Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

madziczek 🌻 wreszcie coś nas łączy :) A zdjęcie na NK jest namacalnym dowodem że nie ściemniam że sie spotykamy z Reewelka na żywo :D Właśnie, może ty mi pomożesz. Potrzebuję pomocy, moze akurat bedziesz wiedziala gdzie mam szukac informacji (inne dziewczyny specjalizujące w prawie moze tez mi pomoga). Otóż chciałabym się dowiedzieć o tzw. zasiłek pogrzebowy. W Polsce jest coś takiego że po śmierci czyjeść rodzina dostaje taki zasiłek (na pokrycie kosztów pogrzebu itp). Interesuje mnie czy to samo ma miejsce w przypadku obywateli które mają tez obywatelstwo amerykańskie. Zmarła ciotka która miała obywatelstwo polskie i amerykanskie, mieszkala kilkadziesiąt lat w stanach, tam pracowała, była ubezpieczona (jest paszport itp.). Była rozwiedziona, w Polsce mieszka czworo dorosłych dzieci.I pytanie, czy rodzina (dzieci) może się ubiegać o taki zasiłek ? Nie mogę się dodzwonić do Ambasady, a otwarta jest w takich godzinach że nawet nie mogę tak pójść :O Moze ktoś by wiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi🌼 mieliśmy taki przedmiot jak zabezpieczenia społeczne i tam było kilka ustaw do nauczenia, między innymi w jednej było o zasiłku pogrzebowym. Ale Ty podajesz konkretny przypadek i na moje oko przysługuje on, skoro ciocia miała oba obywatelstwa. Może jakbyś zadzwoniła do ZUSU to tam by coś więcej wiedzieli, czy wypłaca się go rodzinie (dzieciom)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera musiałam do sklepu naginać bo miałam za mało kiebłbaski na łazanki Emi🌼Już wklejam linka: http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=16479 I ja go używam w następujący sposób: Myję włosy,zostawiam pod ręcznikiem na jakieś 5-7 minut żeby woda z włosów wsiąknęła w ręcznik,nakładam odżywkę i rozczesuje włosy.Po 5 minutach ją spłukuje.Efekty już zobaczysz od pierwszego użycia:)Koleżankom swoim poleciłam i są tak samo zadowolone:) A olejek kupuje w salonie kosmetycznym https://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=583690434 albo taki sam tylko inne opakowanie http://elgon.pl/jedwab-do-wlosow-20ml-p-346.html Jego juz nakładasz wa wysuszone włosy,wystarczy kropelka którą w dłoniach rozmasowujesz,za dużo dać nie możesz bo to tłuste jak oliwka.Spróbuj bo naprawdę warto:)jeszcze się nie spotkałam z negatywnym podejściem do tego olejku Podziwiam cie za ta pracę z autami.Ty to masz łeb maleńka:) Rzeczywiście Fajnie to zdjęcie z Ewelina:)Tylko wy tak daleko strasznie.... Z zasiłkiem pogrzebowym ja ci nie pomogę:( Madziczek🌼a jak stosunki ze swoim chłopem?? A może razem zamieszkacie ze sobą??Może to jakiś znak na rozpoczęcie nowego etapu życia?? Pasiata🌼będę bardzo wdzięczna za emailka:)Nie musi koniecznie być dziś;) Co miałaś na myśli pisząc ze wczesne wprowadzenie stałego jedzenia to dla wygody matki??Ja właśnie sądzę że wygodnie jej pierś wyciągnąć:)Ani dziecko nie dostanie uczulenia no i nie trzeba wydawać na mleko.A wiadomo mleko mamy najzdrowsze:) Ja wiem chodzi Ci o to że matka musi być na diecie.Tak??Właśnie jak wyglądają twoje posiłki podczas karmienia??Czego Ci nie wolno jeść??Odciągasz pokarm laktatorem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wam się też tak chce spać jak mi? Miałam poćwiczyć już pół godziny temu i zasypiam. Umówiłam się na jutro jednak do kosmetyczki też na makijaż i sztuczne rzęsy- a co tam, zaszaleję:D Tylko mam pewne obawy, bo tamta pani co Wam pisalam, która mi poleciła te sztuczne rzęsy, to nie ma czasu w sobotę, bo