Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

onyx wspolczuje "fachowcow". jesli chodzi o ebay to wydalam w tym miesiacu ok 200 funtow i ... dzien pozniej dostalam 6 voucherow. no i co zrobilam? wykorzystalam je... bo marnotrawstwo to grzech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejuuuu oglądam Wasze zdjecia w stopkach i mnie skręca, mógł by juz jutro ten mój uparciuch z brzucha wyjsc, tez chce sie pochwalic i nacieszyc - a co ;) dziewczyny pytanko: jak poród nie postęuje po zatrzykach, masazach itd jak szybko biora tu na CC ? bo moją mamę przy mnie meczli 3 doby zastrzykami, przy siostrze dobe i sie boje (choc ona mówi ze do przezycia - no co ma mi ordzona matka powiedziec :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po dokladnym obejrzeniu tego mojego wozka okazalo sie ze ma stelarz pekniety:(:(wlasnie jade go oddac ale odrazu wezme inny tez z ogloszenia ale tym razem obiadam go dokladniej pozniej napisze wiecej milego dzionka wrrrrr ale jestem zla!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Dziewuszki, czy orientujecie sie na temat wyrobienia brytyjskiego paszportu dla dziecka. Obecnie z mezem czekamy na decyzje Indefinite Leave to Remain, ale mysle ze zanim ja dostaniemy to Synus juz sie urodzi a wiem, zeby nowonarodzone dziecko otrzymalo brytyjski paszport i obywatelstwo rodzice musza miec w/w status. Mieszkamy na Wyspach od ponad 5 lat (obecnie wymagany okres to 4 lata), ciaglosc pracy, a co najwazniejsze kupiony dom, wiec nabedziemy rezydenture na pewno- czy w takim przypadku mozemy mimo wszystko, zanim dostaniemy rezydenture starac sie o brytyjskie obywatelstwo i paszport dla dziecka? Pzeczytalam tez ze od tego roku Indefinite Leave to Remain dostaje sie automatycznie po 4 latach pobytu. Bylabym wdzieczna za pomoc w wyjasnieniu tej zagadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam dziewczyny mowie wam jakie pyszne ciasto jadłam w piątek mniammmmmmmmmmm z truskawkami mniaammmmmm i nawet dostałam na wynos olbrzymi kawal :-) Dziękujemy za mile spędzony czas Frugo co do wit D3 to ja tez podaje Mai jedna kropelkę i z zaleceń lekarza jedna kropelkę sobie pod język. tak się teraz zastanawiam czy to nie za dużo, no ale skoro lekarz tak zalecił to chyba ok. dziewczyny co do kaftaników i śpioszków to ja odradzam, bodziochy są najlepsze i najwygodniejsze. ja mam kilka kaftaników z polski i ani razu nie założyłam a teraz lezą w szafie i tak jak pisałam wcześniej, ja mam materac z polski gryczano-kokosowy i naprawdę jest fajny i nie kosztował zbyt wiele bo 75zl, i do tego kolega mi z polski przywiózł. ale z tego co wiem to z przesyłka do UK tez nie jest drogo. jedyny minus tego materaca był taki ze nasze łóżeczko okazało się ciut za małe i musieliśmy przyciąć materac i teraz pasuje jak ulał. dziewczyny czy te witaminki dla dzidzi Cebion to są z polski czy można je tutaj dostać? kto dzisiaj z kawusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz wrocilam z Londynu.szybko, latwo i przyjemnie :) frugo masz racje, nie zaplacilam za paszport :) uffff....bo juz sie grubo nastawilam :) no wlasnie, gdzie jest oleniga???haaaaaaaaaaaaloooooooooooo!!!!!!! :) kurcze za kilka dni Pl.jakos nie umiem sie na tym skupic...i jeszcze ta akcja ze wizzair teraz pozwala miec 15kg na glowe + baby nie moze miec bagazu :O musze wykupic bagaz online bo na lotnisku ceny sa...np.715 poundow za 35kg :D 0-5kg- 65f niezly joke co?heheh a w tym konsulacie...i pan odzwierny kt malo mnie nie staranowal jak wchodzilam, bo myslal ze