Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

Gość rodeo i julian
hej dziewczyny wybiera sie moze ktoras zaraz na zakupy w gdansku? nie chce mi sie samemu szukac prezentow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ofim🌼śniło mi się, że ktoś mnie bije, szarpie, potem gwałci i jeszcze coś, ale nie pamiętam wszystkiego. Obudziłam się przerażona i bałam się sięgnąć po telefon. Sprawdziłam w senniku i oznacza to dla mnie dobre rzeczy, ale niesmak pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 staram się zobaczymy właśnie zjadłam drugie śniadanko będzie ok jestem dobrej myśli jeśli przetrwam oczywiście. Co do spraw rodowodowych to właściwie chyba właśnie tak jest a żeby pies miał rodowód nie wystarczy mieć rodowodowych rodziców jest to skomplikowana procedura zaczynająca się od tego że suka ma być hodowlana a pies ma być reproduktorem. Psy bez rodowodu zawsze mogą być kundelkami ponieważ nigdy nie masz pewności jak były krzyżowane czy np gończy z gończym czy już gończy z psem w typie gończego co da ci już pakiet cech różnych nie koniecznie z godnym z wzorcem rasy który jest ściśle określony reewelka🌻 no to faktycznie nie ciekawie dobrze że to tylko sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 Pies nierasowy - pies, który nie jest zaliczany do żadnej z ras psów. Potocznie określany również jako mieszaniec, wielorasowiec lub kundel. Charakterystyka Między mieszańcem (wielorasowcem) a kundlem istnieje wyraźne rozgraniczenie. Mieszaniec jest wynikiem skrzyżowania dwóch odrębnych ras. Kundel natomiast jest potomkiem psów nieokreślonego pochodzenia, kundli lub mieszańców. Twój pies będzie rasowy, ale nie posiada rodowodu. Skąd ta Twoja koleżanka ma takie informacje? A co do legowiska, to polecałabym jednak karton na początku. Podjedż sobie do IKEI i kup te skladanie, chyba 2szt sa po 15zł. Tylko te najwieksze:) Pies Ci z niego nie wyjdzie i całą noc spokojnie prześpi. Mój psiak od początku śpi sam w kartonie. Legowisko Ci poniszczy, bo widzę jak Piorun próbuje nadgryzać łóżko mojej bokserki. A druga sprawa to to, że na bank zdarzy mu sie tam nasikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika🌻 he he to może jakaś foteczka jak Piorun walczy z łóżeczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane-zaczełam pisac ale duzo tego a chce dokłądnie-wiec poki co jade i wlasnie sie pakuje a dwa dni bieganie po rozmowach EFEKT bede rpacowac w kancelarii prawa gospodarczego-na sprawdzenie dostaje firme do audytu- jako pomocnik -jak sie sprawdze to zostaje-.Czas pracy nienormowany a zaczynam od 5 STYCZNIA w dniu moich notabene 29 urodzin:) trzymajcie kciuki bo boje sie cholernie-ciezka sprawa i jade na swieta z kodeksami-BEDE POZNIEJ ZAGLĄDAC ŚCISKAM CO DO szmaty-tez takową miałamw gronie mojego Miśka-zrobiłam sceny , nie bez powodu i poki co jej niewidujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Vitalijka🌼---GRATULUJĘ!!!! Ita🌼----no generalnie tak jest że jak Ci zalezy zeby pies był dokładnie taki jak wzorzec danej rasy to powinien byc z rodowodem. Ja nigdy nie mialam psow z rodowodem a i Tina była i Sarcia jest typowymi jamniorami. Nawet ostatnio spotkałam na spacerze babke która hodowała jamniki to nie wierzyła że Sara jest nierodowodowa bo ma idealna sylwetkę i zachowanie jamnika.Ja jakoś nie zwracałam na to uwagi i kiedyś słyszałam nawet taka ciekawostkę że jak pies szczeka na listonoszy to ze ma jakieś domieszki a jak nie to nie ma :-D zabawne to ale wątpię czy prawdziwe ;-) Ja juz po teście, taki jakis nijaki był ale komisja mnei poznała ze zdziwienim stwierdzili o znowu Pani??Pospogladali po sobie więc juz wiadomo co będzie :-O ale kij lipna ta praca była. listy z Izby Celnej jeszcze nie ma ale może będzie w poniedziałek :-O więc się uczę choc test bedzie po nowym roku bo chociaz tyle mi powiedzieli. Ale na pocieszenie sprawilam sobie świetne buciki na deskę normalnie taka okazja mi sie trafiła że szok :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika ale właśnie ta dziewczyna mówiła podobnie jak Onfi, że jacys przodkowie psa mogli być bez rodowodu i pies mógłbyć skrzyżowany z jakims o podobnym wyglądzie i nie jest wtedy czystej rasy i że może być może nie jest kundlem ale mieszańcem. I co byłaś na tym rezonansie? AA i u mnie w mieście Ikeii nie ma, no zobacze jak się zachowuje, jak będzie gryzł to wtedy może cos wykombinuje. A w ogóle jak Twój maluch ile ma juz tyg? Jak się zachowuje jak sam zostaje w domu? Zamykasz go gdzieś żeby nie chodził po całym mieszkaniu i nie brudził? I jak idzie nauka czystości??? Elik no to dalej trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 ale bez ogólniania... w takim razie można powiedzieć, że większość psów to mieszańce, a przecież to nieprawda. A Piorun ma już 10 tyg i szaleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita 🌻 west pomieszany z inną rasą nigdy nie będzie wyglądał jak mały biały piesek, więc na pierwszy rzut oka widać, że to jest z czymś pomieszane. Każda rasa ma jakieś wzorce, więc nie wpadajmy w paranoje, żeby kazdego psa bez rodowodu uznawać za mieszańca. Da się zauważyc cechy innych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita 🌻 Piorun nauczył się załatwiać na dworze, a jak nie zdążymy, to załatwia się na zieloną wycieraczkę lub zielony dywan w kuchni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też tak jej tłumaczyłam, na logike bo w końcu nowe rasy też powstają przez mieszanie się innych no ale cóż.... A co do załatwiania to uczyłaś na gazetę czy na ten dywanik i jak to wygladałao, jak masz chwilę to może na maila mi prześlij żeby tu dziewczynom nie ględzić: ita3-84@o2.pl dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 na gazetę nie uczyłam... on był chyba u pierwszego właścieciela nauczony załatwiać sie na dworze, wiec automatycznie szedl do drzwi. po pewnym czasie sama zauważysz, kiedy musisz biegiem lecieć z psem na dwór. Piorun na przykład zaczyna kręcić sie w kółku i obwąchiwać podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita🌼--a to zawsze o czyms zapomnę :-O tak ta kasa bedzie podbna własnie głównie dlatego tak myslę ze będzie dobrze i po prostu na zdrowych układach. I dziękuję za książeczkę ;-) Sarcia na kupke włazi pod moje łóżko (slodko prawda?? :-O) a na siku idzie koło lodowki ale to jak nie zdążę.Niestety na pewno trochę się nasprzatasz ale nie ma z tym wielkiej tragedii dobry płyn czy proszek i po sprawie jak nie bedzie pachnialo to nie bedzie przyciagało. O ktorej bo pupilka jedziesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitalijka🌻 piękny prezent elfik🌻 no tak może być że akurat padło na listonosza ale tu chodzi chyba raczej o psychikę pies zgodny z wzorcem to pies również posiadający cechy psychologiczne a co za tym idzie odpowiednie wzorce zachowań. Przecież właśnie to na tym polega odpowiedni wzorzec wyglądowy + odpowiednie cechy charakteru. Tzn ja to tak rozumiem ita🌻 no fakt ja jeszcze tak bardzo wszystkiego nie kapuje bo to jest taka procedura