Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

Gość Celesta-kosmetolog
do wrocławoanka36 tak jak napisałam powyżej powinna Pani wykonać zabiegi laserowe w serii 3-5 i potem proszę się odezwać pomyślimy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocławianka36
Pani Celesto a jakie Pani proponuje mi te zabiegi laserowe IPL ? Bo ja już byłam na IPL 6 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dycia... odnośnie leczenia trądziku laserem frakcjonującym - nie ma to sensu. Aktywny trądzik jest wręcz przeciwwskazaniem do tego typu zabiegów. Oczywiście przebarwienia i blizny się zredukują, natomiast nie wpłynie to na wydzielanie łoju. Wręcz przeciwnie. Skóra po tak agresywnym zabiegu w początkowych fazach jest przesuszona i wymaga nawilżenia i natłuszczenia. Przy cerze trądzikowej nastąpi zaczopowanie gruczołów łojowych i powstawanie nowych krost. Lepiej wcześniej przeleczyć trądzik np. wykonując zabiegi tj. peeling chemiczny - maska tretinoinowa, peeling easy pthytic solution... ewentualnie IPL. Ponadto jeżeli kiedykolwiek stosowałaś sterydy, izotretinoinę, Izotec poinformuj o tym lekarza. Zwłaszcza w przypadku Izotecu ważne jest by nie wykonywać zabiegu wcześniej niż pół roku po zakończonej kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta-kosmetolog
do wrocławianka 36 Podaje mi Pani bardzo szczątkowe informacje, nie napisała Pani wcześniej, że miała Pani robione zabiegi IPL. Jeżeli reasumując : miała Pani prawidłowo wykonane 6 zabiegów IPl i minimum 1 zabieg elektrokoagulacji i nie widzi Pani żadnych nawet minimalnych zmian to znaczy , że zrobiła Pani wszystko co można było aby zamknąć naczynka. Jeżeli ma Pani problem suchej, zmacerowanej, zaczerwienionej skóry proszę udac się do dermatologa i po prostu przeleczyć skórę Metronidazolem i stosować się do higieny skóry objętej trądzikiem różowatym o czym pisałam Pani wcześniej. Żadne urządzenie nie sprawi, że przesuszona, piekąca i czerwieniąca sie skóra nagle się zregeneruje, teraz potrzebna jest leczenie farmakologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elain
DO CELESTY Proszę mi poradzić ponieważ moj dorosły syn ma problem z trądzikiem. czasem ma ladna czysta skorę a czasem wyskakują mu ropne wypryski ,pomimo że bardzo dba o cere czy może jakiś zabieg laserowy by mu się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenuszkka
Jesli chodzi o skuteczny zabieg na przebarwienia to polecam Wam dokładnie taki http://www.elite.waw.pl/fraxel/ Ja na samym poczatku, kiedy przebarwiena pojawiły sie zaraz po urodzeniu dziecka próbowałam z kremami rozjasniajacymi. Ale one rozjaśniajace sa tylko z nazwy. Niestety wcale nie pomagały. Tak naprawde efekty sa widoczne dopiero po tym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo mam zabieg usunięcia blizny tartej, jest zgrubiała długości 2 cm ale straszne przeszkadza mi w prostowaniu łokcia jakoś:/, niedawno czytałem artykuły o zaniedbaniach lekarskich itp. mianowicie o chłopaczku który poszedł do dentysty zarazili Go śmiertelnym wirusem a także o takim z operacji przyznaję może się nakręciłem zbytnio czy laser przenosi takie rzeczy ale proszę o odpowiedź tego lub tą co naprawdę coś o tym wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocławianka36
