Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Maksiu jest boski!!! sliczne zdjatka :) Dzieki za odpowiedzi z mata :) Tylko onyx napisala ze bardzo sie przydaje a Mama Eli ze zgadza sie z Onyx i napisalas \"najmniej uzywany sprzet przez moje dzieci\" i jestem confused!!! hehehe to przydatna czy raczej szkoda takiego zakupu??? Myszka102 :) tak sie sklada ze dzis odchodze z pracy...moj maciezynski zaczyna sie tydzien przed terminem a do tego czasu bede na urlopie :) za 6 tyg placa 90% wyplaty a za kolejne 33 tygodnie £123. Twoja HR miala stare dane :( z przeszlego roku wiec nie masz co sie denerwowac bo ona napewnio to sprawdzi i dostaniesz 39 tygodni platnego :) inaczej nie moze zrobic...byloby to bezprawiem. Poprostu pewnie nie miala zadnej ciezarnej w tym roku i dlatego miala przeterminowane dane :) Ogolnie w 20 tygodniu powinnas im napisac list od kiedy chcesz maciezynski a w Twoim przypadku bedzie to 11 tyg przed terminem i oni w ciagu 2 tyg wysla Ci list potwierdzajacy Twoja dokladna date powrotu do pracy :) W kazdym bardz razie dostaniesz tych tygodni 52 a nie 39. I od Ciebie bedzie zalezalo czy bedziesz chciala wrocic po tych 39? bo tylko za tyle ci placa :) Wiec 8 tygodni przed zakonczeniem 39 tygodni musisz listownie ich powiadomic ze chcesz wrocic do pracy i oni musza sie na to zgodzic. Jesli chodzi o zawieszenie w pracy to masz bardzo wporzadku pracodawce :) inny wyslalby cie na sicka i placil jakies 40f na tydzien wiec zachowali sie baaardzo wporzadku :) Jesli cos nabazgralam i niej jest to dla Ciebie jasne daj znac :) powodzonka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx :) wlasnie przeczytalam i w koncu zrozumiala ta moja glowka o co chodzilo :) Powiedz mi tylko prosze od kiedy mozna jej uzywac??? od 2 miesiaca?? czy nie warto meczyc takiego maluszka bo on jeszcze nie potrafi za bardzo sie skupic na takiej zabawce... Kamila_Black zazdroszcze Ci przyjazdu mamy :P:P:P:P chcialabym ja miec teraz przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek25, na wszelki wypadek jeszcze raz napisze, bo ja raczej malo sypiam i gmatwam pewnie wszystko: maks teraz ma po prostu inne zainteresowania, nie ulezy na macie ani sekundy. polozony na jej srodku oddala sie w niewiadomym kierunku i po dobroci tam nie wraca... pewnie mamaeli ma podobne doswiadczenia. no i sie ze mna zgadza. ja natomiast widze pewne korzysci z posiadania maty, ktora posiadam :) nio! to teraz przeglad rzeczy - ktore poleca ze mna, a ktore porozdawac po ludziach. i dalsza czesc sprzatania po remoncie. a wlasciwie w trakcie remontu, niestety. to co, magnezik dla rownowagi...? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabawki takie na palaku sa ok przy calkiem malych dzieciach. nawet jak sie nie ruszaja, to przyciagaja wzrok, bo podobno maluszkom wszystko "plywa" i samo sie rusza. pewnie masz nad lozeczkiem. a pozniej jak bedzie chcialo dotknac to tez sie bedzie gimnastykowac i naciagac i tez jest ok. a jak zacznie robic awantury to mozesz zdemontowac palak :) na tej macie ktora wybralas jest napisane, ze od urodzenia. anecia, co z patryczkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zdecydowanie ZA kupnem maty Miałam takiego grającego misia pod którym Majka leżała, teraz przy nim siedzi, ale mate dokupiłam (tylko trochę późno.. myślałam, że siorka mi da) ładną kolorową i z dzwiękami i Maja bawiła się jakiś czas, dopóki nie zaczęła się w kwietniu obracać jak najęta a zaraz potem siedzieć i już nie było sensu. Ale zostawiam na