rodowód, bez rodowdu , kwestie NN w hodowlach i Księgi Wstępne i to jest takie zakręcone że naprawdę pracę magisterską pewnie by można napisać , co do sikania u nas nauka na gazetę nie przyniosła efektów i tak robiła gdzie chciała ale wielu się udaje ta sztuka ale mika dobrze pisze z czasem zauważysz że pies sygnalizuje że mu się chce ale tak jak mika pisze z czaseeeessseeeemmmm mika🌻 10 kg wow ja jeszcze mojej nie ważyłam teraz ale zauważyłam że już nie muszę się schylać jak ona siedzi a ja jej daję nagrodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam:) ita🌼jakiej rasy będzie Twoj piesek?i też poproszę o książkę. Elfik🌼trzymam kciuki za prace. A ja sie wczoraj złe czułam,ucho mnie jeszcze zaczęli boleć,zjadłam dużo czosnku na noc i trochę dzisiaj lepiej.Mialam iść do miasta ale nie mam siły więc może w poniedziałek.Czytam teraz fajna książkę-Świadomosc klucz do życia w równowadze,Osho i jestem zachwycona.Polecam tym których ciekawi rozwój duchowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziaczek tak jak Miki west Onfi wiesz mi nie zależy na tym wszystkim tzn na tych rodowodach itd bo żal mi by było wydać około 2 tyś na psiaka, a co do uczenia załatwiania to się zobaczy, tylko wiem, że jedni gadają takie coś jeżeli uczą na gazetę, że jak pies zaczyna się kręcić, albo już zaczyna siuisu robić, to szybko na gazetę albo na dwór, a niektórzy, że nie można stresować psa i zostawić go tam gdzie robi, no ale jak go nauczyć w jedno miejsce niestresując go???? No i jeszcze mam jedną wątpliwość -co do miejsca legowiska, chce w dzień w kuchni bo jak będę wychodzic do pracy to tam bedzie siedział a w drzwiach( w sumie w tej wnęce bo drzwi nie mam) deseczka bedzie żeby nie chodził po całym mieszkaniu, no ale na noc chce mieć go przy łóżku, no i teraz nie wiem czy można w dzień stawiac legowisko w jednym miejscu a na noc w drugim??? Elfik dziś po pracy jadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ale pogoda do doopy :o reewelka 🌻 a jak u ciebie z nastrojem, nie licząc snów? N. coś pisała znów? onfim 🌻 w takim razie nie będę ci mówić że właśnie wsuwam zestaw Pocket z KFC :P elfik 🌻 zazdroszcze ci pasji- tzn. tej śniegowej :) Ja w ogóle nie interesuję się sportem :o vitalijka 🌻 gratulacje! ita 🌻 to jak już będzie ten pies to pewnie wcale nie będziesz miała czasu na kafe :P namea 🌻 czy ty aby nie zapomniałam mi maila napisac? :) madziczek 🌻 miłego dnia życzę A ja już od 6 na nogach, rano było zimno, mokro... Miałam 2 godz. jazdy, następne dopiero po Nowym Roku, więc pewnie wszystko zapomnę :) I właśnie zabieram się za kawę bo padam na ryj. Wczoraj w nocy do godz.2 ćwiczyłam haft krzyżykowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka🌼ja mam jeszcze we wtorek jazdy:) A N. się nic nie odzywa-i bardzo dobrze, bo próbuję odzyskać równowagę po tym wszystkim. Jestem lekko zagubiona, ale nastrój w porządku. Lęk w środku się dygocze, ale liczę, że będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika🌻 he he he przepraszam literki mi się mylą :P madziczek🌻 no to z uchem nie ma żartów ita🌻 a to już jest mit że za psa z rodowodem trzeba tyle płacić są hodowcy którzy sobie naprawdę nie robią biznesu tylko z pasją i ceny też można negocjować. Jeśli pies zaczyna sikać w domu ty to widzisz głośna komeda FE i sru na pole i tak aż się nauczy pies ma się przestraszyć pies musi kojarzyć załatwianie się w domu z czymś co się właścicielom nie podoba. A za każde siku/kupa na polu przysmak i okazanie ogromnej