Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Lollibelly - zapodaj autorów i tytuły - brzmi smacznie! A czytasz po polsku, czy po ang? Ja przeczytałam Brick Lane - o kobiecie z Pakistanu w realiach Londyn, sprzedana Pakistańczykowi londyńskiemu za żonę - super opisuje borykania emigrantki i środowisko Pakistanczyków oraz konfrontację ich religii z życiem w UK. Borówka - nie wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borówka - masz bombowe dziewczynki, a Ola to niezła śmieszka musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borówka - śliczne masz te kobietki,a Ole to wszystkie takie śmieszki :-) wiem coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliczne dziouszki :) a Zuzia jaka duza panna!~ polecam BARDZO cokolwiek J. Carrolla(mona zamowic w \'merlinie\' :D a ostatnio przeczytane to Sabatina, Souad-spalona zywcem, zapomnijcie ze mieliscie corke no i wszechobecny master KIng (oleniga-czarny dom, sklepik z marzeniami, gra geralda, talizman, wiem ze Ty tez lubis sie bac;) no i niesmiertelny kurt vonnegut! ahhh te ksiaki :) (oglabym w niesknczonosc wyliczac) a czytam po angielsku-o wiele bardziej lubie oryginalne ksiaki od tlumaczen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najlepszy oryginal ang to 'Hannibal', a potem glupia piszcze jak na lozko wsakakuje :D aaaa no i mlode pisarki brytyjskie sa bardzo zabawne, nie raz sie do lez usmaialm :) jenny colgan, marian keynes ale nie jestem pewna czhy sa dostepne tlumaczenia na pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Lollibelly - no ja lubie sie bac ;) ... jak nie jestem sama w domu :D za czytaniem to ja niestety nie przepadam :( ... rzadko mi sie zdaza czytac ksiazki, bo w internecie jakbym mogla to calymi dniami siedzialabym, tam tyle informacji...a teraz to juz w ogole na nic nie mam czasu... a tak w ogole to podziwiam ze czytasz po ang.... ja odkad mamy polska TV i nie zabardzo rozmawiam - bo nie mam z kim po ang. to strasznie sie uwstecznilam z jezykiem - jaki macie sposob na nauke?... Borowka masz przecudne dziewczynki :) :D... ale szczupła jestes niesamowicie...:)... zeby nie powiedziec Borówka Ty chudzielcu :) ups... nie gniewaj sie ;)... ale tak na serio - ładnie wygladasz :) 🌼 wracam do wyrka a 150ml wedruje do lodówki czekac na sniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Jola25 GRATULUJE Borowka masz cudowne dzieci ...chudzinko;) ja ci po porodzie moge cialka oddac:D lollibelly ja tez uwieeeelbiuam czytac Spalona zywcem jest super!!! Ja czytalam jeszcze Biala Masajka,Wyznania Gejszy(ostatnio film nawet byl)Strefa cienia.ja oczywiscie po polsku heh.ja niestety mam malo ksiazek:( Gosiulka trzymam kciuki,za szybki porod:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola gratuluje coreczki! pokaz nam ja szybko, napewno jest sliczna... dziekuje Wam dziewczyny:) :) :) nie powiem ze nie liczyłam\\na mile duszy słowa; Jak tak patrze na Wasze śliczności tez chce sie pochwalić moimi pannami. Mąż zadowolony ,że Zuzia lubi tańczyć - bo on to uwielbia i mamy zamiar zapisac ja na zajecia . Ale ja mysle ze wszystkie dzieci lubia tańczyć, prawda? A juz przestalam sie przejmowac tym, ze chudne. Z wynikami wszystko ok, po prostu potrzebuje wiecej kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek najpierw cala niedziela cisza, a potem tak sie kobity rozgadaly ze nie wiem od czego zaczac.... GRATULACJE JOLUS..