Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość przyszlaaparatka
do mam27 cos nieudolnie reklamujesz damona.Bo akurat argument ze od wyrwania zeba zapadnie sie twarz jest bez sensu.ortodoncja leczy zgryz od wielu lat i kiedys wiecej zebow wyrywano i juz byloby glosno o takich skutkach.teraz raczej odchodzi sie od wyrywania bo w sumie na starosc kazdy zab jest na wage zlota;) bo niewiele ich zostaje niektorym;) casting a co to za łańcuszek?i w jakim celu sie go zakłada? agatka-aparatka fajnie masz, juz tez bym chciala załozyc aparacik.No i jakie fajne ceny.u mnie metal kosztuje 1800zł łuk.O inne narazie nie pytalam:(a zakladasz na dól tez szafirowy?jak bedziesz po to pokaz zdjecia:) Co do sponsora...musze jeszcze meza przekonac do tego kosmetycznego.Bo on uwaza ze to moja fanaberia.i ze metal tanszy wiec lepszy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlaapratka Co do zamków to są troszke wieksze niz metalowe, i owszem na początku mialam wrazenie nieco wypchnietych warg, ale to chyba nie tylko kosmetyczne maja to do siebie (?) Teraz jestem przyzwyczajona itd, na poczatku wiadomo ze wargi moga byc opuchniete troche i podraznione... moj kolega np nie zauwazyl apartu tylko ze mam takie seksowne usta :DD ale to nei przeszkadza. Faktycznie sie nie odbarwiaja zamki, tez to moge potwierdzic;) Ogolnie czy porcelana czy krysztal, wg mnie wszytsko jedno, bo oba sa mniej widoczne itd, a niektorym (czyt np mi:P) wlasnie o to chodzilo :) i zdecydowanie polecam, ciesze sie ze zdecydowalam sie na mieszanke, bo sie moge nacieszyc oboma :DD a jem tez wszytsko tylko zauwazylam ze faktycznie jakies zupki chinskie i amino megaaa barwia na zolto, mialam takie normalne i zjadlam zupke i patrze \"what?!\", ale tez sobie sama wymieniam, srednio co dwa tygodnie i orto mi sama daje co wizyte pare ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i ja miałam i piaskowanie i scaling (to drugie troche podraznilo dziasla... ale dobrze to chyba zrobic, bo usuwa dokladniej kamien w trudno dostepnych miejscach niz samo piaskowanie) Wlasnie teraz sie zastanawiam czy sobie nei zrobic piaskowania ;)) Acha i powiedzcie mi, czy Wy tez mieliscie np na jakims zebie nadmiar kleju?? i czy zapytac orto czy moze to "spilowac"? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
mi wlasnie orto na samym poczatku mowil ze ok 1,5 roku 2 lat ale teraz jak to wyliczylam to zakladalam w pazdzierniku 2007 wiec bedzie w czerwu akurat 20 miesiecy, chyba ze ie cos znowu przedluzy a mam nadzieje ze nie :( no ale nie ma tak pieknie i bede musiala nosic retencje i jak to orto okreslil czas noszenia powinien wynosic dwa razy dluzej niz noszenie aparatu wiec 3 lata :o mam nadzieje ze ta retencja bedzie jako tako wygladac bo nie mam pojecia ... dzisiaj boli mnie cala szczeka i to przez ten lancuszek chyba, w sumie to nie wiem po co mi go zalozyl skoro juz tylko utrwalamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też gość mówił, że będę nosiła maksymalnie 1,5 roku. Ale w takie bajki to ja nie wierzę, nie z moją wadą ;DDD Jestem pewna, że ponoszę minimum 2 lata, jak nie trzy :P Dla mnie ważne jest tylko to, żeby ściągnęli mi przed magisterką, bo potem chcę wyjechać z Polski na rok i mógłby być problem :P Jestem na II roku, więc mam nadzieję, że da radę przed magisterką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie cieszę, mężuś dał się przekonać- góra będzie szafirowa :-) już się nie mogę doczekać :-) przyszłaaparatka.... na dół to już dam metal aż tak szaleć nie będe, zresza mi dolnych zebów prawie w ogóle nie widać, jak mówie czy się uśmiecham to tylko górne się w oczy rzucają crazy_bogie... nie miałaś problemu z zamkami, nie odklejały Ci się, troszkę się tego obawiam, bo orto mi powiedziała, ze w razie odklejenia to taki zamek mozna ewentualnie raz dokleić :-/ czy ten szafirowy jest trwały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka ja mam