Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

witam witam. kawusia przepyszna🌼 mnie to rzeczywiście mozna nazwać spiochem dzisiaj gdyz Maksymilian dał mi pospać 45 min dłuzej niz przez ostatnie 2 kilka dni. właśnie zasnal wiec musze mu szybko paznokietki ciachnac bo sie podrapal bidulka. Dublebase do kapieli i krem pomogły - krostki mniej widoczne i buzia coraz ładniejsza hurra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajdujesz się w: Strona główna Usługi medyczne Nowa grypa pochodzi z Kalifornii? Usługi medyczne Nowa grypa pochodzi z Kalifornii? * RMF FM, Onet.pl/Rynek Zdrowia * 2009-05-01 22:58:00 Naukowcy z Kalifornii postawili tezę, że to nie Meksyk, lecz Stany Zjednoczone są źródłem wirusa świńskiej grypy. Według nich, to właśnie Kalifornia ma być źródłem obecnej epidemii - informuje RMF FM. Naukowcy twierdzą, że większość chorych Kalifornijczyków nigdy nie była w Meksyku i nie miała żadnego kontaktu ze świniami. Pierwsze przypadki nowej grypy zostały wykryte już pod koniec marca, gdy lekarze zetknęli się z przypadkimi 10-letniego chłopca i 9-letniej dziewczynki, u których zdiagnozowano nieznanego wczesnej wirusa. W Meksyku w tym czasie nie informowano o nowym wirusie. Naukowcy przekonują, że możliwe, iż świńska grypa krążyła przy amerykańskiej granicy z Meksykiem już od wielu miesięcy. Pacjenci byli leczeni, choć nikt nie sprawdzał dokładnie, jaki wirus ich zaatakował - informuje RMF FM. Czytaj więcej: świńska grypa Znajdujesz się w: Strona główna Usługi medyczne Choroby zakaźne GIS: nie grozi nam pandemia grypy Usługi medyczne GIS: nie grozi nam pandemia grypy * TVN24/Rynek Zdrowia * 2009-05-01 10:15:00 Nie całować się z osobą mającą objawy grypy, nie kichać na innych, wycierać nos, a w przypadku zauważenia u siebie objawów przeziębienia, zgłosić się do lekarza. Zdaniem Głównego Inspektora Sanitarnego Andrzeja Wojtyły takie elementarne zasady higieny pozwolą nam uniknąć grypy. Jego zdaniem pandemia nam nie grozi. Jak powiedział w TVN24, osoby wracające z ogarniętego grypą Meksyku nie mają powodów do paniki. Już na polskich lotniskach są informowani o zasadach postępowania w przypadku grypy w specjalnych ulotkach. Najważniejsze jest, żeby w ciągu 7 dni od zauważenia u siebie objawów choroby, zgłosić się do lekarza. - Najistotniejsze jest jednak przestrzeganie elementarnych zasad higieny - przekonywał szef GIS. - Stare zasady to najskuteczniejsza metoda walki z chorobami takimi, jak grypa i nie można tego lekceważyć. Obserwacje zachowania naszych obywateli pokazują jednak, że trzeba o tym ciągle przypominać - podkreślił. Przekonywał jednak, że leków antywirusowych, stosowanych przy grypie, na pewno nie zabraknie w żadnym oddziale chorób zakaźnych. - Mamy informacje Inspekcji Sanitarnej, mamy też raporty ze wszystkich województw. Zaopatrzenie jest dostateczne - zaznaczył. Jak dodał jednak, informacji o tym, ile jest rezerw leków, nie można podać do publicznej wiadomości. - Na szczęście jednak, jak dotąd wszystkie osiem przebadanych w PZH przypadków jest ujemnych, czyli nie ma potwierdzenia o wykryciu wirusa świńskiej grypy w Polsce - mówi Wojtyła. Pandemia - czyli epidemia na skalę całego świata - zdaniem szefa GIS nam nie grozi. - Mamy bardzo dobre wiadomości z Meksyku, gdzie zmniejsza się liczba chorych. Są inne przypadki zachorowań na świecie, ale nie powiązane z epidemią w Meksyku, nie możemy więc mówić o ogniskach zapalnych grypy - tłumaczy Wojtyła. Czytaj więcej: Główny Inspektorat Sanitarny | Andrzej Wojtyła | świńska grypa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki :) u nas też dziś pięknie :) a moje mniejsze dziecię wczoraj całe popołudnie kombinowało,aż w końcu wykombinowała :) położyłam jej na kocyku matę edukacyjną,a ona troszkę się na niej pobawiła a potem zaczęła się przewracać z plecków na boczki i nagle ja patrzę a ona już na tym boczku i dalej kombinuje :) nogi już przerzucone,głowa przekręcona tylko dupka za ciężka i nie chce się ruszyć :D mówię