Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

hej, ja tylko sprawdzam kt godzina bo nie wiem jak zegarek przestawic.od tylu lat zawsze ten sam problem 2 razy w roku :P dziewczyny od wczoraj mam okres i za przeproszeniem krwawie jak zarzniety prosiak (teraz tak mysle ze chyba mowi sie \'kwicze jak zarzynany prosiak) niewazne.w kazdym razie zawsze zuzywalam ok 5 tamponow super na dobe a teraz doslownie co godzine zmieniam :O miala tak ktoras?dlaczego?co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli- ja mialam tak na poczatku po ciazy nawet nie wiem czy nie gorzej, np wlozylam tampona i karmilam malegoo wstalam z lozka i mi po nogach pocieklo a to dlatego ze organizm sie dalej oczyszcza aaa i ja tez nie wiem ktora godzina ten sam problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki ależ piękna pogoda:) byliśmy na carbodzie,zaraz zrobimy grila w ramach obiadu no a potem koniecznie jakiś spacerek :D lolli myślę że pierwszy po porodzie to raczej taki standard ale nie martw się kolejne będą normalne albo nie będzie ich wcale przy implancie :) Życzę Wam udanej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, zazdroszcze pogody i slonca, u nas szaro i ponuro, chyba bedzie padac, a tak chcialam isc z mala na spacer. Czy wasze dzieciaczki tez mialay takie male czerwone krostki na calym cialku? Czy to jest ten tzw. baby rush? Mi83, Anecia - tez wasze dzieciaczki to maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale to moj 5 okres po porodzie.a Lennox wczoraj skonczyl 8 miesiecy wiec chyba juz mi sie raczej nic nie oczyszcza :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma ze 3 na buzi, kilka na brzuszku i ze dwie na nozkach, mam nadzieje, ze to normalne u takich malutkich dzieciaczkow. We wtorek bedzie polozna, to ja zapytam. Dziewczynki, czy szczepilyscie swoje maluszki na gruzlice? HV powiedziala, ze jest to szczepionka obowiazkowa i mam czekac na list z przychodni z wyznaczona data szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry ja szczepiłam. U pierwszej byla obowiazkowo u drugiej nie(mieszkaliśmy w innym miejscu). Ja gdybym to najchetniej zaszczepiłabym przeciwko wszystkiemu czemu tylko się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌼 Dawno sie nie odzywałam bo jakos tak nie mam odwagi pisać.Pisze tylko wtedy gdy mam jakies pytanko do Was,ale podczytuje cały czas:) nooo...i skoro pisze tooo...zgadlyscie :)mam pytanie Czy leciała moze któras z Was wizzairem? Ja lece w kwietniu do Polski,niestety mąż nie dostał urlopu teraz i musze lecieć sama z dwiema córami.Czy moge zabrać do samolotu wózek? fotelik samochodowy? Ja chciałabym wózek miec ze sobą cały czas oddac dopiero przed wejściem do samolotu ,a z fotelikiem to własnie nie wiem może z bagażem go puścić ale nie wiem jakby to wyglądało w praktyce ,czy sie da dołączyc do tego bagazu rejestrowanego jeszcze fotelik czy to osobno trzeba zapłacić?jesli wiecie cos na ten temat napiszczie pilisss Pozdrawiam serdecznie mamusie z dzidziami i ciężaróweczki oczywiście tez 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry-moj Franek mial takie na calej klatce piersiowej. HV powiedziala, ze to normalne tylko uwazac zeby nie wdala sie infekcja wiec codziennie mylam mu tam woda z oilatum i smarowalam kremem i wszystko zniknelo po kilku dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Borowka i Aga Uk za odpowiedz. Troszke duzo tych szczepionek jak na takiego maluszka, ale jak trzeba to bede szczepic. Slyszalam, ze ta przeciwko gruzlicy jest tylko w Londynie, dlatego pytam czy tez szczepilyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ witam was serdecznie :) olenka z tego co wiem to fotelika nie mozna do samolotu brac niemowle trzymasz na rekach ale pewna to ja na 100 % nie jestem. wozek albo oddajesz do osobnego stanowiska dla bagazy sportowych itp albo idziesz do samoloty a przy schodach zabieraja. dzis tez poszalaja na carboocie oczywiscie z ciuszkami pogoda byla przesliczna kurcze mam juz 6 duzych reklamowek z ubrankami odlozonych od 0-3 mscy mam bzika na pukcie ciuszkow dla malej i teraz co z tym zrobic :O na ebay nie bardzo sie oplaca bo biora prowizje niezla uciekam zaraz do lozeczka pokrztam sie jeszcze po domku i spac :) I :) 😘 http://www.rosniemyrazem.pl/competition_details.php?id=1417&cat=nb Prosimy o glosik dziekujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanko - jak to było u Was ze szczepieniami ? dostawałyście list z terminem czy same musiałyście pilnować terminu