Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Wiedzie co luknełam sobie na n-k i sie zmartwiłam bo jak zauwazyłam malo nas tu na tym forum?? A gdzie reszta?? Nie chcą juz NAS? :(:(:( o nie!! :(:(:( meldujcie sie Kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynka :) wszem i wobec - jak zdrówko ??? :) Mam nadzieję, ze wszystko ok ?? :) Sara 28 :) wzajemnie :) Reszta gdzie sie podziewacie???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiapysia120
hej dziewczyny:) mozecie mi powiedziec jak to jest z tym stosunkiem lh/fsh, juz tyle sie naczytalam i sama nie wiem, ja mam ok=4 a niby pisze ze powinno byc do 2 i wtedy jest pco, boje sie teraz troche co to moze znaczyc:/ jutro ide na badanie krwi (4dc) niby pisze i lekarz mi powiedzial ze powinnam isc w 3 dc ale dzis mi nigdzie badan nie zrobia... myslicie ze to zrobi duza roznice ten wynik, dziekuje za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psik- a dziękuje,dziękuje za pamięć! Czuje sie wysmieniciiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!! hihihi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choineczko- ciesze sie ,ze jestes.Dziubek dla Ciebie i nie martw sie bedzie dobrze-wierzę w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki pousuwałam na nk niektóre osoby , które jak mi sie zdaje juz zniknełyz naszego forum jesli jednak kogoś usunełam przez przypadek to prosze mi sie przyponiec i nie obrazac bo nie wszytkie was kojarze z nikami z forum buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) A_psik, Surfitka ma rację - czas do lekarza! Twoje objawy mogą być spowodowane nieuregulowanym nadciśnieniem. Koniecznie tym trzeba się zająć. Przy nieleczonym nadciśnieniu wzrasta ryzyko udaru mózgu, zawały serca, przesrostu lewej komry serca, uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych i nerek. Kochana - marsz do lekarza ! :) P.S, Nareszcie się odezwałaś :) Balbiina, sądzę, że badanie należy powtórzyć albo udać się z nimi do lekarza. Wyniki Twojej siostry oscylują w granicach hipoglikemii. To stan, w którym poziom glukozy we krwi spada poniżej 40 mg/dl, ale objawy są odczuwane już w granicach 50 mg/dl. Nie wiem...wynik mógłby wskazywać na hipoglikemię poposiłkową: * Hipoglikemia poposiłkowa (reaktywna) ; - wczesny okres cukrzycy ; - zaburzenia opróżniania żołądkowego; - zespół poresekcyjny (dumping syndrome) po resekcji żołądka; - rzadkie defekty genetyczne . Może także być hipoglikemia na czczo, ale to chyba nie pasuje. Oraz hipoglikemia w cukrzycy: * Egzogenne (zwykle u chorych na cukrzycę): - niedożywienie lub głodzenie; - względne lub bezwzględne przedawkowanie insuliny lub doustnych leków przeciwcukrzycowych ; - interakcje wyżej wymienionych leków z innymi lekami; - znaczny wysiłek; - spożycie alkoholu (u osób zdrowych również, zwłaszcza po spożyciu na czczo) . Może miała duży wysiłek fizyczny między próbami... Objawy hipoglikemii: ze strony układu przywspółczulnego: silne uczucie głodu osłabienie nudności i wymioty ze strony układu współczulnego: niepokój zlewne poty tachykardia drżenie i wzrost napięcia mięśniowego rozszerzenie źrenic ze strony ośrodkowego układu nerwowego: \"endokrynny zespół psychotyczny\" (depresja, dysforia, splątanie, zaburzenia koncentracji) zaburzenia koordynacji ruchowej wystąpienie prymitywnych automatyzmów drgawki objawy ogniskowe senność śpiączka podwójne widzenie zaburzenia oddechu zaburzenia krążenia. Odczuwanie hipoglikemii jest zależne od obszarów mózgu (niedocukrzenie odczuwa przede wszystkim jądro podstawno-brzuszne nadwzgórza) Lucyna, nie straszymy zatorowością czy udarem. Jest jak jest. Przyjmowanie syntetycznych estrogenów zwiększa ryzyko zakrzepicy. Nieważne czy plastry czy tabletki. Kwestią jest potencjalne oszczędzanie wątroby. Estrogeny zwiększają w wątrobie syntezę białek odpowiedzialnych za krzepliwość krwi