Wam ale to komicznie wyglądało :D ale próbowała i w końcu jej się udało :) ależ była radość w domu,a teraz od rana na łóżku kombinuje :) i nawet jej wychodzi tylko nie wie co potem z łapkami zrobić :) no to teraz strzelę sobie pyszną kawusię i pooglądam wyczyny mojego dziecka:) miłego dnia kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morning :) magdae my coprawda mamy wanne ale czasem moj maz sie kapal z malutkim pod prysznicem, pomoglo, bo tez na poczatku nie byl wielkim fanem kapieli w wanience.sprobujcie, napewno pomoze! wstalismy 5 min temu :D tzn Lennox to juz 5.40 ale go wsadzilam do lozeczka i \'bawil\' sie z kotkami, a potem go spacyfikowalam u siebie i zasnelismy.ale i tak niedospana jestem okruuuutnie.ale za to jakie slonce! oj bedzie opalanko na ogrodzie :D ok, ide dziecku wlaczyc pralke, niech sie pogapi troche jak tak lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meleduje sie poslusznie z kawką :) jeszcze w calosci ... i nadal sie nie zanosi na nic.... noc byla jak zwykel meczaca..... ale tylko 6 razy wstawalam ;-) co do tego sexu to moj maż sie nie zgodzi bo bedzie sie bal ze malenstu krzywde zrobi ;-) u nas pogoda tez jest sliczna, wiec nie zostaje nic tylko marszem na ogrodek i pogrzac troszke siebie i malenstwo moze to pomoze i na 3go maja sie wyrobimy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc,ale pogoda boska,chociaz na jutro zapowiedz opadow.popatrzcie na to:) Lato na Wyspach ma być piękne Tegoroczne lato w Wielkiej Brytanii będzie suche i gorące – prognozuje Met Office. Średnia temperatura w sezonie wakacyjnym będzie wyższa niż w poprzednich latach i czasami może sięgać ponad 30 st. Celsjusza - donosi goniec.com. hurra hurra. niulek nie martw sie ja akurat tez mieszkalam z dziadkami jak Daniel sie urodzil,mialam wtedy 20lat,ale nie ciaglo mnie na balangi mialam b.silne uczucia macierzynskie:)urodzisz to zobaczysz sama czy bedzie chec gdzies wyjsc. ide na to slonko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi! Emilcia ja dla odmiany mam termin na dzisiaj i zero kompletnie objawów. Czuję się jakby mi został miesiąc co najmniej. Czasami nachodzą mnie podejrzenia czy ja mam dobrze wyliczony ten termin. Na ostatniej wizycie u położnej okazało się, że brzuch mi nie urósł w ogóle od ostatniej wizyty i skierowała mnie na usg tego samego dnia żeby sprawdzić czy dzidzia wygląda dobrze. Niby usg wskazuje, że dziecko ma ok3180 kg czyli małe ale wg pani wykonującej usg w normie.... W ogóle mam mały brzuch jak na skończonych 40 tyg. Nie wiem co mam myśleć. Nie wiem czemu dzidzia taka mała... :( Ja mam 176 cm a tatuś podobnie więc nie wiem... Odżywiałam się w ciąży ok choć nie brałam dodatkowo witamin. Może prawidłowy termin jest np na \"za dwa tygodnie\" dlatego nie mam jeszcze żadnych objawów a dzidzia czas na podrośnięcie?.... Nie wiem co mam myśleć. Pozostaje mi czekać. Dobrze, że wypożyczyłam sobie taki detektor tętna dzięki któremu kiedy dzidzia się nie rusza a mnie to zastanawia to sprawdzić mogę czy serduszko dobrze bije. Przynajmniej jestem spokojniejsza. Ach... no nic, poczekam cierpliwie na mojego chłopczyka. Emilcia daj koniecznie znać jak coś się u Ciebie zacznie dziać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska2maja- moj Franek sie urodzil 11 dni po terminie ktory wyznaczyli mi tutaj z pierwszego usg i tez kompletnie nic nie czulam, zadnej gotowosci do porodu. A co do wagi to polozna mowila mi: \"it\'s a big baby\" a wazyl 3670g wiec jakis ogromny nie byl. Jesli sie rusza i kopie a Ty jeszcze mozesz go monitorowac to nie pzostaje nic tylko czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie nic nie czulam az do dnia w ktorym zaczely sie skurcze i urodzil sie franek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o test