sie wpycham.a z jakim poczuciem waznosci i misji tam sie panoszyl.zal i porazka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och zapomniało mi się rano :O Niulek sto lat,sto lat :) wszystkiego dobrego nasza kochana,zdrowej dzidzi i bezbolesnego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozek oddany :(:(a tak mi sie podobal ale pekniety stelarz byl przy kole i jakbym zaczela nim jezdzic to moglby calkiem sie zlamac,wiadomo jak juz kupowac to w dobrym stanie:) ale kupilam ten. http://londynek.net/buysell/ad?ad_id=300112 pewnie przeplacilam z tego co sie orientuje to chyba jest polski wozek ale nie byl wcale uzywany nowy przy budzie miala jeszcze etykiete znacie go??czekam na opinie jak sie prowadzi w sumie gdybym miala kupic przez neta z pl plus koszty wysylki wyszla by taka sama cena...a moze i sie pospieszylam z zakupem wozka?nie wiem...no ale jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena nie martw sie tak wózkami ja do dzisiaj nie kupiłam takiego co by w 100 procent mnie zadowolił miałam lune, silver crossa, mam mclarena i kupiłam ta nową loola bardzo tanio bo zależało mi eby dziecko było przodem do mnie i miało twarde siedzisko, jeszcze przekonasz sie w praktyce annnnnnn-list wysłny tylko głupia baba na poczcie wysła jako paczke a przeciez mogło pojsc jako duzy list bo raczej ni było grubsze ni 25mm nastepnym razem bede sie klociła, pozdrawiam was ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena-ja kupilam moj wozek duzo wczesniej, wlasciwie byla to chyba pierwsza rzecz dla dziecka i byl to impuls, po prostu przegladalam sobie ebay, na ten konczyla sie w ciagu kilku minut aukcja...zabidowalam i wygralam. Niestety, sporo osob o niego sie bilo bo granatowe rzadko sie spotyka z tej serii wiec moglam poczekac i moze na innej aukcji bylby tanszy, chociaz mogloby tez wcale nie byc takiego koloru. Ale mozna gdybac, wazne ze jest zwrotny, lekki i sprawdza sie doskonale. Na dole link do takiego wozka-ten w innym kolorze,ale jakby jakas mama jeszcze szukala to polecam ten model-fajowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...zapomnialam wkleic tego linka :D tutaj jest filmik demonstracyjny, ktory z "pasja" ogladalismy skladajac wozek bo tamtego linka mi sie juz nie chce szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae dzieki raz jeszcze, jak ja Ci si odwdziecze? nie wiecie nic na temat tego wywoływaniu tu w UK?, ide jutro do szpitala bo w terminie mam sie stawic i sie boje co mi tam beda robic .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Selena musze Ci sie przyznac,ze moim 1 zakupem wlasnie byl wozek.Termin mam na lipiec,a wozek kupilam w lutym:),ale jest taki jak chcialam:) Dzisiaj od samego rana testuje platki mydlane na ciuszkach i sa super i bardzo wydajne:)Polecam,choc troszke musialam sie ich naszukac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba za bardzo wariuje z tymi zakupami hehehehe no ale nie umie sie oprzec:):)dzisiaj znowu kuplam malenkie skarpetki:):)takie sa slodkie:):):).....a gdzie kupilas te platki??i na[isz mi ich angielska nazwe dopisze do listy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnna, co do wywolywania to chetnie bym pomogla, ale jedyne co mialam to masaz szyjki, ktory wlasciwie nic nie ruszyl i na wywolanie mialam termin tydzien pozniej, ale Franek zdazyl sie urodzic przed :) wiec pewnie inne dziewczyny Ci pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w ogole musimy sie z Frankiem pochwalic, ze bylismy dzisiaj na zajeciach z masazu dla