następne pokolenie rodzinne :) Także Niulek, jak proponują, to bierz naprawdę, bo to fajna sprawa a dziecko będzie na jednej zabawce się nudzić i warto mieć więcej. A co do mamy, też się cieszę Jej ostatnia wizyta byla niezbyt udana (2 tyg po porodzie), ale tym razem nie jestem świeżo po cesarce i mogę latać na zakupy ile będzie chciała i do tego jeżdże samochodem więc powinno być fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej niulek ja pisalam,ze jestem za kupnem maty u mnie sie sprawdza od 2mies.jakos kupilam ja jak tylko Amelia zaczela zwracac uwage na takie rzeczy,a oprocz tego polrecam karuzele z pozytywka moje chlopaki ja uwielbialy i amelia tez:) wlasnie musze bratu o tym powiedziec moze bedzie chcial takie cos,bo pewnie nie ma. onyx swietny jest Maxio,juz ciezarki podnosi ni prosze,adas tez nasladuje tate przy cwiczeniach i biedny tatus nieraz musi przerywac bo pada ze smiechu hihi,pytasz o Patryka,niby ok,ale dziwnie je wypije troche i wypluwa butle,kilka razy mu przygotowuja swieze mleko,marudzi,ciagle na raczkach spi,mial badanie sluchu przedwczoraj i jest ok.dziekuje,ze pamietasz🌼 ja wlasnie na allegro od rana robie spis ksiazek bo kolega w pl autem i zgodzil sie kupic mi pare:D narazie16:D,ale bedzie mial mine jak dostanie big eska ze spisem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieci niestety nie docenily maty. jest ladna kolorowa z grzechoczacymi zabawkami, szelesci i... Ela interesowala sie nia przez ok 2 tygodnie a Kuba moze z tydzien :). sa jednak rozne dzieci i na pewno nie wszystkie tak niewdzieczne jak moje :D:D:D niulek za darmo tez bym ja wziela bo jest ladna, jak pojdzie w nielaske zawsze mozesz ja wystawic na ebay lub komus sprezentowac ;) mysza Twoj pracodawca zachowal sie wzorowo zawieszajac Cie. nie wiem tylko czy nie wysle Cie na macierzynski od dnia kiedy bedzie Ci przyslugiwac a nie od wtedy kiedy zechcesz. najlepiej dowiedz sie w CAB tak jak radzila bodajze AgaUK. pozdrawiam i zycze bezproblemowej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj i zapomnialam napisac o siatce. Kuba uzywa jej od kiedy potrafil utrzymac ja w raczkach (jako tako). frugo mozesz wlozyc do srodka np. surowa, schlodzona marchewke lub jabluszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraaaaa
witajcie mamusie, prosze napiszcie mi czy sa tu w UK jakies kaszki kukurydziane dla dzieci? Jesli tak to jak sie nazywaja? Albo kaszki manne? dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saraaaa, to jest kaszka manna dla niemowlaczkow: http://www.ulula.co.uk/shop/baby-food-item.php?ProductID=508&CatID=127 a to kaszka ryz-kukurydza-proso: http://www.ulula.co.uk/shop/baby-food-item.php?ProductID=504&CatID=127 Ja kupuje wszystko z tej firmy i juz zrobilam zapasy na dokarmianie, ale na pewno sa jeszcze inne dostepne w marketach-dziewczyny beda wiedziec wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, nie mam czasu ostatnio pisac ale czytam was w miare na biezaco. Ostatnio zaczelam rozgladac sie za krzeselkiem do karmienia dla dzieci. Jakie macie i jakie firmy polecacie? Moja kolezanka w Pl ma takie na koleczkach ale tutaj takiego nie spotkalam jeszcze. Poza tym, czy wysokosc takiego krzeselka jest standardowa, czy mozna ja regulowac? Jakie macie w tej kwestii doswiadczenia? Agnieszka 75, chcialam Cie zapytac jak wygladal wasz pierwszy raz na basenie z Kubusiem? Tez chcialibysmy pojsc z nasza Sarunia, wiem ze codziennie sa 2 h specjalnie tylko dla dzieci, ciekawa jestem czy w tym czasie