Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Aurelia to co piszesz o tej lekarce to juz mnie niestety nie dziwi. Ja poszlam do okulist z zapaleniem oka, juz podejrzewalam ze to teczowka bo to mialam a on mi na to ze to moze jeczmien mi sie robi, zbadal oko doslownie 2 sekundy, bardziej go interesowalo czy mam meza, dzieci ,jaka prace itp a zbadal mnie jakby przy okazji, dal mi antybiotyk w kroplach i masci po ktorym stan oka sie pogorszyl, jak to pokazalam innej okulistce do ktorej poszlam prywatnie natychmiast kazala mi je odstawic. Mnie tez ciekawi jak w koncu doszlas do tego ze masz bolerioze, a moze trafilas wreszcie na jakiegos dobrego lekarza, z tego co pamietam jestes ze Slaska, ja tez, wiec chetnie poznam namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
Anajka Te pręgi to niekoniecznie póżny rumień, takie efekty daje bartonella - jedna z koinfekcji. Co do badania PCR (DNA, o którym piszesz), to jest ono wiarygodne tylko w krótkim czasie od zakażenia, gdy krętki są we krwi. Ono również daje często negatywne wyniki przy zakażaniu, bo szukanie sekwencji DNA we krwi to jak szukanie igły w stogu siana: pobierasz jedną próbkę krwi i akurat w niej możesz nie utrafić niczego. Ja tego badania nie robiłam w związku z podejrzeniem przewlekłej boreliozy: wtedy krętki są w całym organizmie, ale nie we krwi, bo lubią po prostu żyć we tkankach. Reszta wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
Juki-błony śluzowe uszkadzają też pasożyty,pij wyciąg z glistnika na alkoholu lub parz sobie glistnik -działa dobrze na śluzówkę ,łykaj witaminę b complex lub załatw sobie w zastrzykach,polecam oregano oil w kapsułkach żelowych firmy now lub w butelce to jest to samo 55% karwakrolu-działa na candidę ,pasożyty ,bakterie ,wirusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
Aurelia -ja o podobnych objawach pisałam w odniesieniu do pasożytów,co do kleszczy to przenoszą też toksoplazmozę,a o badniu krwi trafnie piszesz -trzeba miec szczęście by złapac to z krwi ,w filmie ''monsters inside '' na discovery też lekarze podkreślali ,że tylko 5% badań krwi wychodzi pozytywnych -chodziło o jakieś pierwotniaki i trzeba miec dużo szczęścia by je złapac ,ale tam badanie PCR jest na początku leczenia,ogólnie pierwotniaki rozmnażają się we krwi ,było pokazane na filmie jak niszczą czerwone krwinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
znalazłam ,że olejek oregano działa na boreliozę,link powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze sie skusze bo ten w tabletkach juz skonczylam, tylko po ile kropli tego brac i w czym rozcienczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
Olejek w boreliozie poleca się głównie dlatego, że działa grzybobójczo, a w trakcie leczenia bb często dochodzi do przerostu candidy wskutek stosowania dużej ilości antybiotyków. Niesttey żaden producent nie podaje, że trzeba z nim bardzo uważąć i mżna stosować bardzo krótko ze względu na działanie na wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. U mnie "coś" ciągle niszczy czerwone krwinki. No bo jak wytłumaczyć to, że biorę zastrzyki B12 co tydzień, jem mięso codziennie,(co prawda drób), marchewkę codziennie, a ciągle mam anemię i skandalicznie niski poziom żelaza, przy jednoczesnej dużej ilości krwinek. W RDW wychodzi, że mam mało krwinek dorosłych, a dużo młodych, niedojrzałych. Pytanie GDZIE SIĘ PODZIEWAJĄ DOROSŁE??!! Skąd ta szybka hemoliza? Co sie z nimi dzieje skoro nie mam podwyższonej blilirubiny, czyli coś je zużywa, bo zhemolizowane krwinki nie krążą we krwi, bilirubina byłaby wtedy wysoka. Na toksoplazmozę chorowałam i byłam wyleczona, co potwierdziły wyniki po leczeniu i jak zaczęłam chorować, to ponownie sprawdziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabsoo
zelazo wchlaniane jest z wapniem. nie ma wapnia nie ma zelaza. zjadaj duzo skorupek jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej przerwie i jestem po tej gastroskopii. Przełyk bez zmian, wpust bez zmian (zanim rozpoczęłam kurację był nieszczelny), żołądek, dwynastnica również ok. Dziś odebrałam wyniki z wycinków: obraz mikroskopowy - nabłonek paraepidermoidalny normatywny obraz zwykły i o dziwo (co wcześniej nie wychodziło z badań krwi) HP ++. O eonzynofilach ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pchełka Czy miałaś luźny wpust, a teraz jest ok? A byłaś u tego samego lekarza? Czyli to by wskazywało, że kuracja na grzybki "uzdrowiła" wpust? Ja mam ten sam problem dlatego pytam. Czy poprzednio miałaś ten wpust zaczerwieniony albo z nadżerką (np. silna zgaga itp.), że się niedomykał, czy "tak po prostu" bez szczególnych objawów? A heliko miałaś robione we krwi czy z wycinka? Czy faktycznie Twoje samopoczucie w kwestii żołądka potwierdza tę diagnozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
Marttina -ja mam obecnie w kropelkach firmy now ,to to samo 55% karwakrolu tylko kłopot z dzieckiem bo ostre na maxa i nie chce łykac nawet na oliwie ,sprzedawca wczoraj wysłał paczkę z kapsułkami żelowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie robie przerwe z oregano, mam podwyzszone Ob i nie wiadomo dlaczego, jest zapalenie gdzies w organizmie i dlatego mam co jakis czas zapalenie teczowki, nie wie ktos czy przy boleriozie jest podwyzszone OB ?robilam tez badanie CRP i wyszlo 7,8 a norma jest do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze-czytam
Kochani podpowiedzcie jak zażywać olejek z oregano, mam z NOW. Czy można dzawać dzieciom trzy i sześć lat? Mojejmłodszej córce wychodziły zima czerwone plamy na twarzy a w nich białe pręgi za każdym razem w innym ułozeniu, raz dłuższe, raz krótsze. Zaobserwowaliśmy, ze pojawiały się przy zmiania temperatur, choć nie zawsze. Raczej przy wejściu z zimnego do ciepłego. Może macie jakieś doświadczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
przy dzieciach zawsze jest kłopot jak podawac ,w kropelkach na pewno Ci nie wezmą bo za ostre ,moja 12 latka psioczy a co dopiero młodsze dzieci,w kapsułkach też mogą nie chciec łykac ,bo są ciężkie do połknięcia ,posmaruj je lekko tłuszczem by łatwiej przechodziły przez gardło ,rozpocznij od 1 rano i 1 wieczorem dla każdego maluszka ,mogą byc bóle głowy przy wytruwaniu '''obcych'',koniecznie dołącz probiotyki,i odrobaczamy CAŁĄ rodzinę ,pierzemy pościel ,sprzątamy dom i DIETA,dieta ,dieta ,bezcukrowo ,dużo warzyw ,z owoców to chyba raczej jabłka kwaśniejsze i greipfruty ,ale to dla dzieci ,dla dorosłych raczej bez owoców -obierz marchewkę i postaw na stole- u mnie wszyscy pałaszują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
marttina Nie mam na razie jak napisać więcej mimo że obiecałam, dziecie mi sie rozchorowało. Ja nie mam podwyższonego OB, to znaczy mam minimalnie, ale to nie od borelki, a od zęba, który czeka w kolejce do dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anajko w maju miałam gastro i nie stwierdzono żadnych zmian oprócz luźnego wpustu i żołądka podatnego na rozdymanie, ale wtedy byłam od pół roku na ipp, więc pewnie zapalenie nie miało się wtedy jak zrobić. A od czerwca brałam już tylko tylko leki naturalne, które jak widać powstrzymały skutecznie utworzenie się ewentualnego zapalenia i przyczyniły się do wzmocnienia wpustu. (Tak na marginesie dodam, że dziesięc lat temu miałam dwa wrzody w okolicy podwpustowej, które zaleczyłam i w zasadzie przez 9,5 roku miałam spokój z tymi sprawami i dodatkowo przy tamtej gastro wyszło, że przełyk mam pokryty białym nalotem - tylko szkoda że wtedy nie wiedziałam co to jest ) Zgagi miałam od jesieni 2008 roku - najpierw kwas, potem gorycz, czasami jak się pochylałam, albo odbiło mi się to czułam że jedzenie mi wraca. Do tego biegunki co drugi, trzeci dzień (potrafiłam obudzić się w środku nocy i do rana przesiedzieć w ubikacji, a wyjazd do pracy to był dla mnie koszmar). Po rozpoczęciu