właśnie taką kombinację, góra szafirowa a dół metalowy i jestem zadowolona:) choć chciałam na początku oba estetyczne ale orto na dół kazała metal. Mi się raz tylko odkleił zamek na 2 dni przed pierwszą wizytą, no i orto dała mi nowy zamek, nie doklejała tego samego... słyszałam co prawda opinie że zamki estetyczne odklejają się częściej, ale orto mówiła że nie ma reguły, po prostu niektórym się odklejają częściej innym rzadziej a innym wcale. Dokleiła mi wtedy ten zamek i od tamtej pory spokój, nic się nie odkleja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam juz ten aparat półtora miesiąca ponad i kurcze zauważyłam jakby jakiś osad czy coś... nie rzuca sie to w oczy ale jak siedze przed lustrem i wgapiam sie w zęby to widzę że nie są już takie ładne jak przed założeniem (mój facet twierdzi że wymyślam ale ja swoje wiem:P) no i zastanawiam się właśnie nad piaskowaniem, nigdy nie miałam tego, możecie powiedzieć jak taki zabieg wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka mam krysztal pol roku i odpukac zaden zamek nie odpadl ani raz. z tego co czytalam to wszystko zalezy od tego jak sie go kleji. czytalam na gazeta.pl o dziewczynie, ktorej stale odpadaly zamki metalowe i wszyscy stwierdzili jednoglosnie, ze orto musi robic cos nie tak bo to jest nie mozliwe, ze co miesiac odpadal inny zamek :O krysztaly maja to do siebie, ze sa bardziej sliskie wiec orto ma wiekszy problem z zalozeniem gumek i innych elementow, ale nic ponad to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
a mi sie własnie to dzis stało,odkleił sie zamek na górnej piątce:(( nosze aparat ceramiczny juz piaty miesiąc i znosił on naprawde bardzo wiele,jestembardzo zadowolona z wyboru i drugi raz napewno załozyłabym taki sam,nie chce tu robic złej reklamy aparatom kosmetycznym ,ze jakies słabsze są czy cos,bo to nieprawda,poprostu-pech.mam tylko w zwiazku z tym pytanie:wizyte mam dopiero w poniedzialek 23 a moja orto juz nie przyjmuje w tym tygodniu,czy to ze bede przez kilka dni z odklejonym zamkiem ma jakies wieksze znaczenie?dodam ze skubaniec nie wypadł tylko siedzi dalej zahaczony o drucik i gumke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie będzie większego problemu. Ja przez jakieś dwa, trzy tygodnie chodziłam z odklejona rurka i ortodonta mi mowil, ze nie zahamowalo to leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak jeszcze odnośnie aparatu kosmetycznego, one mają większe zamki od metali, czy przez to nie macie bardziej uwydatnionych ust?? Moje same w sobie są duże :-/ nie chce wyglądać jak żabka :-/ a co polecacie do czyszczenia, jakie szczoteczki, płyny do płukania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno powiedziec czy usta sa wieksze niz w przypadku metalowych aparatow. zamki owszem sa troche wieksze, ale mysle, ze nie ma jakies roznicy w wygladzie zewnetrznym miedzy zamkami kosmetyczny i metalowymi. prawda jest, ze napewno usta beda troche \"wypchane\", ale nie jest to jakos bardzo widoczne skoro wiele osob z moich znajomych nawet nie zauwazylo, ze mam aparat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecuracao mysle ze te kilka dni nie ma wiekszego znaczenia. mi powiedziano, ze tak 10 dni do wizyty nie ma sie czym przejmowac. bardziej zastanawialabym sie czy aby go nie zdjac calkiem aby nie zjesc go przypadkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
