Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Gość karolina86
Hej dziwczynki:)mialam mic dzisiaj pize z moim facetem w Polsce bo jego szef jedzie wlasnie po materialy ale ja jestem chora i wdodatku sie zatrulam i muialam zostac w domu a oni pojechali:((((((((omina mnie zakupy ale moj facet chociaz kupi bo zrobilam mu liste hehe:))))pozdrawiam cieplusio.buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Hej dziewczynki.A co tu dzis tak cichtko??kamcia przylecial twoj maz?tralala ile kosztuja te testy w polsce?a co sie dzieje z dziewczynkami ktore maja na dzis wizyte???pozdrawiam i zycze milego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) Nie przyleciał jeszcze w nocy jadę po niego....a w domu będziemy o 4 rano w niedziele....:) ale dziś ponuro....brrrry co tam u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Kamcia u mnie w berlinie tak ponuro i tak zimno jest od tygodnia.czuje tak jakby juz ztima byla.Czekam na swojego sebk bo juz tesknie za nim a do23jeszcze tak daleko:()dzwonil do mnie ale jestem zla b chociaz by napisal glupiego eska anie tylko jak cos chce to wtedy pisze czy dzwoni:U((((((((pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina nie przejmuj się chłopy tak mają:)ich nie obchodzi że my myślimy i się martwimy najważniejsze że im jest dobrze:)niestety taka ich natura a my musimy to zaakceptować:)ja też mam ten problem ze swoim mężem i pewnie inne kobiety też:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
No pewnie tak jest.Chlopacy to sa samolubni i tyle:((((moj wlasnie eska mi napisal ze bedzie wczesniej bo sie wyrobili z podloga zeby ja odebrac.zaraz pojde mu zrobic obiado-kolacje zeberka w sosie z ziemniakami i mizerka.bedzie w aptece to ma sie zapytac ile testy kosztuja i jak bede tanie to ma nam kupic hehe:))))))))milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
Wita Was, rzadko tu bywam, ale poczytalam o waszym odchudzaniu. Mam tez problemy ze schdnieciem, utrzymaniem wagi itp. Moja endokrynolozka zalecila mi zaglebienie sie w INDEKS GLIKEMICZNY !!!!!!!!! Bo to, ze jest problem ze schudnieciem to zle przysfajanie przyz organizm cukrow. Np. bardziej kaloryczna jest marchew ugotowana niz surowa. Gdy myslalam, ze arbuz jest lekki bo to samam woda, nieprawda... W indeksie usytulowany jest w gornej granicy. Mi zelcila wlasnie tak jak piszecie odstawienie, makaronow, ryzu, pieczywa, ziemniakow. SLODKICH JABLEK, slodkich jogurcikow itp. Gdy wzielam do siebie rade mojej lekarki achudlam w 2 mce 10 kg. Ale dodatkowo byl basen 1 raz w tygodniu no i 5 razy dziennie rower, i cwiczenia podstawowe w parku na mini silowni na powietrzu. Potem byly wakacje , po wakacjach sie rozleniwilam , potem masa tablet , wrocilam do starych nawykow i jak bylo -10 to teraz jestem w punkcie wyjscia. Ciekawa sprawa z tym INDEKSEM GLIKEMICZNYM.... Pzd. Was i owockow zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia 75 no z tym indeksem glikemicznym masz w sumie racje.....ale mi ciężko jest sobie odmówić pewnych rzeczy więc z tym moim odchudzaniem jest różnie....ale bardzo chętnie wysłucham jakiś rad i metod bo może i ja się skusze na jakąś dietkę.... Karolina....ale twój narzeczony ma dobrze takie pyszne obiadki .......ale pewnie trzeba dbać o swoich facetów a słyszałam ostatnio od mojej koleżanki która tez ma PCO i 2 dwójkę dzieci już......ze ona przed zajściem w ciąże niemiala nadziei a stosowała dietę jak tylko dowiedziała się o PCO...niejdała wogóle czerwonego mięsa no i jej maż tez odstawiła papierosy i alkohol i wyluzowała no i zaszła w ciąże....możne warto spróbować jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
niunia75 ma racje co do odchudzania.Jak swroci do berlina mojego szwagra kuzynka w poniedzialek to postanowilysmy sobie schudna.i tak co wieczor bo mieszkamy kolo siebie bieniemy nad jeziorko i jedno okrazenie na poczatek a pozniej jak bedzie nam lepiej szlo to dwa okrazenia.Moja narzeczony hhmmmmmmmm...ma zawsze cieple obiadki a nawet jak sie poklucimy.chcialam wrocic do jeleniej i szkole skonczyc ale on niechce bo mowi ze bedzie tylko jadal makaroniki z sosikim i bedzie chudszy niz jest.A na t mu niepozwole hihi:))))))))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.... no wyluzowanie to podstawa :) ale ja z kolei właśnie mięsa jem. fakt, że więcej białego, ale czerwone też. u nas to chodzi głównie o ograniczenie węglowodanów, bo z ich trawieniem