Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

no wiec wlasnie tak tez myslalam a to wstretne babsko probuje ze mnie zrobic debila oh jaka jestem na nia wscielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orneta...niestety nie wiem gdzie to jest :( Super ze tego kremu nie trzeba uzywac miesiacami :) AAa moj M uwielbia bigos...krokiety itd :) tylko bigos musi sobie podsmazyc bo z gara nie lubi :( Pojutrze wielki dzien a tu nic sie nie dzieje :( juz wiem jak to jest na sam koniec...to nie ze brzuszek duzy...nogi spuchniete...tylko doczekac sie nie mozna..i codziennie sie ludzisz ze to bedzie ten dzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta B no chyba ta polozna chce z Ciebie zrobic d... sorry za slownictwo ale wiekszej glupoty nie slyszalam.... badanie najlepiej zrobic jak najpozniej bo ta bakteria ma zdolnosc do znikania i pojawiania sie, wiec zrobcie ja ok 37 tyg :) aaa str nie mam ale pamietam ze napewno ktos napisal ja wiele str temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek koleżance udało się wywołać 2 dni przed terminem po tym jak pojechała do the Mall i latała po sklepach 4 godziny. U nas są dwa poziomy więc i po schodach pochodziła. przyjechała do domu, zdążyła tylko zjeść lody i już jej się skurcze zaczęły (o 19). O 4 rano już do szpitala jechała i niedługo później synka tuliła:) A mi chyba brzuch opadł:) jak dobrze że ja mam dom piętrowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety mi to nie pomoglo :( wczoraj bylam na zakupach 3.5 h dom tez mam pietrowy i nawet jak sie nalatam nasprzatam to nic mi nie jest :( moj termin wyliczony z @ mam na 23.07 jednak na pierwszym scanie powiedziano ze dzidzia jest wieksza o 5 dni i dlatego zmienili mi date na 18. 23 lipca mija moja 5 rocznica pobytu w Uk wiec moze maly czeka na ta date?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta b mi się wydaje że te papierki lakmusowe to tylko dają odczyn pH a jakoś nie przypominam sobie by streptococcus zmieniał pH moczu... jeżeli masz obawy i zależy ci na tym badaniu to możesz powiedzieć ze chyba ci wody ciekną i wtedy wyślą cię do szpitala i zrobią cytologię. mi zrobili. poza tym zakażenie paciorkowcem powoduje nieprzyjemne upławy. gdybym ja miała podstawy do obaw i położna by mi odmówiła to napisałabym prośbę o badanie na piśmie i jakby mi odmówiła to kazałabym jej to napisać na dole pisma. pewnie wysłałaby mnie dla świętego spokoju, żebym jej potem po sądach nie ciągała tu masz stronkę o tej bakterii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Streptococcus_agalactiae po lewej możesz przełączyć na angielski i wydrukować na następną wizytę u położnej. niech się kobieta dokształci skoro ma braki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny za rady ,cos wymysle tak czy inaczej bede miala to badanie albo od niej albo ze szpitala tak latwo nie dam sie zbyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny..pojade w sobote do mojej lekarki i zapytam o te badania na paciorkowca jezeli ona mi tego nie zrobi to hmmm nie wiem:( nilutek mowisz zeby lepiej poczekac do 37tyg?no ja mam poczatek 33 i nie wiem teraz.... EmilciaWakefield :):)moja mama tez pochodzi z Bażyn:):):)kto wie moze sie znaja:):) dziewczyny co mam zrobic:(od kilku dni zaczynam sie bardzoooo fatalnie zle czuc jak chociaz na chwile chce sie polozyc:(leze na wznak z podkulonymi nogami to mala zaczyna szalec bardzo nerwowo kopac i zaczynam czuc bol,jak poloze sie na boku to mam uczucie jakby mi skore ktos rozrywal:(:(niesamowite pieczenie a nawilzam ja kremami i oliwka ta noc to juz kolejna w ktorych spalam moze 4 godziny:(:(a serio padam juz na pyszczek przez to niewyspanie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena mi się wydaje że to macica rośnie i wszystko w środku się do tego dostosowuje. ja to myślałam, że mi się ścięgna poobrywały bo nie raz w nocy się darłam wniebogłosy, gdy próbowałam się przekręcić na łóżku. Tak samo jak siedziałam albo jak jakiś nagły zwrot zrobiłam. Podobno to normalne, tak mi lekarz powiedział, bo pojechałam do szpitala myśląc że może mi się