jest jakis instruktor? Jak to wyglada? I jak trzeba ubrac dziecko? No i zastanawiam sie, czy ta chlorowana woda jest na pewno dobra dla skory niemowlaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) No to zaczelam koncowe odliczanie do porodu:) I dlatego mam do Was pytania: -kiedy powinny sie pojawic skurcze przepowiadajace? -kiedy mozna zaobserwowac \"siare\"? -i co sdadzicie na temat karuzelki w lozeczku? Musze sie Wam przyznac,ze gdyby nie ruchy malenstwa to bym nie wiedziala,ze jestem w ciazy:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem osmarkanaaa.... tzn nie dosłownie oczywiście :D Mam alergie na trawy i drzewa a czerwien i lipiec to najsilniejsze pylenie!! I normalnie cieknie mi z nosa.. chociaż może do tego trochę się przeziębiłam, ale raczej tylko alergia !! Cherry, ja tydzień temu zaliczyłam pierwszy basen z Majką. Ma 7.5 miesiąca. Kupiłam jej kółko z..wkładem i sobie w nim dryfowała. Do tego majtasy z zabezpieczeniem z folii, ale lepiej chyba ubrac coś takiego i na to body bo miała ciałko u góry zimne, rączki i ramiona. Najlepiej się czuła jak blisko ją trzymałam cały czas. Była to godzina dla dzieci i bała się tych chlapiących. Następnym razem pójde na zwykłe pływanie, żeby tylko się przyzwyczaiła. I tak, trochę ją trzymałam a trochę w tym kółki z argosu pływała. http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/9000946/Trail/searchtext%3ESWIMMING.htm Najpierw warto dziecko z wodą zaznajomić a potem zapisać na zajęcia Na basenie blisko mojego sa zajęcia za 75 F za kurs. Akurat byli w połowie, a następna sesja od września, więc dobrze, że się nie zapisałam, bo sami z nią pochodzimy. Co do krzesełek, to zależy co lubisz. Akurat w Asdzie była mega promocja z graco za 25 F, ale już ni ma i kosztują ok 42F Ja mam z mothercare, ale wygląda tak samo jak chicco. Łatwo się składa i ma siatkę pod krzesełkiem, ale ma stała wysokość. Można jednak dostać tańcze lub droższe. I warto zajrzeć na ebay. Wszystko zalezy od tego ile masz miejsca i czego potrzebujesz :) Gosiaczek, pierwsze skurcze moga się pojawić..hmm.. nie pamiętam normalnie. Zobacz na google, tam jest wszyyyystko opisane. Ja takie konkretnie przepowiadające, pierwszy raz, miałam 2 tyg przed porodem po seksiku z mężem. Ale tylko 4h Potem po seksiku była Maja :P Siare widac już chyba od 7 miesiąca.. ale ja moją widziałam jak mocno zacisnęłam sutek już po porodzie, czasem wcale sama się nie ulewa. A karuzela w łóżeczku jest sweet.. ale są różne opinie. Ja miałam taką ze światełkami, które odbijały się na suficie. Ładnie to wyglądało i miała też dzwięki świerszczy Aleee się rozpisałam... znów !! Dobra mama piszę, że już jest gotowa na nocny wylot (tzn o 6 rano!!) a ja pewnie nie będę mogła zasnąc z wrażenia Jeszcze mój wredny mąż powiedział, że sama mam po mamę jechać, bo NAGLE samochód jest mój (dobrze, że o tym nie mówi jak trzeba zatankować, heh) Leniuch jeden Lollooo.. jak ci tam czas mija, żyjesz jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila black, dzieki za info. Sara ma dopiero 3 miesiace ale bardzo lubi wode i kapanko, wiec pomyslalam, ze basen bylby ok dla takiego maluszka. Widzialam w sainsburym takie kostiumy piankowe na rzepy - super sprawa, kosztuja kilka funtow a dziecku na pewno bedzie cieplej. Musze poszukac tej pieluch na basen, moze znajde w boots. Tez chcialam zapisac ja na klasy ale zajecia dopiero od sierpnia, moze pochodze sama, tylko czy ona nie jest za malutka? Dzieki za info na temat krzeselek. No i udanych