Czesc ktory test kupic?? jaki jest najczulszy?? dzis mam termin @... ale jakos nie czuje nadejscia, zrobilam ten zwykly boots 2pak i negatywny.... Czy tutaj testy maja rozna czulosc?? pomozcie mi jak wiecie, prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och ale sliczna ta pogoda my od rana na ogrodzie lezakujemy, nalalam do miski wody zeby malemu nogi umyc przed spaniem a on do miski usiadl i nie chcial wyjsc ja go podnosze a on trzyma sie miski i razem z miska do gory heheheh wiec sobie chwilke posiedzial w wodzie na sloneczku i teraz smacznie juz spi:D oby taka pogoda sie juz utrzymywala bo czlowiekowi az chce sie zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wasnie dopadly pierwsze bole krzyżowe ale tak mocne ze palcem u nogi nie moge ruszyc ani zlapac oddechu.... czy to dobre oznaki .... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK, tak mi się też wydaje, że przenoszę i to znacznie. Trochę posmutniałam bo gdzieś znalazłam kalkulator gdzie wpisuje się wymiary z usg i podaje tydzień ciąży. Ja mam tylko 2 wymiary i z jednego z nich wychodzi 38 tydzień (z brzuszka) a z kości udowej (chyba) 35! nie wiem, nie rozumiem tego.... Ale biorę pod uwagę fakt, że być może jeszcze 2 tyg przede mną więc może aż takiej tragedii nie ma z tymi wymiarami. Nie mogę się martwić bo to w niczym nie pomaga. Poczekam. A Aga Ty miałaś wywoływany poród? Bo ja mam ustawioną wizytę na 11.05 czyli 9 dni po terminie gdzieś do innej przychodni na przedyskutowanie możliwości wywołania porodu. Samo wywoływanie nie wiem kiedy ma nastąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewagf
test stopki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska nic sie nie martw tymi wymiarami.moje wskazywaly ze urodze 15 kilowe dzecko i spoko :) tzn zartuje z tymi kg ale od polowy ciazy przy kazdym usg stwierdzali ze plod jest 2,3 tyg wiekszy w stosunku do wieku ciazy.a male dziecko to dla mnie ponizej 3 kg, Twoje, wynika z tego, bedzie w sam raz.no i co, wolalabys rodzic arbuza czy melona? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska2maja-nie, nie mialam wywolywanego porodu, u mnie przed poludniem zaczely sie lekkie bole w krzyzu i za jakies 2 godz skurcze co 3 minuty, tak ze od razu do szpitala pojechalismy bo mialam juz bole parte a tam rozwarcie na 6 cm, tylko ze Franek byl owiniety pepowina i dusil sie przy kazdej probie parcia wiec musieli zrobic mi cesarke, ale gdyby nie to to szybko byloby po krzyku (i tak bylo szybko)wiec nic sie nie martw. Aha, ja mialam masaz szyjki kilka dni wczesniej,ale potem nic sie nie dzialo. Po prostu zaczelo sie kiedy Franek byl gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska2maja-mowie nic sie nie martw, ale wiem ze pod koniec czlowiek sie martwi czy wszystko z maluszkiem w porzadku, czy sie rusza, czeka sie na te kopniecia-oj pamietam. Trzymaj sie cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha-marysia, na ostatnim spotkaniu z polozna-wtedy kiedy mi ta szyjke masowala to zadzwonila do szpitala i mialam juz przyjsc we wtorek wieczorem i zostac na wywolanie i porod. Ale Franek zrobil niespodzianke i sie sam zglosil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Tyle piszecie,ze ciezko za wami nadazyc:) Magda_g gratulacje!🌼 🌼 🌼 Rzadko sie odzywam,bo moja kruszynka mi nie pozwala zabardzo,z uroczego bobaska,ktory tylko jadl i spal przeobrazil sie w malego placzka...jak nie spi to marudzi,prawie caly czas :( Dziewczyny mam pytanie do tych mam ktore tu chrzcily.Mam ksiazeczke z kosciola i tu pisze:CLOTHING WITH WHITE GARMENT czy to znaczy ze maly ma byc ubrany na bialo,czy ze ma miec te biala szatke,tak jak w polsce??? A moze kos z Was ma do sprzedania ubranko do chrztu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie o test - ja kupowalam zwykly tesco dwupak, robilam dzien po spodziewanej @, ale wiedzialam i tak, ze jestem w ciazy od samego poczatku. Test wyszedl bardzo wyrazny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeeeech strachu sie najadlam przez te dzisiejsze bole, pomimo ze termin mialam niby na wczoraj to zaczelam miec stracha ze to juz ... a tu niespodzianka i nadal cisza... Michaś znow sie zrobil aktywny az