Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olisadebe

Co wprowadzić najpierw - mleko sztuczne czu zupkę?

Polecane posty

Gość olisadebe

Chcę powoli przestawiać na sztuczne mleko, a już powoli czas na pierwsze zupki (4 miesiąc). Jak to zrobić, czy zacząć zastępować pierś mlekiem sztucznym a dopiero jak zupelnie przestawię to dawac zupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olisadebe
Pytam, bo w karmieniu naturalnym każą wprowadzać nowe rzeczy dopiero po 6 miesiącach a w sztucznym prędzej, Muszę wracać do pracy niestety dlatego sztuczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym to zrobiła tak
Najpierw powinnaś wprowadzić mleko sztuczne. Ale powoli. Najpierw zastąp jedno karmienie piersią karmieniem sztucznym mlekiem, jak wszystko będzie ok. to za jakiś czas wyeliminuj kolejne karmienie piersią i tak do momentu kiedy dziecko będzie już tylko na sztucznym. Wtedy wprowadź zupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja corce wprowadzalam najpierw soczki,zupki.Tyle ze to bylo juz ponad 11 lat temu,wtedy soki byly od 4 miesiaca a nie jak teraz po 4.Byla na piersi.Mi mleko zaniklo jak miala 5 miesiecy.Nie wiem moze slabiej ssala od czasu jak zaczela jesc zupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olisadebe
Dzięki :) Mi się wydaje że własnie tak bedzie lepiej, bo chyba mleko sztuczne będzie łatwiejsze do strawienia dla dzidzi niz zupka... A od razu dać zwykłe mleko czy spróbować od jakiegoś bezpieczniejszego (H.A.)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałam, że wybór mleka modyfikowanego powinno się skonsultować z pediatrą. Ale jeżeli dziecko nie ma żadnych problemów pokarmowych to zacznij od takiego zwykłego np. Bebiko. Tylko ważne jest aby przestrzegać zaleceń na opakowaniu i nie wsypywać więcej mieszanki niż tam podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdybym miała taki dylemat to najpierw bym wprowadziła mleko sztuczne. Dlaczego? - bo bardziej łagodne będzie przedstawienie z jednego mleka na drugie niż od razu dać warzywny mix ze zupki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×