prowadzi zajęcia w szkole. A zadzwoniłam do takiej młodej dziewczyny z INGLOTA i do niej jutro idę, nie wiem jak ona maluje, itd. Martwi mnie to trochę, czy ona się na tym zna. No ale raz się żyje:) Kasiula🌼 ok, po staremu. Na pewno kiedyś trzeba będzie rozpocząć nowy etap z A. w końcu ale główny problem polega póki co na braku mieszkania i A. się tym wcale nie przejmuje, więc czy ja znowu mam inicjatywę przejmować? Już mu kiedyś mówiłam żeby poszedł dowiedzieć się o mieszkania takie z gminy, to był, złożył wniosek ale żeby dopilnować to wszystko, chodzić i sprawdzać czy mu przyznali to już mu się nie chciało. Ja nie będę wiecznie za niego myślała, mam dosyć swoich problemów na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już jestem i ja. Musiałam naginać na drugą stronę miasta do pracy siostry, bo się pochorowała i musiałam zwolnienie dostarczyć. Po drodze nie mogłam się powstrzymać i kupiłam sobie bratki i juz pięknie rosną na balkonie :) Teraz wsuwam mega słodkie ciasto, zapijam Tigerem i może wreszcie zmuszę się do pracy :) madziczek 🌻 napisałam do ambasady maila- odpiszą w ciągu 30 dni. Chciałam się umówić na spotkanie- trzeba czekać ok. 30 dni :O Więc powiedziałam wujkowi żeby sobie do ZUS-u zadzwonił, moze coś załatwi. Ehh ta polityka... Mój Osobisty się oczywiście nie odzywa- bo po co. Kuźwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula 🌻 czyli już wiem, jaka będzie następna odżywka. A balsam mam i stosuję już daaawno :) Zdjęcie jak zdjęcie, wylazłyśmy z nory na spacer jak nigdy :) Co do mojej pracy, to zanim ja dojde do pisania o samochodach to muszę tą pieprzoną relewancję opisać, a z tym jest gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dopiero z domu pisze bo w pracy neta zeżarło kilka godzin temu. Szefowa wczesniej się zmyła więc i my prysnęliśmy godzine wcześniej. I na dodatek się ucieszyłam bo zadzwonili w sprawie pracy w poniedziałek ide na rozmowę ciekawe czy coś z tego wyjdzie. Emi🌼----no to jak inaczej można było się wypowiedzieć w tym temacie niż : ja uważam tak i tak ALE zrobisz jak uważasz??A może w ogóle nikt się nie powinien nic odzywać zignorować a jedyne tematy na które można rozmawiać to pogoda?? Co robisz jak widzisz człowieka na cienkim lodzie??Krzyczysz uważaj mimo że nie wiesz na 100 % czy lód się załamie czy może jednak nic nie mówisz i patrzysz bo to nie Ty tam stoisz?? Tym bardziej przecież krzyczysz uważaj gdy sama kiedyś wpadłaś do lodowatej wody.I to nie ma nic wspólnego z ocenianiem przynajmniej z mojej strony bo jeśli mam jakąś ocenę na ten temat to zachowuje ją dla siebie bo kim ja jestem żeby kogoś oceniać? Poza tym przynajmniej nie toczy jakas ciekawa dyskusja nawet zobacz ta między nami teraz.A co do spraw Onfim to wydaje mi się że jedno z drugim nie wiele ma wspolnego bo Onfim mam problemy nie na własne życzenie i stara sie je rozwiązać bo wie że jest to niedobra sytuacja a wypicie piwa z własnej woli to całkiem inna sprawa prawda?? Ja myślę że Kasiula przynajmniej mnie odebrała tak jak chciałam czyli to jest moja opinia a normalne że zrobisz jak będziesz uważała. Pasiata 🌼---Oczywiście że nikt nie powie że to na 100% było przyczyną, były takie przypuszczenia i to po latach gdy mama rozmawiała z jakimś lekarzem. Ale powiedz mi co jeśli to faktycznie przez to??Nie warto było sobie odmówić tego kieliszka??Nawet jeśli to nie to było przyczyną to moja mama przynajmniej by sie za to nie winiła. I mam wrażenie że nie mogę wyjaśnić tego że ja naciskam na wartość tego