do tego stopnia ze sa momenty ze czuje jak mi brzusio rozrywa. kolejna wizyte u poloznej mam w czwartek.... jestem ciekawa czy jej doczekamy a jeslichodzi o test to chyba mialam taki sam jak Aga UK i też wyszedl bardzo wyraźny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wizycie na carbocie... czas na kawusie i ciasto :) nasz maluszek jak sie nie łasił do przyjscia na ten świat to nadal jest cisza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo tez chce na carboot :( ja mam busy weekend, dzis poszedl ostatni kotek :( a wczoraj sprzedalam samochod :) huhuhuuuuu nieprawdopodobne ze ktos kupil tego grata :D to naprawde dziwne, ok raz na miesiac ktos przychodzi i pyta czy nie chce go sprzedac i wczoraj w koncu sie sprzedal.good. no to teraz wio na ebay! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi! Dzięki Aga UK i Lolly. Faktycznie wolę rodzić mniejszego bobaska niż olbrzymka ale też chciałabym żeby był \"wymiarowy\". Masz jednak racje Lolly, że ponad 3100 kg to nie jest żadna tragedia, mniejsze niż 3 kg to byłby problem. Aga UK to miałaś masaż szyjki jednak... Ja bardzo chciałabym tego uniknąć bo słyszałam, że to czasami bardzo nieprzyjemne a i nie zawsze skuteczne. Mam zatem czas do 11 maja i od ok 5 maja biorę się za aktywne wywoływanie porodu (sprzątanie, spacery, masaże i takie tam). Może urodzę 9 bo to podobno pełnia księżyca a wtedy to różne rzeczy się dzieją.... :) Idę na śniadanko a Wam życzę uroczej, słonecznej niedzieli! Ps. Aga UK jeszcze raz wracam do tematu na chwilkę, Twój synek normalnie w papierach i dokumentach ang i polskich ma na imię Franciszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) zapomnialam o carboot sale :( ... 😠 ... Lolli gratuluje sprzedania auta :) ... ja swojego gruchotka tez za kilka miesiecy bede musiala obchnac i bede jezdzilam tym polskim co mamy ...mam nadzieje ze ktos kupi :) bylam w pracy w piatek - pierwszy dzien ... a czulam sie jakby mnie tylko tydzien albo dwa nie bylo... Mikolaj byl grzeczny na poczatku ale potem plakal, lubi babcie ale jak ja jestem gdzie niedaleko... hmm, mam nadzieje ze sie przyzwyczai :o No i mam super wiadomosc :) wczoraj przebil mu sie pierwszy zabek :) :D :D :D ... lewa, dolna jedynka i kolejny obok juz niedlugo bedzie :) ... dalej pcha raczki ale nie pozwala sobie posmarowac ... pozdr. i doczytam co u Was :) ps. Onyx nie ma sprawy :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryska nie przejmuj sie, u niektorych kobiet czasem w ogole nie widac ze sa w ciazy ... Twoj synus musial sie troszke w brzuszku schowac i nie wystaje za duzo, tylko sie cieszyc, moj Mikolaj tylko na zewnatrz byl i wielki strasznie (4360g), urodzony 12dni po terminie, tylko wody mi odeszly i to trzy dni przed dniem kiedy zaczeli wywolywac porod... trzymam kciuki Mikolaj placze, uciekam Emilka tez trzymam kciuki ... :) pa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga gratuluje powrotu do pracy, ja sie jeszcze polenie z rok :P lennox ma juz 5 zabkow i wylaza trzonowe :) dziewczyny UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!! nie smarujcie dzieciom dziasel zelem BONJELA, moze powodowac syndrom Reye\'a (smiertelna chorobe mozgu i watroby) :O NIE WOLNO GO UZYWAC PRZED 16 ROKIEM ZYCIA!!!!! aha, bezpieczny jest zel kt nazywa sie BONJELA TEETHING GEL. niebezpieczny jest bonjela i bonjela cool mint, oba zawieraja sole salicylowe, szkodliwe dla dzieci.uwazajcie poprostu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska2maja - Franek polskich papierow jeszcze nie ma a w angielskim akcie urodzenia jest normalnie Franciszek Feliks - polska pisownia. A masaz szyjki nie byl taki zly, myslalam ze bedzie gorzej. Mialam miec jeszcze jeden w poniedzialek, ale na szczescie Franek sie w niedziele urodzil sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucilla29- with white garment to wg mnie z bialym przybraniem. Sprobuj na ebay poszukac ubranka, moze akurat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×