Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

Emi🌼---jeżeli mi coś zarzucasz to bym prosiła żebyś mogła to udowodnić a nie wmawiać mi że idę w zaparte więc ponawiam prośbę w którym momencie kogoś obraziłam pokaż mi to. A sadzi to się drzewka :-P chyba ze ja nie nadążam za Waszym warszawskim slangiem o wiem!!! poczuję się przez to gorsza od Was bo Wy mieszkacie w stolicy a ja nie :-P i pewnie to chcesz mi powiedzieć. czarna🌼---a doczytałaś może że napisałam że rok anglistyki dał mi więcej niż rok prawa??I o tym że te studia mają różną SPECYFIKĘ??? Ja opisałam dwa kierunki które znam z doświadczenia, o Twoim nie wiem nic poza tym że przypuszczam że było w nim mniej pamięciówki a możliwe że więcej opierało się na logicznym myśleniu i na tym np może polegać różnica w specyfice rożnych studiów!!! Jedne uczą myśleć inne zapamiętywać, wkuwać-DŁUGO zrozumieć w zależności od możliwości osoby- krócej. Ot specyfika studiów. Pasiata🌼---nie tu nie chodzi o domysły odnośnie doświadczenia bo to jest czarno na bialym w cv.I żeby bylo jasne mi chodzi tylko o mój kierunek studiów bo w tym wypadku wiem to z własnego doświadczenia.I mowisz że trzymasz stronę nie -prawników to może mi ktos w końcu wyjaśni jaka jest moja strona??? I tak po całościowym przejrzeniu tej całej rozmowy nasunąl mi sie jeden wniosek, że to wszystko to wcale nie dlatego że ja zgrywam lepszą od kogoś tylko to chyba jednak Wy poczułyście się gorsze z jakichś powodów. Ja nie użyłam żadnych słów oceniających czy stopniujacych Wy tak, ciagle gorszy lepszy itp Ja Was na sile dowartościowywać nie będę. Sobie tez nie pozwolę niczego ująć ja swoją wartość znam i nie musze doszukiwać sie ukrytych znaczeń w Waszych postach. Przecież nikt Wam nie broni iśc na prawo i je skończyć i wtedy możecie mowić czy jest tak samo wymagające jak inne czy może mniej .Zwróćcie uwagę że od niefortunnej wypowiedzi do pomarańczy to ja się ciągle bronię przed atakami od Was ale to ja jestem tą co obraża.Jak proszę o konkret gdzie to jestem zbywana :-O Użyłam dwóch słów ambicja i perspektywy w stosunku do jakiejś anonimowej osoby a Wy na mnie huknęłyście chórem :-O same zobaczcie o czym to świadczy- uderz w stół nożyce się odezwą :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik- weź już daruj sobie, bo ciągle powtarzasz jedno i to samo. Tak, chciałyśmy ci dać zrozumienia że jesteś gorsza bo mieszkasz nie w Warszawie. I tak, poczułyśmy się gorsze. I nie wiem, czy nie zauważyłaś, ale dyskusja nie zaczęła się od dwóch użytych przez ciebie słów, tylko od mojego posta o twoim stażu, na który odpowiedziała pomarańcza, na co ty zareagowałaś. Naprawdę dość już tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi🌼---no to prosze rozwiń może w końcu zrozumiem o co Wam chodzi napisałaś o moim stażu że powinnam iść tuż po zakończeniu studiów a ja Ci odpisałam że dokładnie to zrobiłam no i nadal nie widzę związku, tym kogoś uraziłam?? I tak masz rację powtarzam się i nadal nie widzę gdzie jest to moje nikczemne obrażanie innych, doczekam się w końcu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfiku - ja jako osoba, która trochę ludzi kandydujących do pracy przesłuchała, wiem, że papier dużo przyjmie... Może i masz rację, że wszystko jest w CV, ale ja wiem, że pyta się o wiele rzeczy, które teoretycznie są napisane. Ja Ci nie powiem, po której jesteś stronie - to chyba Ty sama powinnaś wiedzieć... A co do narzekania na pamięciówkę - ja prawa nie studiowałam, ale wiem, że na tych studiach trzeba ryć. Decydując się na prawo, człowiek