łożysko odkleiło i tak boli. Jeżeli bardzo cie to niepokoi to pogadaj o tym z położną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny nie mam zbyt wiele czasu wiec doczytam w wolnej chwili w pracy co tam u was... jutro jedziemy do Polski na 2 tygodnie :) (czy ktos cos potrzebuje z kraju?) ... tak tylko zerknelam i ... gratuluje Czarolinda :) 🌼 duzo zdrowka i w miare przespanych nocy :) Niulek trzymam kciuki :) wszystkim przyszlym mamom zycze wytrwalosci ... heh latwo sie mowi ;) :) :) ... cierpliwosci mamo***Eli dziekuje ... zadzwonie jak nic sie nie zmieni, niby glupi telefon ale cholerka tez trzeba znalezc na niego czas :( przepraszam :( z egzema jest lepiej, po wizycie u lekarza, po jego poradach myjemy Mikolaja co drugi dzien i smaruje go kremem (aquas cream) 4 razy dziennie, juz jest lepiej ale jeszcze plamki wracaja jak jest goraco... uczulenia na mleko nie ma no bo przeciez pije modyfikowane wiec stawiam na pomidory, zmienilam proszek i dlugosc prania, no i sun cream tez zmienilam - to tyle chyba ... powiem Wam ze troche mi nie pasowalo mycie Mikolaja co drugi dzien ale powiem Wam ze to przynosi efekty no i to smarowanie cialka nie dwa razy dziennie tylko 4 :) ... polecam jesli dzidzia ma wysuszona skore :) poza tym te najwieksze, liszajowe plamki smaruje hydrokortyzonem slad po szczepionce na gruzlice jeszcze jest ale zmiekla ta gula i jest mniejsza, mimo tego jeszcze bedzie bral ten antybiotyk okolo 1,5 miesiaca czyli w sumie beda 2 miesiace - strasznie to brzmi no ale nie ma wyjscia... i tak jest lepiej bo niektore dzieci musza brac antybiotyk 3 miesiace... Kamila_b pozdrowienia i usciski dla Ciebie i Majeczki :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam na gg do zielonej przychodni o badanie na paciorkowca tak mi babeczka z rejestracji napisala...\"takie badanie mozna najprawdopodobniej wykonac w laboratorium z ktorym wspolpracujemy, podaje pani numer 0208 451 9373, u nas mozna sie umowic w kazda sobote pomiedzy 15 a 20, natomiast w tygodniu w siedzibie laboratorium\"....ale jeszcze w sobote wypytam o szczegoly to dam znac.. silme tez sie bardzo wystraszylam ale najwidoczniej juz tak sie robi...coraz ciezsza jestem:(no i oczywiscie brzusio tez..wedlug moich znajomych i tak mam maly brzuch jak na 33 tydzien..ale ja tak nie mysle bo czuje sie WIELKA!!!! oleniga zycze cudownego wypoczynku!!!!ale Ci zazdroszcze ja zawitam dopiero w Pl na wiosne:(:(zastanawialismy sie zeby jechac na swieta Bozego Narodzenia ale niunia bedzie miala 3 miesiace i chyba strach jechac zima autem:(noo trudno...oby do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, co do kremu lansinoh to na ebay babeczki sprzedają tubki po kilkakrotnym użyciu. licytacje są od funta. one same tam piszą że używały go tydzień lub dwa, więc jeżeli on taki drogi w drogerii a i tak tylko trochę mam zużyć to chyba się skuszę na używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slime nie wiem:(ale ja bym uzywanego nie kupowala..tym bardziej ze kosmetyk po otwarciu ma swoja gwarancje...a dowiesz sie prawdy kiedy go uzywaly??nie ryzykowalabym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej i w moim przypadku jakikolwiek wysilek sie nie sprawdza... od zeszlego tygodnia latam po chalupce, sprzatam, zmieniam ustawienie mebli tzn. moj M mi przeklada z miejsca na miejsce i pomaga jak tylko moze, uwaza, zebym nie dzwigala za duzo, ale czasami wole sama np układac w szafach, komodach (nie ma to jak zrobic \"po swojemu\":D) dzisiaj jestem juz padnieta, bo m.in. zamiatalam ogrod Szok, ile tam bylo do zrobienia i pewnie jak M zauwazy to mnie opierdziuli, ale jak sie na cos uprę... Tak wiec zobaczymy czy dotrzymam do jutra, hihi. A moze to nie jest smieszne, moze jednak nie powinnam az tyle robic:O Jak to jest u Was, dziewczyny? Czy Wy juz tylko odpoczywacie albo odpoczywałyscie, mamusie? a tak w ogole, dziewczyny, przeszlo mi przez mysl, ze chyba bede musiala na moment przestac czytac to forum, bo obawiam sie, ze juz nie mam czasu na zrobienie tego testu na paciorkowca:O:O:O to jest normalne, ze o tym rozmawiacie tylko troszke