Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Gość eeeve25
ascha , przed inseminacją na pękniecie dostałam decapeptyl, co prawda u mnie pęcherzyki pękają same, także nie wiem czy to byla zasługa decapyptelu, czy to tak samoistnie, żabka, 6 lat bez badan to kupa czasu, ja dla swojego męża postawiłam ultimatum albo test, albo niech się wyprowadza skoro nie może się poświecić i zrobić głupiego testu, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba zacząć działać, myślę ze CLO to standard i moze warto byłoby sprobowac chociaż tego przed ewentualnym badaniem partnera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeve25
asha czy biorąc CLO nie masz cyklu monitorowanego?? lekarz powinien sprawdzic chociaz raz , czy pęcherzyk pękł, bo przeciez moze się utworzyć torbiel,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolasia
witam was dziewczyny... i tak jak wy mam pco od zawsze..... lecz w tamtycm roku zostalam mama mojego synka...... brałam tylko clo+ i cos tam jeszcze.... ale pisze do was zeby sie poradzic w jednej sprawie gdyz..... okres co miesiac mam wywoływany luteina bo bez niej ani rusz..... i wlasnie teraz jestem w trakcie tylko to jest tski ''inny" okres...... pozatym mdli mnie okropnie, niemoge pic kawy bo od razu muli mnie, i (tylko mnie nie zlinczujcie) niemoge palic papierosow, odzuca mnie a jestem palaczem. robilam dzis test ciazowy ale nic mi niewyszlo zadnej kreski. pisze tam ze test musi byc zle zrobiony ale juz tyle razy go robilam takze watpie..... przy pierwszej ciazy niemialam tak ale mowia ze kazda ciaza jest inna... poradzcie mi z tym testem czy zewzgledu na to ze mam okres to test niewyszedl??? zrobicb 2????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nobody88
A czy po tym CLO się tyje ? Co t o ogóle jest ? A czy któraś z Was miała tak jak ja ? Mam pęcherzyki na jajnikach, nieregularne okresy, waga w normie, włoski na ciele, wypadające włosy, nadmierna potliwość i w ciązy nigdy nie byłam i wątpie żebym w tym stanie mogła zajść.. bo z tego co zaobserwowałam ( nie zabezpieczam się) to mimo wszystko nigdy nie wpadłam.. choć pewnie normalna dziewczyna by już dawno wpadła..., a do tego czuję, że z biegiem lat mi się pogarsza.. Brałam Diane 25 i włoski tak zmniejszyły się, ale po odstawieniu Diane jest gorzej niż przed jej braniem - okres co 2-3 miechy i włosy garściami wypadają, włoski na ciele znowu są takie same... dlatego mam uprzedzenie do Diane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nobody88
Czy możecie polecić mi dobrą PANIĄ ginekolog w Krakowie ? :) Bo ta z mojego miasta jest bez jaj... nic nie robi konkretnego w mojej sprawie tylko czuję, że mnie zbywa i twierdzi że wszystko okej... A to k*** nie jest okej ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nobody88
dziewczyny jeszcze jedna ważna sprawa ? Jak wygląda poronienie ? Opiszę wam mój dziwny przypadek... --> miałam taki dziwny okres który zaczął się plamieniem, ale potem jakieś tkanki zaczęły mi się wydobywać... o nieprzyjemnym zapachu... czegoś zepsutego... brrr mówiłam o tym mojej ginekolożce to powiedziała że to endometrium pewnie... ale nigdy tak nie miałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobody ja po jednym cyklu brania clo przytyłam 2kg niewiem co by było jakbym brała dłużej :/ co do poronienia to myśle że lekarz wie najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nobody88
A co to CLO w ogóle daje ? jak się po tym tak tyje, a przecież to w Naszym przypadku niewskazane... ? To ja nie wiem. Po Diane też się tyje... Nie ma innego leku ? Na to "wszystko" ? Ta choroba jest beznadziejna ;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
nobody88 ja chodze do lekarza do krakowa ktorego polecil mi Pierniczek wiec jesli chcesz to dam ci namiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
mialo byc zabka25.25@tlen.pl pozdrawiam wszystki panie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojaaaaaaaaaa
Mam problem powinnam wziac pierwsza tab REGULON po 7 dniowej przeriw w poniedziałek o 21 a wziełam we wtorek o 7 ranoczy kolejna tab powinnam teraz wizac o 21 we wtorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojaaaa Nie jestem ekspertem ale według mnie powinnaś zabrac ją o planowej godzinie, tzn. wtedy jak miałas zacząć. Generalna zasada przy any jest taka, że jeśli zapomni brac się jakieś tabletki, bierze się ją natychmiast po przypomnieniu a kolejną według planu. Nawet gdyby oznaczało to wzięcie dwóch tabletek w ciągu jednej doby. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia...75
Witam , jestem tu 1 raz. . Mam 34 lata, obecnie staramy sie o dzidzie i od roku nic. Ale chce cos Wam opowiedziec. W 2001 roku stwierdzono u mnie na podstawie badania hormonow itp. ze mam PCO. Ale ze nie staralam sie o dzidzie, bralam diane i potem inne tabletki antybaby, jakos nie brnelam w temat. Gdy po takim czasie odstawilam tabletki, chcac planowac potomstwo zaczely sie badania hormonow ponowne itp. okazalo sie ze to nie PCO tylko pozno ujawniajacy sie przerost nadnerczy. Czyli jajniki wygladaj abardzo podobnie jak przy PCO i podobno czesto lekarze endokrynolodzy nie wnikaja bardziej w temat i zyja sobie pacjentki ze swiadomoscia PCO a nie ze maja pozno ujawniajacy sie przerost nadnerczy.. Czy zdarzylo sie komus taka sytuacja... ??? W sumie przeszlam przez rece wielu ginkow i dopiero ostatnia ginekolozka stwierdzila ten fakt po badaniu OHP... Choc wczesniej tez mialaam robione badania hormonow i nikt tego nie zauwazyl !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia75-ja kiedy zaczęłam bardziej interesować się dlaczego mój okres znika na parę miesięcy i poszłam do lekarza, od razu skierował mnie na wszystkie badania hormonów ale dodatkowo na usg nadnerczy żeby wykluczyć ich przerost bo tak jak napisałaś łatwo to pomylić. Można więc powiedzieć, że miałam szczęście że pierwszy lekarz był na tyle kumaty i od razu chciał sprawdzić wszystko. Ale głowa do góry, mam PCO i obecnie jestem w 19 tygodniu ciąży:)Wam też się uda!!!:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorella 26
Witam Jestem tu nowa ale .... chyba potrzbuje sie wygadac i stwierdzilam ze tutaj jest odpowiednie miejsce. Rownież stwierdzono u mnie PCO mam bardzo nieregularne cykle od 30 do 44 dni, ostatnie monitorowanie cykli potwierdzilo brak owulacji nie bylo pecherzyka grafa - nie weim jak to do konca sie pisze. Ostatnio miala wymrażana nadżerkę i usuwanego polipa a od wrzesnia chcialabym rozpoczac starania o dzidziusia i wlasnie..... ostatnio bardzo duzo czytalam o trudnosciach z zajsciem w ciąze, tak bardzo boje sie rozczarowania ze nie moge przestac myslec o tym. Wiem ze powinam myslec pozytywnie nawet moja lekarka powiedziala ze dopoki nie sprobuje to sie nie przekonam czy zajde w ciaze a ona ma wiele pacjentek z pco ktore maja i 2 czy 3 dzieci. Narazie mamy sprobowac bez wspomagaczy jak nie wyjdzie przez pol roku to zaczne brac cos na owulacje. Jejku jak sie boje tego rozczarowania nie potrafie przestac o tym mysleć. Wybaczcie ze nie przeczytalam wszystkich postow bo tyle ich jest ale z tego co sie zorientowalam to czes z Was jest w ciązy lub byla czyli sie udalo moze i ja bede miala upragiona fasolkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorela 26 Głowa do góry!!! Ja też jestem w podobnej sytuacji, choć etap wczesniej. We wrześniu ide na badanie drożności jajowodów, potem mam dostać clo i będziemy obserwować. Generalnie mnie również przeraża myśl, że może się nie udać...ale wiara czyni cuda i naprawdę pozytywne nastwaienie bardzo wiele może zdziałać. Mam koleżankę, której nie dawano szans a ona się nie poddawała...i jest mamą :-) Nam też się uda, może jednym wcześniej, drugim póżniej - ale uda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie , że wszystkim z nas czasem włącza się "czarnowidztwo" i ogólnie wszystko wydaje nam się beznadziejne (ja dziś jestem mądra, bo mam pozytywny czas :-) ) ale wtedy trzeba się spierać. Pozdrawiam :-) i tylko pozytywnych wibracji życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, pisze pierwszy raz bo wśród wszystkich materialów w internecie okazało się, ze najwięcej konkretnych informacji na temat pco znalazłam tutaj. Pod koniec wrzesnia mam zaplanowaną elektrokauteryzację obu jajnikow. Bardzo się boję, choć z lektury wielu materiałów medycznych wiem, ze w moim przypadku lekarz dobrał najlepsza z możliwych metod. Chciałam zapytać czy ktoras z was jest po tym zabiegu i jesli tak to jakie zmiany zaszly po nim i w jakim czasie. wiem z ww. artykułów, że wiele kobiet w przeciągu roku po zabiegu zachodzi w ciążę i rodzi zdrowe dzieci :) a co z pozostałymi objawami (np. waga)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia...75
