Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

agatka - aparatka, ja tez juz 6 zakladam aparat i tez chyba wybiore ten szafirowy:) moze pochwalisz nam sie swoim nowym cudenkiem?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi... jeśli chodzi o te zamykanie dziur po szóstkach to troche mnie to przeraża, orto twierdzi że te przednie zęby pchnie do tyłu bo są nieco stłoczone a siódemkę i ósemkę pchnie do przodu i będzie git, ale ja to jakoś ciężko widzę bo dziury są naprawdę duże. No ale musiałam je usunąć, szkoda było czwórek, szóstki były martwe i brzydkie- dlatego padło na nie. Całe leczenie ma trwać ponoć min. 2 lata. A co Twoja orto Tobie mówi o zamykaniu tych dziur?? Czarna85... nie wiem jak to jest mieć inny aparat, ale ten szafirowy szczerze polecam, i chyba na dół też go wezmę, bo szkoda psuć taki efekt metalem :-) fotki dodam, jak zajarze o co biega z programem picasa ;-) a tak poza tym, to mam wrażenie jakbym miała zabetonowane te zęby heheh niby nie boli ale głupie uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka aparatka spokojnie, choc sama nie mam jeszcze aparatu to domyslam sie ze ciezko jest sie do niego przyzwyczaic, ale podobno parde dni i jest luz:) po zdjeciu zapewnie ciezko bedzie ci sie przyzwyczaic do zebow bez aparatu:) tak jak ostatnio powiedzial do mnie moj znajomy ktory niedlugo bedzie mial zdejmowany aparat: \"pare dni przed zalozeniem posmigaj sobie jezykiem po zebach bo pozniej bedzie ci brakowalo tego uczucia\":) ja tez musze ogarnac tej caly program bo chce wam sie chawlic jak to mi sie piknie moje krzywulce prostuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 -->> stwierdziłam, że te ósemki bede wyrywać dopiero w wakacje bo teraz nie mam czasu na ból ;DDD ehh... chciałabym mieć to już za sobą aaalee wystarczy że nie ma mnie z 2dni w szkole a już full zaległości ;/ a skoro to nie takie konieczne na teraz tylko konieczne w ogóle tooo w wakacje będzie ciekawie ;D ból? eeee? jaki ból ;> może niektórzy mają jakieś anomalie ale generalnie to nie ma sensu porównywać tego z jakimś bólem porodowym bo to tylko odstrasza przyszłym aparatków i aparetki ;) :) takie moje zdanie... dóóół prawie prosty hie hie hieee :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jogurt truskawkowy
Czarna kiedyś pewnie i pokażę, na razie nie mam zbytnio chęci i możliwości ;p Co do tych super szybkich zmian to podejdź do tego nieco z rezerwą. Przed założeniem oglądałem "fotohistorie" co niektórych i po np 2 miechach było widać dużą poprawę. U mnie po niemalże 3 nie widać prawie nic, co mnie akurat nawet cieszy, bo zamki i tak jeszcze trochę będę nosił a wolniejsze przesuwanie zębów w aparacie na logikę oznacza to, że w razie czego wada tak szybko nie powróci jak przy _super_szybkich_przesuwach_ ^^ Oczywiście to nie jest tak, że nic się nie dzieje, bo zmiany czuję szczotkując kły- na początku nie mogłem wyczyścić wyciorkiem pewnego miejsca które teraz można swobodnie szorować, natomiast w przy innym zamku sytuacja odwrotna. Zmian za bardzo nie widzę, aparatu nie czuję, czyli super ^^ Kiedyś jeszcze, dla eksperymentu, założę sobie estetyczny drut. Co prawda to kosztuje więcej, ale wszystkiego trzeba spróbować ;) Nawet już wyczaiłem kiedy- na przywitanie nowej uczelni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boshe ale mnie zęby bolą buuuuuuuuuuu :-( nerwicy zaraz dostane, jak długo to będzie trwało?? Kiedy u was ból mijał po założeniu aparatu? W weekend mam zjazd i jak bedzie tak dalej bolało to się chyba przekręcę :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