kieliszka wina kontra sama możliwość zaryzykowania zdrowia dziecka i mi chodzi o to że nawet jeśli się wszyscy mylimy to sama niepewność tego kto ma rację uzasadnia że można by się powstrzymać chyba że może ja nie doceniam walorów kieliszka wina może faktycznie są one warte takiego ryzyka. Bo ja na dobrą sprawę nie jestem żadnym specjalistą w tej dziedzinie i mówię tylko na zwykłą logikę czy warto ryzykować dla głupiego kieliszka wina czy butelki piwa??Ja uważam że nie warto.A jeśli któraś sobie pije i nic mu to nie szkodzi to tym lepiej dla niej.Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza to co mi do tego ja mam spokojne sumienie że powiedziałam. Kasiula🌼---Sarcia ma się kwitnąco ona trochę dłużej „chorowała” po sterylizacji bo około tygodnia.Na początku miałam straszne wyrzuty sumienia bo jakby jej odebrał ktoś ¾ życia ale doszła do siebie i nawet nie zwiększył się jej apetyt. A co do książeczek to diwe juz pochłonęłam i powiem Ci że całkiem ciekawe a nie wiesz może skąd mozna skolować pełną wersję tego mężczyzny od A do Z?? No ale sie nasrobałam :-D ale jak jest o czym to czemu nie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Świto moja:) Ja wczoraj po całodniowym buszowaniu zakupowym padłam na twarz...do tego co wymienila Emilka kupiłam prześliczną spódniczkę i bluzeczkę dla małej córci mojej koleżanki-nie mogłam się powstrzymać:P Dziś była u mojej koleżanki wizażystka i robiła jej makijaż próbny na sierpniowe wesele, potem odebrałam pewien plastik, który prawkiem się zwie i teraz sprzątam, piorę i \"robię się na bóstwo\", bo po 19 będzie Maruda:) Oczywiście nic nie napisałam, ale może jeszcze się uda:) A potem mamy zamiar iść na piwo i plotki i spacer z Emilką i jej kawalerem, żeby zobaczył, że wcale taka zła osoba ze mnie nie jest:) Madziczek🌼ja też będę miała sztuczne rzęsy jakoś świadkowa. A co do mieszkania z gminy to w stolicy jest tak, że jak zarobki, nie przekraczają ileś tam, metraż w domu rodzinnym też musi być odpowiedni-to osoba składająca wniosek otrzymuje chatkę, tylko czeka się ok roku-półtora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik - ty mi lepiej odpowiedz na moje pytanie prawnicze bo ja nie mam zielonego pojęcia :( a co do twojego wywodu- nic nie powiem. reewelka- bedziemy w kontakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi🌼---madziczek Ci juz odpowiedziała najlepeij zadzwonić do ZUSU-u ale na moje oko bedzie sie należał zasiłek pogrzebowy tej osobie która wyprawi pogrzeb w Polsce, jesli to bedzie pogrzeb w stanach to raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik- ale to nie chodzi o zasilek z racji obywatela polskiego- taki juz dostali. chodzi o zasilek z USA- bo byla tez obywatelka USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki Ja ostatnio tyle pochłaniam żarcia, że szok, ale to może dlatego, że dostałam okres, i cieszę się bo planowo dostałam mimo, że to pierwszy miesiąc jak odstawiłam tabletki anty. Co tam u was jakie plany na weekend macie? Ja jutro jadę z moim i moją rodzinką do domku nad jezioro sadzić świerki i może tam na noc zostaniemy, niby brzydki weekend zapowiadali od dziś, a dziś u mnie ładnie słonko świeci nie pada! I ogólnie jestem padnięta po tym tygodniu,na dodatek obiad przypaliłam i przepieprzyłam i chcąc go ratować dodałam do sosu dużo więcej wody i wyszedł obiad na dwa dni, ale nie wiem czy jutro damy radę go ruszyć haha Vitalijka kurcze drogo strasznie ten aparat ja tam za zwykły podobno zapłacę 1300 zł za łuk Rewelka i Emi