Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

A więc - mam aparat na dole ;D Zębiska dolne bolą trochę, ale nie konam ;D Obywa się bez tabletek zadnego typu i nawet jakiś otarć szalonych, póki co, nie ma. Zostalam wyposazona w dosc spora ilosc wosku, ale raczej chyba nie bede naklejac, wole aby sluzowka szybciej sie przyzwyczaila ;) Zamki metalowe faktycznie są mniejsze od porcelany, tak więc warga nie jest aż tak wysunięta ;) A w ogole jestem przeszczesliwa, bo orto zachwycal sie tym jak szybko prostuje mi sie gora ;DDD No i zapytalam sie jak to jest z tym trwaniem leczenia, czy tak jak mowil na poczatku, ze poltora roku. No i mowi, ze tak, ze poltora. A ja sie pytam czy nie dwa, bo wiekszosc dwa lata nosi, a on do mnie, ze poltora roku to pesymistyczna wersja, a tak to moge sie nastawiac w sumie juz nawet na styczen/luty ;DDDDD I ze dol, mimo ze nalozony dopiero dzis z 4 miesiecznym opoznieniem, bede miala chyba zdejmowany wczesniej ;) Teraz na gorze juz tylko zsuwamy dwojki z czworkami ;) Mam taki dluugi ligaturowy lancuszek. Z tymze bezbarwny jest, wiec szybko stanie sie zolty ;D Jestem jakas taka cholernie zadowolona ;DDDD Zobaczymy czy jutrzejszy bol sprowadzi mnie do pionu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - Tez mam bezbarwny łańcuszek i on nie żółknie :) Prędzej ligatury mi zżółkły niż ten bezbarwny łańcuszek a mam nim połączyony cały przód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam mleczny do wczoraj i zzolkł niesamowicie wraz z ligaturami ;DDD Dzisiaj ząbki już ładnie napieprzają, boliiiii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze... jak tak czytam ze zeby prostuje sie przez kilka miesiecy a min rok trzyma sie je na drutach to sie boje czy moje zeby nie sa zle traktowane... 29 kwietnia minie rok od zalozenia a 26 maja sciagam ;/ wiadomo mam wielka poprawe ... ale moja wada poelagala na rozszezeniu szczeki... i z teog co mi wiadomo jak szew podniebienny peknie to moze sie na nowo \'\'zejsc\'\' [ chyba na jakims forum tak pisalo] i co ;... znowu wysuna mi sie siekacze i zas powtorka z rozrywki ? dziwne to... mam nadzieje ze wszystko bd ok ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka no widzisz, ja miałam wyprostowaną górę po 3 tygodniach od założenia, a ściągnę górny łuk najprawdopodobniej dopiero po uplywie 1,5 roku;] A dodam, że też miałam 4 miesiące hyrax (=też lekko rozszerzałam szczękę), potem łuk podniebienny miesiąc i dopiero wtedy zakładałam aparat (łuk podniebienny miałam jeszcze przez miesiąc z aparatem). Jednak orto powiedziała, że to nie wcale przez to rozszerzenie szczęki mam nosić 1,5 roku, bo cały czas się trzyma na swoim miejscu i wszystko dobrze wygląda. Po prostu powiedziała tak ogólnie: a ze na wszystko potrzebny jest czas, zeby korzenie się ustawiły we właściwym,ostatecznym połozeniu i żeby nie było powrotów... Zobaczymy co mi powie na nastepnej wizycie;) Bo powiedziała na końcu: \"No jeszcze zobaczymy\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monique88 fajnie masz, że może ściągniesz nawet wcześniej niż 1,5 roku mimo, że cały czas prostujesz ząbki... Zazdroszcze:) A sobie smęcę i narzekam. I aktualnie oprócz 2 łuków, noszę sobie wyciągi , które jakby się kto pytał nic nie bolą. Dzisiaj prawie zapomniałam je zdjąć przed wyjściem z domu:) Byłoby śmiesznie gdybym kogoś w tym osprzęcie spotkała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
witam witam zadrutowane koleżanki :) ja mam od 6 października 2008 aparacik, także pół roku minęło wogole nie czuje że go mam oprocz tego że przypomina o sobie przy jedzeniu :) no i to częste mycie. narazie mam górny łuk, chociaz już mam proste tam ząbki, tylko te dziury po wyrwanych 4kach muszą sie jeszcze troszke zmniejszyc teraz nie wiem kiedy czeka mnie wyrywanie dwóch dolnych 4ek i będę miała na dół zakładany. już sie doczekac nie moge bo patrzec na te krzywe dolne zęby nie moge ;p okropieństwo!! gumki separacyjne są okropne-mnie to tak wkurzało że chciałam sobie je wyjąć, dokładnie jak piszecie "wielki kawał mięsa między zębami" straszne! ale da się przeżyć! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhjkoij
mam takie pytanie , pare miesięcy założyłam aparat, nie mam jakiejś dużje wady ale miałam nadzieję , że moje zeby będa bardziej wypukłe i przede wszystkim większe i chciałabym się właśnie dowiedziec czy po zdjęciu rzezcywiście będą większe czy nie? dzis ord\todontka mówiła cos , że po zdjęciu mozna poszerzać dopeiro i wydłużać ,żeby wyciagnąc go spod dziąsła? cos takiego ale nie bardzo zrozumiałam, może Wy mi pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stworzyłam nową galerię i dodałam nowe fotki dolnego aparatu ;) Także możecie sobie zerknąć jak chcecie - zapraszam ;) www.zebiska1moniki.pxd.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelqa
Tak sobie czytam i w sumie podnosicie mnie na duchu, 7 lipca zakładam aparat wybrałam metalowy ale nie ten najtańszy nie wiem czy się różni od tego pierwszego poza ceną. (że niby jakoś szybciej ściąga ząbki) Ale u mnie to bedzie masakra mam małe ząbki i szczelinki między zębami i ZATRWAŁE MLECZNE ZĘBY - dwie górne trójki które muszę usunąć kilka dni przed założeniem aparatu. Sam aparat mnie tak bardzo nie przeraża jak czas w którym mają mi wyjść stałe zęby... Koszmar ma ktoś podobny problem??? Pozdrawiam wszystkich którzy podobmnie jak ja dorośli do decyzji o aparacie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piczkaaa
oj a dleczego dopiero 7 lipca????? az tak dlugie terminy do orto???????? ja mam 22 lata i od prawie 3 miesiecy nosze aparacik :) to super sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dann
Witam, we wtorek mialem usuwną 8 dolną chirurgicznie. Do ilu dni bedzie ból i ile dni bedize opuchlizna? CZy do swiat wyzdrowieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dann... a kiedy masz zdjęcie szwów?? Ja miałam dłutowane dwie ósemki i po zdjęciu szwów u mnie już było ok, pierwsza po 7 dniach, druga po 5, szczerze mówiąc to dziury po szóstkach bardziej mi dokuczały, także głowa do góry, w Święta powinno już być dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dann
zdjecie szwów we wtorek. A czy jedzenie które czasami mi zalega przy szwie (koło dizasła) nie spowoduje jakiegos ropnego stanu? staram sie na biezaco to czyscic ale nieraz z bólu nie dam rady. Biore antybiotyk, aescin i Cataflam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wyrwanej ósemce polecam jeść lody;) przynoszą ulgę i poprawiają samopoczucie;) Ja miałam to szczęście, że po wyrwanej dolnej ósemce(z powykręcanym korzeniami;) nie miałam opuchlizny, bo dostatecznie długo trzymałam lód na policzku. Nie musiałam także zażywać antybiotyków. Chociaż oczywiście byłam bardzo osłabiona i chyba raz wzięłam tabletkę przeciwbólową, bo 2-3 dni bolała mnie lekko głowa. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
Evelqa miałam ten sam problem co ty.. miałam 2 mleczaki które musiałam wyrwać. (górne dwójki) wyrwałam je i miałam operacje (przykleili do obu zębów zamki z drucikiem) by szybciej wyszły i tak jedna dwójka wyszła mi po 10 miesiącach a druga po roku czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dann... nie sądze by zrobił Ci sie stan zapalny, bo pewnie nadal bierzesz antybiotyk. Ja mialam problem z myciem zębów po stronie rwanej ósemki i nic mi się nie zrobiło. Na ból brałam ketonal- działał rewelacyjnie. Zobaczysz jak zdejmą Ci już te szwy to poczujesz wielką ulgę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dann
CZy moge smarować dziąsło np sacholem tam gdzie sa szwy?? zab byl wyrywany we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszytskich. czytam forum juz chyba 2h.. dzisiaj powaznie rozmawialam z mama o zalozeniu aparatu. mialam juz 2 razy w dziecinstiwe,ale nigdy nie donosilam do konca i zostaly mi takie 2 \\\"kroliki\\\" z przodu, wystajace zeby bardziej niz inne. Brzydko to wyglada,ale w gimnazum nie chcialam aparatu na stale, a teraz jestem w 2 klasie liceum i boje sie, ze mnie to oszpeci. Nie jestem jakas lalunia, pedantka,ale skoro mam wystajace zeby,ktrore rzcaja sie w oczy bo sa duze i po prostu mam tak zbudowana sczeznke ze przy mowieni sa widoczne (ogonlnie wsyztskie zeby) to co bedzie przy metalowym aparacie.. mama sie niechce zgodzic na przezroczysty, sami wiece dlaczego.Ale bede z nia \\\"walczyc\\\" bo teraz wiem,ze chce go nosic, zeby w przyszlosci nie wstydzic sie usmiechac (te 2 \\\"kroliki\\\" zaczynaja mi sie rozchodzic..\\\" mam nadzieje, ze niedlugo bede posiadaczka nie tyle co aparatu.. ale pieknego usmiechu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
