Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Powiem tyle jak nie miałam Diane 35 to wszystko było dobrze miałam miesiączkę 6 lub 7 dni i było koniec a teraz przez tą Dianę mam ponad 10 dni a teraz 15 kiedyś byłam u innego lekarza i dobrze leczył tego lekarza nie ma bo zmarł niedawno a miałam do niego pełne zaufanie często robił badania niedawał antykoncepcji jak ta baba z bydgoszczy nie to że się za każdym razem spóźnia to jeszcze zamiast zbadać chociaż usg sprawdzić czy torbiele się zmniejszyły to nie rafaello wcina i to ma być lekarz wcześniej mi dawała co innego na torbiele ja wiem jak się bierz Dianę od 1 miesiączki przez 21 dni potem 7 dni przerwy i od 8 dnia nastepne tylko co z tego jak jak krwawię i jestem słaba dzisiaj o mało co nie zemdlałam chodziałam jak pijana kręciło mi się w głowie a tego nigdy nie miałam i teraz znów mi przepisała Dianę 35 żeby się wykończyć ja niechcę isć na tamten świat a jeszcze tym bardziej że z torbielami jest gorzej tak mi powiedziała w sierpniu jak u niej byłam i robiła mi usg a dzisiaj nic tylko gadka.Gadka to mało a badania gdzie.W ciemno przepisuje leki.Przed Dianą 35 niekrawiłam tyle co teraz przy Dianie 35 a lekarz ginekolog co nie żyje że czym dłużej się krwawi to się jest słabym.Wiadomo krew wylatuje bo gdzieś musi.Im czym dłużej tym gorzej.Jak miałam 8 dni miesiączki to tamtem dał mi żelazo i jeszcze leki żebym niekrwawiła a ta nic.Chyba zmienię tylko czy się dostanę na prywanie mnie nie stać a na nowy fundusz zdrowia niewiadomo kiedy termin ale jak będzie czekać to poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
ona86 to idz do prywatnego lekarza ? po co sie meczyc z ta babka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina1972
MAŁA OO - piękne dzięki za odpowiedź. Więc teraz czekam na operację. Może po wszystkim dowiem się co to było. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
ona86 jeżeli masz zawroty głowy to znaczy że przez te krwawienia masz anemie - sama widzisz że dają Ci żelazo. I to jest wskazanie do tego żeby ktoś bardziej sensowny Cię przebadał, bo żaden lekarz nie powinien lekceważyć takiego stanu rzeczy, a ten Cię chyba zlewa. Co prawda, jeżeli jesz te hormony byle jak czyli przestajesz kiedy się źle czujesz to przykładasz się do tego, no ale po to są lekarze żeby nas leczyli niezależnie od naszej wiedzy. Organizm głupieje jak podajesz mu hormony potem przerywasz i tak w kółko. Prawda jest taka że powinnaś iść do lekarza i powiedzieć mu o tym że jesz to jak jesz i jakie tego są konsekwencje - i może razem zaradzicie temu. Na pewno to tak zostać nie może bo organizm niszczysz i się nie leczysz. A hormony to dla Ciebie leki a nie antykoncepcja !!! Maja za zadanie uregulowanie Twojego cyklu tak by choroba znikła. Czasem bez nich nie wyleczysz choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha dzięki. Dzwoniłam jak zaleciłaś i lekarz powiedział że źle bo nie chciałby wprowadzać estrogenu ale żebym się nie ekscytowała bo to jeszcze nie tragedia i mam czekać 4 dni. I stało się jak pisałaś. Doczekałam się na okres. Zero bólu, okres trzy dni. Super. Dlaczego miałaś operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy jak przerwałam Diane 35 a mi leci wypływa czarny kolor czy powinnam dalej brać ta Dianę 35 czy poczekać do następnej miesiączki.I czy jak ja mam torbiele bo mam stwierdzone czy Dianę 35v jest na torbiele czy nie.Bo ginekolog to której chodzę powiedziała że jest a ja jakoś niewierzę.I czy ktoś miał laparoskopię bym się chciała dowiedzieć czy to boli i po.Jak się długo lezy w szpitalu.Lub czy ktoś miał badania porobione związane z torbielami i laparoskopia i jak się długo leczy.Bo ja niechcę długo lechać bo na 29 grudnia mam wyjazd.Jadę na sylwestra daleko.I czy będę mogła jechać jak będę miała laparoskopię jak się te rany długo goją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tyle że do tej ginekolog co do niej chodzę to jest z bydgoszczy kiedyś przyjmowała raz w tygodniu a teraz raz w miesiącu.I jak jest laparoskopia czy usuwają jajnik.I czy jest szansa na dziecko.Bo my chcemy ja i mój narzeczony chcemy miec dzieci.I czy mam brać dalej tą Dianę 35 jak przerwałam brałam ją do 16 listopada a od poniedziałku do dzisiaj nic i mam 16 dzień czy powinnam dalej brać czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