i ustalać daty.Mnie HV powiedziała że dostanę list ale czekam i nic a Hania jutro kończy 8 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, nam HV powiedziala, ze na szczepionke z gruzlica dostaniemy list z wyznaczona wizyta, ale na reszte szczepionek sami musimy sie umowic w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo powinnas dostac list z informacja o dacie szczepienia jesli nie otrzymalas a dzidzia powinna byc szczepiona zadzwon i zapytaj :) ... jak widze w kazdej czesci Anglii inaczej... Olenka ja lecialam ryanairem ale wiem ze wozek oddajesz przed wejsciem do samolotu, tak jest w kazdych liniach lotniczych ... co do fotelika samochodowego to tez zostawialismy pod samolotem ( i pewnie u Ciebie tez tak bedzie) tylko ze my placilismy za niego jak za dodatkowy nagaz (tu akurat dla dziecka) - jest to traktowane jako dodatkowy sprzet typu narty, instrument muzyczny itp.... nie wiem jak jest z Twoimi liniami ... poszukaj info na ich stronie internetowej... :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na gruzlice Mikolaj byl szczpiony w poniedzialek :) i dostaje sie zawiadomienie - jak pisze Cherry :) ... to szczepienie podobno jest robione zawsze w szpitalu, tam gdzie urodzila sie dzidzia... u nas tak bylo ale czy wszedzie tak jest to nie wiem... inne szczepienia mielismy normalnie w surgery ... milej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szczepienia na gruzlice to pytali mnie w szpitalu czy chce ze wzgledu na to, ze pochodze z kraju innego niz UK Chetnie sie zgodzilam, ale do tej pory nikt nic nie wspominal kiedy to nastapi a ponoc powinni zaszczepic juz w szpitalu. Teraz pytalam HV to mam zadzwonic do szpitala i sie umowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenka25- ja lecialam wizzairem i do samolotu mozna brac nosidelko ale trzeba zostawic kolo wc wiec dziecko trzeba miec na kolanach a wozek trzeba dac do bagarzu tam gdzie daje sie sportowe rzeczy i jest to za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Czy mozecie mi powiedziec,czy podaje sie tu w anglii jakies witaminy od urodzenia tak jak np. w Polsce wit. ,,K,, i ,,D,, ? I co moge kupic z lekow dla noworodka,tak na wszelki wypadek,np.na goraczke. Narazie mam infacol na kolke i kropelki do nosa.Witaminy K i D tez mam z Polski,ale nie wiem czy tu sa zalecane i co powie polozna ze daje cos na wlasna reke...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobitki :) Lucilla witaminę K dają w szpitalu po porodzie w Twoich notatkach ciążowych na jednej z ostatnich stron masz pewnie napisane coś na ten temat. Trzeba tam podpisać zgodę i wtedy Twój maluch dostaje zastrzyk od razu po porodzie. A witaminę D3 też mam, ale nie będę chyba jej teraz dawać w sezonie letnim, poczekam do jesieni, bo w lecie chyba nie ma takiej potrzeby :) jejku muszę doczytać jeszcze na temat szczepień, bo jestem w tym temacie zielona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, mam pilne pytanie czy ktoras moze mi powiedziec ile odpisow aktu urodzenia jest potrzebnych stad do zalatwienia dziecku paszportu i potem do urzedow w Polsce. Jedziemy malego dzis zarejestrowac i nie chcialabym o czyms zapomniec. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W miniona sobote odkrylismy z Mezem, ze jak wszystko dobrze pojdzie, to Swieta Bozego Narodzenia bedziemy spedzac juz w trojke :) Mieszkamy w Anglii- ogromne szczescie wymieszane jest wiec z obawami, czy na pewno sobie poradzimy w jakby nie patrzec, ciagle obcym dla nas kraju.... Czy przyjmiecie do swojego grona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa witaj :) AgaUK ja nie wiem ile jest potrzebne :( ale może weź ze 4 na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Lilova OCZYWISCIE :) witaj w naszym gronie :) AgaUK jesli nie dasz rady zalatwic sama tego w szpitalu to zglos sie do swojego GP i powiedz ze chcialabys zaszczepic Franka na gruzlice, moja GP zglosila w szpitalu ze ja potrzebuje takiej szczepionki, wiec oni przyslali mi list i wtedy telefonicznie zglosilam sie w sprawie tej szczepionki i po tym przyslali mi list z konkretna data :) Lucilla- zapytaja Cie jak chcesz zeby podali Twojej dzidzi wit. K po urodzeniu??... czy doustnie czy dozylnie??... zapytaj swojej midwife i najlepiej zrob sobie plan porodu, co chcesz a czego niezapytaj midwife jak to zrobic to bardzo przydatne ... co do wit.D3 to ja podawalam 2 kropelki dziennie az do ostaniej wizyty w Polsce kiedy to poszlam do pediatry... polecil mi dawac jedna kropelke