miłego spaceru! Elfik no masz rację inaczej nie da się dyskutować... Widzę, że koleżanki po lumpkach zaczęły biegać, a ja już bardzo dawno nie byłam A mój psiur tyle ma energii że ja za nim nie nadążam idę zaraz się z nim pobawić do łóżeczka I chyba zaraz pranie wstawię i wykąpię się i walnę do łóżeczka bo padam! A i wyczaiłam fajną wycieczkę do Grecji, nie drogo z last minute tylko nie wiem czy bym dostała urlop na 8 dni, no i głupio bo wylot aż z Katowic to jakieś 350 km ode mnie, druga opcja to jest wycieczka na 4 dni do Pragi tylko to nas uczyni około 1800 zł + jakieś nasze wydatki i sama nie wiem trochę drogo jak na Pragę, ale na pewno gdzieś na majówkę śmigniemy. Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik 🌻 w ogóle to czuję się \"naskoczona\" przez twój post. I owszem, dyskusja dyskusją, ale wyjeżdżanie z tekstami \"widocznie macierzyństwo zdarzyło ci sie za wsześnie skoro coś tam\" dla mnie już zwykłą dyskusją nie są. Ale spoko, ja jestem młoda i głupia i życie zweryfikuje moje poglądy. Co ja się w ogóle mogę na takie tematy wypowiadać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co więcej, przy wyrażaniu "Swojej opinii" takiej jak ta: "A co do spraw Onfim to wydaje mi się że jedno z drugim nie wiele ma wspolnego bo Onfim mam problemy nie na własne życzenie i stara sie je rozwiązać bo wie że jest to niedobra sytuacja ?" to byłabym ostrożna, bo chyba zapominasz, ze każdy kij ma dwa końce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita🌼to my z Emilką kiedyś wpadniemy do Ciebie do miasta i zabierzesz nas na lumpki, a jak Ty zawitasz w stolicy, to my zapewniamy wycieczkę po lumpkach:P Żeby nie było, że tylko zabytki zwiedzać będziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra koniec tematu przepraszam za użyte słowa co nie zmienia faktu że myślę tak jak napisałam i Amen W sprawie wywlekania moich sprawa spox tak to jest jak komuś zabraknie argumentów w dyskusji Przepraszam że tak nie doczytałam dokładnie ale dużo się dziś działo. kasiula🌻 ja też jestem ciekawa skąd wsiąść pełną wersję tej książki co elfik pytała emi🌻 absolutnie się nie obrażam ita🌻 no ja też dziś na ciuszkach byłam kupiłam oli kurteczkę i sobie żakiecik I mam dobre wieści mój zmienia pracę i będzie na miejscu ale dokładnie będziemy wiedzieć w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziczek🌼Wiesz ja chodzę do młodej fryzjerki i jestem bardzo z niej zadowolona bo ona ma takie świeże spojrzenie i głowę pełną pomysłów,więc może ta twoja kosmetyczka nie okaże się jakąś gapą:) I prosze mi fotkę zrobić swojego makijażu w ektra długich rzesach bo strasznie jestem ciekawa efektu:) A jesli chodzi u nas ze staraniem się o mieszkanie to najszybciej (w przeciągu roku)dostają kobiety w ciązy,albo samotne matki.I z reguły przydzielają kawalerkę:/Chyba że masz trójke dzieci należy ci sie dwupokojowe:O Madzia a co Twojego A. to kochana mężczyźni są z reguły takimi leniwcami,ale mogłabyś Ty we wolnym czasie się tym zająć,przynajmniej żyłabyś z dala od problemów swoich rodziców.A mieszkanie na własną rękę naprawdę uczy życia,a przy okazji jesteś w stanie poznać \"w okazałości\" swojego partnera..Myślę że taka zmiana wpłynęła by korzystnie na twoje samopoczucie.W końcu już masz swoje latka i czas na pewne zmiany:) Emi🌼a Twój Osobisty ma dzisiaj przyjechać do Ciebie tak? Jaki masz znak zodiaku?? I jak masz ochotę to się wypowiadaj a nie patrz się na innych:)a to że jesteś młoda,no cóż każda z nas jest tutaj w podobnym wieku wszystkie uczymy