🌼 🌼 🌼 Duza coreczka naprawde.. niesamowite ze urodzilas ja silami natury, podziw moja droga! W ogole nie kojarzylam (zanik szarych komorek), ze ty mieszkasz rzut kamieniem ode mnie. Ja jestem w Hatfield blisko uniwerku i do St. Albans to chyba 5 mil stad mam, wiec moze kiedys cie z moja Majka odwiedze jakbys miala ochote sie spotkac na kawencje. Aniapud.. troche mnie rozbawilo co napisalas, ze czujesz rutyne :) Mi tez tak przez jakis czas wydawalo po pierwszym tygodniu a teraz to jak w kalejdoskopie. Nie mowie, ze Kuba sie tak zmieni, ale nie licz jeszcze na rutyne, daj sobie czas, bo moze jeszcze ci dac popalic. Chociaz jesli karmisz butelka to moze lepiej ci to pojdzie. Mnie Maja teraz czasem traktuje jak smoczek... Kamila26 fajnie tak kompletowac co :) Gosiulka jesli jeszczenie pojechas do wylegarni, to powodzenia i 3mam kciuki za predkosc postepu Monika2, o silikonowe kapturkie nie ma co sie az rtak bac, bo ja przez pare dni je uzywalam, bo mala nie chciala prawej piersi i teraz juz nie musze a ona piersi nadal lubi. Na lewa tez pare razy nalozylam. Nawet butelke czasem jestem zmuszona dac i to tez jej milosci do piersi nie zmienilo i oby tak dalej. Martwi mnie tylko ze ona po jakims czasie irytuje sie jedna piersia i musze przylozyc ja do drugiej na jakies 5-10 min max i jest ok.. jak mowilam smoczek na zawolanie :( Ciezka z niej praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.... borowka, nie powiem zebym nie byla zazdrosna o Twoja figure. tez taka mialam... pare lat i dwoje dzieci temu :D . niestety w moim przypadku nie do odzyskania, bo zostalo mi mnostwo skory juz po pierwszej ciazy. az boje sie co bedzie jak spale tluszczyk po tej :O tez wybieram sie ze swoja panna na zajecia taneczne ;) .u nas organizowane sa przy jednej ze szkol, zobaczymy czy spodoba sie mojej damie... bo to juz nie samowolne wykretasy a maly rygor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj znać mamo eli jak Ela daje sobie rade z rygorem ;)ogolnie daj znac co i jak na tych zajeciach. No brzuch to jeszcze mam nieciekawy - ale jak to jaedna z nas kiedys poinformowała - ćwiczenia wskazane dopiero po 6-m-cu. Leń ze mnie tak naprawde. ale juz czas sie wziąć Moje dziecko nie chce moich piersi :( co drugie karmienie musze sie nakombinować, zeby chociaż spróbowała. no jak zacznie to juz dobrze idzie, ale zwykle to odwraca głowe w drugą strone albo reaguje placzem. Chcialabym jeszcze pokarmić ale tak stresować dziecko tez nie jest dobrze. To chyba juz taki gatunek ta moja mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za gratulacje, sama nie wiedzialam, ze mam w sobie tyle sily na taki porod. Monik b.dziekuje za spis rad. staram sie do tego wszystkiego od poczatku stosowac, ale ciezko mi wlozyc jej tak nabrzmiala dosc szeroka piers gleboko do malej buzki, a mlekiem nie moge jeszcze smarowac, bo nie leci jeszcze tak mocno. Jak narazie to duo wietrze i smaruje mascia bepanten po kazdym karmienu, zobacze czy pomoze. Kamila a te silikonwe nakladki mam i tez probowalam, ale sa jakies duze, czy ty masz rozmiar jakiś? Ja mam, ze normal, standard, ale sa duze i dziecko sie meczy i zlosci, a takze łyka duzo powietrza. Napisz co o tym myslisz, tzn jak Twoja Maja je toleruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie musze ich stosowac.. kilka dni tylko uzywalam i potem Maja juz nie potrzebowala. Bo zaczynalam karmic bez, a jak ona po kilku minutach jeczala kladlam kapturek i bylo ok. No i w pewnym momencie dobrze jej szlo bez nakladek wiec leza. Kupilam je w boots, chyba nie mialy rozmiaru. Tez dziwilam sie ze sa dosc spore a potem stwierdzilam, ze to dobrze, bo zbiera sie w nich mleko i ona je czuje. Fakt, ze kapalo mi wokol i bylam oblozona pielucha tetrowa, ale warto bylo bo teraz juz lubi obie piersi. Pamietaj ze masz dopiero 3 dzien... piszesz ze sa nabrzmiale, to znaczy ze dostalas juz nawal mleka czy nie ? Ono i tak jeszcze nie bedzie cieklo jak szalone ale .. no kurcze nie wiem. Ja w 4 dobie zycia Maji dalam jej butelke ze sztucznym bo myslalam, ze dziecko mi padnie z glodu. I nast dnia dostalam nawal i mialam wielkie nabrzmiale piersi. Butelka nadal jej nie zniecheca do piersi, a przynajmniej raz na dobe daje jej formule. Napisz cos wiecej