Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Gość adusia78
Dziewczyny wiecie moze czy nie majac poloznej w uk dostane MATB1 W GP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JennnaS ja też takie rzeczy słyszałam. nawet kiedyś na kafe trafiłam na forum z taką ankieta i na koniec było podsumowanie i rzeczywiście wynikało z niego że chłopcy częściej rodzą się po terminie. na szczęście jak wszyscy wiem każda teoria ma swoje wyjątki i mam nadzieję, że ja do takich właśnie należę:D Widzę tez że twój termin tuż tuż.. a ja o kolejne miejsce w dół zostałam zepchnięta:p dziewczyny brać się za rodzenie!! ;) Emilcia to prawda z tym odszkodowaniem. mój znajomy walnął w dupę jakiemuś facetowi i tamten go pozwał o uszczerbek na zdrowiu. podobno w samochodzie było małżeństwo ale powiedzieli ze jechało z nimi tez dziecko więc on teraz mówi, że nawet go dziecięcy fotelik pozwał:D zapłacił im kupę kasy. A ja dzisiaj znowu mam gorszy dzień. Czuję się jak stary rupieć. Wszystko mnie boli. Bóle stawów są nie do zniesienia rano. zresztą w nocy też się budzę kilka razy, tak mnie kolana bolą. na dokładkę zaczęłam ślepnąć i musiałam odkopać nieużywane dwa lata okulary do czytania.Współczuje wszystkim co są wyżej ode mnie w tabelce.. Ja tez w Gdański dobrych kilka lat mieszkałam:) a we Wrzeszczu jest moje LO:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena ale nam perełkę podesłałaś:D Ja dostałam niedawno książkę o tych właśnie czasach "Romans licealny" Piotra Zaręby i tam jest podobny wstęp jak na początku topiku. Rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silme, sorki za zepchnięcie Cie w dol, ale jak sie patrzy na ta tabelke to troche tych lipcowych mam tam jest wiec juz niedlugo powinnas podskoczyc:d I pewnie tak, jak dziewczyny napisalyscie generalnie reguly nie ma co do urodzenia przed czy po terminie chlopca czy dziewczynki.... Ja jednak ciesze sie ta ciaza pomimo tego, ze jest mi juz trudniej na co dzien i dosc ostro dostaje czadu z prawej, pod zeberko. I nawet musze powiedziec, ze ostatnio stwierdzilam do mojego M, ze nie wiem czy czasem nie bede tesknic za tym brzuchem i tą moją małą, wstrętną wiercipiętką w środku:):) A jesli chodzi o moj termin to znalazlam sobie sposob na liczenie tego terminu i tak utrzymuje, ze zostalo mi jeszcze 5 dni. A jesli nie urodze w terminie to bede utrzymywala, ze zostalo mi max 12 dni, bo po takim czasie wysla mnie do szpitala. Tak wiec te 5 dni i poźniej ewentualnie 12dni brzmi dla mnie lepiej niz jakbym miala powiedziec, ze zostalo mi max 17 dni:D:D:D Taka mala schiza:) A te wspomnienia superowe. Moge sobie tylko wyobrazic, ze pewnie kazda, ktora to czytala to wyobrazala sobie dokladnie siebie i swoje dziecinstwo w tych sytuacjach, heh Mykam cos zjesc, bo zgaga mnie dopada a jej powod u mnie to nie tylko zjedzenie czegos nieodpowiedniego, ale rowniez głód...Mały daje mi sygnały i ciągle nie moge uwierzyc, ze juz mnie owinął wokół swojego malenkiego paluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JennaS ja na zgagę jem zawsze orzecha.. gdzieś to przeczytałam i pomaga:) Zgadzam się że nie ważne jak bardzo niewygodny byłby brzuch, to te małe stópki wędrujące pod skórą to cudowne przeżycie. Ja mojego sama czasami szturcham żeby mi tymi stópkami pomachał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena 🌼 Faktycznie milo jest powspominac dawne czasy... tez rozmarzylam sie przy czytaniu tego forum :) Swoja droga ciekawe jak nasze dzieci beda wspominac dziecinstwo spedzone w Anglii... Aga Uk🌼 Niulek🌼 dzieki za rady! Zglosilam sie do NCT ale nie maja juz miejsc na wrzesien- pazdziernik. A ceny w naszym przypadku tak jak pisalam wczesniej. £135( antenatal) lub £165 ( antenatal+ postnatal) + £35 czlonkostwo. Nie mamy zadnych benefitow wiec nie lapiemy sie na zadne znizki. Tak czy inaczej -nie ma miejsc wiec bede czekac na ten kurs z NHS, doksztalcac sie z ksiazek, netu no i przeciez mam Was- niezastapione!! Swoja droga nie myslalam, ze te prywatne szkoly sa tak oblegane. Czarolinda🌼 wielkie gratulacje!! 