agatka-aparatka Każdy inaczej odczuwa ból, dlatego ciężko powiedzieć kiedy Ciebie przestanie boleć..może jeszcze dziś, może za 2,3 dni, ale przestanie na pewno:-) teraz weź sobie dla spokoju coś przeciwbólowego, a potem będzie już tylko lepiej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja za tydzien tez zakładam aparat i chyba jestem tu najstarsza 40 lat:O Ale co tam:) nigdy nie miałam kasy na to a teraz mogęsobie zafundować taki aparacik. Tylko, ze jak czytam ile Wy płacice a ile u mnie kasuje to nie woerze ze moga byc takie rozbiezności:O Ja za metalowy dół bede płaciła 2 200 zł. A ZA kosmetyczna góre 3500 zł. Nawet nie wiem ile wizyta bedzie kosztowac. jak na razie nic nie płciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
agatka-aparatka: wspolczuje i lacze sie z Toba w bolu bo przezywalam to samo nie bede Cie dobijac :D wiec dodam na pocieszenie - najgorsze sa pierwsze 2 tygodnie, pozniej spokoj az do kolejnej wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boshe dziewczyny...2 tygodnie??!!! omg mam jednak nadzieję że szybciej minie. Bardzo lubie.... na aparacik nigdy nie jest za późno, super że się zdecydowałaś, ale te ceny u Ciebie powalające, to ja myslałam że u mnie za ten szafir 2.500 to duzo. Radziła bym Ci sprawdzić w okolicy jeszcze innych orto, bo moim zdaniem to zdzierstwo, no chyba że za wizyty już nie bedziesz płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
agatka zjedz sobie jakiegos proszka przeciwbolowego, powinno pomoc chociaz na chwilke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszystcy ortodonci u nas maja dobra opinie, wiec boje sie ryzykowac dla paru stówek. U nas ceny jak w warszawie. Niestety trzeba płacic za mieszkanie w drogiej aglomeracji. ehhhhhhh Tez sie boję tego bólu po załozeniu aparatu i zdziwiwenia ludzie, ze zdecydowałam sie w tym wieku na aparat. Niektorzy znajomi smiesznie reaguja i mówia \" a po co Ci aparat w tym wieku\":D A co mam trumne juz sobie rychtować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulkaaaa
moja dentystka ma 43 lata i wlasnie zaklada aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka - Musisz jakoś to wytrzymać :) Powiem Ci że mnie tylko tak bolało po założeniu aparatu, po wizytach już nie było tak źle :) Po założeniu aparatu zęby miałam wrażliwe ok 5 dni :) Najgorsze są tylko obtarcia, ale to minie - zobaczysz :) Potem będzie Ci brakowac tego \"bólu\" :) Bardzo lubie - Faktycznie, bardzo drogo płacisz za metalowy...Może to System Damon\'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo lubie - Standardowo cena aparatu metalowego waha się od 1200 zł - do 1500 zł. Dlatego jak napisałaś ile zamierzasz zapłacić za zwykły metal, to byłam w szoku. Rozumiem, że może ten Orto jest dobry...ale jego ceny na to nie wskazują...Rozumiem też że w Stolicy może być drożej, ale że aż tak? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam ketonal a i tak przy dotyku nawet językiem bolą, ale juz nie bede narzekać ;-) w koncu piekno rodzi się w cierpieniu ;-) i jak to mówi mój mąż- cierp ciało coś chciało. Dla pieknego uśmiechu zniosę wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka, grunt to optymistyczne podejście, a Ty je masz! Za pare dni bedziesz sie śmiała z tego:) pozdrawiam i trzymam kciuki! a ja we wtorek mam wizyte i zaczynam zamykanie szpar:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a naajgorsze jest mycie zębów, jak sie uderzy niechcący górnymi o dół iiii ten straaszny ból grrrr. ale to tylko 1-2 dni po takim wieeelkim przemieszczeniu np. wczepienie zęba do łuku (gdy przedtem była sprężyna) :/ pootem następne wizyty to nic specjalnego :D w moim przypadku kwestia przezwyczajenia do aparatu... to zdecydowanie gorzeej dół. A u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yulianna