tylko w te dni kiedy nie jest slonecznie, no i zalecal spacery w sloneczne dni :) ... no i tak tez podaje, jedna krople tylko w ten dzien kiedy nie ma slonca i tez tak Tobie polecam... powiedzial mi jeszcze ze w razie W, lepiej zeby dziecko mialo krzywice niz kamice i powiedzial ze nie wolno przesadzac z wit.D3 ... mam nadzieje ze Ci pomoglam :) Bes poczytaj o szczepieniach :) trzeba tego, jak i wszystkiego innego, bardzo pilnowac bo czasem tu niezly rozgardiasz maja ;) AgaUK do paszportu polskiego potrzebujesz jeden akt, do zameldowania w Polsce (oczywiscie po tlumaczeniu u tlumacza przysieglego) jeden akt i jeden do becikowego (jesli bedziesz starala sie w Polsce - ja wciaz jeszcze tego nie zalatwilam ale mamy czas do roku po urodzeniu dzidzi) - czyli potrzebujesz 3 pelne akty urodzenia za ktore placisz no i 1 niepelny zeby starac sie o child benefit tu w Anglii... zawsze lepiej miec o kopie wiecej tak na wszelki wypdek :) Mikolaj spi wiec kawucha :) wiecie co dzieci sa bardzo madrei wiedza co, ile i kiedy... martwilam sie ze Mikolaj tak duzo zjada a on sam sobie wyrzucil mleko z godz. 9 i 12 i je okolo 11 jedna porcje :) musze uporzadkowac jego album ze zdjeciami i fajowa ksiazeczke jaka dostal na chrzciny - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilova ostatnia tabelka jest na stronie 223 :) tam wpisz sie w brzuchatkach wedlug tego jak dziewczyny wpisywaly :) zdrowka zycze i skladam gratulacje oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam bardzo.... zastanawiam sie tylko, ktory tydzien podac w tabelce...Ostatnia @ mialam 02.03, no wiec chyba 4 ? Poki co zrobilismy dwa testy- oba pozytywne :) Do tego czuje sie po prostu w ciazy :) A moze powinnam czekac na potwierdzenie ciazy i dopiero wtedy wpisac sie do tabelki... jak sobie zyczycie... W najblizszym tygodniu musze znalezc jakiegos konkretnego GP, chociaz wiem ze na spotkanie bedzie pewnie trzeba troche poczekac. Do tej pory przychodnie omijalam szerokim lukiem - nie lubie lekarzy ;) Teraz jednak trzeba sie zmobilizowac ;) Czy macie jakies rady, jak najlepiej to wszystko zrobic. Slyszalam, ze nie zainteresuja sie mna tutaj do 12 tygodnia ciazy...czy to prawda? Myslelismy jednak o tym zeby wczesniej jechac do jakiegos prywatnego lekarza, prawdopodobnie do Londynu, od ktorego dzieli nas godzinka drogi. Widze tez tutaj Patinke 🌼 :) Milo! Zaraz sie bardziej swojsko poczulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilowa ja wpisuję w tabelkę (i chyba nie tylko ja) zaczęte tygodnie, ale położna wpisuje w dokumentach skończone, więc wpisz jak Ci wygodniej :) na potwierdzenie to bym nie czekała, bo skoro test Ci mówi, że jesteś w ciąży to jesteś :) powinnaś umówić się na spotkanie z GP na tym spotkaniu nic specjalnego się się nie dowiesz niestety, a później dostaniesz list z wezwaniem na USG około 12 tyg w sumie dopiero wtedy potwierdzą, że jesteś w ciąży od tego USG już jakoś się potoczy.. najgorsze są te pierwsze tyg życia w niewiedzy, przynajmniej dla mnie były, bo nie byłam nigdzie prywatnie u lakarza :) Oleniga dzięki za rady :) zabieram się do czytania o tych szczepieniach w ubiegłą sobotę zaczął mi odchodzić czop, więc łudzę się, że to już niedługo, chociaż do terminu jeszcze 24 dni :D Lucilla a Ty jak się trzymasz? czujesz jakby to miało być już za chwilę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: lucilla29.............01.04.2009......40.....Grimsby.... ..........Gabrys bes..................22.04.2009.......37....Swindon.... . .... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......33.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......34....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......26..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5......17.07.2009....20.....Luton......Mateusz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............ 18.07.2009..... .24...Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009......19....Birmingham. . .............. Aga_nton..............04.08.2009......18.....Northampton ...Wiktoria........... Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Lilowa..................06.12.2009......4.......Bedford................ Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/06/02...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus......... Daw idek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...corcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....coreczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×