godzi się na pewne warunki i nie powinien potem narzekać, że inni mieli lepiej/ łatwiej... Podobnie zresztą jak z aplikacjami - toż to nie nowość... A ja też nie jestem ze stolycy :-( :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasiata🌼--Nie wiem może ja nigdy nie rekrutowałam, taka jest opinia jak napisałam i sama sie osobiście z tym zetknęłam ale nie można uogólniać. No właśnie ze stronami jest tak że ktoś mi tu próbuje wcisnąć jakąś stronę a ja się bronie jak mogę :-O I ja absolutnie nie narzekam ani na pamieciówkę ani na aplikację bo to że jest ciężko to ja wiem i wiedziałam no może nie spodziewałam się takiego egzaminu jak w zeszłym roku i tak długiego bezrobocia ale reszty miałam świadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi🌼---bo Ty na mniej najbardziej naskoczyłaś :-P jak ktoś inny ma ochotę to prosze bardzo. A tak na marginesie może mi ktoś powie czy ja mogę z dnia na dzień ze stażu odejść, Czarna?? wiesz może, bo jak zwykle nie mogę znaleźć konkretnej informacji a UP już zamknięty :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eldik🌼 tak, możesz (moja koleżanka odeszła, czyli zrezygnowała) ale to się wiąże z tym, że zostaniesz skreślona z UP na bodajże 3 miesiące, czyli na tyle, na ile jest się skreślonym jak się nie przyjmie oferty pracy, czy stażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziczek🌼--ale jeśli odejdę ze stażu w celu podjęcia stałego zatrudnienia to mi to przeciez i tak nie przeszkadza bo i tak jak sie pracuje to jest sie skreślonym z listy bezrobotnych prawda??A nie wiesz czy ona miała jakis okres wypowiedzenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi🌻 ha ha ha dobre:D pasiasta🌻 to i ja przesyłam swoje ochy i achy dzięki za fotki tosia cudna :) A ja właściwie też mam pytanie prawnicze bo sie nie mogę doszukać przysługuje nam rozłąka czy nie jeśli maż nie wraca do domu w starych przepisach znalazłam że owszem 6 zł dziennie ale jak jest teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik🌼 przepraszam, za literówkę;) Właśnie u Ciebie jest inna sytuacja, bo ta koleżanka rezygnowała i wyjeżdzała do Czech. Chyba nie miała okresu wypowiedzenia ale na pewno poinformowała o tym wcześniej pracodawcę i ten nie był zadowolony z tego powodu no ale to wiadomo. onfim🌼 nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼----rozłąkowe chyba nadal jest, zobacz tu tylko może sprawdź na sejm.gov wersje zaktualizowane Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej poza granicami kraju (Dz.U. nr 236, poz. 1991 późn.zm.). ■ Zarządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 14 sierpnia 1990 r. w sprawie świadczeń dla pracowników czasowo przeniesionych (M.P. nr 32, poz. 258 z późn.zm.). Madziczek🌼---nie szkodzi, no właśnie u mnie p. Dyrektor będzie bardzo nie zadowolona no ale dam jej szansę, jeśli da mi chociaz umowę na zastępstwo to zostanę u nich jeśli nic to nie zostawi mi wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼---- i jeszcze to znalazłam Sprawę świadczeń pieniężnych przysługujących pracownikom przedsiębiorstwa, spółki lub innego podmiotu mogą być regulowane przepisami obowiązującymi u danego pracodawcy układu zbiorowego pracy, regulaminu wynagradzania bądź postanowień umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 dzięki bedę szperać a to drugie to na pewno diet się tyczy że jak nie ma w umowie i regulaminach postanowieniach zakładu pracy to obowiązuje ogólna stawka nie mniejsza niż 23 zł za każdy dzień bo to mi kuzynka wczoraj