🌼 Piszecie, ze niektore z Was podczytywaly ten watek bedac w ciazy....ja to jestem jeszcze lepsza. ;) Czytalam go przeszlo rok temu- kiedy nawet ciazy nie planowalam :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio w koncu czas usiasc i odpoczac :) bigosik sie pichci...mezunio o dziwo zrobil sobie kanapeczki by doczekac sie bigosiku :) a ja padam na ryjek bo pojechalam do miasteczka pierwszy raz od 2ch tygodni...i 3 godz sie nalazilam...myslalam ze to pomoze maluszkowi wyjsc hihihi :P No ale jednak nic...cisza :( no moze pojdzie to jakos naturalnie...bo jesli nie to masaz szyjki macicy :O we wtorek...i jakos nie pajam entuzjazmem by to miec...:( Slime no problemo :):):) zobacz :) my prawie ten sam termi wiec wskoczysz inu szybciutko na top tableki ;) Dziewczyny ktore uzywlay masci na sutki Lansinoh??? czy wystarczyla wam jedna tubka?? czy moze uzywa sie go bardzo regularnie?? Bo dzis kupilam tubke...i 10f zaplacilam...i nie ze to tragedia ale nie wiedzialam ze on taki drogi...i jesli uzywa sie go bardzo czesto to mozne znacie jakies miejsce gdzie mozna go dostac troszku taniej??? :) buziaki wielkie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa ja we wrzeszczu mam swoja kochana ciocie :P:P:P do ktorej jezdzilam w kazde wakacje by moc pobyc troszke nad morzem :) jestem z Kwidzyna kolo Malborka...niestety niewiele osob zna to miasto wiec wpisuje Gdansk :) wtedy wiadomo skad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w piatek mam położną, więc zabrałam się za pisanie swojego birth plan a ten jej do kosza wyrzucę. Potrzebuje porady w dwóch kwestiach: 1 Nacinać czy nie nacinać?? Ma może któraś porównanie?? Teoretycznie łatwiej się goi naturalne rozdarcie, ale jak to jest w praktyce?? A może nie ma to znaczenia?? 2 Łożysko rodzić z zastrzykiem czy naturalnie?? Z zastrzykiem szybciej, ale czy skurcze są wtedy boleśniejsze?? Niulek a ja wiem gdzie to jest bo mam stamtąd dwie koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zawracajcie sobie głowy moimi pytaniami, już podjęłam decyzje: 1 żadnych nacięć, bo pękać też nie zamierzam;) biorę wiesiołek i mam nadzieję że to starczy.. no i podobno jak się wie jak przeć to obywa się bez.. 2 zastrzyk bo po nim jest słabsze krwawienie, nie chcę być osłabiona przez kolejne kilka dób po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slime i alusznie wybrałaś. Tak tez mialam Ci doradzić :). O tym, ze zastrzyk zmniejsza krwawienie to nie słyszalam/pamietalam. A dostajesz go juz po urodzeniu , wiec skurzczy juz nie masz. ja pamietam, ze lozysko po zastrzyku doslownie ze mnie wyplynelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczornie! Moje dziecko dzisiaj się \"szaleju\" nażarło i zachowywało się skandalicznie. Jak tylko było odrobinę zmęczone już wyło na całą chatę. Nawet nie potrafiło wieczorem samo zasnąć, choć nigdy nie było z tym problemów. Jejku, mam nadzieję, że po dzisiejszym dniu nie zapomni jak się samodzielnie zasypia.. Czarolinda GRATULACJE i wszystkiego naj naj! :) Niulek nie stresuj się tą maścią na brodawki bo ona jest potrzebna bardzo krótko i na pewno starczy Ci jedno opakowanie. Jak tylko brodawki przyzwyczają się do memlania przez dzidzie przestanie Ci być potrzebna. Ja jej używałam max 2 tyg i zostało mi jeszcze chyba z pół tubki jak nie więcej. A co do bigosu to Twój mąż go lubi? Angole to raczej śmieją się z naszych kapustnych dań i twierdzą, że muszą być ohydne. W sumie, jakby spróbowali to by zmienili zdanie :) (zapewne jak Twój facet) EmilciaWakefield wyjeżdżasz do Polszy? :( :( Ale nas chyba nie opuścisz na topiku? W sumie sama bym nawet wróciła.... Chciałam coś jeszcze napisać ale nie pamiętam co. Wkrótce się odezwę. Buźka dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki ciesze sie ze podobal wam sie topik i moglyscie sobie powspominac ja to zrobilam na maksa zadzwonilam do mojej przyjaciolki z lat dzieciecych i wspominalysmy sobie tak dwie godzinki ojj plakalysmy ze smiechu i wzruszenia taki jakis dzionek dzisiaj mam ale cudownie uplynol EmilciaWakefield ORNETA:):):)!!!! nie daleko na wsi w Bażynach mieszka moj dziadek z wójkiem i gromadka dzieciakow(juz wyrosnietych)czesto spedzalam tam wakacje w Ornecie kiedys wujek zabral cala gromadke dzieciakow do \"Gotyckiej\"nazwa knajpiki nie wiem czy jeszcze jest...na pyszne lody:):):):) a tak pozatym to bylam dzisiaj u poloznej powypelniala mi aplikacje o health in pregnancy grant i sure start maternity grant pomeczylam sie troszke z reszta ale juz wypelnione i jutro wysylam,pytalam o ten test na