Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ojojojojojojojojojojojoj

U DENTYSTY- czy znieczulenia boli??????

Polecane posty

Gość że co że jak
ja do borowania nigdy nie brałam znieczulenia, bo ogólnie to bardziej boję się igieł niż nawet borowania bardzo dużej dziury, ale ostatnio jak miałam wyrywaną ósemkę to dali mi znieczulenie przewodowe w dziąsło i nic nie poczułam, ża ndego ukłucia zero, także wydaje mi się że to zależy też od umiejętności dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pojęcia
Ja osobiście jeszcze nie miałam znieczulenia ale cholernie się boję każdy mówi że to nie boli drugi mówi troszeczkę małe ukucie ja osobiście jak widzę igłe to od razu w głowie mam tylko ucieczkę ale moja mama mówi że nie będzie boleć a ona nawet przy kanałowym nie brała znieczulenia ..... masakra ale nie bój się chyba nie boli...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha ale żeś
odpowiedziała na posta sprzed prawie 4 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usialala12345
Boli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka567
Nie , coś ty :) Pani / Pan Smaruje ci takim żelem jak kisiel czy coś .. i wtedy zastrzyk nie boli ! Po za tym to jest cieniutka igła .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo znieczulenie nie boli...tylko ten 'efekt' znieczulenia...:D czym silniejsze znieczulenie i czym bardziej dot zebów z przodu to hehe...wrazenie wielkich pepów,rozciagnietych ust i w ogóle...doświadczenie samo w sobie bezcenne:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gratulacje
Brawo, otrzymujecie złotą łopatę za odkopanie tematu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znieczulenia
ogulnie znieczulenie można powiedzieć że nie boli. przy pierwszym ukłuciu czujesz że ktoś igłę wbija a później takie rozpierani. poprostu jak by jakiś płyn wszczykiwać do dziąsła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodze do dentysty ( faceta ) wydaje mi sie ze facetjest delikatniejszy i bardziej czulu na bol( przynajmniej ten do ktorego ja chodze ) on zawsze mowi co bedzie robil i czy bedzie to bolało. Mam teraz 15 lat 3 miesiace temu mialam swoje pierwse w zyciu znieczulenie. Bardzo sie balam bo przeczytalam rozne opnie na ten tat. Ale teraz z pewnosca moge powiedziec ze to nie boli. Na samym poczatku oczujesz takie lekkie zimno w dziasle. Potem tak jak ny ktos wlewal ci w skore cos. ( lekkie rozpieanie ) a poznie ju nawet nie czujesz kiedy dentysta wyjmuje igle bo dzialslo masz juz prawie calkem znieczulone :-) a wiwec nie ma sie czego bac. Ja mialam wyrywana osemke na. Dole i moze mi w to nieuwierzycie ale ja naprawde nie wiemdzialm kiedy on mi dego zeba wyrwal. Wlazyl tampon i mowi " dzikujue " a ja mu.na to " cos nie tak dlaczego pan mi tego zeba nie wyrwal ?" po.ty dentysta zacza sue strasznie smias i kaza mi spojzec w lustro. Jak juz popatrzylam terz sie smialam. I pewnie wiexie dlaczego :-) a wiecnie ma sie czego bac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O to ciekawe, ja się w zasadzie nie zastanawiałam nad płcią. Ale też przyznam, że chodzę do mężczyzny. Bardzo lubię swojego dentystę dra Stasiewicza. Jest bardzo dokładny, dobrze leczy. Ma też super podejście do pacjentów, zawsze spokojny opanowany, potrafi "zarazić" tym spokojem i dzięki temu nie boję się wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może trochę, ale to też zależy który ząb ci znieczulają. Ale też ja chodzę do dental services, gdzie mają znieczulenie komputerowe, więc nic a nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, moj dentysta daje bezbolesnie, nie czuje nawet pierwszego wklucia nic. Bierze 100zl za zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat chodze do bardzo delikatnego dentysty www.stomatologkolobrzeg.com.pl ale ile razy już miałem takie znieczulenie to ani razu nie bolalo sama igla, a oczywiście daje to niesamowity komfort podczas zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olciunia555
Witam.wiele osób twierdzi że boli, wogóle nie boli. Włóż sobie gumkę zębem, to tak właśnie czuć. Potem jest gorzej. Czujesz mrowienie i napompowane policzka. W dziąslo wogole nie boli, w podniebnienie nie wiem. Także bardziej boli wyrywanie niż gumeczka w buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz naprawdę się nie ma czego bać, jak się wybierasz do dentysty. Ja mam świetną opiekę w Bamedzie, nie tylko mogę liczyć na bardzo profesjonalną pomoc we wszystkich moich problemach, ale też na to, że personel zadba o to, żebym czuła się w trakcie tej wizyty jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demater Di
Nie bójcie się. Ja panicznie boję się zastrzyków...a dzisiaj miałam wyrywanie korzenia. Dwuktrotnego ukłucia igłą nawet nie zauwažyłam...a reszta zabiegu...betka. Trzymam kciuki. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból związany ze znieczuleniem jest uzależniony od jego rodzaju. Poniżej krótki opis: Znieczulenie nasiękowe - pozbawia czucia końcówki nerwów. Nie odczuwa się języka, policzka i dziąsła. Dlatego świetnie sprawdza czy przy wyrywaniu zębów a także przy leczeniu zębów górnych. Znieczulenie przewodowe - podaje się niewielką ilość leku blisko nerwu, który głęboko wnikając w tkanki znieczula znaczną jego część. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku leczenie zębów tylnych. Znieczulenie komputerowe The Wand™ - jego zaletą jest bezbolesność stosowania. Komputer kontroluje tempo podawania znieczulenia, a ono samo za pomocą specjalnej końcówki aplikowane jest pod niskim ciśnieniem. Dzięki temu nie ma efektów wtłaczania i rozpierania tkanek, które są nieprzyjemne. Nie powoduje drętwienia policzków i warg. Należy oczywiście mieć na uwadze, że żadne środki znieczulające nie są zupełnie obojętne dla organizmu, więc im mniejsza dawka (skuteczna) znieczulenia tym lepiej. To bardzo ważne żeby poinformować dentystę o swoich wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach, by uniknąć skutków ubocznych znieczulenia i interakcji z lekarstwami. Podczas podawania znieczulenia uważnie obserwuj organizm i w przypadku niepokojących objawów (drapania w gardle, zawrotów głowy, kłopotów z oddychaniem) zasygnalizuj je lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie bralam sama z siebie znieczulenia, dla mnie chodzenie do dentysty to jak wizyta u kosmetyczki :D do wyrwania zeba mialam znieczulenie, ale nawet wkłucia igly nie czułam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja okropnie boje sie i dentysty i zastrzykow!ze swojego doswiadczenia moge powiedziec ze znieczulenie na dole troche bolalo ale bez przesady a na gorze prawie wcale!!!za kazdym razem kiedy mam usiasc na dentystycznym fotelu trzese sie jak galareta ! Nawet jesli na ostatniej wizycie nic nie czulam to i tak nastepnej sie boje!siadam ,zamykam oczy,zaciskam piesci i czekam ...zawsze nastawiam sie ze bedzie bolec.lepiej byc milo zaskoczonym niz niemilo rozczarowanym!czekam ...(ze bedzie bolec).po chwili slysze ,,i juz po bolu''powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×