Dziekuje Nati87. fAJNIE ZE MASZ JUZ FASOLUNIE :-), albo Fasolka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny stare i nowe :) Dawno mnie tu nie było ... Widzę duże zmiany ... Wiem , ze zapewne już któras z was poruszyła watek wloskow przerzedzonych . Ja musialam zrezygnowac z mojej pani endo - okazała sie ... ech bez komentarza . Wprawdzie pomogła mi zajsc w upragniona ciąże ale wymyslila mi chorobe , ktora przez rok niepotrzebnie leczyłam ... po ciazy juz zrezygnowałam z wizyt u niej . Nie zdazyla mi niestety doradzic co zrobic z wlosami , ktore juz dlugi czas temu wypadly . I stad moje pytanie : czy ktoras z was miala do czynienia z Loxonem ? slyszalam , ze czesto go zalecaja u kobiet z pco . A moze znacie jakies inne "cudowne" srodki ? Bede wdzieczna za kazda rade :) Pozdrowionka dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorella nie masz co martwić się na zapas przynajmiej wiesz że masz pco i jesteś jakoś przygotowana na to że może sie od razu nie udać zajść w ciąże, ja nic nie wiedziałam o chorobie i ponad rok miałam bezowocnych starań a ile nerwów zjedzonych szkoda słów :/ mi lekarz od razu po zdiagnozowaniu pco przepisał clo które zadziałało od razu w pierwszym cyklu także za 5 miesięcy urodzi się mój upragniony synek :) trochę wiary w swój organizm a nuż zafasolkujesz szybciutko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nanetka84 -----> rzeczywiscie wiem ze nie powinnam sie martwic na zapas za tydzien mam wizyte u mojej lekarki i tak sie zastanawiam ze moze odrazu powinnam zaczac cos brac a nie czekac pol roku czy sie uda czy nie. Ja juz od dłuższego czasu wiem ze mam PCO na poczatku bralam hormony i rzeczywiscie cykle mialam bardzo regularne ale niestety moj organizm po pewnym czasie odmowil przyjmowania hormonow i dostalam zakrzepicy zył dolnych. Wiem ze jak bede w ciazy bede musiala bardzo uważac i brac zastrzyki Clexane w brzuch ale trudno. I koniecznie musze zacząc myslec poztywnie :--)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myśle że lepiej jakbyś odrazu zaczęła coś brać na owulkę bo to że ją w ciągu pół roku dostaniesz i akurat uda się zajść w ciąże to wydaje mi się że graniczy z cudem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina86
Czesc dziewczyny!!Ja niuedawno trafilam na wasze forum bo sama od jakiegos czasu borykam sie z ta choroba i dowiedzialam sie od nie przypadkiem bo od roku staramy sie z narzeczonym o dzidzie i bez skutku.Wkoncu poszla w jeleniej do mojej ginekolog-kobietA JEST SUPEER.Dowiedzialam sie od niej duzo o tej chorobie.Przepisala mi narazie trzy badania do wykoinania i pierwszym z nich byl tesosteron i wyszedl mi66,50ng/dl a na drugie badanie mam czekac do15wrzesnia bo wtedy mam u niej wiyzte.Tez tak jak niektore z was milam nadzieje ze bede w ciazy a gdy sie zjawial okres to bylam zalamana ale teraz inazej do tego podchodze moje drogie panie i uwazam tak ze gdy sie dzidzie pojawi to bedzie najszczesliwszy dzien w moim zyciu i na to przyjdzie czas.Ja tez narazie dostalam duphaston i mialam go brac w16dniu przez10dni bo mialam nieregularny okres chodz mam23lata.Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Aha zapomnialam napisac moje gg329879.Pozdrwaiam goraco i czekam na gg jak ktos ma ochote popisac ze mna na ten temat bo wkoncu niejestem tylko ja z ta choroba.Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Duniu a jak tam twoj maluszek????Pewnie rosnie ci jak na drozdzach.Pozdrawiam:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina86
moja nasza klasa to karolina agnieszka martin wiec i tam zapraszam do grona znajomych chodz jestem nowa na forum.Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
taj jest ale niewszyscy tu jeszcze sa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×