Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Gość smart231
Borowko prosze Cie bardzo nie zalamuj mnie. Siedzimy jak na szpikach a tu nic:( Co do maternity, to prawda ze trzeba miec 26 tyg prtzepracowane/oplacone insurance,zeby dostawac nastepnie pieniadze prze 39 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka :) no niestety moje lozysko zakrywa kanal rodny ale Niunka czuje dosc czesto tzn jeden dzien kopie jak najety a na drugi jakby ciagle spal :I Mowia ze czasami lozysko sie przekreci...czasmai skolowana jestem czy cesarka lepsza...czy porod naturalny...??? mamusie...po przejsciach...jakbyscie wolaly? Porod naturalny czy cesarke?? Milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek wszystko zależy co pokaże nastepny scan - cesarka czy naturalnie. masz jeszcze sporo czasu wiec lożysko mateż szanse na przesunięcie w górę choc troche , tak bys mogla bezpiecznie rodzic naturalnie A jak by7ś chciala? a czy lekarz dal ci jakies zalecenia w zwiazku z tym? no ni ewiedzą czy rozwarcie jest czy go nie ma. najwyżej kobieta urodzi w domu.ups... ale nie martw się nie ma porodu bez skurczy ktorych sie nie czuje! alez sie dzisiaj rozpisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam o tym macierzynskim i tez jestem zdziwiona bo ja niczego w jobcentre zalawtiac nie musialam. Dostalam po prostu pierwsze 6 tygodni 90% zarobkow od pracodawcy a potem ustawowe SMP. A do borowki-niestety ja tez dostalam srednia z ostatnich 12 tygodni pracy. Niestety bo w ostatni tydzien wypadalo kilka podwojnie platnych dni a ja wtedy lozko i antybiotyk wiec mialam pusty tydzien podliczony do macierzynskiego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart231-jak tylko moge w czyms pomoc to odpisuje-o rozku wczoraj wyslalam linka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Aga bardzo ci dziekuje wlasnie odszukalam link. Ja znalazlam w koncu te rozki i to na ebayu ale zwroce tez uwage na te, co mi przeslalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam tak moje kochane .... od pracodawcy otrzymalam pismo SMP pracowalam normalnie przez ostatni rok po 48 h tygodniowo .... wiec sama nie wiem na jakiej to podstawie wszystko dziala.... jade jutro do niego i bede sie dopytywala jak to jest z tym wszystkim a kase te 23F dostaje na 100% od pracodawcy bo z tego samego nr konta otrzymywalam wypłaty cotygodniowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart231- ja mialam takie bole jak przy okresie i krzyzowe i zaczely mi sie 3 dni przed porodem do szpitala pojechalam o 23 godz jak mialam co 3 min przez godzine i wtedy juz mnie tak bolalo ze nie moglam siedziec tylko chodzilam z bolu, w szpitalu powiedzieli ze rozwarcie mam na 1 wiec do domu ale zaczelam sie tam drzec w poczekalni i plakac ze mnie boli i mnie zostawili na noc meczylam sie okropnie bo skurcze krzyzowe so najgorsze dali mi 4 tabletki przeciwbolowe, gazy, zastrzyk usypiajacy spalam tylko 30 min i znowu to samo i tak do 8 nad ranem bo podali mi epidural i juz wszystko bylo ok nic nie czułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Smart ja tez mam takie pobolewania jak na okres,czasem wydaje mi sie jakby skurcze macicy czy cos kolo jelit,ciekawe jak dlugo to jeszczre potrwa. A mialyscie uczucie jakby was goraczka rozkladala ale goraczki nie bylo? Bo cos takiego czuje dzis,ale nie wiem czy przypadkiem mnie nie przewialo wczoraj... Ja juz chce urodziiiic! I wycalowac mojego Gabrysia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze taka ciekawostka,czy wasze dzidziusie was wszystkie kopaly po zebrach? Bo moj wlasnie nie kopie mnie nigdy po zebrach,moze tylko raz lub dwarazy przez cala ciaze.Jest bardzo ruchliwy wierci sie w rozne strony ale nigdy nie kopie po zebrach....Tak sie teraz zastanawiam czemu,mam nadzieje ze nie jest zle ulozony czy cos w tym rodzaju,polozna zawsze mowila ze jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) chyba już wszystkie śpicie ja tylko wpadłam na chwilkę się przywitać i spadam do łóżka kto wie ile jeszcze przespanych nocy zostało, więc nie wolno zarywac