Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

witam pani Celesto i reszta pan, wiem ze moje pytanie jest nie typowe, bo szukam ksiazki ''Lasery i swialto'' Goldberga szukam pierwszego tomu jako e-book, mam tom 2 wiec moge sie wymienic albo moze jakos inaczej odwdzwieczyc z gory dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar001
Droga Celesto,przeczytałam caly wątek w jeden wieczór. jestem pod wrażeniem, kopalnia wiedzy, zwłaszcza, że najczęściej nie mozna wierzyć opiniom na forum, bo nie wiadomo, kto to pisze... Wybieram się na trinity - mam 58 lat, wyglądam o wiele młodziej, ale cóz czasu nie da się bez końca oszukiwać. Ale moje pytanie dotyczy rumienia. Mam czerwoną skórę na nosie. Zamknęłam naczynka i teraz chciałabym choć trochę zniwelować zaczerwienienie.Ttylko że laser nie wchodzi w rachubę. Kiedyś skusiłam się na aquamid, gdy jeszcze nie było tylu informacji o skutkach ubocznych po latach, i wypełniłam wgłębienie na nosie. Problemy pojawiły się 4 lata potem, zgrubienia, stan zapalny... Teraz jest spokój, ale jak spróbowałam jednego zabiegu laserem na rumień, spuchłam i wiem, że lasera nie mogę zastosować. Czy jest jakiś sposób, by choć trochę zniwelować rumień? Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej gdzie robiłyście fraxel? ja jestem po pierwszym zabiegu, robiłam w Warszawie ale nie wiem czy zdecyduje sie na drugi w tym samym miejscu.Czy ktos moze polecic salon w warszawie chodzi mi o laser co2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zastanawiam się nad Biogenicą, która rzekomo też już jest w Warszawie. Na stronie zdjęcia maja fajne... ale nie wiem czy to ten sam lekarz... był już tam ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
moim zdaniem nie ma co się sugerować zdjęciami prezentującymi "rzekome" efekty zabiegu. Kazdy ma inna skore i dla kazdego inny zabieg moze okazac sie skuteczny. Wazniejsze od wyboru sprzetu sa rowniez umiejetnosci lekarza. Ja jestem 5 tygodni po zabiegu eMatrix ktory wykonany byl najwyzsza mocą i efekt jest doslownie zerowy. Laser nie zadzialal wogole na blizny potradzikowe, nie splycil tych glebokich ani nie wyrownal plytkich. Nie zadzialal takze na przebarwienia. Zabiegu powtarzal nie bede i zapisalem sie juz na Mosaic eCO2, licze ze po nim bedzie jakikolwiek efekt, choc juz raczej nie nastawiam sie zbyt entuzjastycznie. Napewno kazdy sprzet w jakis sposob pomaga wybranym osobom i to ich zdjecia umieszczane sa pozniej na wszystkiech stronach promujacych "cud technologię", jednak raczej nie ma co sie nastawiac na podobny efekt w kazdym przypadku. Jednej osobie pomoze wykonanie 1 zabiegu danym laserem, a ktos inny po calej serii moze nie zauwazyc zadnej poprawy... niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andressa... bo trzeba patrzeć czy zdjęcia to są te typwo dane przez firmę - czyli w idealnej pozycji z idealnie głądką skóra - obrobiona w photoshopie czy wyglądają naturalnie. Ja ostatnio dodałam na FB zdjęcia przed i po wypełniaczach wykonanych w Naszej klinice i zostały skomentowane negatywnie, bo Panie w miejscach iniekcji były czerwone - ale moim zdaniem własnie takie zdjęcie może być prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
sandrine Mi raczej chodzilo nie o to, ze zamieszczanie zdjecia sa po obrobkach i nie przedstawiaja faktycznego stanu, lecz o to, ze uznawanie laserów za "zloty srodek" w walce z niedoskonalosciami skory jest mocno przesadzone. Bo prawda jest taka, ze jednej osobie pomoze laser, innej kwasy a jeszcze innej zwykle kremy za kilka zlotych.A do zdjec przedstawiajacych rezultaty poszczegolnych zabiegow zawsze wybiera sie osoby na ktore dany sprzet zadzialal najlepiej i widac u niej najlepsze efekty. Dlatego pozniej jest tak wiele rozczarowan bo spodziewamy sie identycznych efektow w przypadku naszej skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