znalazła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim :D madziczek najlepsze jest to, ze on jeszcze nie wie, ze niedlugo ja z mala odchodze :D :D :D jak to jak? do sadu! :) mam nadzieje, ze dowala mu wysokie alimenty!!!! nie, nie jestesmy malzenstwem. dziekuje bogu za to. elfik tak, jest ojcem malej. ale nie tata. na to drugie trzeba sobie zasluzyc, a on sie mala wcale nie zajmuje,. zreszta nigdy tego nie robil. o domu to juz nawet nie pisze, bo jedyne co robic to robi sobie kawe i raz na 2 mce zmyje naczynia czy odkurzy. i to jest wszytsko. najbardziej boli mnie, ze mala tak do niego leci a on nic, klapki na oczy, w kompie 24 na dobe potrafi siedziec!!!! wiec nie jest mi wcale przykro!!! emilunka no to tak, bylam w councilu zapytac sie o mieszkanie socjalne, o housing i council tax benefit, dzis dzwonilam po dodatek dla szukajacych bracy i taki dla nie pracujacych czy zarabiajacych bardzo malo. 29 kwietnia mam spotkanie miasto obok. poprosilam brata zeby mi wyslala troche kasy na poczatek bo z czegos zyc przeciez trzeba, a poki co to mam tylko 240 na mc. na samo zycie wystarczy spokojnie, ale jeszcze do tego musze doliczyc rent i billsy, ale co do rentu to babk w councilu mi powiedziala, ze jako samotnej matce mi oplaca rent wiec nie musze sie tym martwic. jeszcze jutro bede dzwonic do revenue, moze mi podniosa child tax credit na mala. a ja studiowalam europeistyke, prawie skonczylam 1 rok, ale bylam juz w ciazy i mnie A namowil na wyjazd do Uk i musialam rzucic. pasiasta gratki dla Tosi :D onfim jaka rozlaka? o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik[kwiatek to nie slang, tylko normalne określenie. Wg słownika języka polskiego:sadzić się «starać się zaimponować komuś» Wg słownika slangu (jak już o nim tu mowa):burzyć się, denerwując się nie zgadzać się z czyimś zdaniem Pasiasta🌼cudo śliczne. Zachwycam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivette- po pierwsze pytałam o to co się stało że odchodzić od A. A po drugie nie obraź się, ale twoich postów nie da się czytać :O nie dało by sie tego napisać po polsku albo chociaż po angielsku, a nie takich pongliszem łamanym ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi nie pisze lamanym pongliszem :P pytalas sie co sie dzieje, to napisalam na szybko posta. mieszkanie councilowe - socjalne housing benefit - dofinansowanie do mieszkania council tax benefit - ulga podatkowa za mieszkanie child i work tax credit - kasa na dziecko uzalezniona od zarobkow, dofinansowanie do wyplaty. tyle co pamietam. czemu odchodze? bo nic sie nie dzieje. nic nie robi, nie zajmuje sie mala, nie zajmuje sie domem, non stop tylko komputer i komputer. zwlekalam z ta decyzja, ale nie mam juz zadnych zludzen co do tego, ze jeszcze jakos bedzie. bo nie ma byc jakos tylko dobrze. ostatnie wydarzenia tylko przyspieszyly moja decyzje. bylam juz w urzedzie miasta sie dowiedziec w swojej sytuacji i moge dostac mieszkanie socjalne jako samotna matka. do tego jesli nie bede miec pracy albo bardzo malo zarabiac to doloza mi sie do oplat za mieszkanie, w rzie potrzeby zrobia remont, umebluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Rewelka---po tym wyjaśnieniu jeszcze bardziej twoja wypowiedź jest dla mnie bez sensu, pojechałyście sobie po mnie od góry do dołu a jak się próbowałam dowiedzieć o co to czytam że się sadzę. Myślałam że chociaż my jakiś tam kontakt złapałyśmy ale widać było że byłam Ci potrzebna tylko gdy miałaś doła i chciałaś się komuś wyżalić, gdy się poprawiło przestałam istnieć.Dołączyłaś się do zbiorowego