dzieci. Moj synek jak widze ma zadatki na wielkiego pieszczocha. Bawil sie fantastycznie i caly dzionek humorek mu dopisuje. Jak macie gdzies takie zajecia niedaleko to naprawde warto. Kosztuje grosze (3 funty za 6 spotkan)a dzieciaki maja frajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey wam niech ten dzień się już skończy.. busy i pełen wrażeń wyobraźcie sobie, że MOJA SĄSIADKA, ta wariatka z góry, WYSKOSZYŁA Z OKNA !!! siedzimy z Edem na kanapie i nagle Ed zobaczył, że coś przeleciało za oknem łazienki. Z sypialni patrze a ona leży w krzakach, żywa. Do tego wygrzebała się na trawę, leżała parę minut i wstała. Ed zadzwonił po policje i pogotowie i poszedł do niej, bo to za blok trzeba iść. Te krzaki chyba uratowały sporo jej kości. Nie wiem jak ona to zrobiła, bo do tego na okno pod skosem! Ech Zabrali ją i tym razem prędko jej nie wypuszczą, bo sama powiedziała, że jest \"suicidal\" !! Psycholka jedna !! Majka śpi a ja zaserwuje sobie lampke wina, bo normalnie jest mi tak nie fajnie i nie komfortowo teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila, no niezle jazdy z ta sasiadka... ja sie baaardzo boje wariatow i nie wiem, co bym zrobila na twoim miejscu - brrr!!! mam dzis faze na wspominki, przegladam stare topiki i wpisy, zaczelo sie od tego, ze wpadl mi w rece kalendarzyk z natotkami z poczatkow ciazy. to byly czasy... ;) teraz za to moge maksa przytulic :D dobrej nocy wszystkim! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raaaany Kamila! ale przezycia! ja tez bym pewnie sobie zaserwowala lampke... albo i dwie jakbym byla na Twoim miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa.. co by móc spokojnie pójść spać !! ale biedne dziecko się pewnie obudzi w nocy więc musze być przytomna na ten czas chciałam do ciebie dzwonic mamo Eli, ale jutro wam więcej powiem, bo znów się zagadamy 40 min hieh ide do wyrka, a winko smaczne było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane troszke mnie nie bylo i nawet nie jestem w stanie was nadgonic co mnie boli bardzo,brak naprawde czasu.Przeprowadzka na fulla. Nie wiem czy wam ostatnio pisalam ale wykrytko u mnie kamienie w woreczku zolciowym nie waidomo ile bo jeden jest bardzo duzy.ostatniej niedzieli zawiolzma corke do kosciola a ja pojechalam do szpitala po leki poniewaz bardzo mnie bolalo,tak mnie scisnelo ze wjechalam pod prad autem dobrze ze w boczna uliczke i kobieta z naprzeciwka sie zorientowala ze cos sie dzieje i podjechala karetka.Podano mi gas i na krzesle zabrano do szpitala.Oczywiscie na izbie przyjec naczekalam sie rece pokute siniaki czerwone krwiaki wyglada to okrutnie Wiec kamien wszedl w przejscie gdziee zolc i kwasy z woreczka powinny przeplywac kamyczek zatkal ujscie wszystko ze tak okresle skislo powstala infekcja..10 razy gorsze od porodu a mialam ciezkie operacji nie robia mi na razie bo musze czekac na termin wiec prawdopodbnie 25 czerwca jade do polski z rodzicami i w polsce beda mnie operowac.Bo tutaj jak skoncze brac antybiotyki now infekcja moze sie zrobic bo kamyczek twki tam caly czas.Robiono mi rezonans nie sadzilam ze zastrzyk w czasie tego badania bedzie tak bolesny myslalam ze reka mi splonie dobrze ze tylko parenascie sekund to trwalo. od srody jestem na normalnym jedzeniu a to dlatego ze do srody nie jadlam i nie pilam tylko co chwilke dawali mi morfine od wtorku mialam juz trwala pompke morfinowa i sama sobie wstrzykiwalam dawki.Teraz mma odstawke i nie moge spac pomimo ogromnego zmeczenia.Biore tabuny lekow.Na diecie moge