sandrine Mi raczej chodzilo nie o to, ze zamieszczanie zdjecia sa po obrobkach i nie przedstawiaja faktycznego stanu, lecz o to, ze uznawanie laserów za "zloty srodek" w walce z niedoskonalosciami skory jest mocno przesadzone. Bo prawda jest taka, ze jednej osobie pomoze laser, innej kwasy a jeszcze innej zwykle kremy za kilka zlotych.A do zdjec przedstawiajacych rezultaty poszczegolnych zabiegow zawsze wybiera sie osoby na ktore dany sprzet zadzialal najlepiej i widac u niej najlepsze efekty. Dlatego pozniej jest tak wiele rozczarowan bo spodziewamy sie identycznych efektow w przypadku naszej skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
sandrine Mi raczej chodzilo nie o to, ze zamieszczanie zdjecia sa po obrobkach i nie przedstawiaja faktycznego stanu, lecz o to, ze uznawanie laserów za "zloty srodek" w walce z niedoskonalosciami skory jest mocno przesadzone. Bo prawda jest taka, ze jednej osobie pomoze laser, innej kwasy a jeszcze innej zwykle kremy za kilka zlotych.A do zdjec przedstawiajacych rezultaty poszczegolnych zabiegow zawsze wybiera sie osoby na ktore dany sprzet zadzialal najlepiej i widac u niej najlepsze efekty. Dlatego pozniej jest tak wiele rozczarowan bo spodziewamy sie identycznych efektow w przypadku naszej skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest fakt. Laser należy dobrać do problemu - a jest ich wiele na rynku i o różnych właściwościach. Natomiast najważniejsze jest jak kto podchodzi o zabiegu. Uważam, że niektórzy nie mają respektu do tych urządzeń i niestety później wyrządzają innym krzywdę - albo poprzez powikłania albo poprzez braku efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar001
Hm, Pani Celesta zniknęła na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
niestety nawet na swoim przykladzie moge powiedziec, ze wielka role odgrywa cena zabiegu. lekarze posiadajacy 1 laser moga sobie pozwolic na wielkie promocje, poniewaz caly czas maja klientow i sprzet szybko moze sie splacic. Natomiast w klinikach ktore posiadaja wieksza ilosc sprzetu, ceny sa z reguly znacznie wyzsze, poniewaz wszystkie lasery musza na siebie zarobic, a klienci maja wybor, stad nie zawsze dany laser jest tak oblegany jak w innych klinikach, ktore nie maja takiego wyboru. Ja orientujac sie w cenach danego lasera na samo czolo slyszalem rozbierznosci cenowe od 500-1100 zl, wiec biorac pod uwage fakt, ze niezbedne jest wykonanie serii 3-5 zabiegow zeby zauwazyc jakis efekt to jest to kosmiczna rozbierznosc cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar001
Pani Celesto, jeśli się Pani odnajdzie, proszę o wskazówkę. Jak wspomniałam, wybieram się na trinity, ale nie jestem pewna, czy w wieku 58 lat (dobra kondycja skóry, wygląd młodszy :) pomoże na największy problem - zwiotczała skóra szyi, szczególnie pod brodą ,linia szyi zaczyna się tuż pod nią , tzw. szyja pelikana. Miała 3 lata temu robiony thermage, potem fraxel 3 zabiegi, ostatnio fale radiowe i nie widze żadnej poprawy. Czy jedynie lifting może poprawic stan szyi? Srodek szyi też zwiotczały i nie wiem, czy trinity może być robiony na tym odcinku - tarczyca. Czy pozostaje owinąć się szalikiem? :( mam nadzieję ,że Pani powróci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar001
Thermge był na dolną część twarzy z okolicą podbródka, więc szyja niewiele dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysiorek
Pytanie do Celesta - kosmetolog. Witam Widzę że służysz fachową poradą użytkowniczką ,dlatego mam wielką prośbę abyś wyraziła opinie o laserze IPL+RF firmy BEAUTY SWISS model Terminator T8 ,sprzętu na rynku "napłynęło" naprawdę sporo ,aż ciężko się połapać .Może mogłabyś podać parametry techniczne jakim należy się kierować przy wyborze urządzenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Europejka1