sie zdenerwowalam... jutro bede widziala sie z polozna, ale to sie przeciez musi wychodowac, tak?? a ja mam termin na poniedzialek:o Niulek, Ty juz na szczescie masz za soba i przynajmniej wiesz, ze masz ta bakterie i cos robisz w kierunku ochrony dzidzi po urodzeniu... Silme, Selena, edyta b, macie jeszcze troche czasu... Hmm, zapytam jutro poloznej, ale pewnie uslysze jakas glupia odp:p Mamusie, a Wy wszystkie mialyscie to badanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silme-mysle, ze spokojnie mozesz kupic na ebay, mysle ze nikt tego latami nie trzyma, zreszta ten krem ma chyba date waznosci na zgrzewie o ile dobrze pamietam. Ja sprzedawalam krem(uzyty moze za 2 razy),paczke tych wkladek laktacyjnych lansinoh i 4 nakladki silikonowe i poszly za £3.20 a calosc warta byla ok. £25 wiec poszukaj tam, na pewno sie trafi podobna okazja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga dziekuje za trzymanie kciukow :) Polozna powiedziala mi ze ten test warto zrobic jak najpozniej poniewaz ta wredna bakteria...moze powracac albo zanikac wiec jak zrobicie za wczesnie to nie jest powiedziane ze przed samym porodem mozna jej sie nie nabawic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek... trzymam kciuki za ciebie i zycze wytrwalosci w czekaniu ... wiem co to znaczy bo sama przenosilam michasia 10 dni... selena1515 a jak sie nazywa.... bo moja mama z domu jaroszewicz ... pewnie ja twoja mame tez znam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga nie pisała... może ona już na porodówce?? Jakiś czas temu pisała że dzidzia jej się słabo rusza a to podobno jedna z oznak zbliżającego się porodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilciawakefield moja mamusika z domu Figurewicz:)hehe no prosze jaki ten swiat maly:):) niulek25 nie zazdroszcze nerowki..wszystko przedemna:(a moj to juz obmysla plan..hehe zaczyna panikowac a ja dopiero na wrzesien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dupa gdzie tam na porodówce ;) Witam w nienajlepszym humorze. Kurna beczeć mi się chce, zła jestem, że to jeszcze nie teraz... Wczoraj jeszcze malowałam z mężem salon, jeździłam na szmacie i co, pstro :P Jak w pierwszej ciąży bałam się porodu, tak teraz błagam o niego :D Co ma być to będzie... Dzisiaj byłam na wizycie u położnej. Wszystko ok. W poniedziałek mam w szpitalu jeszcze pobranie krwi (dzień po terminie) i tam mam zapytać czy jeszcze będzie konieczna jedna wizyta u położnej. Jak tak to mam się stawić 30 lipca. Ta data mnie masakrycznie dobiła :( Sorry, że Wam tu smęce i tylko o sobie. Niulek może w tym samym dniu urodzimy ;) Łączę się z Toba w bólu :D JennaS nic nie szkodzi. Będą dwa Szymki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny szybkie pytanie, sorry ze nie dot tematu.gdzie moge kupic \'bezpieczny\' tort urodzinowy, tak by bez obaw dac go dzieciom?jest tutaj w mojej okolicy cukiernia ale mam obawy. tak samo jak i nie kupilabym miesa u \'hindusa\'. doradzcie mi cos pewnego, prosze. sama nie chce eksperymentowc z pieczeniem. Anecia, ty kiedyś zamioawialaś. zadowolona byłaś? a co do paciorkowca to pewnie go nie mialam bo z dziewczynami bylo wszystko ok , a badasnia nie robilam, i też ni ewiedzialam o takowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo - to post specjalnie do Ciebie :) Dzis byl mojego rozgladania sie po polkach \"sloiczkowych\" ciag dalszy i znalazlam naprawde niezle jedzonko-organiczne, bez grama soli w takich torebkach do wyciskania. Seria nazywa sie \"Ella\'s kitchen\". Na razie kontunuuje z moim gotowaniem a torebki dostanie za jakis czas w ramach urozmaicenia. Jutro zrobie butternut squash(rodzaj dyni) i odloze mu troche na puree a reszta dla nas z kurczakiem i brokulami :-) Mysle tez o kupnie tych pojemniczkow i zamrazaniu gotowych mieszanek puree bo szkoda gotowac jednej marchewki albo pietruszki a on mi z tego zje moze 3 lyzeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wieczorową porą Z tego co widzę to forum okupuja głównie brzuchatki a stara gwardia chyba strasznie zajęta:-) Czarolinda gratulacje i uściski 🌼❤️🌼 Aneta