to moze ci wiecej podpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola najlepszym kremem do sutkow jakiego uzywalam jest Lansinoh.serio. wiem ze kosztuje prawie dyche, ale jak dla mnie jest wart kazdego \"pi\" w swojej cenie. jest to czysta lanolina, wiec baaaardzo to tluste i dosc twarde, ale dla mnie bomba ;) cycuchy tym razem mialam wygojone po dwoch dniach. Monika ma racje z przestawianiem, jak zrobisz to zle - mozesz cierpiec.nie martw sie jednak, to przywilej wszystkich mlodych mam:) kazda z nas uczy sie tej trudnej sztuki, glowa do gory! za kilka tygodni bedziesz ekspertem w tej dziedzinie a po bolu sutkow zostana juz tylko wyblakłe wspomnienia :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka i tu sie troche zdziwilam co do tych 6 miesiecy :) po poprzedniej ciazy lekarka powiedziala mi zebym nie wykonywala zadnych forsownych cwiczen miesni brzucha do 6 miesiecy po porodzie. nie wiem co rozumiala przez forsowne, ale przeciez cwiczenia na miesnie brzucha sa juz w ulotce z cwiczeniami postnatal, ktora dostajesz wychodzac ze szpitala (?!). postaram sie dowiedziec czegos wiecej na ten temat, bo sama jestem ciekawa skad ta roznica w pogladach :) dam znac co do zajec tanecznych, zaczynaja sie 28.11. sama jestem ciekawa... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny Nie mam czasu!! Na czytanie Was, ale co nieco podczytuje. Jola gratulacje, borowka sietne dzieciaczki. A moj juz coraz mniej spi w dzien ale za to gaworzy jaknajety, buzia mu sie nie zamyka. Maz przygotowal lozeczko i chce malce przeniesc do pokoiku, ja cos tam wymyslam, bo jakos bedzie mi chyba ciezko. Jestesmy jedynymu ssakami, ktore \'wyrzucaja\' swoje mlode z legowiska predzej czy pozniej. ale u nas w sypialni lozeczko sie nie zmiesci :( Mam pytanie o ciemieniuszke. stosuje oliwe przed kapiela i troszke wyczesuje ale nie chce mu zedrzec skory i malo too dziala. widzialam w bootsie krem na to, czy ktoras cos takiego stosowala? a moze to samo przejdzie? Ale chcialabym zeby byl caly sliczny (i tak jest) jak pojedziemy sie pochwalic do polski ;) Kubus lezy na swojej play macie a koty sie do niego przytulaja i wlasnie jeden zrzucil mu zabawki na buzie... ale Kuba najwyrazniej malo wrazliwy :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio mam wielka chec na kotka. jak to jest pozniej z przewiezieniem takiego zwierzaczka do innego panstwa? orientujecie sie troszeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ja stosuje szampon firmy dentinox czy jakos tak. dziala. niestety, moja dama ma tendencje do ciemieniuchy, wiec stosuje go przynajmniej 2 razy w roku (az do wykonczenia butelki) :( .slyszalam, ze dobry jest tez szampon na ciemieniuche z Tesco. masci i kremow nie stosowalam, bo nie moge do tego stopnia ujarzmić swojej panny, ona jest juz na to za duza i skonczylo by sie to gonitwa po domu :D . co ciekawe ciemieniuchy dostala tylko raz w niemowlectwie, za to teraz mamy z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam, net mi padl na weekend, jak zwykle. na razie was doczytalam, a sporo tego!!! aniapud i jola25 - gratulacje!!! obie jestescie bardzo dzielne! lollibelly - przyslij mi jakas pake ksiazek do przeczytania :D umieram bez czytania! teraz nie mam czasu lazic po charity shopach, zreszta dzielnica nieciekawa i takiez ksiazki tu mozna znalezc... :( marze o pratchecie \"nomow ksiega wyjscia\"... na te sutki to chyba rzeczywiscie lansinoh najlepszy, na poczatek po kazdym karmieniu, teraz w razie potrzeby. wydajny bardzo, mam ciagle pierwsza tubke (kupilam na poczatku wrzesnia), ale teraz prawie nie uzywam. lece bo maks sie budzi, wpadne jeszcze :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Lolli - dzięki za spis, w sumie nie pogardziłabym pożyczoną książka, ale najpierw sprawdzę bibliotekę, bo czytam w obu. A sposób