No nareszcie mam ten aparat :) Pierwsze wrażenia bardzo dobre, troche ciągnie, ale da się wytrzymać :) Faktycznie aparat jest mało widoczny, z dalszej odległości prawie wcale go nie widać co niezmiernie mnie cieszy ;) Kaczego dziubka też nie mam na szczeście, wyglądam normalnie :) aha i jeszcze jedno.... śmiesznie jest się w nim całować (musiałąm go wczoraj przetestować z mim boyem hehe) oboje mielismy niezły ubaw :P Język mi się troche pocharatał o pierścienie ale wokiem sobie je obkleiłam i jest git :) Też macie takie ostre te pierścienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dann
Pierscienie nie są ostre;) tak sie tylko wydaje;) Ja jak miałem na dół aparat założony to podiero po 3tygodniach język przyzwycził się do pierścieni, a do góry policzki przyzwyczajały sie 5-6 dni pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
A powiedzcie mi jak to jest ze spagetti i sosem bolońskim np. ze słoiczka? Faktycznie barwi on te gumki? Bo tyle sie naczytałam o tym przebarwianiu gumek, że jak otwieram lodówkę to nie mam co zjeśc i łażę cały dzień głodna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ Dawno nie pisałam. Już pół roku mam aparat i jestem z niego bardzo zadowolona, Nie bolał tak żeby nie można było przeżyć ;-) było wręcz super w porównaniu do tego czego się obawiałam. Ale mam inny problem.. po usuniętych górnych 4 ząbki ładnie sie porozsuwały i są tam gdzie powinny.. i cieszyłam się ładnym zgryzem ale teraz jak tak patrzę to one dalej się rozsuwają! i robią się szpary pomiędzy np 3 a 2! a dziury choć mniejsze po 4 nadal są i boję się czy przypadkiem nie będę miała teraz z przodu szpar! Ktoś miał usuwane 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia88 - Unikaj tylko papryki, curry i zupek chińskich :) Po pozostałych \"kolorowych\" daniach myj od razu zęby. Prędzej czy pózniej gumki i tak zżółkną, na to już wpływu poprostu nie mamy, ale możemy poprzez właściwą higiene opóznić ten proces :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca proszę o odpowiedź
Przepraszam, że napiszę coś co nie za bardzo odnosi się do tego tematu, ale myślę że Wy najlepiej się na tym znacie i może mi pomożecie. Chodzi o to, że nie mam dużej wady tylko wysunięte obie dwójki do przodu. Chciałam założyć aparat na stałe, ale ortodonta powiedział że po zdjęciu go i tak mi się pokrzywią... Czy to możliwe żeby ortodoncja była na tak niskim poziomie? :/ Czy ludzie, którym zęby rosną do przodu są skazani na nie na całe życie? Czy może wybrać się do innego ortodonty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
ja radziłabym udać się do innego otrodonty, nie wierze że zęby miałyby sie znów wykrzywić po dobrze przeprowadzonym leczeniu, istnieje przecież w ekstremalnych przypadkach dożywotnia retencja..a wysunięte dwójki nie wydaje mi się ekstremalnym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idz do innego ortodonty na konsultacje. To jedyna myśl jaka mi teraz przychodzi do głowy. nie wiem jakie masz ząbki, jakie predyspozycje oraz wadę i skłonności do nawrotów - to moze ocenic Orto. Jeśli Ci zależy na idealnych ząbkach nie zastanawiaj sie dłużej tylko umawiaj się na wizyte u innego :)Zobaczysz co Ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca proszę o odpowiedź
Lekarz powiedział, że po wyprostowaniu zębów muszą miec one jakiś punkt oparcia. Jeśli zęby są wykrzywione do środka to opierają sie na zębach dolnych. A jak jest tak jak w moim przypadku to tego punktu nie ma i wrócą do dawnego ułożenia :/ Chciałabym pójść do innego ortodonty, ale z drugiej strony jeśli ten facet dobrze mówił (a jest raczej jednym z lepszych lekarzy) a inny naciągnie mnie tylko na kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia88... ja ostatnio miałam mega ochotę na spagethi i zaryzykowałam, najadłam się że hej ;-) a sos był ze słoiczka, a gumeczki pozostały nadal bezbarwne, więc śmiało ;-) tylko od razu po zjedzeniu umyj ząbki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×