teraz żadnej :) Lucilla mój daje po żebrach jak szalony, no i po pęcherzu też nieźle mi skacze Smart witaj w tabelce i powodzenia :) Możecie sobie urządzić z Lucilla wyścigi :) no ale życzę Wam, żebyście nie musiały już się długo męczyć ja też mam takie pobolewania jak na okres, ale chyba za rzadko i za słabe, żeby myśleć że to już to.. namawiam ostatnio mojego małża na "masaż szyjki" no ale jakoś nie jest specjalnie chętny ;) w sumie nie dziwię Mu się, bo ja to jak słoń w tym łóżku teraz i nawet ułożyć się dobrze nie potrafię nie mówiąc o większych wygibasach :D no ale czegoż się nie robi w imię wyższych celów ;) dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: lucilla29.............01.04.2009......40.....Grimsby.... ..........Gabrys smart231............03.04.2009......40...Londyn......... ....Ada bes..................22.04.2009.......38....Swindon.... . .... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......35.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......35....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......26..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5......17.07.2009....20.....Luton......Mateusz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............ 18.07.2009..... .24...Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009......24....Birmingham. ...syn.....Szymon Aga_nton..............04.08.2009......23.....Northampton ...??........ Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Dominisia0407.........29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009......4.......Bedford. ............... Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/06/02...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus......... Daw idek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...corcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....coreczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie, melduje się z samego rana EmilciaWakefield trochę dziwna sprawa z tym twoim macierzyńskim. według mnie należy ci się cala suma, wiec ktoś coś namieszał, musisz dążyć do wyjaśnienia tego. najlepiej idź do JC albo tam zadzwoń a potem uderz do pracodawcy. skoro pracowałaś rok w jednym miejscu na full time to powinnaś dostać 90% przez pierwsze 6 tyg i po 117 przez następne 33tyg, ewentualnie przez 39 tyg po 117 tyg, ale na pewno nie jakies 23 funty. a jak nie to idź do Citizens Advice (poszukaj w google gdzie masz najbliższy). powodzenia lolli napisałam do ciebie maila, jak będziesz miała chwilkę to przeczytaj frugo jak tam po wizycie 6 weekes check? noi pierwszym szczepieniu? kwiecień się zaczął wiec niedługo posypia nam się dzieciaczki na forum. powodzenia dla tych na samej gorze tabelki :-) wczoraj świeciło takie piękne słonko, ale dziś to nie ma szans na przebicie się przez te chmurzyska :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio doszły mnie słuchy ze od 6 kwietnia ma wzrosnąć wysokość macierzyńskiego ze 117 na jakieś 120 funtów. wiecie coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, to prawda od kwietnia macierzyńskie będzie wynosić Ł123 Oleniga dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda odpisalam :) slabo dzis z pogoda co nie?ufff a mialo byc cieplutko :O mlodzieniec spi wiec ja zabieram sie do ogarniecia chatki. a co tu tak cicho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek!!!! Fajnie ze te maciezynskie wzrosnie jednak troszke o kilka funtow wiecej na miesiac :) 1403monis1988 fajnie ze Bubciu przespal cala noc :) pewnie wyspana za wszystkie czasy jestes ;) Cos mi sie wydaje ze bedziemy mieli nowe dzidzie przez weekend wiec zycze powodzenia!!! Ja juz na siebie patrzec nie moge bo mam do przodu 20kg!!! a to dopiero szosty miesiac!!! co bedzie pozniej???? :O Milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek :) Magda po 6 weeks spoko:) Hania rośnie,ma już 57 cm i waży 5.4 kg tak więc wszystko ok,no i ze mną też ponoć dobrze:) Poprosiłam o szczepienie na BCG i mamy czekać na list ze szpitala,no i Hania będzie mieć usg bioderek ze względu na moją dysplazję. Natomiast