przy PCOSie są problemy - ja chleba i kartofli nigdy nie lubiłam i od dawna nie jem, a całą resztę praktycznie odstawiłam bądź zamieniłam na te lepsze. no i kontroluję indeks gl. co za łatwe nie jest ;) ale w końcu spróbować zawsze można :) pozdrowienia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Enilyn pewnie ze probowac zawsze ozna:)ja juz tyle razy probowalam diet ze nic z tego niewychodzilo ale jedyna moja dobr dieta to byla w pracy-stres i wtedy schudlam duzo bo mialam prace zmianowa:((((ja lubie ziemniaki ale obejdzie tez sie bez nich.chce teraz naprawde podjac walke ze swoja waga zeby mi bylo lepiej zajsc w upragniona ciaze:)))))milego wieczorku zycze.buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no stres generalnie to raczej też nam szkodzi :/ nawet jeżeli prowadzi do utraty wagi :( ale na każdą działa co innego i warto próbować a kontrola wagi ważna jest nie tylko dla nas ale dla każdego - ja nie jestem zwolennikiem teorii, że kochanego ciała nigdy za wiele, tylko co za dużo to niezdrowo ;) tak, żeby każdemu na zdrowie wyszło - szkoda tylko, że my mamy z tym takie problemy :O kolorowych snów dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski:) ja tu zagladam bardzij w tygodniu:) co do testow -kupilam wlasnie 10 owulacyjnych +2 ciazowe za 14 zl +koszty przesylki na allegro. poza tym mozna takie testy kupic na stronie www.jestemplodna.pl co do zawrotow glowy to mielismy z mezem dwa miesiace temu wypadek samochodowy i on dostal mocno w leb i mial operacje wiec dwa miesiace zwolnionka i mialam meza codzinnie w domu wypoczetego;) ja za topoobijana i podobno od kregoslupa sa zawroty glowy wiec beznadzieja. Dostlam @ w 22dc , a cykl mialam po luteinie...z jednej strony sie ciesze bo wyglada na to ze tam w srodku wszystko pracuje, bo jajniki mnie bolaly i piersi mocno, wiec hormony sie jakos rusyly...a z drugiej strony szkoda bo liczylam na to ze moze a nuz...:) ale jak nie teraz to potem:) Co do indeksu glikemicznego i diety- czytalam mnostwo na ten temat:) i fakt arbuzy mimo ze maja duzo wody maja tez duzo duzo cukru:) podobnie nie nalezy jest rowniez rodzynek i winogron bo sa mega slodkie:) no i banany bo to jeden wielki weglowodan... po prostu generalnie z tego co sie orientuje to w przypadku PCOS dieta powinna byc zblizona do tiety cukrzykow:) A i wiecie co? tak mi sie nasunelo ze moze to dzieki diecie i piciu ziolek i unikania alkoholu, dostalam ten okres i zaczelo sie u mnie wszystko normowac. A i jeszcze gdzies wyczytalam ze im wiekszy stres tym wieksza prolaktyna, co utrudnia zajscie w ciaze. Wiec wale codziennie melise i jestem ostoja spokoju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
I cos jeszze z zalecen mojej ginekolozki. Po kazdym kochaniu sie z facecikiem (oczywiscie w dni plodne hihi) , zalecila mi lezenie z nogami i pupa do gory, czyli wg prawa grawitacji, aby plemniczkom ulatwic droge do celu. Szczegolnie, ze stwierdzila ze mam tak zbudowany uklad, ze ta droga jest dluzsza, niz u standardowo zbudowanej kobiety. Ale to zalecenie miala i moja kolezanka, zona mojego meza kolegi. Jak mi sie cos jeszcze przypomni napisze. Aha, od jutra: wydrukuje indeks glik. , zaznacze wszystko na szerwono co mam ograniczyc czy odstawic, i powiesze go na lodowce, dosc centralne mijsce w mojej kuchni. Pzdr. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekoladka mietowa
Witam Mam stwierdzone PCO i wlasnie z mezem zaczynamy starania o dzidzie bylismy u lekarza jednego z naljepszych fachowcow w dziedzinie leczenia bezplodnosci i jego propozycja mnie bardzo zaskoczyla otóz zaproponowal odrazu nakluwanie jajników - elektrokauteryzacje zeby pobudzic owulacje jestem bardzo tym zaskoczona bo myslalam ze dostane jakies leki a nie odrazu zabieg i ciecie. Sama nie wiem co o tym myslec bardzo sie tego boje i nie wiem czy tak odrazu sie decydowac czy moze polykac tabletki a nóż sie uda :-). Czy moze ktoras z was miala ten zabieg i moze cos napisac o efektach czy skutkach nieprzyjemnych bede bardzo wdzięczna. Byc moze juz tutaj ktoras o tym pisala bo t zabieg wykonywany glownie przy pco ale wybaczcie tyle stron nie jestem w stanie przeczytac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladka miętowa ja miałam nakłuwanie jajników i też odrazu po rozpoznaniu PCO w moim przypadku to dużo dało od tamtej pory niemam juz obrazy policystycznych jajników ale i tak mam duże problemy żeby zajsc w ciaze...... co do samego zabiegu to niemasz sie czego bac bo to niejest nic strasznego zrobia ci naciecia 3 na brzuchu i wprowadza laparoskop nakluja i po sprawie ......brzuch troche boli potym ale wszystko da sie zniesc...... mam nadzieje ze ci pomogłam chociaż troszkę....