Witam, czytam o bólu, uciążliwości po założeniu aparatu. Swój założyłam w zeszłym tygodniu i nic, ale to nic mnie nie bolało i nie boli Zastanawiam się z czego to wynika, dodam, że mam niski próg bólu. Napiszecie - ciesz się, ale ja się zastanawiam czy wszystko w porządku, czy aby ten drucik nie ma za dużo luzu, a może to dlatego, że mam aparat damona. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl- Ja niestety nie mam takiego porównania bo zakładałam oba łuki na raz więc nie wiem z czym było gorzej. A z tym bulem przy wstawianiu zęba do łuku po sprężynce to masz całkowitą rację. Ja myślałam że umre wtedy ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yulianna - W informacjach na temat działania Systemu Damon, producenci zapewniają, że jest mniej uciążliwy niż aparat tradycyjny, więc może coś w tym jest, skoro nic a nic Cię nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliga
ja mam okropne zęby, dwie jedynki chowaja sie do tyłu... ::( ogolnie to żeby sa chore, brzydkie zółte, słabe i krzywe...... czy miał ktos tak jak ja i mimo tego wszystkiego zebrał sie na odwage (mam lęk przed dentystami) i zalozono mu aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliga spojrz sobie na moja okropna, tragiczna i wstetna wade http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cea2f9d3280b66d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aec42fd570dc8d7e.html Ja się zdecydowałam na zalozenie aparatu! Jesli masz naprawde strszna to nie masz sie nad czym zastanawiac!:) Zakładaj i juz:) Ja mam zakladany 6 kwietnia a chcialabym juz go miec na sobie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Do maliga: Hej, zapewniam Cię że nie masz się czym przejmować!!! moje jedynki też chowają mi się do tyłu!!!! Zanim zdecydowałam się na aparat najpierw postanowiłam że wyleczę wszystkie zęby, poszłam zrobić zdjęcie no i się okazało ile mam dziur:(..... nawet pod starymi plombami zrobiła mi się pruchnica której nie było wida, ale cóż z tegoże nie było jej widać, musiałam wyleczyć wszystkie. Wybuliłam prawie z 1000zł na samo leczenie!!!:( ale teraz mam już to za sobą i zdecydowałam się na aparat, za pare lat planujemy ślub z moim chłopakiem i obiecałam sobię że w tym najszczęśliwszym dniu w moim życiu bede uśmiechnieta od ucha do ucha na każdym zdjęciu :) :) :) nie wyobrażam sobie żeby było inaczej... dodam też ze również mam bardzo słabe zęby i bałam się isc do dentysty a teraz....wręcz uwielbiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Do przyszlaaparatka: Przepraszam że tak późno Ci odpisuję... Jeśli chodzi o ceny wizyt to sama się trochę niepokoję bo moja orto powiedziała mi że za metal wizyta ok.80 a za kosmetyka ok 100zł Ale własnie nie wiem jak to będzie w przypadku obu aparatów bo ja mam mieć założone i na dół i na górę...(nie dopytałam, a nie wyobrażam sobie że miałabym płacić co wizyta 180zł:/) wstyd mi było dzwonić tam chyba już 6 raz z rzedu i znów sie o coś pytać to zleciłam mojemu boyowi żeby zadzwonił :) :) :) i jemu pomocnica pani doktor tez powiedziała co innego że niby wizyta sama w sobie 40zł a dalszy koszt zależy od tego co bedzie robione więc juz sama nic nie wiem, ale 7 kietnia ide na wizytę to sie wydowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliga
czarna i monia bardzo wam dziekuje za te słowa:) tylko to mnie zastanawiało jak narazie;P chce tak jak wy wreszcie usmiehcac sie od ucha do ucha o niczym innym nie marze.... w maju mam mature, potem podejme jakąs prace a studia zaoczne i wreszcie bede miała swoje piniazki i przeznacze je własnie na moj usmiech:) wiem ze długa droga przedemna ale dam rade fajnie ze trafiłam dzis na wasz topik pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
maliga: ja mialam cofniete jedynki i wlasnie jestem przy koncu leczenia ale niesteyy orto twierdzi ze wlasnie ta wada najczesciej powraca wiec mysle czy byl wogole sens sie meczyc skoro jest duze prwdopodobientwo ze powroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara22
cześć wszystkim! czy jest tutaj ktoś, kto mógłbyć mi polecić dobrego orto z Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×