na nauke ang - to kontakt z Anglikami, który jest trochę ograniczony, gdy się jest na macierzyńskim i CZYTANIE po ang, nawet jak się wszystkiego nie rozumie.Sa takie specjalne dosyc cienkie książeczki z serii bbc (popytajcie w bibliotekach).Do napisania ich uzyto ograniczonej ilości słów i dlatego sa łatwe.Z tego co wiem jest kilka poziomów od elementary /beginers do advanced. A nipple shields: trzeba uważać , bo dzieci sa różne i niektórym nie wpłynie na ssanie a innym może wszystko pomieszać.Poza tym ja tez używałam normal i były przyduże, ale mleko,które się tam zbierało w czasie karmienia dodatkowo goiło mi ranki.A krem uzywałam Kamillosan - ale nie widziałam większej poprawy, bo mój mały to był / jest nadal małym kompresorkiem. Jola -głowa do góry z zkarmieniem teraz to juz tylko może byc lepiej. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez polecam krem -Lansinoh, mimo ze nie karmie piersia tylko odciagan mleko to tez boli czasem a ten krem pomaga :) Kurcze moj Mikolaj tez ma ta ciemieniuche, zroni tebila mu sie na czubku glowy jakos dwa dni temu, smaruje oliwka bambino i oliwa z oliwek na zmiane no i staram sie wyczesywac... czekam na jakies zmiany... a z plesniawkami jest gorzej :(... mial tyllko na gornych dziasłach a teraz juz na podniebieniu i jezyku, ta nystatyna chyba nie dziala za bardzo, czy tutaj przepisuja tez cos innego?? jutro idziemy znowu do GP... a i Mikolaj je mniej ostatnio - czy to przez plesniawki? bo mysle ze utrudniaja mu ssanie... tez tak mialyscie?? dziewczyny a teraz super wiadomosc... dupka Mikolaja wyglada coraz lepiej :D :D :D oki...dzieki Monika - staram sie czytac ... tylko czasem w rozmowie slow brakuje, i na okolo wtedy... :)... musze znalezc na to czas... zbieramy sie na spacerek :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx i Monika przeslijcie adresy na mejla to wysle wam po ksiazce :) dajcie tylko cynk czy chcecie zrywac boki czy zeby powialo groza :) wlasnie wczoraj pstanowilam zrobic z tymi knigami porzadek bo juz brakuje miejsca na inne rzeczy! aaa wlasnie do dumnych wlascicielek kilogramow zafajdanych ciuszkow-jak to cholerstwo doprac :O no i cos jeszcze z tematu rzeka-jak powinna wygladac normalna kupa 3.5 m dziecka? juz sama nie wiem co o tych brokulowych dziwolagach myslec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli Carrolla polknelam juz pare dobrych lat temu. zaczelo sie od \"Krainy chichow\" a pozniej to juz nie pamietam ile tego przeczytalam :D. Kinga tez lubie, ale na razie musze sobie odpuscic ksiazki dopuki nie wpadne w rutyne ze swoja dwojka ;) starsza w koooooncu spi a mlody \"chełczy\" do zabawek siedziac na lezaczku :D . jeszcze jak oboje spia jestem w stanie cos poczytac, zrobic... nie zrobic nic i przesiedziec przed kompem... :D:D:D. jak spia na zmiane wszystko lezy odlogiem. anecia a co Ciebie tak dzis malo slonce? menż gra na kompie niech zgadne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady, kupilam szampon, zobaczymy. Chodzicie ja jakies spotkania matek? Mums\' Club, na przyklad? Bo ja tu zdziwaczeje na mojej wsi i chce czegos poszukac, w Londynie jest wiecej mozliwosci, ale MUSZE miec jakis kontakt z ludzmi ni etylko przez neta, chociaz i ten oczywiscie sobie chwale , bez Was byloby bardzo ciezko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za rady, polozna wlasnie wyszla i tez radzila ten krem. ssak przy cycu i pisze lewa, takze sorry za bleedy. maz dodal pare fotek na fotosiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka to dobry pomysl! ja osobiscie nie chodze-hoduje swoja socjofobie az urosnie duuuuza i dorodna.ale gdyby nie to to pewnie bym sie wybrala. mamooo eliiii a co jak ni mom szarego mydla ani checi na zakupy? oleniga jak dupcia mlodocianego?jakas poprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×