kuracji przez jakiś czas miałam oczywiście nasilenie objawów - typu gorycz w ustach, której już od dawna nie czuję. W zasadzie większość spraw się uspokoiła po rozpoczęciu kuracji na grzybka i pasożyty, chociaż pozostało pieczenie w klatce piersiowej, które okropnie dokucza - nie wiedzieć teraz czemu, bo skoro wpust zamknięty... Zaczynam podejrzewać, że HP umiejscowiło się również w przełyku, stąd te objawy. W przyszłym tygodniu wizyta u gastrologa - mam cichą nadzieję, że przepisze mi metronidazol, to może by się udało za jednym zamachem wytępić te resztki lamblii, które mam i chociaż trochę hp. Aktualne badanie robiłam u innego lekarza, ale upewniałam sie dwa razy, czy aby na pewno wpust mam zamknięty. Lekarka potwierdziła , że na 100% tak i że jedynie pozostał żołądek podatny na rozdymanie. Gdyby udało mi się pozbyć tego pieczenia, to po oczyszczeniu organizmu z toksyn, poszłabym jeszcze na akupunkturę w celu dodatkowego wzmocnienia wpustu. Na razie się jednak wstrzymuję, bo uważam że nie ma to w tej sytuacji sensu. Heliko miałam teraz robione z wycinka - wynik ++ Heliko z krwi wyszło dużo poniżej normy, praktycznie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabsoo
na prawym ramieniu w miejscu szczepien pojawily sie pryszcze wrzodo wulkany z ktorych leci ropa i ogromna ilosc przezroczystej limfy. a po masci w jelitach cos kluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabsoo
ups na lewym (ech te kierunki ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do grzybiarek
Czy Oregano NOW kaps to jest to samo co przyprawa kupowana na wagę lub w torebkach w sklepach ? Bo Oregano Oil NOW kapsułki lub krople to wiem co to jest .Które Oregano z NOW jest skuteczniejsze na grzyby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do grzybiarek
Ester C Plus 500 mg - .:bestVit:. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Producent: VitOrtho bv, Antwoordnummer 24517, 2490 Den Haag, Holandia ... www.vitortho.pl/witaminy.php?produkt... - Kopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gabso
niesamowite, będziesz odnowiona od stóp do głów. BRAWO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze-czytam
Dzięki nuta! Czyli dzieci jak dorośli, na opakowaniu jest napisane 1, 2 razy dziennie po 1 kapsułce. Jak długo brać? Tu na forum ktoś chyba pisał, że trzeba robić przerwy ze względu na watrobę. Oświećcie mnie proszę. Czy jeżeli równocześnie robię oczyszczającą kurację wątroby na wiosnę to mogę brać oregano? No i wielki szacun dla wytrwałych w diecie... już rozumiem palaczy, którym trudno rzucić :). Proszę jeszcze o info jak długo stosować olejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze-czytam
Dzięki nuta! Napisz mi jeszcze proszę jak długo stosować olejek, bo chyba tu na forum czytałam o jakiś ograniczeniach ze względu na wątrobę. Proszę napiszcie co wiecie.Czy dorośli też po 1 kaps 1-2 razy dziennie? Czy można zwiększyć dawkę? Wielki szacun dla wytrwałych w diecie.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze-czytam
Sorki za podwójny wpis ale komp coś mi szleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
Ja pisałam Olejek z oregano nie jest obojętny dla wątroby, dlatego nie zaleca się jego długotrwałego stosowania. Generalnie przyjmuje się zasadę, ze po 3 tygodniach intensywnego stosowania należy zrobić półroczną przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
pytacie o dawki-wedle tego co było napisane o ADP a to taka sama dawka co oregano oil firmy now w kapsułkach [w kropelkach ma takie samo 55% stężenie -sprzedawca w USA -Agatab -ta co Marttina wkleiła stronkę pytała kogoś w now]powinno się brac przez 2 tygodnie 3 razy po 5 kapsułek potem 3 razy dziennie po 3 ,ale finansowo można się wykończyc,ja ''zaskakuję'' po 6 dziennie ,czyli 3 razy po 2 na dzień ,po 2 tygodniu dołączamy probiotyki ,zaraz wkleję stronkę o ADP ,poczytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×