paciorkowca ale nie robia go...a wlasnie dajcie mi jak mozecie linka strony na ktorej moge kupic ten test.. no i tez powiedzialam jej ze kilka razy dziennie napina mi sie bardzo brzuch przy tym mam uczucie ciagniecia w dol powiedziala ze jak to sie nasili mam jechac do szpitala narazie wzielam nospe i jest dobrze ale zobaczymy jak bedzie w nocy rozmawialam z nia na temat porodu w wodzie:):)no i jednak sie na to bede decydowac:):) jejku ale sie rozpisalam przepraszam!!!!!uciekam juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalony, adusia78 MATB1 moze wydac rowniez GP. musisz jednak byc bezwzglednie po 20 tc czarolinda gratulacje 🌼 niulek25 jedna tubka powinna Ci wystarczyc, ten kremjest tak wydajny,ze zostalo mi go 3/4 tuby. borowka ja mialam przy zastrzyku dosc obfite, nieregularne plamienia. po nim przeszlam na pigulke (na 3 miesiace) w celu wywolania okresu, ktorego nie mialam przez dluuuuugi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goooooog morning 🌻 czyzbym była jedna z pierwszych tu dzis... hihi My z michasiem bylismy wczoraj na pierwszej szczepionce i myslalam ze bedzie grymasny po nich.... ale sie mylilam..... wnocy sppkojnie spal, nie goraczkowal.... nabral apetytu bo nawet 150ml szamanka to mu za malo wiec robie juz 180 ;-) do tego wszystkiego wczoraj po raz koljny był wazonyi mając 9 tyg wskoczył juz do 6.200 kg przy długosci 62 cm... a teraz lezy sobie na bujaczku i grucha jak najety... z dnia na dzien wydaje z siebie coraz dziwniejsze dzwieki ... Jak by mi ktos powiedzial kilka lat temu ze bede mogła podziwiac rozwoj takiego maluszka to bym nie uwiezyła... a dziś jest to cos najwspanialszego na świe cpie , patrzec jak taka mala bezbronna istotk sie rozwija .... ale sie rozczulilam hihi selena1515 o prosze jaka niespodzianka hihi moja mama pochodzi z bażyn :-), a z tej gotyckiej zrobili spelune teraz a kilka lat temu ja tam pracowalam byly jeszcze fajne dzysoteki w weekendy a teraz .... ;/ ble sami poijacy i ćpuni tam siedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wchodze aby się przywitać,i dołączyć do kawy. wczoraj bylismy na ważeniu i mały schudł 50gr nie dużo a jedanak i teraz bliżej nam do 25th centyla, pozdrawiam was, cierpliwego czekania do brzuchatek 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) Borówka dziękuję i tak za opinię:) No i pocieszyłaś mnie z tym wypłynięciem, bo ja się obawiałam, że dostanę mocnych skurczy i już nie będę miała siły przeć. Jakby miało tak lekko pójść to bardzo się cieszę:D Skoro piszecie że ten krem na brodawki taki wydajny to może zamiast tubki warto jednak kupić kilka saszetek z ebayu?? Wczoraj widziałam 5 saszetek po 2 coś funta. Ja jeszcze nic z tego typu rzeczy nie kupuję, jak co to liczę że mąż z lista do apteki wyskoczy;) Nie wiem czy już pytałam... ale czy przygotowujecie jakoś brodawki do karmienia?? A te co już mają swoje maluszki czy stosowały jakieś specjalne zabiegi, maści przed porodem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim :D .Wczoraj mialam wizyte u midwife no i zapytalam ja o to badanie na paciorkowca ze w polsce mialam i teraz chcialabym sie upewnic czy wszystko jest ok,no to wiecie co mi odpowiedziala ze nie musze sie martwic bo jak ostatnim razem mialam badany mocz papierkiem lakmusowym;D to wszystko bylo ok wiec napewno nie mam tej bakterii .no normalnie ta kobieta doprowadza mnie do rozpaczy .powiedzcie mi czy mozliwe jest wykluczenie tej bakterii dzieki badaniu moczu ,bo w tej chwili to juz sama nie wiem niby kompetentna osoba a wydaje mi sie ze mam mniejszy zasob informacji niz kazda z nas na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczescie w przyszlym tygodniu mam wizyte w szpitalu w antenatal clinic to moze tam sprobuje ,moze tamta midwife bedzie powazniejsza:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta b- ja ta bakterie mialam wykryta po wymazie z pochwy, mocz to mi braly wlasciwie co tydzien do badania i caly czas bylo OK a po wymazie wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i musze sie pochwalic ze kupilismy wozek tzn zamowili:D do odbioru bedzie w nastepny piatek ,fajny jest tylko czarny z czerwonymi wstawkami a tak sie zaklinalam ze nie kupie czarnego no i masz nigdy nie mow nigdy .;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×