i stąd ryzyko zakrzepicy/zatorowości. W ulotce o tym na pewno piszą. Jeśli chodzi o udar mózgu to jesy większe ryzyko o tyle, że możemy dostać wcześniej cukrzycy typu II, i z powodu jej powiklań udar, także nadciśnienie oraz miażdżyca tętnic. W przypadku antyków jest pewne ryzyko, ale bez przesady. Ja byłam wczoraj u gina z wynikami. Testosteron w porządku. Niższy niż przy ostatnim badaniu, aczkolwiek utzymuje się w górnej granicy normy. Natomiast jeśli chodzi o progesteron to kicha. Jeśli chodzi o tę fazę cyklu, to właściwie jakby go nie było :O Mam zmieniony schemat leczenia. Teraz biorę Siofor 500 rano, a Siofor 850 popołudniu. Po jednej tabletce. Oraz Luteinę 50 podjęzykowo. A właśnie, czy któraś z Was może mi powiedzieć czy ta podjęzykową trzeba ssać czy można ją pogryźć i połknąć. Nie smakuje mi :P Teraz mam ją brać na wywołanie i tu moje drugie pytanie - zaczynam plamić - czy powinnam brać ciągle tą Luteinę przez 10 dni 2x1 tabletce czy czekać aż moje ciało się zdecyduje spuścić krew? Na razie cysiam, ale pytam o radę. W normalnym trybie mam brać 2x1 tabletka od 17-25 d.c. Cytologia wyszła ma II grupa, z jakim słabo (na szczęście nasilonym) stanem zapalnym - Gardnerella vaginalis. Nieswoiste zapalenie pochwy. Często z przebiegiem bezobjawowym. \"Gardnerella vaginalis to bakterie beztlenowe znajdowane w dolnym odcinku układu moczowo-płciowego, głównie u kobiet. Bakterie te są główną przyczyną występowania bacterial vaginosis, czyli tak zwanego bakteryjnego nieżytu pochwy. W bacterial vaginosis w pochwie jest nawet 1000 krotnie więcej wyżej wymienionych beztlenowych bakterii, niż w stanach normy. Bacterial vaginosis przebiega najczęściej zupełnie bezobjawowo. Nie stwierdza się charakterystycznego dla zakażeń bakteryjnych pieczenia czy swędzenia pochwy i sromu. Tradycyjne posiewy bakteriologiczne oraz badania mikroskopowe zazwyczaj nie wykrywają tych bakterii. W celu identyfikacji Gardnerella vaginalis wykonuje się wstępnie specjalistyczne testy paskowe (razem z testem z wodorotlenkiem potasu), dostępne w większości gabinetów ginekologicznych. Następnie wykonuje się badania na specjalistycznych podłożach lub identyfikuje się DNA bakterii metodą PCR lub Real-Time PCR. Gardnerella vaginalis Charakterystyka: mikroaerofilna pałeczka Gram(-) Chorobotwórczość: zapalenie pochwy Aktywne antybiotyki: metronidazol klindamycyna.\" Na razie mam globulki Metronidazol 1x1 na noc przez 10 dni. Potem Tinidazol 4 tabl. jednorazowo i za 5 dni to samo. A potem Metronidazol przez 5 dni. Mam całą rozpiskę bo już się gubię :P Masakra Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny i czekam na wieści od Duni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bez zmian lekkie skurczyki aby,czasem mocniejsze ale nic się nie rozwija... właśnie mnie złapał mocniejszy i trzyma:O ale wiem że sie nie rozkręci:) Basiamm też przed chwilą zrobiłam to samo na NK bo większości osób zupełnie nie czaje a jeśli kogoś z nas wywaliłam to przepraszam w każdym razie z niewiedzy Pierniczku ja mam paciorkowca grupyB i wszelkie globulki antybiotyki od 5mies.ciąży go nie wypleniły:O a teraz juz za późno na 5z kolei leczenie globulkami bo nic nie daja a przed porodem dostanę coś żeby ochronić maluszka bo się zarażaja odrazu,pewnie będzie to zastrrzyk i kroplówka dla mnie a potem maluszek dostanie antybiotyk:( w kazdym razie może globulki choć Tobie pomogą bo na mnie żadne nie zadziałały niestety:O wczoraj się opisałam jak durna także o tym bezsensownym sporze co do okresu...ale wcięło mi go i się wkurzyłam i nie ponawiałam pisania..... w każdym razie szkoda komentować....... pozdrowionka i buziaki od duni 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piierniczek-83-co do luteiny to trzymaj pod językiem .Nie wolno jej połknąć bądż ssać.as jezeli juz dostałaś @ to moim zdaniem powinnas przestać