witam, Pani Celesto byłam u kilku dermatologów jeden przepisał mi skinoren na te policzki Totalna masakra mało mi twarz nie odpadła drugi dermatolog zaleciła tabl.Niverosin mycie buzi cetephilem i wklepywanie cetaphilem MD,FINACEA ZEL 2XDZIENNIE Trzecia dermatolog poleciła mi kupić krem replenix 3 niestety nie kupiłam ponieważ kosztuje prawie 400zł Próbowałąm sama poradzić sobie z moja buzią stosowałam wode termalnę do mycia i krem aven bez żadnych dodatków skóra z czasem zaczeła sie wyciszać teraz jest tak że ze mycie zwykła wodą jej już tak nie podrażnia teraz smaruje kremem nawilzającym do cery naczynkowej z flosleku do tego maść z arniki i zwykły krem nivea aby natłuścić skóre Pozostały jeszcze niedomknięte naczynka i linijne kropkowane wgłębienia w skórze i dziurki które wyglądają jak bardzo a bardzo rozszerzone pory efekty po elektro :( czy jest jakaś szansa że te mikro blizny zejdą lub spłycą się ?? czy możliwe że mogą powstać przebarwienia w tych miejscach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na tym forum sporo reklam jest
aż żal wchodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anakoni
witam:) moja mama ma na twarzy przebarwienie od 20 lat,pozostale po wycisnieciu niestety,dzis udala sie na zabieg laserowego usuwania,lekarz zrobil jej "kawalek przebarwienia" na początek i niestety w tym miejscu skora sie zapadla..czy to zapadniecie skory to efekt trwaly? juz lepiej wyglądala ta plama niz dolek na twarzy:( laser moze tak zadzialac? czy ten dolek sie wyrowna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anakoni, Zazwyczaj jeżeli chcemy zredukować przebarwienia musimy złuszczyć skórę do warstwy na której się ono znajduje. Dlatego laser zadziałał tak głęboko i aktualnie jest "dziurka". Teraz po zabiegu fibroblasty czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu typu III są pobudzone do odtworzenia jego włókien w nadmiarze i tym samym wypełnienia ubytku. Należy jednakże pamiętać, iż jest to proces długotrwały i może zajmować nawet 6 miesięcy. Proszę poinformować mamę, że powinna przez minimum miesiąc stosować w tym miejscu krem z filtrem, by nie pogłębić jeszcze bardziej przebarwienia. Jeżeli to wgłębienie nie zniknie, oznacza to, że użyto zbyt dużej mocy. Aczkolwiek liczę na to, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Pytanie do Celesta - kosmetolog Witam, mam pytanie odnośnie zabiegów na pozbycie się śladów po trądziku na czole oraz skroniach. Otóż, mam trochę płykich dziurek po trądziku na czole oraz skroniach, które rozsiane są w takich skupiskach tworząc coś w rodzaju zmarszczek mimicznych (3-4 dziurki obok siebie tworzące linię) oraz 3 głębsze dziurki na czole. Wiem że najlepszy efekt byłby po laserze Fraxel Re:pair, ale z uwagi na moją pracę szukam czegoś mniej inwazyjnego, żeby zrobić zabieg przed weekendem a po weekendzie móc się pokazać normalnie w pracy. Zdaję sobie sprawę, że będę potrzebowal serii 3-5 zabiegów, natomiast nie wiem na jaki sprzęt się zdecydować. Mieszkam w okolicach wrocławia i póki co orientowałem się o zabiegi w 2 salonach: 1. Salon DerMed - zabieg wykonywany laserem Fraxel re:store (cena 1 zabiegu za czoło + skronie w moim przypadku to 1100 zł), 2. Salon Kształtosfera - zabieg wykonywany urządzeniem eMatrix (cena 1 zabiegu - czoło + skronie to 800 zł). Pytanie tylko po której serii zabiegów mogę się spodziewać lepszych rezultatów? Dodam, że w kilku miejscach pozostałością po trądziku są różowe, płytkie dziurki i boję się, że po zabiegu laserem Fraxel mogłyby stać się bardziej czerwone i widoczne z daleka. Pozdrawiam i dziękuję za Odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lena24