zakupow z mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYGRAAAAAALAM!!!!!!!! nowiusienki wozek graco z wszystkimi dodatkami za osiem dyszek :D:D:D:D. o taki: http://www.johnlewis.com/230519056/Product.aspx ma w sumie jedna wade: kolor. nie mozna jednak miec wszystkiego, prawda? :D alez mi sie micha cieszy :D cherry ja mam takie krzeselko: http://www.johnlewis.com/230503883/Product.aspx .jestem z niego bardzo zadowolona bo rosnie razem z dzieckiem.ma regulacje wysokosci siedziska, regulacje wysokosci podstawki pod nozki, wyciagana barierke i dodatkowo \"pas bezpieczenstwa\" .Ela ma 3,5 roku i nadal w nim siedzi (choc juz bez pasa i barierki). dla niektorych moze miec wade w postaci braku tacki, ale mi to nie przeszkadza bo mala od poczatku siadala z nami przy stole (spoleczna po matce :D ). gosiaczek ja mialam skurcze od ok 6 miesiaca, ale to nie reguła, niektore kobietki wcale ich nie odczuwaja. siara pojawila mi sie przy pierwszym po porodzie a przy drugim gdzies ze 2 tygodnie przed. jesli chodzi o karuzelke to sama zobaczysz. sa dzieci ktore ja uwielbiaja a sa takie na ktorych ten sprzet nie robi wrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ze sie caly dzien nie odzywalam ale mialam tak przerabany i burzliwy dzien w pracy- ze najpierw sie poryczalam- a potem zapalilam na uspokojenie- wiem - niedobra mama ze mnie- i od malego funduje maluszkowi stresy i przezycia oj - wyglada na to- ze spokojnym dzieckiem to on nie bedzie a teraz to sie czuje przezuta i wypluta- oczy mnie pieka- to chyba od tych bekow w pewnej chwili to i nawet brzuch mnie zaczal bolec- az sie zaczelam martwic- na szczescie- maluszek ma sie dobrze (dobrze ze mam ten doppler) :) niech sie ten tydzien skonczy- z pozytywnym rezultatem w sprawie pracy- bo to co sie tteraz w firmie dzieje to wola o pomste do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli, super to krzeselko, musze to \'przedyskutowac\' z mezem. Brak tacki az tak bardzo mi nie przeszkadza, tez chce ja ustawiac przy naszym stole. Gratuluje wygranej, a ta spacerowa to dla Kubusia? Great deal! Ewag, czasami w zyciu bywa stresujaco ale papierosek? No, no, no, brzydka dziewczynka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to nowa bryka mego syna :) musialam kupic nowy wozek bo z \"pramu\" juz wyrosl a do spacerowki po Eli jeszcze nie dorosl. poza tym spacerowka po Elci nie rozklada sie na plasko i nie moglam patrzec jak mi 8-miesieczne dziecko spalo na siedzaco :O ewag tez sie przyznam ze zapalilam z nerwow bedac w 6 miesiacu ciazy z Ela. zdazylo sie to tylko raz... ale jednak. dodam ze rzucilam fajury po 15 latach palenia na poczatku 4 miesiaca ciazy. nie pale do tej pory czego i Tobie zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz- ja nie pale- ale jak NAPRAWDE sie zdennerwuje- to jakos mi sie pomaga uspokoic ostatnio to mi sie chyba w pazdzierniku zdarzylo- jak mnie mezulo zdraznil na maxa wiec mam nadzieje ze wiecej maly takich sytuacje nie bedzie przezywal no ale mu sie mamuska trafila- nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! od razu zaczne od karuzeli z pozytywka u mnie spoko polecam jak ide sie myc to wlanczam i mam spokoj Amelka juz siega do zabawek wiec jak muzyczka sie skonczy to sie nimi bawi ,smieje sie,gaworzy ja mam taka zwykla kubus puchatek i reszta jest na niej,ale ta co kamila_b pisala jest suuuper!tez taka chcialam. mamoEli fajniutki wozek, a krzeselko swietne i ta cena 68f to do niego???kurcze tanio trza meza do jl zabrac:D ewag ty sie kobito nie stresuj za duzo i nie pal! ok kto kawke pije???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowe forum dla mam