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja tez slyszalam o laparoskopowej metodzie lagodzenia pco:) z tym ze to tez na jakis czas zalecza jajniki zeby nie mialy cyst a tak czy siak to moze wrocic pozniej:) ale jesli ja bede miala propozycje laparoskopii to jak najbardziej:) chce zeby mi jajniki dzialaly i chce miec dziecko wiec coz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Hej diewczynki.co tam u was???kamcia masz juz meza przy sobie?jak tak to dzialaj:))))))zabko moja kochana co z Toba sie dzieje????Dziewczynki ja jestem chora.Jakies paskudne przeziebienie mnie dopadla ale tak czy siak z moim chlopakiem dzialamy.Wczoraj mu powiedzialam ze jestem zazdrosna o jego synka to uslyszalam od niego ze niemam o co bo my kiedys tez dzidzie bedziemy mieli.kocham mnie nad zycie i wie ze wkoncu nam sie uda i nigdy mnie niezostawi:))))))mio takie cos slyszec.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina- nie mow facetowi ze jestes zazdrosna o jego syna:) tak sie mu w zyciu zdarzylo i musisz zaakceptowac:) no i spokojnie swoje tez bedziecie miec przeciez:) ja to umieram bo mi za wczesnie w 22dc przyszla@ i nie wiem o co kaman:/// poza tym mamy z mezem jakies dziwne zawroty lba:D nie moge no:D a dzis w robo jestem juz....i jakos trzeba kurna na chlebek zarabiac:D a tak mi sie nie chce...tylko ciii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Wiem o tym tralala ze mu tak w zyciu wyszlo bo mial zla byla zone.zaakceptowalam to jaka ma przeszlosc bo od poczatku mnie nieoszukiwal z tym.Tylk szlak mnie trafia,ze ja niemoge miec dzidzi a bardzo bym juz chciala ale wiem ze nietylko ja!!!!!!!buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja dziewczyny:) a mam już męża przy sobie.....:):):) powoli działamy a jutro wybieram sie do gina na kontrolę......zobaczymy co powie.... mnie też chyba coś bierze jakies przeziębienie chyba....opryszczka mi wyskoczyła wielka jak arbuz hehehe buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Kamcia to ja trzymam kciukasy za te dzialania noi oczywiscie za jutrzejsowa wizyte u lekarza:)Milego wieczorku i nocki zycze;:)buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina:))) bedzie dobrze:) tylko musimy sie w cierpliwosc uzbroic i sie kontrolowac:) kamcia:) meza w obroty i czekamy na dwie krechy:P Dziewczyny tak czy siak nawet jakbysmy nie decydowaly sie na dzieci to musimy o siebie dbac bo to PCO to swinstwo jest takie wredne ze moze nam jakies inne obrzydlistwa przypaletac...nie mozna sie temu dac i trzeba o siebie dbac:) Nawet nie czuje kiedy rymuje :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Widze tralala ze masz humorek od rana:)tak trzymaj.Ja niestety niemam humorku bo meczy nie te przeziebienie i strasznie katar:)Ale leze w lozku dzisiaj wiec zobacze moze mi troche przejdie:)za2tygodnie bede w polsce i wkoncu porobie do konca badania i podejme akies leczenie-juz niemoge sie doczekac.milego dnia dziewczynki:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Hej laski.co tam u was???????ßkamcia juz jestes po wizycie?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) niebyłam dziś u lekarza nie wyrobiłam się z czasem w czwartek pójdę.....:) a co tam u Was dziewczyny? jak mija dzień w tak piękną pogodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Kamcia ale wam dobrze,ze macie taka piekna pogode:))))niestety ja o takiej moge pogodzie od tygodnia zapomniec:((((zimno i w nocy lekkie przymrozki:((((((pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
kamcia wlasnie nigdzie mnie niewywialo tylko w Berlinie tak jest:))))buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee u nas tez pogoda super:) szkoda ze nie mozna sobie z wami pogadac miedzy 7 a 16 bo ja akurat wowczas w pray jestem hehe a tutaj korzystam z tego ze maz gledzi przez telefon;) a zaraz mi sie obiado kolacja zrobi wiec idziemy szamac;) a moze bym go tak dorwala dzis hmhm.. a i przyszly do mnie testy owu + 2 ciazowe:) mam nadzieje ze uda mi sie w tym cyklu trafic w cos :D prawdopodobienstwo wyzsze nic 6 w totka wiec jest nadzieja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×