ją brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hej dziewojki! luccynko - apelowalas wiec jestem :) prosze mnie nie wywalac ze znajomych na n-k ja tu caly czas zaglada. rzadziej niestety ale pisalam dlaczego wiec chyba mnie usprawiedliwicie co? :( u mnie niestety niewesolo. mam skoki cisnienia. tego rozkurczowego. przez ostatnie dni caly czas powyzej 90. bylo nawet 105... wiec staram sie nic nie robic. lezec i oszczedzac bo nie chce wyladowac w szpitalu miesiac przed terminem. nie wiem co z tym cisnieniem i dlaczego mi tak wzrasta... jak sie tak dzieje to brzuch momentalnie robi mi sie twardyyyy i boli...no ale wtedy leze, albo ide spac i przechodzi... powiem szczerze ze sie troche martwie bo to cisnienie (jak mi lekarz powiedzial) moze prowadzic do niedotlenienia lozyska... tylko ze co z tego moze wyniknac to mi nie powiedzial... chyba zarzuce ten kurs prawa jazdy... wkoncu dziecko wazniejsze od jakiegos swistka :( pozdrawiam Was kochane i nie zapominajcie ze ja to ja i nie wywalajcie mnie z n-k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej co jest basiamm dunia usunęłyście mnie z listy znajomych co za babolce! dziękuję za odpowiedź przydały się te cenne informacje:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana przepraszam ale serio nie kojarze z nazwiska bardzo bzrdzo przepraszam wyslij mi zaproszenie to bede wiedziała ze ty to ty:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki witam w poniedziałek :) Lucynko jak to dobrze ze masz takie samopoczucie :) tak trzymaj Pierniczku - wiem wiem ostatnio naprawde fatalnie sie czue :( zapomnialam napisac wczesniej ze jak mam te skoki cisnienia to az na moment odbiera mi mowe i robi mi sie starsznie slabo i rece sie trzesą :(, kurcze mam taki maly problem z tym lekarzem bo zmarł moj lekarz ktory mnie prowadzil i za bardzo nie mam przekonania do innych lekarzy :( ale wiem ze mnie to nie ominie! Pierniczku wazne ze chociaz testo masz w normie, a reszta jakos sie unormuje, ja moge Wam powiedziec ze bardzo zazdroszcze szczuplym dziewczynom bo u nich wydaje mi sie ze przebieg pcos nie jest tak drastyczny. Duniu juz niedlugo bedziesz nam oznjamiac iz zostalas mamusią :) czekam z niecierpliwością :) Ja biedna - uwazaj na siebie i daj sobie spokoj z tym prawkiem, zrob tylko to co pozostalo Ci najwazniejsze przed porodem, ale wiem jaki to sters jazdy, egzmainy a nie jest to warte zdrowia Twojego i dzidzi skoki cisnienia w ciazy sa bardzo niebezpieczne moga prowadzic do zatrucia ciazowego, ale jak bedziesz sie oszczedzac to bedzie ok, trzymam kciuki zebys urodzila w terminie :) A ja wlasnie zapalilam sobie w kominku, pije winko, bo wrocilam z babskiego wieczorku i jeszcze malo mi alkoholu ;) i lukam jak za oknem pada sniezek a moj kocur wola spaccc :) papappa do rańca :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******* oooo WITAM!!!!!************* ech! trzeba było az tak apelowac,zeby OlaK-P ja_biedna sie pojawiły ! normalnie az sie zmeczyłam tym nawoływaniem...hihi! basiamm,dunia- widzicie wystraczyło usunąć z n-k a juz sie burzą:):) i bardzo dobrze przynajmniej co niektóre sobie przypomniały gdzie ich miejsce(nasze forum) hihi:) ja_biedna-tez proponuje zaprzestac robienie prawka tym bardziej ,ze snieg spadł i zrobiło sei niebezpiecznie! ********** a gdzie reszta ekipy?? jak sie dzis wszystkie tu nie pojawicie to zaraz WAm tam komentarze na n-k strzelę******** Za wszystkie dziewuszki trzymam kciuki aby im zdrówko dopisywało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć- melduję sie posłusznie - weekend był dość obfity w wydarzenia kulturalne - w piątek w teatrze a w sobotę wesele. No to trochę się wybawiliśmy. A teraz powrót do szarej rzeczywistości. Brrrrr jak zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się melduję ale muszę znikać bo wkuwam patologie blee a potem do pracy dziś robimy zabawę andrzejkową dla dzieci kto przyjdzie?? zapraszam;) buzi buzi buzi Basiu nie ma sprawy nie gniewam się za usunięcie pamiętaj mnie po imieniu PATIana czyli Patrycja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana- ja jestem chetna bo mam juz dosyc tego siedzenia w domu a moja córcia tez by miała radoche...to gdzie ta impreza Andrzejkowa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menopur a test ciążowy