i Kamila macie maile - czekam na szybką odp. Kamila -B a czy u Ciebie wszystko OK? Tak nagle zniknęłaś? Odp bo się tu zamartwię. Trzymam kciuki za wszystkie terminowe brzuchatki o szybkie rozpakowanie. Wiem jak to jest nie móc się doczekać by przytulic swoje maleństwo. Właśnie przeczytalam coś super odnośnie nieodpłatnej opieki zdrowotnej w Polsce na koszt Uk. Ten link to głównie dla Ciebie Emilcia bo9 wiem że wracasz. Ja już w Pl i dziewczyny dobrze Ci radziły by najpierw benefity pozałatwiać - zawsze to jakiś grosz. A na becikowe to tak bym nie liczyła - przecież ubezpieczona w Pl nie jesteś więc nie będzie tak łatwo. A zarejestrowanie, zameldowanie i wszystkie te procedury to troszkę trwają. Poza tym jheśli Twój M nie pracuje to należy się wam zwolnienie z cunsil tax + dopłaty do czynszu itp. Ale co ja tu piszę - przecież wy już chyba bilety macie pobukowane.Powodzenia wam Zyczę i zobaczycie że się wszystko ułoży. Ale się rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga nie przejmuj się, że narzekasz, ja też narzekam i lepiej mi z myślą że nie tylko ja jestem taka niecierpliwa;) Borówka jak nie znasz jakiejś polki w okolicy, która by piekła ciasta, to ja bym kupiła spody bezowe w asdzie i tylko kremy do nich porobiła. Np truskawkowe, na pewno torcik byłby pyszny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus my okupujemy bo tylko my mamy tyle czasu żeby cały dzień na kompie siedzieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ze mnie d**a jest zapomnialam o tym linku http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthcareabroad/Pages/Livingabroad.aspx chodzi o E106 - dla mnie super sprawa - będe sie o to starała. I nie do pomyslenia że to mi babka w NFZ poradziła. Az się zdziwiłam ze u nas można się czgoś dowiedzieć i taka miła obsługa. Aż miło - bliżej Europy się poczułam. Co do słoiczków to mój Maksio po angielskim Hipp matrchewka + ziemniak bbrrr dostrał uvzu;lenia a po polskich nic mu nie jest na szczęście/. Je ślicznie az mu się uszy trzęsą :-)) Zuch jest po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha ha ha Silme to ty nie wiesz jak to było miesiąc temu - prawie żadnych brzuchatek tylko same mamuśki a dziewczyny "narzekały" że nie ma z kim o realnych ciążach pogadać :-D poza tym wszystkie dzieciaki już chyba śpią :-)) Zresztą ze mną jest tak że jak mnie nie ma to kilka dni lub tydzień a jak się dorwe to nie mogę nacieszyć (jak dziecko - cóz głównie w jego towarzystwie przebywam)a nikogo nie ma. Już kiedyś pisałam że to klątwa jakaś chyba :-)) Jak was tak czytam - nawet te narzekania 40 tygodniówek to mam ochotę na następne maleństwo ( wiem zwariowalam) ja już poprostu nie pamiętam tej "męczrni "pod koniec i całego tego bólu - jakby go nie było. Ach jak to cudownie powspominać :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus-co do becikowego to przeciez nie ma znaczenia czy jestem ubezpieczona w PL, wazne zebym byla tam zameldowana. Dowiadywalam sie od kolezanki, ktora urodzila w Londynie i przyjechala do PL. Dostala dwa tysiace-jeden od panstwa, drugi z racji zameldowania w naszym wojewodztwie wiec nie powinno byc problemow. Jestem obywatelem Polski, dziecko rowniez, nawet jesli potrzebowali by tego zaswiadczenia o prowadzeniu ciazy to rowniez mam karte prowadzenia ciazy z Polski bo regularnie latalam. Moze mi sie przynajmniej za bilety zwroci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga w takim wypadku też się będę starała - za kilka dni zamelduję i zobaczymy. Ciekawe czy u nas tez dają dodatkowego tysiaka za zameldowanie - bo jak nie to z jakiego woj jest ta Twoja koleżanka - może warto się przenieść :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus-zawsze warto, nawet jakby urzednicy mieli jakies "ale". A my jestesmy z malopolskiego. Z tego co wiem to niektore wojewodztwa moga tez tak dodawac. A co do tych formularzy NHS-u to ja kiedys myslalam nad E-109 bo nie bylam pewna czy rodzic tu czy jechac do PL i zostac tam na kilka miesiecy. W kazdym razie warto wiedziec, ze sa rozne mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×