ataku na mnie mimo że nie odezwałam się ani słowem na Twój temat ani z resztą na temat żadnej tu osoby chyba że to któraś z Was się podszyła pod pomarańczę :-O emi-----na mój gust masz w sobie sporo agresji którą kierujesz na oślep pod byle pretekstem w sposób po prostu chamski, zupełnie nie odpowiada mi towarzystwo choćby wirtualne tego typu osoby i chyba nie tylko mnie.Dlatego nie widzę dalej sensu pisania tu dalej bo jednak taka ciągła obawa żeby nikt nie wyciągnął jakichś niestworzonych wniosków i nie zaczął po mnie najeżdżać nie potrafiąc zupełnie tego uzasadnić, totalnie odbiera przyjemność pisania tu. Z resztą nie tylko ja mam takie obawy nawet Mika pisząc coś od razu się zabezpieczała że zaraz jej pewnie ktoś pojedzie. Więc życzę Wam wszystkiego dobrego, żałuję że tak się to wszystko skończyło bo lubiłam to forum i dobrze się tu czułam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo! Elfik🌼 ja chciałam zrezygnowac ze stażu, bo nie odpowiadały mi warunki jakie tam panowały. I jak poszłam do UP powiedzieli mi (to samo było napisane w umowie), że będe musiała ponieśc koszty jakie na mnie wyłożyli. Nie dość, że musiałabym zwrócić za kilka miesięcy jakie przepracowałam to dodatkowo zapłacić za te miesiące, które obejmują moja rezygnację. Jedynym wyjściem było znalezienie innej pracy, która nie niosła by zadnych konsekwencji w UP. Więc bez problemu możesz zrezygnować z obecnego stazu. Bo to, ze Cię skreślą z listy bezrobotnych to chyba żadna strata dla Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten chłodny poranek ivette🌻 czyli plan jest to dobrze rozłąkowe to takie coś co musi/ powinien płacić pracodawca jeśli pracownik wyjeżdża i nie wraca do miejsca zamieszkania emi🌻 reewelka🌻 elfik🌻 przytulasy czarna🌻 o widzisz nie wiedziałam że tak jest że musisz zwracać kasę za nieobyte miesiące stażu ale rozumiem że taki zapis był w umowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik🌼i tu się mylisz. Nie byłaś mi potrzebna jak miałam doła, bo mimo, że nie zaglądałam na kafe to czasem skrobnęłam smsa, na którego odpowiedź czekałam ok jednego dnia. Ja nie zaglądalam na gg, ani na kafe z braku czasu, a nie chęci, więc dlatego czasem smsy pisałam. To ja lekko mówiąc poczulam się olana, bo wiedząc, że nie masz bardzo wielu zajęć nie odpisywałaś chyba z chęcią na moje smsy-mogę się mylić. Poza tym nie naskoczyłam na Ciebie, tylko poczułam się urażona jak reszta dziewczyn, bo nie studiuję dziennie, nie będę miała tak wysokich kwalifikacji, jak Ty i nie skończę prestiżowej uczelni. Wlaśnie myślałam, że znając moją sytuację rozumiesz mnie i to, że poczułam się urażona. Nie chciałam się kłócić, ale nie chcę, żeby ktoś zaniżał moją wartość.Jak poczułaś się osaczona to przepraszam-nie to miałam na celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivette🌻 o dziwo dobrze A ja dzielnie walczę o dodzwonienie się do skarbówki eh zajęte i zajęte wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Elfik🌼 nie odchodź, odpocznij kilka dni ale nie opuszczaj forum definitywnie, bo smutno będzie:( 😭 Dopijam c\\_/ i zabieram się za coś konstruktywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim no to super :] bardzo sie ciesze :D w koncu rownowaga musi byc ^^ powodzenia ze skarbowka, ja wczoraj 40 minut zalatwialam sobie dodatek dla niepracujacych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziczek🌻 a co konstruktywnego masz w planach bo ja mam sprzątanie :D ivette🌻 no narazie 30 minut dzwonię eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×