radości. NIe powinno się psu zmieniać miejsca legowiska pies tak jak i człowiek musi mieć swoje miejsce w domu i musi je znać i wiedzieć gdzie jest. Nie spodziewam się żeby takie przeprowadzki dobrze robiły emi🌻 ty zła kobieto ZŁA ZŁA ZŁA KOBIETA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reewelka 🌻 zazdroszczę ci, ze masz jeszcze przed świętami jazdy, dla mnie już miejsca nie było :( Nie daj się lękom, zimnym dziadom! będzie ok, ja, Eulalia ci to mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka🌼mi się udało we wtorek o 7:O Może zaniosę Łukaszowi Mikołaja czekoladowego na osłodzenie jazd ze mną:P Lęki są i obawy, bo i P. zmienił swoje podejście do mnie, ale postanowiłam walczyć i nie poddawać się i dobry nastrój nie może mnie opuszczać, żeby to wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim 🌻 skoro zła kobieta, to wyrwij chwasta :] reewelka 🌻 no ode mnie dzis dostał mikro bałwanka z czekolady, ale to tylko przypadkiem, bo miałam ze sobą :) ale niech juz ma :) Ja jestem zapisana na 7,8 i 9 stycznia (środa czwartek i piątek) na 7 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka🌼to ja się zapiszę na 5 i 6 stycznia-napisałam do niego czy ma wolne. Jejku...denerwuję się:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka🌼to ja będę jeździć tylko jeden raz-6 stycznia:( A to, że się denerwuję to nie było do Łukasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reewlka 🌻 ta smutna minka po informacji, że będziesz jeździć tylko jeden dzień, to miała mnie skłonić do oddania ci jednego dnia? :) Nie dygaj maleńka :) A ile ci jeszcze tych godzin zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita🌼---mam ksiązkę dzięki ;-) Onfim🌼----no tak chodzi o postawę cechy psychologiczne ktore powodują że pies szczeka akurat na listonosza ale pewnie chodzi o to że listonosz jest obcy a po prostu przychodzi jeszcze z wielką torbą do domu, pewnie to samo tyczy sie inkasentów itp. Ale ja średnio w to wierze bo znam rodowodowe psy ( w tym jednego yorka którego się najzwyczajniej boję) które jakby mogły to by listonosza zeżarły :-D I tak ogólnie to mi się wydaje że przy groźnych rasach to rodowód może być istotny żeby potem tragedii nie było w domu. Z drugiej strony kundelki żyja o wiele dłużej niż rasowce, sa też rasy tzw przerasowione które maja genetyczne schorzenia więc wszystko ma plusy i minusy. Emi🌼---a no bo ja baba usportowiona jestem. Najpierw byla siatkówka w którą chętnie do tej pory grywam potem 13 lat szaleństwa na rolkach ale w tym sporcie to momentami igrałam ze smiercią bo uwielbiam szybkość i czepianie się samochodów :-O no ale głupota mi przeszła a roleczki od czasu do czasu odkurzam. Potem przyszlo Muay Thai no i gdyby nie pozamykali najfajniejszego klubu i byłyby warunki to nadal bym pewnie się okładała na treningach.Potem zakupiliśmy rowery łoooo na tym tez mozna poszaleć.No teraz przyszedł czas na deskę cuuuud mióóód i orzeszki.Najlepsze jest to że sport to nasze wspólne hobby z Miskowym więc łączymy przyjemne z pożytecznym ;-) I dziewczyny polecam świetny film The Duchess w kinach bedzie dopiero w styczniu ale mam torrenta do dvdripa.Aż mi się po nocy ten film śnił. I tak po tym filmie to zaczynam doceniać równouprawnienie i swojego poczciwego Miśkowca.Bo to jak kiedys kobiety były traktowane grrrrr jak maszyny do produkowania męskiego potomka i nawet po angielsku funkcjonuje nazwa produce!!!! male earl!!!! to mi się niedobrze robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×