarczylam zaswiadczenie od midwife i tyle - poszlam na macierzynski dwa miesiace przed terminem porodu i niczego nie wypelnialam... Lolli ojejku wspolczuje :o Monika2 szybkiego powrotu do \"zdrowia\" a raczej wygladu i samopoczucie z przed zabiegu :) Lilowa - opieka w nursery kosztuje srednio 50funtow dziennie :o ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha EmilciaWakefield a 90% pensji otzrymujesz przez pierwsze 6tygodni a nie trzy miesiace... potek okolo 117 funtow tygodniowo ... ostatnio pisalam o tym ... zglos sie najlepiej do swojego pracodawcy :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek lożyska przodujaccego to raxczej nie mialam,bylo nisko, ale nie zakrywalo ujścia macicy.stwierdzono to nausg w 19 tyg, w 22tyg bylo wyzej a w 32 nie ylo juz zadnego probl. ogolnie to nie zalecano ani nie zakazywano mi niczego, wszystko na spokojnie. ruchy oli poczulam odrobine później niż pierwszej cory, mowią ze przez to lożysko z przodu slabiej sie odczuwa ruchy dziecka ale ja nie powiedzialabym zeby tak bylo. olka byla bardzo aktywna i kopała nieźle. może i pisalam ale za cholercie nie mopge przypomniec jak to bylo z tym mlekiem. później sprawdzę Emilcia jakie macierzyńskie pobierasz? od pracodawcy czy zasiłek macierzyński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmilciaWakefield
oleniga załatwialam to z pracodawcą poczatkowo, przedstawilam mu zaswiadczenia MAT B1 a on wystawil mi smp i odeslal do J. Center. teraz jak ide do niego i sie pytam czemu takie kwoty wplywaja mi na konto odsyla minie do JC i karze czekac...... tylko nie wiem na co .... chyba az malenstwo przyjdzie na swiat. czy ja musze miec takiego pecha w życiu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmilciaWakefield
borówka* mial to byc macierzynskie od pracodawcy a teraz to juz sama nie wiem co to jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilcia nie bardzo rozumiem ale ten twoj pracodawca cos kreci, co do macierzynskiuego ktore powinien placic on ma job center?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalas od niego potwierdzenie twojego smp, albo cokolwiek na papierku w tej sprawię? moż ejednak nie kwalifikowalaś sie na macierzyńskie od niego i dlatego odeslal papiery do job center i ostatecznie macierzyńskei otrzymujesz od pństwa, a wtedy moglo i bybyć nawet te 26 funtow. ale naprawde niewiele musialabyś pracować w okresie branym pod uwage. to jedyne co mi przych do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Emilcia, ten Twoj racodawca cos sciemnia... to on powinien Ci placic macierzynskie (smp) a nie odsylac Twoich papierow i Ciebie do job center bo job center placi zasilek macierzynski jesli komus nie przysluguje 'statutory maternity pay' no a Tobie raczej przysluguje, powinnas dostawac je od swojego pracodawcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze zglos sie do niego i niech Ci wyjasni dlaczego nie placi Ci macierzynskiego tylko wyslal papiery do job center...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszesz ze pracowalas full time wiec ile bys nie zarabiala nazbieralo by sie na macierzynskie od pracodawcy. c hybaze wzial pod uwage wyliczajac macierz okres kiedy byc moze bylas na urlopie, albo mniej pracowalas. kazdy pracidawca ma swoje reguly odnopsnie naliczania wysokosci macierzyskiego. mnie moj tez b zaskoczyl. wyliczy mi macierzynskie z 3 ost m-cy przed pojsciem na urlop macierzynski. a wtedy to 1 caly m-c bylam w polsce...z lekka cisnienie sie podnioslo bo charowalam jak woł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek szczepienie nie jest az takie straszne,tylko jest żal dzieciatka!! Moja Olimpia miala dopiero jedno szczepienie.HV z kumpela na 3,4 wbily sie iglami w nozki mojego sloneczka.Biedna tak plakala i miala taki żal biedulka,no ale po chwili sie uspokoila.Nie goraczkowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawilliama
DROGA EmilciaWakefield wydlada na to iz twoj pracodawca nie bedzie placil Tobie maciezynskiego. Przypuszczalnie bedziesz dostawala MATERNINTY ALLOWANCE to sa takie pieniazki placone wlasnie przez job c jesli pracodawca znajdzie powod aby Tobie nie placic. Powodow moze byc kilka np. za malo godzn pracowalas tygodniowo, albo za krotko (to zalezy co masz w umowie), albo nie bylas zarejestrowana w home office albo nie odciagali Tobie napodatek lub national insrance number jest tch pierdolek naprawde mnostwo i trzeba yc ostroznym bo niektorzy pracodawcy moga wykorzystywac nasza niewiedze. Powiem Tobie szczerze iz zastanawia mie suma jaka dstajesz bo to faktycznie malo. ale jesli ty jeszcze nie urodzilas to zaczekaj. ja dostalam wlasnie maternity allowance jak moj Williamik sie urodzil co tydzien mam 94 funty i dostalam chyba 300 czy 400 funtow wyrownania. zaczekaj jak malenstwo przyjdzie na swiat wtedy wzrosna prawopodobnie pieniazki. borowka dzieki serdeczne zaraz zabieram sie do czytania. podrawiam panie kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dodam:pracodawca nie moze placic mniej niz cos ok 80 funtow, nie wiem jaka teraz dokl jest kwota. bo jesli z jego wyliczen wychodzi ponozej tej kwoty to sprawa idzie do jiob center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek nie przejmuj sie tak szczepieniami ... ja panikowalam przed kazdym i czekalam za drzwiami a moj M byl zawsze z Mikolajem ... no i najlepsze jest to ze pierwsze dwa szczepienia w ogole nie plakal, az w szoku bylam jak wyszli a ja nawet krzykniecia nie slyszalam, dopiero na szczepieniu gdzie byly 3 zastrzyki zaplakal ... ale tylko chwilke ... takze kazde dziecko inne, moze Twoje nie bedzie plakalo :) ... najlepiej wysylaj swojego M na szczepienia ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawilliama
