Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

słoneczniki00

Co to znaczy Człowiek z Wartościami?

Polecane posty

Jak rozumieć takie stwierdzenie? Każdy ma jakieś wartości, prawda? Czy są jednak wartości pisane przez duże W? Czy ludzie, którzy je mają są lepsi? Pytam, bo trafiłam na pewien adres www, który mocno mnie zaintrygował. Czy Ludzie z Wartościami to ta LEPSZA część ludzkości? I o jakie wartosci chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony kotek
dla mnie to nic nie znaczy, bo każdy ma jakieś wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem***
Ludzie mający jakiś system wartości są lepsi od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy te Wartości przez duże W nie są tymi podstawowymi, ogólnoludzkimi zasadami? Czyli np. miłość, wierność (choć to nie dla wszystkich niestety), zaufanie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
haha...niezle pytanie...no coz chyba mlodzi jestescie.Pospotykajcie sie z kilkoma palantami, albo zazdrosnymi babami, a zobaczycie co to czlowiek bez wartosci, mimo ze oczywiscie Ci ludzie twierdza , ze je maja.Tylko chyba wlasne - jak im pasuje, a nie uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarella_k
zgadzam się z przedmówcą/przedmówczynią. nie wszyscy mają Watrosci i nie wszyscy są niestety wartościowi. niektórym tylko zależy na swoim własnym interesie i są w stanie zrobić wszystko, bo o ten interes zadbać. w d*** mają np. czyjeś uczucia albo konsekwencje swojego postepowania. jest masa takich palantów bez wartości. szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem***
Tak. Właśnie o takie wartości chodzi. Jednak zauważ, że dla wielu one po prostu nic nie znaczą. Ja tam wolę ludzi z zasadami a nie takich, co wszystko mają gdzieś. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człowiek z wartościami
To moim zdaniem człowiek, który: jeśli jest w związku, to jest wierny, nie robi skoków w bok szanuje ludzkie życie szanuje uczucia innych jest odpowiedzialny za swoje postępowanie rozumie ideę patriotyzmu, kocha swoją Ojczyznę jest delikatny wobec innych i stara sie ich nie ranić ceni prawdę i wymaga jej od innych nie kombinuje i nie kręci jest wierny swojemu wyznaniu i kieruje się zasadami, które mu to wyznanie wyznacza To wg mnie jest człowiek z Wartosciami przez duże W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
Brawo! kwintesencja odwagi i charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, dzięki za przemyślenia. czyli jednak są pewne uniwersalne, wspólne wszystkim ludziom wartości, tylko niektórzy po prostu, w imię mylnie pojętego dobra własnego, mają je po prostu gdzieś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr1980_
Zgadza się. I tacy ludzi nazywają się nie inaczej jak egoiści. Dla mnie to ludzie bez wartości. Ludzie bez wartości to moim zdaniem również tacy, którzy mają tzw. miękki kręgosłup - w którą strone im zawieje, tam się odwracają, nie są przywiazani do zasad, są jak chorągiewki na wietrze. Każą im bronić ojczyzny, to bronią, karzą im na nią napadać, napadają. Karzą im wierzyć, wierzą, przyjdzie moda na niewiare - wierzyć przestają. Ludzie bez Wartości to ludzie bez Charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie do końca zgadzam sie z pojeciem ogólnych Wartosci. Jezeli bedziemy traktowac wartosci jako uniwersalia to mozemy popelnic powazny blad. Uwazam ze system wartosci pojmowany jako pewien zbiór cech ludzkich do których doskonalenia sie dąży i wedle których stara się postępować zależy od tego gdzie dany czlowiek sie wychowal, w jakiej kulturze, kraju, grupie spolecznej. W polskim spoleczenstwie istnieje jednak pewien kanon wlasnie Wartosci, \"bóg, honor, ojczyzna\" (chociaz jak mysle o gimnazjalistach to trace wątek ;). Mysle ze polacy postrzegaja \"wartosci\" jako cechy wynikajace głównie z szacunku do drugiego człowieka, jakby nie bylo wynikające z chrzescijanizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
A ja marze o takim...wlasnie takim... i wierzcie mi , ze bardzo ciezko znalezc takiego i do tego samotnego.Raz poznalam i stracilam.Tylko raz wyobrazacie sobie?a mam 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Strefa...
A mój kumpel udziela się w Strefie Ludzi z Wartościami, nie wiem, czy nie o tym przypadkiem wspominała osoba, która założyła wątek. Tylko że, tak jak wszędzie, z tymi Wartościami różnie tam bywa... Nobody is perfect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech ty życie...
TrueLove ---> a ja mam 28, za mną już kilka związków i też jeszcze takiego nie spotkałam - wartościowego i charakternego. I też o takim marzę i wiem, ze gdzieś jest. Tylko gdzie? Nieźle się przede mną schował:/ Trzymam kciuki, byś znalazła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
Patrzylam na ta strefe ludzi z wartosciami , ale tam chyba trzeba byc praktykujacym katolikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
ech Ty zycie ! tacy to nie sa chyba zbyt towarzyscy.trzeba go lapac jak po bulki wyjdzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Strefa...
Z tego, co mówił kumpel, to trzeba tam wypełniać jakąś ankietę wstępną, czy np. zgadzasz się z nauczaniem Kościoła, itp. Ale oni tam chyba teraz dopuszczają tak zwanych "poszukujących", wystarczy więc, z tego co mówił, zanaczyć opcje że chodzi sie do kościoła np. tylko w ważne święta i wtedy też spokojnie przepuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
Nie bede naginac :-)wiec nici z tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech ty życie...
TrueLove - trzeba się zakotwiczyć gdzieś przed piekarnią w takim razie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
ech ty zycie! od jutra przejmuje warte! faceci z wartosciami w Bydgoszczy -jutro zaczynam polowanie!wylazic!skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość singielka_na_wylocie
ja z Warszawy. dobrze że piekarnię mam bezpośrednio pod blokiem :D będę miała blisko. myślisz, ze faceci z wartościami wychodzą tylko po bułki, a tak to siedzą w domu??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
Ja mojego bylego poznalam w pubie...ale rano latal po bulki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan_groszek
uważam siebie za faceta z wartościami i chodze nie tylko po bułki do sklepu :) a sam wątek nieco intrygujący; \"wartości\" to dziś nie modne słowo, zwłaszcza jeśli chodzi o wartości przez \"W\"; ludzie z wartościami postrzegani są jako naiwni, słabi, łatwowierni i dający się wykozystywać... a każdy człowiek ma swój system wartości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość singielka_na_wylocie
a, no widzisz, to rzeczywiście trzeba obstawić wszystkie piekarnie w mieście :) coś w tym musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość singielka_na_wylocie
Panie Groszku, a może byśmy tak razem po bułki poszli ;) Powiedz, gdzie szukać takich jak Ty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan_groszek
z bułkami może być problem, bo ja nie jestem z Warszawy.. :( a gdzie szukać takich jak ja? nie wiem, wszystko zalezy od tego kto, co lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość singielka_na_wylocie
U, niedobrze :/ ja lubię wartościowych mądrych facetów z charakterem. to gdzie oni są???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrueLove
Ja przez innych jestem uwazana za naiwna i slaba.Fakt.ale dla mnie to bez roznicy jak oni mnie widza , bo i tak uwazam,ze jestem silna, tylko inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan_groszek
Zapraszam do Tarnowa, a jeśli Ci nie podrodze to wstąp do przeznaczonych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×