Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

podwyzszony marker CA 125 moze wskazywac na zapalenie lub endometrioze jajnikow... nie musi oznaczac nowotworu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłamana ja
Witajcie Dziewczyny :) Pisze tutaj pierwszy raz. Przepraszam ale nie byłam w stanie przejść przez wszystkie strony wątku. Jesteście doświadczone więc zdecydowałam się Was poradzić w pewnej kwestii. Na początek lekki skrót mojego przebiegu: obecnie mam 26 lat, w wieku 17 lat miałam torbiela na jajniku, lekarka ostrzegała mnie wtedy przed pco, mialam też ponad 200% normy testosteronu i od tego czasu jestem też obdarzona hirsutyzmem (włosy na klatce, piersiach, wąsy, broda, bokobrody, pępek pod pepkiem, posladki - tfutftfu tylko plecy mam jeszcze wolne). Mialam wtedy robione badania na tarczyce itp wszystko wyszlo w normmie.Dostałam Diane,nie znosilam jej, lekarka stwierdziła że z czasem wszystko sie unormuje i o zgrozo jakoś w to uwierzyłam i nie robiłam dalej nic.Po jakimś czasie brałam przez 3 lata tabletki anty. Od ponad roku ich nie biore.W miedzyczasie kazdy lekarz odnosnie owlosienia przekonywal mnie że urodzę to mi przejdzie.Przestałam brać tabletki, uprawialismy seks z narzeczonym bez zabezpieczenia-nie jakieś specjalne staranie ale jednak do konca ;).Dziwilo nas ze nie "wpadamy' ale jak mowie bylo nam to nawet na ręke.Od kilku miesiecy zaczely sie problemy z miesiaczko-cykle trwajace 16-18 dni, 14 dniowa miesiaczka az jej calkowite zatrzymanie na 2 miesiace. Wyniki: żeńskie hormony w normie, testosteron przy normmie 0,06-0,82 ng/ml wyszedl 1,42 ng/ml. Obraz jajnikow - i tu dziwne lekarz powiedzial ze lekko zmieniony tzn ze sa jakies a la torbieliki ale nie ma pewnosci bo ilosc za mala jak na pco, nie wiem juz sama moze on ma problem z odczytywaniem usg, moze zle trafilam ale to jedyna osoba ktora nie mowila mi ze urodze to mi sie unormuje. Dal mi luteine na wywolanie @ i androcur 2 tabletki dziennie. Powiedzial bym zrobila prolaktyne. Dzis odebralam wyniki norma 3,4-24,1 ja mam 32,77 ng/ml.Kazal mi tez zrobic LH:FSH w 10 i 13 dniu cyklu. Tutaj mam pytanie, termin ten wypada na 11 i 14 czerwca wiec wszystko pozamykane poza tym wyjezdzam. Nie wytrzymuje juz z ta niepewnoscia czy to PCO czy nie. Jak myslicie czy jesli pojde 9 dnia cyklu na to oznaczenie to bedzie wielka roznica ?? Dodatkowo nie mam w nikim oparcia niestety. Narzeczony jak sie dowiedzial ze moge miec problem powiedzial ze go to przerasta wiec z nim nie rozmawiam na ten temat poki nie bede pewna a potem gdy to bedzie PCO to nie wiem co mnie czeka. Mam 26 lat czytalam ze powinno sie zajsc do 25 ze potem sa jeszcze wieksze problemy. Rodzina twierdzi ze kiedys mi sie wszystko unormuje i koniec rozmowy. A ja czuje sie paskudnie. Prosze odpowiedzcie mi co sadzicie o moich wynikach i czy moge isc dzien wczesniej na to oznaczenie. Z gory Wam bardzo dziekuje i z calego serduszka GRATULUJE tym ktorym sie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłamana ja