droga Emily poweim szczerze iz to wyglada na to iz twoj pracodawca nie bedzie tobie placil. skoro dal tobie to pisemko do jc to pewnie bedziesz dostawala cos takiego jak MATERNITY ALLOWANCE. To sa ieniadze ktore placi jc jak nie masz maciezynskego. twoj pracodawca moze znalezc wiele rzeczy zeby nie placic np. za mal godzin w tygodniu pracowalas albo a krotko (zalezy co masz w umowie), badz nie jestes zrejestrowana w home office badz nie odciagali ci podatku lub natioal insurance number jest naprawde mnostwo tych pierdolek i trzeba byc ostroznym bo czesto wykorzystuja nasza niewiedze. ja mam wlasnie matenity allowance. co tydzien 95 funtow a wyrownanie dostalam jak moj Williamik se urodzil. Sprawdz w job center na jaka ty decyzje czekasz i o co cho dzi . spoko bedzie ok. musisz byc cierpliwa najwiecej benefits przychodzi jak malenswo sie narodzi. borowka dzieki serdeczne zaraza zabieram sie doczytanka o ile maluch pozwoli pozdrawiam kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzien Dobry dziewczyny. Do tej pory za czesto Was nie czytalam, bo szczerze mowiac piszecie mnostwo rzeczy;) ale z checia przylaczylabym sie do Was, jako,ze tez jestem w Anglii. Czasami pytalam o cos,ale nie zawsze dostawalam odpowiedz. Wiec jakbyscie nie mialy nic przeciwko to chetnie sie dopisze do tabelki. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie smart witamy. str wczesniej jest tabelka nie zawsze otrzymywalas odpowoedz bo najwyraźniej nie znalysmy jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzieki borowka lucilla29.............01.04.2009......40.....Grimsby.... ..........Gabrys smart231............03.04.2009......40...Londyn.............Ada bes..................22.04.2009.......37....Swindon.... . .... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......35.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......35....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......26..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5......17.07.2009....20.....Luton......Mateusz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............ 18.07.2009..... .24...Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009......24....Birmingham. ...syn.....Szymon Aga_nton..............04.08.2009......23.....Northampton ...??........ Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Dominisia0407.........29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009......4.......Bedford. ............... Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/06/02...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus......... Daw idek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...corcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....coreczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
No to jak sie juz do Was wbilam;) chcialabym Was podpytac w ktorym momencie objawow porodu zdecydowalyscie sie jechac do szpitala. Ja mam czasami (szczegolnie w nocy) bole jak na okres i czasami w plecach, alenie zeby byly takie systematyczne, a moze ja tego nie zauwazam. Jak bedziecie mialy chwilke to dajcie znac jak bylo u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie smart ty juz tuz tuz! mialam skurcze coraz czestsze i b bolesne, byly co 6-7 min pojechalam. rozwarcie na 0 wiec do domku na 4 godz, troche w domu oslablyna godz dwie po czym ruszyly za wzdwojona siłą i wtedy juz zostalam a bol jak na m-czkę u ciebie może byl czym s podobnym co ja nazwalam bolem jelit:D - zaczal sie na dwa dni przed reg skurczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart teraz wszystko bedzie wskazywac na to, że to już niedlugo, innego wyjścia nie masz;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilciaWekefield - Z tego co wiem nie ma znaczenia ile sie pracowalo...tzn powinno sie przepracowac chyba 26 tygodni - 11 tygodni przed pojsciem na maciezynski, wiec nie wiele by dostac maternity od pracodawcy :) On sciemnia jak nie wiem!!!!! Odsyla Cie do JC tylko po to by nie placic Ci maciezynskiego a skoro pracowalas masz do niego prawo...skoro on nie chce udzielic Ci zadnych informacji poszlabym z tym dalej bo £117 a £26 jest ogromna roznica :) :) :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Ja to mam wrazenie ,ze w ciazy bede chodzic cale zycie... najbardziej ciekawi mnie to,ze nie robia tu badania ginekologicznego. Skad niby wiedza, czy kobieta nie chodzi ze skrocona szyjka czy rozwarciem? nie zawsze ma to zwiazek ze skorczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×