crazy-bogie próbowałam zdjąć ale dosc mocno trzyma sie drucika wiec wole sie nie szarpac na siłe,poprostu omijam ta okolice szerokim łukiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, nie pamiętam za cholerę hasła z mojego nicka z topiku aparatowego.. ale pewnie i tak nikt z Was mnie nie pamięta :P pisałam jak aparatka z większym stażem jakby co :) ja nosiłam aparacik tylko ROK - więc można nosić krócej, zależy jaką się ma wadę. potem miałam przykre ekscesy ze źle dopasowaną płytką retencyjną, nawrót skrzywienia :( leczenie tą durną płytką i w końcu założenie stałęgo reteinera - polecam! niektórzy mają takie wady, ze zęby będą się krzywiły spowrotem i leczenie retencyjne będzie u nich trwać do końca życia (standardowo u dzieci i młodzieży trwa 3 lata, u dorosłych 5).. w każdym razie - przez chyba kilkanaście miesięcy noszenia tego reteinera (to jest taki maleńki drucik przyklejony do zębów od wewnętrznąątrz) zdążył mi się dwa razy odkleić.. oczywiście nie można iść do kogokolwiek go podkleić, tylko do swojego orto.. obecnie skończyła mi się gwarancja, więc za podklejnie na każdym punkcie (zębie) będę płacić 40zł.. zajebioza :o drażnią mnie te moje zęby - choć w porównaniu do stanu wyjściowego to niebo i ziemia :) ale ponarzekać zawsze można :D co do zapadania się twarzy przy wyrywaniu zębów - niestety jest to możliwe i się zdarza! często się mówi że modelki żeby mieć taką "wychudłuą" twarz (zapadnięta) usuwają sobie tylne zęby.. aaah. pisze tu jeszcze czasami "też mam aparacik"? ;) pozdrawiam :) i życzę wytrwałości w leczeniu ząbków - bo naprawdę czasami jest to potrzebne heh :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
do S_A_M_A_N_T_A a czy w przypadku tych aparatów(?) retencyjnych to jest jakas stała zasada ,ze najpierw nosi sie płytke a pózniej ten drucik przyklejany od wewnątrz czy mozna miec od razu drucik i zadnej płytki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybkimi krokami zbliżas się dzień zalozenia górnego aparatu (6 kwietnia) a ja nadal sie zastanawiam który załozyć:/ pomóżcie prosze...:) napiszcie mi proszę zalety i wady pomiedzy porcelana a metalem:) moze zdolacie mnie jakoś przekonac i wkoncu sie zdecyduje:) bo juz sama naprawde nieweim, a wy juz niektore takie doświadczone:) dla mnie jedynym takim wiekszym problemem jest poprostu kasa, jestem w stanie w sumie wydac te 2500 zł ale troszke mi szkoda:) doradzcie coś błagam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaaparatka
HEJ!! Co do wielkosci aparatów to szukałam, szukałam i znalazłam. >rozmiary zamków: szer x wys x grubość (mm) metalowe mini GAC : 3,5 x 3,0 x 1,5 kryształowe INSPIRE: 3,3 x 4,0 x 2,0 porcelanowe Clarity 3M : 3,5 x 4,5 x 2,0 metalowe Dentaurum : 4,0 x 3,4 x 2,3 To jednak malutkie roznice.Wiec chyba porcelana nie wypycha ust duzo bardziej niz metal.Ulzylo mi:):):) dżola a ten osad to moze jakies resztki kleju do zamków? Ide w przyszlym tygodniu na piaskowanie to ci zdam relacje:) BlueCuracao tylko uwazaj zebys tego zamka nie połknela;) A placi sie za doklejanie zamka dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blue - niektórzy mają od razu przyklejany reteiner - ja też powinnam mieć od razu, co zresztą przyznała moja orto po czasie.. mój kuzyn dajmy na to nosi po zdjęciu (góry) tę płytkę i jest ok, nic mu się nie przesuwa na razie, niemniej - mówi trochę bardziej niewyraźnie no i to widac.. dziękuję za kolejne kilka lat noszenia plastikowej płytki (wyglądającej jak taki aparat dla dzieci, zdejmowany, moja tak wygląda) - bo na początku to trzeba nosić non stop, potem z biegiem czasu robi się coraz dłuższe odstępy godzinowe. mimo, że reteiner się czasami odkleja - lepsze to, niż nawrót wady - ile stresu i łez wylanych mniej.. :) a aparacik nosiłam kosmetyczny - zameczki z masy plastikowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
S_A_M_A_N_T_A ja tez uwazam ,ze taki drucik to o wiele lepsze rozwiazanie.orto jeszcze przed załozeniem aparatu powiedziała ze u mnie retencja bedzie dłuuuuga(moja wadą była spora diastema-była bo juz jej nie ma:) ) wiec tak mysle ze najlepszym wyjsciem bedzie przykleic sobie ten drucik i miec świety spokój. ciekawe tylko czy mozna sobie wybrac rodzaj retencji...musze podpytac orto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno możesz mieć jakieś sugestie - w końcu ty za to płacisz i tobie ma być wygodnie - ja na przykład z płytką kompletnie nie mogłabym funkcjonować, bo sepelenię w niej ;) w pracy po prostu odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