Do Pani Celesty Przeczytałam na tym forum wiele ciekawych informacji za co Pani bardzo dziękuję . Niemniej jednak i ja mam do Pani kolejną prośbę i zwracam się o dobrą radę . Mam 40 lat , cerę w miare dobra niemniej jedank i u mnie pojawily sie drobne zmarszczki , lekkie przebarwienia w okolicach policzków . Jak wiele tu osób chcę się zdecydować na zabieg w celu poprawy skóry twarzy a tym samym swojego samopoczucia . Dostałam propozycję zrobienia zabiegu laserem z opcją pilingu na : Laser frakcyjny Profractional Contour TRL z opcją mikropilingu laserowego firmy Sciton http://www.sciton.com/brightcove/510/ptestimonial Czy w przypadku kiedy nie mam blizn nie jest to dla mnie za silny laser ? Przeczytałam coś na temat rumienia ,który może się po takim zabiegu pojawić czy efekcie pomarańczowej skórki ... Musze podjąć decyzję a coraz bardziej się waham czy decydując sie na ten zabieg podjęłam słuszna decyzję ? Jeszcze raz proszę o poradę i z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Europejka1 Nie jestem w prawdzie ekspertem, ale czy w przypadku przebarwień nie lepiej spróbować najpierw zabiegu z wykorzystaniem prądu RF? Ja wykonywałem 1 zabieg urządzeniem eMatrix na blizny potrądzikowe. Niestety po 2 miesiącach nie widzę efektu dlatego zdecydowałem się teraz na laser CO2, ale tak jak napisałem ja to robię na blizny. Wydaje mi się, że w przypadku przebarwień lepiej zaczać od czegoś mniej inwazyjnego. Laser może Pani pogorszyć stan skóry, ponieważ działa na melaninę a to zawsze niesie ze sobą ryzyko przebarwień. Więc moim zdaniem może Pani sobie zrobić tylko krzywdę i zamiast pozbycia się przebarwień uzyska Pani ich jeszcze więcej. Ja bym polecił najpierw wykonanie zabiegu eMatrix (na przebarwienia stosuje się niewielkie impulsy i co najważniejsze w przypadku prądu nie ma skutków ubocznych). Jeśli się okaże, że nie będzie Pani zadowolona to wtedy proszę poszukać lasera który powoduje złuszczenie samego naskórka a nie dociera do skóry właściwej tak jak lasery CO2, bo jest to Pani niepotrzebne. Polecał bym wtedy poszukanie oryginalnego lasera Fraxel Re:store. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Europejka1
Dziękuję Andreasss za informację . Chętnie spróbuję czegoś lżejszego ,tylko ja nie chcę pozbyć się jedynie małych przebarwień ale również spłycić zmarszczki i poprawić owal twarzy . Co w takim przypadku ? Właśnie sprawdziłam ,ze w moim mieście robią zabiegi laserem Fraxel Re: store ale nikt nie robi zabiegów eMatrix :( znalazłam jeszcze zabiegi Fokus RF ale czy one będą podobne do efektów na eMatrix ? może spróbować na początek na przebarwienia np. nanopilingu i potem zrobić mezoterapię igłową ? Przepraszam ,ze tak wypytuję , tyle jest zabiegów a ja jestem laikiem w tych sprawach ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolaK
zgadzam się z moją przedmówczynią co do chińskich urządzeń!!!!! sama mam salon, więc wiem, jakie ważne jest posiadanie w nim dobrego i certyfikowanego sprzętu (ja mam laser diodowy GB5D Glam Beauty). Dziewczyny z tym nie ma żartów! Lepiej sprawdzić taki salon niż sobie krzywdę zrobić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do Celesty
Pani Celesto jak to jest z laserami? Czytałam na amerykańskich stronach, ze lasery niszczą tkankę tluszczowa na powiekach i na twarzy . Dlaczego tego nie mówią lekarze w Polsce? Czy dlatego bo nikt nie bedzie z nich korzystał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mówmy lasery - bo nie każdy i nie w rękach każdego. Przykładowo laser diodowy o okreslonej długości fali i impulsu służy do zabiegu lipolizy laserowej z liposukcją - rozpuszcza tłuszcz, ale dopiero odessanie kaniulą usuwa go z organizmu. Ponadto są każdy laser o różnej długości fali ma powinowactwo do czego innego. Przykładowo absorbentem dla lasera CO2 jest woda - zatem nie jest pochłaniany przez tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sandrine!