po szczepieniu tragedia :( (jakoś czułam że tak będzie) Hania bardzo płakała podczas szczepienia i niestety dostała po nim gorączki(38.5) całe popołudnie płakała i była bardzo niespokojna :( Dziś juz jest wszystko dobrze i teraz leży i \'\'rozmawia\'\' ze swoim balonikiem:) dziewczyny mówię Wam świetna sprawa taki balon,mała leży i się przygląda a ja mogę coś zrobić :D .......bo wcześniej to było różnie A dziś idę z Olą do dentysty pierwszy raz:O strasznie się boję jak to będzie do ma małą dziurkę do zaleczenia. Ok a teraz uciekamy na spacerek bo pogoda super:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Laski :) Za oknem pochmurno a mnie jakos energia rozpiera... jakas dzwina ta ciaza... nie mdli mnie... zapachy jakos specjalnie nie draznia... moze troszke... no i spac wcale mi sie nie chce.... Mam do Was pytanko. Jakich balsamow warto uzywac w ciazy? Macie jakies swoje ulubione, godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzien dobry dziewczyny. Lilowa jezeli nie jestes przewrazliwiona na zapachy to dziekuj nie wiem komu. Ja do tej pory nienawidze jak moj mezczyzna umyje zeby;) Jezeli lubisz ogorkowy zapach to polecam vaseline intensive care balsam ogorkowy. I znowu mam do Was pytanie. Jezeli rodzilyscie po terminie/bylyscie po terminie to czy Ci wspaniali lekarze/polozne robia jakies badania, podlaczaja do ktg i tym podobne, czy standardowo badaja mocz i cisnienie?? w sobote jade do szpitala na wizyte , mam umowiona z polozna i zastanawiam sie czy ona po badaniu moczu znowu powie 0wszystko ok przyjdz za tyd\zien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ja tez sie dolaczam do pytania smart231 :) Ja mam wizyte na wtorek jesli dzidzius sie nie urodzi do tego czasu i niebardzo wiem jak to bedzie wygladac.Jezeli dobrze zrozumialam polozna,beda mi sprawdzac rozwarcie ale co dalej nie wiem.Czy ktoras z was rodzila po terminie i wie co bedziemy mialay robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane czuje sie jak nieuk :( Bo ja nie bardzo rozumiem te Wasze skroty :( co to jest szczepienie BCG??? Czy to jest to szczepienie przeciwko gruzlicy??? o ktorym niedawno rozmawialiscie? I czy bylaby szansa byscie pisaly pelna nazwa by brzuchatki rozumialy?? Bardzo prosze :) Moze angielka nazwa i w nawiasie skrot??? Ja bron boze nikogo nie chce pouczac ale nie rozumiem :(:(:( bo niestety z takim slownictwem mamusiowym nie mam doswiadczenie :) Dziekuje x x x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart, lucilla, ja rodzilam po terminie 9 dni pierwszą corkę, drugą już przed :) jeśli nic sie nie zacznie do nast wizyty to na niej zrobia to co zwykle do tej pory i wyznaczą zapewne termin masażu szyjki - jesli sie na to zgodzicie. potem , jesli masaz nie pomoze idziecie na prawdziwe wywolanie porodu(induction) do szpitala, dozylnie albo zel dopochwowo, co tam jeszcze dziewczyny na wywoplanie bo nie pamietam? w miedzyczasie nie bedzie ktg chyba ze traficie do szpitala. musicie same siebie obserwować , czy dzidzia jest aktywna,czy wody sie nie sączą... masaz mialam pare dni po terminie, zaraz następnego ranka zaczęły sie skurcze bolesne alebardzo nieregularne, czestsze w nocy, na tyle by nie pozwolic spac a zadsze w dzień. i tak przez 3 dni. po czym wody odeszly. po tym wzieli mnie do szpitala, nic sie nie dzialo, rozwarcia brak, oprocz ciagle tych samych niereg skurczy. chcieli mnie sie pozbyc ale wolalam zostac w szpit. jakies tabl przeciwbol po ktorych jeczalam tak samo jak i przed. na trzeci dzien , po badaniu ginek, po ktorym mieli zdecydowac czy bedzie wywolanie zaczęły sie skurcze na fest i zaczęlam rodzić, tzn nie tak od razu. po kilkunastu godzi byla zuzia z nami. oj sie zagalopowalam. a milam tylko o wizytach po term powiedzieć...:D A gdyby sytuacja sie powtorzyla z ola to nie upierałabym sie juz na zostanie w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ang to membrane sweep.dosyc nieprzyjemne ale czego sie nie robi aby sie rozdwoić;)polozna paluchami naciaga i rozciaga szyjke macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×