Wydaje mi się, że nigdzie - ja nie znalazłam. Byłam w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie bardzo prosze o pomoc w sprawie doboru terapi laserowej rzecz jasna :). Na rynku mamy obecnie całą game urządzeń laserwoych i oczywiście każdy gabinet zachwala swój produkt. Czytałam o laserze zaffiro, venus freeze i biorad. Wszystkie działają na podobnej zasadzie. Jestem po 3 zabiegach venus freeze i nie ma żadnych efektów :( strasznie mnie to zasmuciło. Skorzystałam zatem z biorad i jestem juz po jednym zabiegu na szyję i tez nie widzę jakieś poprawy, chociażby zatrzymania procesu wiotczenia skóry. Jestem naprawde załamana, poniewaz opinie o tych laserach sa znakomite a ja nie mogę z nich czerpać korzyści. Prosze mi powiedzieć na czy nie na wszystkie osoby działają te zabiegi, może trzeba odczekać jakiś czas, ale jaki? Serdecznie dziękuje za każda informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna_W
No niestety, wiele zależy od 1) urządzenia 2 ) częstotliwości zabiegów, które często są rzeczami indywidualnymi. Może potrzeba więcej zabiegów? Ciężko stwierdzić na odległość. Ja w swoim gabinecie mam lasery marki Glam Beauty i moje klientki do tej pory wychodziły bardzo zadowolone. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta-kosmetolog
do wrocławianka 36 proszę uważać na żel FINACEA, bo większość pacjentów skarży się na duże podrażnienie po aplikacji, ślady po elektrokoagulacji lubią niestety pozostawać na długo, jak podleczy Pani skórę będzie można spróbować pozbyć się tych blizenek dostępnymi metodami , ale najpierw niech Pani doprowadzi skórę do równowagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta-kosmetolog
do Elain niestety nie da się prowadzić skóry trądzikowej przez internet, najlepiej byłoby gdyby syn udał się do jakiegoś sprawdzonego gabinetu i jakaś osoba zajęła się jego problematyczną skóra kompleksowo, leczenie trądziku to proces długotrwały, wymagający od pacjenta zdyscyplinowania i systematyczności, jeżeli trądzik jest aktywny to laser działa jak antybiotyk po prostu bakteriobójczo, nie wiem co znaczy że Pani syn jest dorosły, bo gospodarka hormonalna mężczyzny ma tutaj istotne znaczenie, problem z trądzikiem kończy się u większości mężczyzn po rozpoczęciu regularnego życia płciowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Joanna
Pytanie do Pani Celesty Czy zabieg zaffiro thermolifting będzie skuteczny na zwiotczałą skórę na piersiach po odchudzaniu? dodam że również po karmieniu piersią. Czy jest określona temperatura której trzeba przestrzegać. proszę o radę i opinię gdzie należałoby to zrobić w warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta-kosmetolog
do Pani Joanna Niewiele wiem na temat tego urządzenia, natomiast na pewno z tego miejsca muszę Panią poinformować, że jeżeli w grę wchodzą zabiegi na biust musi Pani wyrażnie rozróżnić dwa problemy : problem wiotkiej scieńczałej skóry od zwiotczenia tkanki piersi, to bardzo istotne i wpływa znacząco no efekty zabiegowe. Zakładam , że jeżeli najpierw była Pni w ciązy i karmiła piersią to powiększone gruczoły spowodowały rozciągnięcie skóry w pierwszym etapie a potem odchudzając się pozbawiła Pani swoje piersi wyściółki tłuszczowej , która jest niezbędna dla utrzymywania ich w jędrności. Tak więc jeżeli Pani piersi nie są obwisłe tylko skóra na piersiach nie jest napięta może Pani spróbować tych zabiegów, natomiast jeżeli w pozycji stojącej na baczność ze spuszczonymi rękami piersi sa lużne a dopiero po podniesieniu rąk do góry podnoszą się i wyglądają tak jakby Pai sobie życzyła, żadne zabiegi tego typu Pani nie pomogą , tutaj niestety tylko zabiegi wypełnienia dają zadowalające efekty, więc proszę rozsądnie podejść do swojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie 1