A co z a laserem "Elos"? Co z lampami IPL np. 5-Chlorofilina i Biopeel Red? Proszę o odpowiedż. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do Celesty
Drga Sandrino. Tu chodzilo mi o plazme i lasery typu Fraxel itp.... Zapomnialam dopisac tego. Bylam tym bardzo zdziwiona ze tego typu lasery niszcza tkanke tluszcowa ktorej ubywa bo tego typu zabiegach. Pisal o tym lekarz specjalista od plastyki poweiek i twarzy. Nie chodzi mi o lasery ktore dzilaja na zasadzie liposukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mój dermatolog zalecił mi użycie laseru frakcyjnego w celu likwidacji blizn potrądzikowych. Wszystko ok - ale ja jeszcze mam nowe zmiany trądzikowe, czy aby użyć tego laseru nie powinienem do końca wyleczyć trądziku ? Ostatnio leczyłem się Axotretem, po którym wg ulotki przez okres 6 miesięcy nie należy ingerować żadnymi zabiegami w skórę. Okres ten minął i zastanawiam się czy usuwać stare, głębsze blizny ? Proszę o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
mozesz poddac sie zabiegowi laserem frakcyjny, natomiast miejsca na ktorych sa zmiany tradzikowe musza zostac przed takim zabiegiem zabezpieczone i ominiete, takze efekt takiego zabiegu moze byc przez to gorszy bo czesc skory musi zostac ominieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sandrine, Ale o co dokładnie chodzi? Przykładowo technologia ELOS to nie tylko laser ale także fale radiowe - jest to technologia łącząca dwie metody, więc ciężko jest się wypowiadać jak w tym urządzeniu działa laser. IPL to ipl - czyli lampa ksenonowa a nie laser ;/ Redpeel posługuje się światłem ledowym... więc również nie jest laserem. Odnośnie wykonywania zabiegów frakcjonujących to raczej nie powinno się ich wykonywać poczas aktywnego trądziku - ponieważ nawet jeśli po zabiegu blizny ulegną redukcji to problem i tak wróci i na nowym naskórku nowe zmiany tradzikowe mogą wyrządzić jeszcze większą szkode - bnajmniej taka jest moja opinia. Najpierw przelecz trądzik a potem zacznij leczyć defekty powstałe na jego tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sandrine!
Dziękuję, chodziło mi przede wszystkim o zabiegi 5-Chlorofilina,biopelee red. A o Elos pytałam czy jest bezpieczny,czy nie niszczy tkanek miękkich i jakie ma właściwie działanie dla skóry - bo mam zamiar poddać się tego typu zabiegowi, więc chciałam popytac kogos kto się na tym zna a Ty jesteś kompetentna w tych sprawach. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka142
Do Pani Celesty Witam serdecznie. Miałam wykonywany laser fraxel re store 2 razy i chyba z 5 razy laser pixel.. około rok temu natomiast dermabrazję mechaniczną. Nie widzę zadowalających efektów do tej pory.. Może mi Pani powiedzieć coś więcej o tych skuteczności tych laserów które miałam wykonywane?? Czy to możliwe że na mnie nie zadziałały?? Może są to zabiegi mało skuteczne?? Może mi Pani w takim razie polecić lepszy laser? A co z dermabrazją mechaniczną?? Czemu ona nie zadziałała?? Co do jej wykonania sama mam wątpliwości ponieważ wykonywano mija pod narkozą. Obudziłam się już z opatrunkami które zostały mi zdjete po 2 tygodniach. Po zabiegu nie odczuwałam w ogole bólu, twarz nie była spuchnieta a gdy ściągnięto mi opatrunek miałam troche bardziej czerwona twarz w miejscu dermabrazji ale nie było to miejsce baaardzo czerwone. Z reszta po paru dniach zaczerwienienie zeszło całkowicie. Co Pani na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka142
Zapomniałam dodać że wszystkie te zabiegi miałam wykonywane na blizny po tradziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sandrine ;-) dziękuje za tak ciepłe słowa, chociaż nie czuję się alfą i omegą. Lubię czytać fora, bo wówczas mam lepszy pogląd na to jak po zabiegach czują się pacjentki - daje mi to wiele do przemyślenia, później grzebie w literaturze i staram się sama wszystko zrozumieć, bo przecież to co piszą firmy to same ochy i achy. Dlatego jestem ciekawa Twoich odczuć po zabiegach. Patka miałaś kilka zabiegów leczących blizny. A w jakim odstępie było frakcjonowanie? Próbowałaś TCA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×