byc do operacji ale po operacji 3 msce nie moge jej stosowac poniewaz podac kaloryczna musi byc duzo wieksza. dzis sie wazylam bylo 81.2 ale tydzien czasu w toalecie nie bylam dzis nawet duzo zjadlam i zle sie z tym czuje. Aha kamyczek dostal sie w ten przewod prawdopodbnie z mojego masazera elektrycznego silne wstrzasy i sie przesunol no ale sakd mialam wiedziec ze mam kamienie teraz nie wolno mi i po operacji 2 msce tez na pewno ehm.Ale zdrowie najwaznijesze. Buzki dla was wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj Kamila no to na nude nie mozesz narzekac...jak znam swoj harakterek to napewno prowadzilabym woja z taka sasiadka koszmarrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie znalazlam bryke dla mojej niuni :) http://allegro.pl/item646789335_viki_exclusive_fotelik_gratis_30_kolorow.html#gallery :) a 2 dziewczyny, skladam aplikacje o council flat- bo teraz to mieszkamy w malutkim pokoiku i na maluszka miejsca tu nie ma absolutnie mozecie mi doradzic co napisac w uzasadniueniu- zeby dostac troszke wyzsza punktacje? i po 3 moj maly zapowiada sie na duzego chlopca- a ja mam duza wade wzroku plus problemy z siatkowka czy to jest jakas okolicznosc wskazujaca na CC- czy tego klocuszka bede musiala jakos z siebie wydusic? jakies info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag-co do wady wzroku to ja tez mam i nosze okulary. Pierwsze pytanie mojej ginekolog w PL to jaka mam wade czy zrobilam sobie badanie dna oka bo bez tego do porodu ani rusz(porodu w PL oczywiscie). Tutaj-nikt mnie o to nie pytal chociaz chodze w okularach wiec podejrzewam, ze lepiej z nimi pogadac. Moja kolezanka z pracy nie wiem jak ma wade, ale wiem, ze bez okularow kompletnie nic nie widzi(ma jakies specjalne, cienkie szkla ktore kilkaset funtow kosztuja zeby nie nosila musztardowek) i miala 3 naturalne porody. Dodam, ze jej maz jest wykladowca na pielegniarstwie a i duzo w szpitalu wczesniej pracowal. Moja kolezanka z PL ma -6 dioptrii i miala planowane 2 cesarki z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do aplikacji na council flat to w moim hrabstwie 1 bedroom jest calkowicie wystarczajacy dla rodziny z malym dzieckiem-za to nie mam zadnych punktow a myslalam glupia, ze to bedzie jakies zageszczenie :D Wydaje mi sie, ze gdzie indziej moga miec inne kryteria. My na razie nie mozemy sobie pozwolic na wynajecie domu a na zadnych benefitach nie jestesmy bo wg papierow wciaz jestem zatrudniona full-time wiec liczy sie to co zarobimy a przy moim macierzynskim to na razie dochody spadly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Wam. :classic_cool: Ku mojemu zaskoczeniu miałam udaną noc. Maja jadła jeden raz po 4 butle i spała do 7 !! Patinka oj tu bidulo. Współczuje ci bardzo. Mój tata miał operacje po pewnym czasie i wiem jakie musiałaś mieć bole. Trzymaj się tam Ewa rodzina z dzieckiem może dostać od 2 bedroom flat do 2 bed house. Na 1 bed już figuruje jako przeludnienie. W tym momencie nie dostaje się punktów już (przynajmniej w moim chrabstwie) tylko się.. biduje. Co 2 tyg wystawiają listę własności i sama wybierasz z nich 3. Osoby mają przyznane kategorie..A..B..C... my mamy C. Jak większość i o mieszkanie jest bardzo ciężko, wiec złóż aplikacje szybciutko, bo prędko chata ci się nie trafi jeśli nie jesteś bezdomna :D.. no chyba, że jak piszesz macie tylko jeden pokój to ruszy szybciej. Ciąża jednak upoważnia do 2bed house dopiero po 20 tyg. Idę po kawke i jestem na czuwaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×