Pani Celesto, czy ma może Pani jakieś informacje na temat urządzenia do stosowania w domu o nazwie Dermawand? Czy warto je kupić i czy nie zrobi jakiejś szkody? Bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocławianka 36
Witam, Pani Celesto nad reaktywność na różne kosmetyki mineła skóra sie uspokoiła proszę mi doradzić ponieważ po zabiegu elektro zostały slady w kształcie wypalonych dziurek i mimo stosowania filtrów powstały w tych miejscach przebarwienia Czy powinnam zdecydować sie na złuszczanie kwasami np.migdałowy o nateżeniu 30% nałożony na 1 min w serii 10 razy ? czy takie złuszczani wyrówna mi te slady i przebarwienia i czy nie podrażni naczynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po repair
Pani Celesto, Miesiąc temu miałam robiony zabieg laserem fraxel repair w renomowanym salonie w Warszawie w celu usunięcia niewielkiej, mało widocznej blizny. Lekarz powiedział, że po miesiącu od zabiegu miejsce naswitlone laserem powinno wrócić do normalnego koloru, niestety nie wróciło. Po wizycie kontrolnej miesiąc od zabiegu lekarz twierdzi, ze nic takiego nie mówił i dodaje, że naświetlone miejsce będzie jeszcze różniło się od reszty skóry przynajmniej przez pół roku. Byłam w szoku, gdybym wiedziała, że tak to będzie wyglądać to nigdy bym się nie zdecydowała, teraz mam czerwoną plamę na twarzy, która będzie się utrzymywać przez pół roku...Pani Celesto, bardzo proszę o pomoc, gdzie mogę się udać aby zlikwidować tę czerwoną szpeczącą plamę z twarzy, co zrobic? Lekarz zabronił cokolwiek robić w tym kierunku i to rozjaśniać, bo to podobno zniweczy ostateczne rezultaty zabiegu, ale mi już jest wszystko jedno, chcę jak najszybciej pozbyć się tego rumienia. Co mam zrobic? Jaki zabieg? Chcę aby skóra w tym miejscu nie była już czerwona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta-kosmetolog
do Pytanie 1 Nie jestem w stanie Pani doradzić, bo urządzenia nie znam, z tego co sprawdziłam w ogólnodostępnych informacjach to jest to pelota do darsonwalizacji czyli dezynfekcji skóry, nie wiem po co to Pani? Natomiast moje stanowisko na temat używania domowych tanich podróbek różnych dziwnych sprzętów jest jasne : Nie popieram. Proszę te kwestie zostawić specjalistom, a samemu zadbać o odpowiednią pielęgnację domową skóry zgodnie z zaleceniami. Polacy mają dziwną skłonność i sami chcą być najlepszymi doktorami, kosmetyczkami, mechanikami itp itd, efekty są potem opłakane w skutkach. Skóra trądzikowa, tłusta , łojotokowa aby sprawiała jak najmniej problemów musi być prowadzona przez doświadczoną kosmetyczkę, a nie na zasadzie , że wszyscy się na wszystkim znają i kupują beznadziejne urządzenia typu : Domowy Laser do Depilacji, Mezoterapia itp Jaki laser ja się pytam? Czy wiecie Panie jaka długość fali jest niezbędna aby skutecznie usuwać włosy? Przecież to zwykły depilator z lampką diodową , którą można kupić w sklepie chińskim za 5pln! Zamiast kupować to kolejne cudowne urządzenie niech pani lepiej wyda te pieniądze na zabieg z którego skorzysta pani cera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta-kosmetolog
do wrocławianka Wolałabym , aby udała się Pani do jakiegoś lekarza bo nie jestem w stanie konstruktywnie odniesc się do problemu nie widząc z czym mam do czynienia. Kwas, ale jaki? celesta.mueller@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta-kosmetolog