Acha dodam jeszcze ze problemow z cera nie mam i z waga rowniez nie wiem czy to istotne ale dodaje na wszelkie wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... z tego co wiem to dzien cyklu, w ktorym maja byc robione badania jest b wazny... hmmm... a mialas robione badanie nadnerczy? np TK???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podlamana ja, z reguly te hormonki bada sie w 3 dc, a nie w 14 :o Ale coz, co lekarz to inna regula. Tylko wtedy sa wiarygodne. Jedyne co ci moge powiedziec to to, ze u nas sztuka jest trafic na dobrego lekrza ktory wie od czego zaczac i jak poprowadzic pacjentke. Wiekszosc daje antyki i bye, bye. Problem pojawia sie przy probie zajscia w ciaze. Ale nie jest to niewykonalne, wystarczy cofnac sie 2 stronki i juz mamy 2 ciaze w ciagu dwoch dni :) Wiek, ma znaczenie, ale nie popadajmy w przesade. Ja urodzilam dziecko majac 28, 5 roku. Co do markerow sie nie wypowiem , bo sie po porstu nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choineczko, tak masz racje ale... Rozumiem w fazie owulacyjnej badac lh, ale powinno sie je tez zbadac z poczatku cyklu , kiedy jest stosunkowo niskie. 9porownac, czy lh rosnie przed owulacja, czy stale jest podwyzszone) To samo fsh, tylko z poczatku cyklu razem z esradiolem daje obraz rezerwy jajnikowej. I tylko z poczatku cyklu mozna obliczac ten stosunek lh/fsh, bo potem lh idzie znacznie w gore, a przynajmniej powinno isc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak... ale moze lekarz ma inna taktyke :P i chce zaczac od konca? nie wiemy co wykombinowal :P ja bym na wlasna reke prywatnie zrobila lh i fsh... to tak miedzy 2-4 dc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuuuuuuuuuu:P:P:P:P to znowu jaaaaaaaaa:))))))) beccia gratuluję;) wiecie co ja się już gubię z tymi ciążami taki wysyp że hejjjjjjjjj:P:P:P moje niedomagania wróciły po południu i znowu taba zabrałam i nic nie boli:P ale to nie okresowe tylko z przeładowania wiedzy w głowie:P:P bo ja raczej jestem studentka kombinatorka:P:P i jakoś zawsze szło:P:P lata wprawy:P:P i uwaga ciągu 5 lat nie miałam ani jednej poprawki:P:P:P a nie raz szłam zielona jak byk na egzamin bo nie było kiedy się nauczyć jak 4 miałam w jeden dzień:P:P nati ja uważam że dobrze robisz na wszyskto przyjdzie czas na ślub też;P;) można powiedzieć że wyglądałam jak patyczak:P takie miałam przezwisko:P:P:P a psiku no w sumie 30 kg to też jest troche;P a nie widziałyście mnie od pasa w dół więc nie wiecie jak wyglądam na pewno nie tak jak myślicie:P choineczko ty już nic nie gadaj bo walne kite:P:P pępek śmiejący się;P:P:P:P:Pheeeeee repetko ty KUJONICO lucynko anorektyczko :P:P:P:P gdzieś się podziała:P:P pierniczku wracaj na forum nie widzisz co się tu dizeje najwięsza gaduła powróciła ze świata umarłych:P:P mam tu na myśli siebie oczywiście (JESTEM SKROMNA JAK ZAWSZE):P:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona ja
Dzięki Dziewczyny :) Posłucham się Was w końcu kasa nie jest najważniejsza liczy sie zdrowie. Pójdę jutro dla własnego spokoju na LH i FSH to będzie 4 d.c więc chyba też może być, tak?? Dobrze zrozumiałam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choineczko jadłam znowu truskawki i myślałam o tobie;P:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuu... PAti jak romantycznie... truskawki i choineczka... BUAHAHAHAHAHAHHA!!!!! ;) z tego co ja wiem to 4 dc tez moze byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było. Jestem na CLO, po 3 zastrzykach Menopuru. Jutro USG, a za kilka dni pewnie następna IUI. Uszy do góry! Bedzie dobrze! Zobaczycie! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narobilyscie mi smaka na truskawki wiec tez sie ich najadlam:) Mcda Trzymam kciuki:) Powialo optymizmem:) Jutro mam koncowy pisemny egzamin:/ Mam wszystko w dupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAAAAAAAAAAAAAAA... odkrylam tajemnice szyderczego usmiechu mojego brzucha... przytylam... wlasnie zeszlam z wagi :0 wrwrwrwrwrrrrrr... chyba napisze poradnik pt. \"Jak szybko i skutecznie przytyc jedzac zdrowo i niskokalorycznie\" :) to moze przynajmniej bede bogata... skoro juz szczupla nie moge byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do tego bedzie dodatek... "jak cwiczyc, zeby nie stracic ani jednego kilograma" hmmm... moze dolacze instruktazowa plyte DVD ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Mcda trzymam kciuki za powodzenie misji;)niech jajeczka ladnie rosna, IUI sie poeiwedzie i zarodeczki zagniezdzaja sie w macicy;)🌻 Choineczko- no nie zartuj, ze trzymajac diete, nie obzerajac sie przytylas???:O:O:O a ile kg, 2 kg???moze to takie wahania wagi przedokresowe??jak masz brzuch napuchniety to pewnie wody masz duzo zatrzymanej w organizmie i stad ten skok wagi?? A z tym poradnikiem, to napisz:D dam mojej kolezance ktora chuuuuuuda jak szkapa i przytyc nie moze ma ponad 175 cm wzrostu i wazy ok. 47 kg:O to sie nazywa modelka:P:D A mi pecherze narastaja na jajnikach, czuje jak mnie bola, kluja pulsuja, dretwieja az mnie krzyz caly boli:(no i marzenie o okresie poszlo sie ....:P wiadomo gdzie:(:P Kurde Dunie naprawde wcielo:( ja tu nowa- roznie z tymi badaniami, niby trzeba do 5d.c. robic ALE oj lekarz nakrzyczal na mnie jak mu pokazalam takie wyniki, powiedzial ze jajniki wtedy praktycznie nie pracuja, bo teoretycznie trwa jeszcze okres, a on chce widziec jak sie wyniki maja gdy one zaczynaja pracowac...wiec mialam badania w 3 d.c., 11- teoretycznie przed owu, 21- po \"owu\" i powiedzial ze teraz mamy oglad sytuacji...hehehe moje lh na stalym poziomie poszybowalo az o kilka setnych:P za to estradiol w czasie owu przerazajaco niski:(przed i po niby oki, testosteron przed owu wysoki, a po juz ladnie w polowie normy sie miescil ja to jakis dziwolag jestem...:P wiec zrob sobie na wlasna reke badania, apozniej w tym pozniejszym d.c. tez;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wpadam tylko na chwilunię,pogratulować Nati i Becci-cięszę sie i mam nadzieje do was dołączyć już niedługo :) repetko gratki 3 piąteczek :) pati ty gruba,a co ja mam powiedzieć.Chciałabym wyglądać tak jak ty :) a ja dziś znowu nerwowy dzień w robocie miałam,kurwa niech to sie skończy i pójdę wreszczie na L4 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Oooooo przepraszam ten post wyzej to do podlamana i zrozpaczona ja;) ja dzis zmeczona jestem, dzien pelen wrazen mialam wiec ja i moje bolace jajka idziemy spac... Dobrej nocki dla Wszystkich;)👄 Ps. myslicie ze dobrze zrobilam, pisalam wam ze boli mnie cos w srodku- nie wiem szyjka macicy????ale nie mam zadnych uplawow ani nic po prostu ta kosc mnie boli dziwnie jakby cos w niej pulsowalo, wiec biore sobie na wlasna reke globulki nagietkowe na stany zapalne pochwy i szyjki macicy zostalo mi 4 czy 5 od ostatniego czasu, chyba nie zaszkodzi nie? nie mam nawet kiedy posjc do gina, zreszta nie chce mi sie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ostatnio jadlam ok 10 truskawek dziennie i 1 kalarepe... :( i dupa!!! ahhh no i pol szklanki maslanki bez cukru... a reszta to herbata i woda... zero cukru... Dunia dzisiaj miala odwiedziny Babci... wczesniej sie polozyla, bo ja glowa bolala... pewnie juz smacznie spi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Niesiu tez mam nadzieje, ze juz wkrotce zobaczysz II kreseczki na tescie:D teraz to za Ciebie najbardziej trzymam kciuki;)jestes moja faworytka w starankach:D:P bedzie dobrze!!!!!!!!!!!