przyszlaaparatka przed załozeniem orto odgrazała sie ,ze za kazdy przyklejany zamek trzeba bedzie placic(juz nie pamietam ile) ale wiem tez ze trzy "naprawy" obojetnie co by sie nie dzialo sa gratis...wiec juz sama nie wiem,mam nadzieje ze jednak to drugie dowiem sie w poniedzialek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy masa plastikowa to kompozyt? nie odbarwia sie? co do wyboru retencji to decyduje o tym rodzaj wady, gdzies o tym czytalam. z reguly na dol zawsze zaklada sie drucik, a na gore albo sylikonowa szyne, albo plytke z czego ta sylikonowa szyna nie jest na kazda wade, czesciej dale sie te aparaciki. nosi sie je glownie na noc, wiec zle nie jest. Czarna 85 to musi byc Twoja decyzja. wez taki jaki bardziej Ci odpowiada, taki jaki naprawde chcialabys miec i tyle. ja bylam dosc zdecydowana jaki chce nosic dzieki czemu dzis mi nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieprawda, nie nosi się tylko na noc. nosi się początkowo non stop, z wyjątkiem jedzenia i mycia zębów - ja już przez ten etap przeszłam, na szczęscie.. masa plastikowa to nie kompozyt :) mi się lekko przebarwiała, ale myłam co parę dni pastą wybielającą i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz pisalam retencja jest zalezna od wady. wiem, ze w wielu przypadkach na poczatku przez kilka dni nosi sie ja non stop, a pozniej tylko na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 Myśle że to powinna być tylko twoja decyzja. Ja w każdym razie kierowałam się tym, że (wybrałam metal) aparat i tak widać, i tak widać. Kto ma wiedzieć że go masz tak czy siak bedzie o tym wiedział... to mnie właściwie przekonało chociaz tez przez chyba 3 miesiące byłam pewna ze wezme jakiś kosmetyczny. Ale to powinna być TYLKO twioja decyzja i jak powiedzmy bedziesz załować to nie bedziesz miała nic nikomu za złe.. Takie jest moje zdanie przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ostatniej wizycie czuje, ze cos sie dzieje. wszystko ponaciagane w kazda strone :P po usunieciu czworek zeby zaczely same sie rozchodzic i pojawiaja sie szparki, szczegolnie z tylu, choc przod tez juz ruszyl. przez noc pojawila sie nowa szpara miedzy trojka, a dwojka. blyskawiczne dzialanie. troche sie martwie czy aby nie za szybko, ale wiem, ze to przez pierwsze dni, a pozniej znow stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jogurt truskawkowy
Co do tych zamków kryształowych to moja ortodontka(kilkanaście lat pracy w zawodzie) powiedziała, że nie są one takie super, bo np proces zdejmowania trwa dłużej, skrzydełka(?) często się odłamują itp. Są inne rozwiązania estetyczne bez takich wad. Jak wymieniacie te gumki? Do tej pory robiła to orto, ale przy wizytach co 2 miechy przydało by się co ~3 tygodnie założyć nowe, kiedy te już pożółkną (naturalnie posiadam żółte zęby). Z jakich płynów do płukania ust i past korzystacie? U mnie zestaw Ortho-Kin, ale może jest coś równie dobrego ale wydajniejszego (butelka płynu to ~2 tygodnie :| ). Co ciekawe zęby wydają się jak by jaśniejsze. Może skutecznie usuwa osad itp ^^ Co do noszenia aparatu to mnie ominęły przyjemności typu obolałe zęby itp. Ot na początku nieco ciężej się gryzło i trochę poobcierało, ale minęło szybko. Niektórzy piszą o dużym bólu, ale u mnie na szczęście go nie stwierdzono :D Po wizytach też super- może przez 2 dni odczuwam delikatny dyskomfort przy gryzieniu twardszych rzeczy, ale tak to nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam Colgate Plax - niebieski (250 mln na miesiąc). Ligatury zakładam przy użyciu nici do szycia. Przeciągam przez ligaturke. nakładam na jeden róg zamka, przytrzymuje palcem i naciągam na dolny róg, znów przytrzymuje całość palcem. Teraz naciągam nić w bok (zahaczam o kolejny bok) i ciągne do góry - ligaturka umieszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×