Z dniem wczorajszym powstało nowe forum dla mam, ciężarnych i staraczek. Jesli macie ochotę przyłączyć się do nas to serdecznie zapraszamy :) Plusem tego forum jest to, że mogą wypowiadać się tylko zarejestrowani użytkownicy, w ten sposób unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, w których na forum maja dostęp niezalogowani i obrażają innych użytkowników. Forum jest ciagle w fazie rozwijania się, dlatego możecie je razem z nami współtworzyć :) Zapraszamy :) http://cafe-mama.phorum.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez udało się zrobić kawę ciekawe czy uda mi się ja wypić w spokoju :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrobilam kawke,ale cyc sie obudzil:) frugo czytalam recenzje winnicy w toskanii i wzgorza-ciekawe ksiazki pisalam wczoraj,ze 16ksiazek chcem zeby kolega kupil i maz wrocil z pracy i go pytam ile ksiazek by sie zgodzil przewiezc a on nie wiem a ile ty chcesz 5-6 a ja nieee 16 haha kawa sie zakrztusil:D kamila_b moj maz ma alergie nigdzie ze mna nie chodzi bo smara i smara nos zapchany w nocy nie moze spac.bierze zirtec i jakies tam z innym skladniekiem ostatnio se kupil,ale dzialaja krotko.a tu robia testy i odczulanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meldujem siem! czuje sie jakby mnie potracil pociag i powlokl za soba pare kilometrow... mam zakwasy po sprzataniu i dzis postanowilam sobie wrzucic na luz. zostaly mi do umycia dwa okna, ktore trzeba ostroznie skrobac centymetr po centymetrze, bo folia w czasie tynkowania sie obluzowala... :( zaplanowalam sobie, ze skocze szybko na zakupki, bo w lodowce juz tylko echo. szczegolnie, ze mnie moja wredotka pozniej obudzila, ok. 7.00, a nie normalnie o 6.00. dlaczego wredotka? hm... bo padla jak juz nas wyszykowalam, 2 godziny wczesniej, niz normalnie... eh, zycie, zycie... ja juz jestem po kawusi, ale cos mi sie widzi, ze przed druga kawusia. mamoeli - gratuluje! ewag - wiem, ze to zabrzmi glupio, ale staraj sie nie stresowac. po prostu wlacz olewator i powiedz sobie, ze najwazniejszy jest teraz ten czlowieczek w srodku, a inni przychodza i odchodza z twojego zycia. to tylko statysci w twoim filmie, nie? :) no to juz wypilam kawke... :( mala wredota wstala po pol godzinie drzemania... hm... stawiam na dzien pod znakim zabkowania... milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajajajaaj!!! skleroza oczywiscie! pzsk, nie mylic z czsk :D bardzo dziekuje za cieple slowa o zdjeciach maksia! malo mam zdjec, teraz kroluja filmiki o raczkowaniu :) mam pytanie: zauwazylam, ze maksio nie odbija sie lewa nozka tak silnie jak prawa. czy mam sie tym martwic? czy moge poczekac z pojsciem do lekarza te 2 tygodnie do przyjazdu do uk? buziaki, ide na spacer! i zakupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx filmiki mozesz tez wrzucac na fotosik:) ja chetnie zobacze Maxia raczkujacego!!!Nie poradze ci niestety o tym raczkowaniu nie pamietam z danielem,a adas dziwnie raczkowal bo prawa normalnie na kolanku a lewa noga stopka i teraz ma ja troche do srodka wygieta,ale tu znachor po. ze nic nie widzi,takze mysle,ze jak sie martwisz to idz w PL do lekarza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia, specjalnie dla ciebie wrzucilam fotki maksa jako kucharza i jako dyni... filmiki wieczorem - sprobuje... bzuiaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×