🌻jak tesciowka pozyczyla kaske to zobaczysz ze uda wam sie od razu, a ona z radosci zapomni o pozyczce i nie bedziecie musieli jej oddawac:D:D:P:P hihihi nie no zartuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beccia - gratulacje - super strasznie się cieszę!!!!!!! Kto nastepny, kto następny? Nowozaciążone - doskonale rozumiem wasz niepokój o dzidziusia. Ja się dowiedzialam ze jestem w ciąży to od razu chcialam lecieć na Jasną Górę. Mój małż się wtedy uśmiechnął i bąknął coś o przekupowaniu Pana Boga i religijności naturalnej. Matko!!!!!!!!! Jaką mu scenę zrobiłam wyłam jak nie wiem co!!!!!!! Byliśmy w końcu na tej Jasnej Górze, odkopałam św Dominika, poruszyłam wszysttkie znajomości w niebie i się uspokoilam. No i teraz co ma być to będzie. Możecie się ze mnie śmiać. Życie maleństwa nie jest w moim ręku ale zrobilam co mogłam, teraz niech sie nim zajmują też wszyscy świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko!!!!!!!!! Choineczko - a ja narzekam na swoją dietę cukrzycową - toż ty się glodzisz!!! i do tego tyjesz jak to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam cały czas obawy czy donoszę ciąże robie wszystko żeby nie zaszkodzić sobie i dziecku ale i tak się martwie...narazie jest wszystko dobrze nic mnie nie boli nie plamie ani nic nawet objawów niemam ciązowych :P ale to chyba za wczesnie na objawy...zaś jaknie umie zasnąc to takie mnie głupie mysli nachodzą eh...pomodle sie i pójde spać może zasne...doranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beccia GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!!ale fajnie cieszę się z twojego szczęścia!!!! Repweko gratki z 3 piąteczek!!!ty kujonie hehehe tak trzymaj....:) Ale fajnie przybywam nam ciężaróweczek wiecie aż mnie to podnosi na duchu ......:) u mnie bez zmian czekam na wyniku mają być w sumie dziś popołudniu zobaczymy...... dzwoniłam do lekarza do Polski i powiedział że powinnam mniec tracsfuzje krwi przy takich wynikach.....ale mam to gdzieś hehe co ma byc to bedzie.... dobra mykam spać bo jutro rano do pracy:( Patianko repetko beccia nesia choineczko nanetko surfitko A psik Bercia mikiO Ola K P basiamm asiulka idka mama samiego chzba niezapomniałm nikogo a jak tak to przesyłam buziole całuski dla Was wszystkich i dobrej nocy pełnej wrażeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujeę Bogu za te newsy ciążowe ! :):) GRATULACJE MOJE BABULCE !!! Patiana- ____ANOREKSJA______ !!!!!!!!!!!!! nie pisze ale czytam codziennie was KOchane.Cieszę sie ze Choineczka jest ciągle i udziela sie wzorowo. Dunia - nie-ładnie ...czekam tu na Ciebie! Dzisisaj 54,5 kg na wadzę więc jaka ANOREKSJA!!! ????? Jadę na weekend w Bieszczady .Moze wkóncu ruszycie dupska i sie tam spotkamy ????? od 15 czerwca ruszam z kursem pilota aa zapisłam sie jeszce na angielski :(:):(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×