się życia i każda z nas ma prawo do własnego zdania.Nawet Ty:D Popraw mnie jeśli się mylę:) Elfik🌼patrz nawet nie wiedziałam że to jest demo wersja tego mężczyzny.Jak Ci pisałam wcześniej ja czasami płacę sobie za chomika i stąd ściągam te poradniki i książki,jakoś przez weekend zamierzam sobie poszperać to Ci poszukam:)Bo tak to inaczej to tylko ten poradnik od innych możesz wytargać,ale to już trzeba dobrze pogrzebać po necie albo jest taka strona gdzie można kupić e booka za 20 parę złotych.Więc sądzę że nie warto a może znajdę w chomiku.Mnie tez się podobała ta książka o nimfomance i aż mnie nosiło jak ją czytałam:D A karmisz teraz sarcię specjalną karmą?? Ita🌼Ile razy robisz pranie w ciągu tygodnia??Bo ciągle czytam że Ty cos pierzesz biedulo:)Piesek przestał sikać w mieszkaniu? Rewelka🌼a co dziś wieczorem macie w planach robić??Będziecie pić:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi🌻 poczekajmy jeszcze szampana nie otwieramy ostateczne ustalenia po weekendzie mam tylko nadzieję że nie zapeszyłam tym że tu napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rewelka a dziękuję nie śmiem nie skorzystać haha a do siebie zapraszam jak najbardziej! Kasiula az tak często nie piorę haha tylko tak zawsze jak tu usiąde do was to zawsze mam w planach pranie, ale dzis mi się odechciało, ogólnie nie mam na nic siły dziś, siedzę już po kąpieli w szlafroku i ciągle bym coś żarła mam ochotę na chipsy a już wczoraj wielką TV pakę zjadłam, no ale nic m\\poproszę mojego może zejdzie do sklepiku i mi kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i psiur prawie już nie sika tylko jak wychodzę na ponad 8 h do pracy to zostawiam mu gazetkę i czasem jest na sikane a czasem jest sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zrobiłam czerwony ryż, sałatkę grecką i zaraz zacznę smażyć kotlety z kurczaka z serem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼to nie brak argumentów,tylko stwarzasz osobę takiej strasznie idealnej i przynajmniej ja Ci chciałam coś w ten sposób przekazać.Pisząc o swoich problemach nie doradzam Ci terapii małżeńskiej,tylko próbuję Ci w jakiś sposób pomóc.A ty negujesz np.pójście Bytki do pracy,czy wyskakujesz mi z chorobą bo napiłam się prawie bezalkoholwego piwka.Elfik też się wtrąciła,ale jej słowa nie zabolały mnie jak Twoje.Jednak nie zamierzam się na Ciebie fochować z tego powodu ani wypominać sobie to do końca naszego istnienia na forum.Ja sobie wyciągłam wnioski z naszej dyskusji i mam nadzieje że i Ty to zrobiłaś.Bo żadna z nas nie jest przecież idealna.Rozumiesz o co mi chodzi?? A to ja dla Was poszukam tej ksiązeczki na chomiku,jak jeszcze coś chcesz to daj znać to ci ściągnę:) I cieszę że Twój mąż będzie na teraz na miejscu:)Bo skorzystacie na tym wszyscy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita🌼popatrz jak Twój piesek już jest duży i coraz madrzejszy:)Też mam taka słabość to chipsów jak Ty,ale trzeba się ograniczyć bo z tego tłuszczyk najbardziej się zbiera:o rewelka🌼jak się robi czerwony ryz??i z czym to będziecie jeść??Z kotlecikami?? A ja zaraz spadam na grilla.I wezmę sobie chyba z pół kilo kiełbasy taka głodna jestem.A dwie godziny temu jadłam obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula🌼pić nie będziemy-jakieś jedno piwo zaliczymy, albo dwa:) A czerwony ryż się robi z koncentratem pomidorowym-pycha jest. A do tego kotleciki. a ryż ułożyłam w kulki na liściu sałaty, więc efekt też fajny jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×