czy menopur wypływa na wynik testu ciążowego? miałam zastrzyk z menopuru 12dc, dzisiaj jest 30 dc i od 3 dn robię testu ciażowe i wychodzą pozytyne. a jak byłam we wtorek u lekarza na usg stwierdzil ze owulacji raczej nie było.... pierwszy test pozyywny wyszedł mi w czwartek, więc poszłam na hcg- wynik mniej niż jeden, w piątek i sobotę powtórzyałam testy ciążowe i są pozytywne...nie wiem dlaczego ten z hcg wyszedł negatywnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie zgłaszam nie mam nic do powiedzenia chwilowo wiec tylko zaznaczam że jestem i na bieżąco czytam 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menopur to zastrzyk który zawiera gandotropine kosmówkowa czyli "hormon ciązowy" i jak najbardziej moze wpłynąc na wynik testu czym dalej od podania zastrzyku -zwykle 2 tygodnie - juz nie powinien wpłynać na wynik wiec spróbuj jeszcze za jakies 2 dni testu albo hcg-trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha w hcg wazniejszy jest przyrost od wyniku zwykle 68 % w ciagu 24 h powinien wzrosnąć poziom hch we krwi owulacjie mogłaś mieć później-ja miałam taka sama sytuacjie ze byłam w 17 dc na usg po podaniu pregnylu i stymulacji clo i lekarz stwierdził ze nie było owulacji - a później sie okazało ze musiał być bo miałam ciaze biochemiczną i hcg wychodziło w granicach 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki dziewczynki za te usunięcia na NK ale zwyczajnie nie wiedziałam kto to w ogóle i czy któraś z nas,wyślijcie zaproszonka raz jeszcze tak jak Basiamm to już będę wiedziała :P ja biedna a ile masz tego ciśnienia???? bo u nas kładą do szpitala jak masz 140/90 to już jest groźne dla dziecka no i z prawkiem fakt możesz zaprzestać ze wzgl.na naerwy i co za tym idzie ciśnienie! ja popadłam z prawkiem na taki własnie nawał zimy ale okazał się dla mnie zbawieniem bo zaspy,miasto zasypane i długo się nie jezdziło:P i zdałam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde a jak tam Niesia26????? ciekawe czy się udało????? tfu głupio pisze,udać to się udało tylko ile serduszek bije ??????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie Dunia też wywaliła z NK :O Ale Was wszystkie mam :) Lucynko, melduję się :) Wzięłam dziś urlop nż. Mam jeszcze trochę zaległego, a muszę złapać oddech. Ja chciałam się wypowiedzieć w kwestii śniegu, a mianowicie nie znoszę zimy! Odpowiadał mi bardzo zeszłoroczny jej brak, gdzie nie użyłam ani razu mojej nowej, puchowej kurtki. Jak jest zimno i ciemno to jestem nieszczęśliwa :P Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie - mam brać metronidazol dopochwowo przed 10 dni. Lekarz powiedział, że jak przyjdzie @, to żeby przestać, a w ulotce jej napisane, żeby nie przestawać w trakcie @. Mam jeszcze metronidazol doustnie, więc może po prostu jak się zacznie, to przestać brać globulki, a zacząć brać tabletki, żeby mieć ciągłość leczenia. Co sądzicie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera to powywalałam te z nas które piszą a ja o tym nawet nie wiedziałam:O zaproszonka walić na nowo i podpisać mi która to która:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki robiłam dzisaj test owulacyjny 12 dc i wyszedł negatywny? myślicie ze po laparoskopii nie bede miała normalnych cykli tz z owulacja w sumie byłam przekonana ze przynajmniej przez jakis czas bede miała noramlne cykle jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×