do po Repair Szkoda, że lekarz zachował się nieprofesjonalnie i nie poinformował Pani o tym jak będzie się zachowywać Pani skóra po zabiegu. Proszę absolutnie nic z tym nie robić, tak niestety musi być i nic się nie da na to poradzić, może to pani jedynie kamuflować kosmetykami kolorowymi. Proszę dbać o skórę w tym miejscu w sposób wyjątkowy tj. chronić przed słońcem, odmrożeniem i nie próbować na niej żadnych innych zabiegów, oprócz pielęgnacyjnych gdyż grozi to powstaniem przebarwień. Laserowe leczenie blizn jest procesem długotrwałym, ale za to bardzo skutecznym. Może pani smarować to miejsce maścią z wyciągiem z arniki, która troszkę obkurczy rumień pozabiegowy i cierpliwie czekać efektów, aczkolwiek po 4-6 tygodniach powinna pani powtórzyć zabieg, aby był skuteczny, tak więc musi się pani w jakiś sposób pogodzić z tym , że zaczerwienienie będzie towarzyszyło całemu procesowi leczenia blizny. celesta.mueller@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola40
Witam Pani Celesto i bardzo proszę o poradę. Mam 40 lat i już niestety dość widoczne zmarszczki i worki pod oczami oraz bruzdy nosowo-wargowe. Skóra też już trochę straciła jędrność i przybyło kilka przebarwień po wakacjach. Ogólnie nie jest aż tak bardzo źle, ale chciałabym zacząć coś z tym zrobić i po przejrzeniu całej masy zabiegów i opinii o nich chyba zdecyduję się na 3 zabiegi: SoftTrix, peeling fotodynamiczny i mezoporację Acthyderm. Co Pani myśli o tych zabiegach i co ważne w jakiej kolejności je wykonywać i czy kolejność ma jakieś znaczenie? Chciałam zrobić zabieg etwo w kształtosferze ale na pierwszy raz jednak zdecydowałam się na coś delikatniejszego. Czy można teraz zrobić jeden zabieg mezoporacji w celu poprawy nawilżenia a potem te dwa /a jeśli tak to który pierwszy/, czy lepiej zachować jakąś kolejność. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola40
Pani Celesto, bardzo proszę o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Do Celeasta Witam, mam problem z bliznami potrądzikowymi na czole. Zależy mi na wybraniu najskuteczniejszej metody, niestety oferowanych laserów jest tak wiele, że można dostać oczopląsu jak się wchodzi na forum :) każdy salon poleca swój laser jako najnowszy i najskuteczniejszy a w dodatku wszyscy operują ogólnikami typu laser frakcyjny lub laser CO2, nie podając nazwy modelu czy producenta. Nie wiem który laser jest prawdziwy a który "chiński", dlatego prosiłbym o pomoc. Jestem 2 tygodnie po zabiegu eMatrix w salonie Ksztaltosfera i poki co zadnych rezultatów nie widac. Moze za 2 miesiace bedzie jakas poprawa, bo jesli nie to nie wiem czy jest sens decydowac sie na kolejny zabieg tym sprzetem... Mialem do wyboru takze inna klinike oferujaca laser Fraxel: Restore, jednak po przeczytaniu wielu opinii zdecydowalem sie na eMatrix, gdyz wiekszosc po fraxelu jest niezadowolona z efektu. Z laserow Fraxel najczesciej polecany jest Fraxel: Repair, jednak ten jest znaczniej bardziej inwazyjny i zapewne duzo drozszy. Chcialbym sie dowiedziec jaki laser Pani poleca, bo widzialem ze w wielu Pani wypowiedziach mozna znalezc opinie na temat takich sprzetow jak: Mozaic eco2, SmartXideDot, Fraxel: Repair czy Matrix Ir. Ktory Pani zdaniem jest najskuteczniejszy w przypadku usuwania blizn potrądzikowych? Z góry dziekuje za Odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×