Laparoskopia 3 dni w szpitalu i wychodzisz. Czujesz się dobrze po 2 tygodniach. Oczywiście jak jest OK. A tak w ogóle to jesteś młoda i pewno jeszcze nie wiesz że zdrowie trzeba szanować !!!. Nie masz się co bać, w pierwszy dzień jest średnio potem OK. Z ta Diane 35 to ja bym brała jak się należy czyli wg. wskazówek lekarza - pomoże na torbiele - powinno w każdy razie. Czarne to pewno skrzepła krew - tez takie miałam jak miałam cysty i mięśniaka. Teraz nie mam ani cyst ani mięśniaka i mam normalny okres. Jajników nikt, jak nie trzeba nie usuwa więc masz małe szanse żeby Ci je usunęli. Zresztą z jednym jajnikiem można mieć dzieci i tak. Natomiast jak to zaniedbasz to sama doprowadzisz do tego że nie będziesz mieć dzieci i wtedy sama do siebie będziesz mogła mieć pretensje - a z tym nie ma żartów. Wiec nie przedkładaj sylwestra który jest co rok nad tak poważna sprawę. Z ta Diane 35 którą skończyłaś 16 to sama nie wiem. Ja na pewno poszłabym do lekarza zapytać jak mam dalej brać (bo przecież Ty masz się tym leczyć) albo poczekałabym na okres i zaczęła brać w 28 dniu. Ale tak naprawdę to poszłabym do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
i co to znaczy leci Ci czarne? odstawiłaś Diane 35 i masz okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona86 jezeli Twoja torbiel to pęcherzyk graffa (tak jak twierdzisz ) to laparoskopia ani zaden inny zabieg chirurgiczny Ci nie grozi , wię nie zaprzątaj sobie tym głowy.... A odnosnie leczenia Dianą 35 .....poczekaj do następnego cyklu i rozpocznij nowe opakowanie w pierwszy dzien okresu , zazywaj wszystkie tabletki po koleji o jednej stałej porze a potem zrób 7 dni przerwy i 8 dnia rozpocznij kolejne op .... przy torbieli którą masz czasem wystarczą 2-3 cykle na hormonach aby po torbieli nie było sladu ..... Tabletki anty blokują owulację ,usypiają jajniki ,poziom hormonów zostaje wyregulowany a torbiel poprostu wchłania się ,zanika .... Początki przyjowania tabletek zawsze są cięzkie , w pierwszych 3 op organizm przestawia się na hormony dlatego jakiekolwiek skutki uboczne są dopuszczalne i trzeba je poprostu przetrwac,, poniewaz wszystko zazwyczaj mija przy 3 opakowaniu ...... Jezeli naprawdę tak zle znosisz Diane35 jak piszesz, porozmawiaj ze swoją lekarką moze trzeba zrobic Ci badania hormonalne i na ich podstawie dobrac inne odpowiednie dla Ciebie tabletki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
ona86 moim zdaniem zle bierzesz te hormony... jesli dopiero co zaczelas zazywac diane35 to zupelnie normalnym zjawiskim jest to ze np przez caly pierwszy msc wystepuja plamienia ... mija to z drugim... a jak ty sobie bralas i przerywalas kiedy chcialas to masz teraz sajgon w organizmie.. nie wiem co powinnas zrobic chyba znalezc dobrego specjaliste ktory powie ci co dalej... trzeba bylo brac diane35 i odczekac plamienia a nawet okres bo w 1 msc zazywania jest to calkowicie normalne takie rzeczy moga sie dziac nawet do 3 msc !!! a w miedzzy czasie leczysz te torbiele... poza tym na stronie poprzedniej opisalam jak wygladal zabieg laparoskopii.... a tak poza tym i bez obrazy dla ciebie wazniejszy jest sylwester czy zdrowie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie jest ważne i zdrowie i sylwester.Powiem na sylwestra jadę do chłopaka.A chcę być zdrowa do tego czasu.A powiem że niemam okresu bo nie leci czerwone tylko czarne wypływa i niewiem czy mam się tym przejmować czy nie.Czy się wykrwawię.Bo mi ginekolog powiedziała że mam się tym nie przejmowąc bo to na początku tak jest.Czytałam w internecie na temat Dianę 35 że w 1 pierwszych miesiąch może być nieregularne miesiączki obfite międzymiesiączkowe to prawda.Też tak miałyście jak braliscie Dianę że mieliście okres a potem plamiliście wypływało czarne zamiast krew normalna.I jak długo u was to trwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCY DZIEWCZYNY
DO WSZYSTKICH DZIEWCZYN KTORE MIALY LAPAROSKOPIE 4 DNI TEMU MIALAM ZABIEG,JUZ SIE NAWET CZUJE OK,ALE BOL W JAJNIKU Z KTOREGO USUNELI MI TORBIEL JEST WCIAZ TAKI SAM JAK WTEDY PRZED LAPAROSKOPIA.... PROSZE POWIEDZCIE MI CZY TO NORMALNE ???? CZY MINIE ????? CZY MAM SIE PRZEJMOWAC??? CZY LEPIEJ ODCZEKAC???? BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ ;(((((( BO ZNOW ZACZYNAM SOBIE WKRECAC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
DO EVI Zakładanie cewnika czasami jest jednak bolesne. Po moim marudzeniu, lekarz zaproponował, że może założyć mi cewnik już na sali operacyjnej po podaniu narkozy (więc na szczęście nic nie bolało). Moim zdaniem warto poprosić, żeby założyli cewnik po podaniu narkozy. Wiem, że kobietki miały zakładany cewnik tuż przed operacją przez pielęgniarkę i mówiły, że nie należy to do najprzyjemniejszych wspomnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ona86. objawy ktore opisujesz nie sa normalne wiec jak najszybciej idz do innego gina. usg w przypadku podejrzenia torbieli jest podstawowym badaniem. ja przy torbieli rowniez bylam oslabiona, mialam zawroty glowy, wymioty, bole glowy. bolal mnie jajnik i zamiast czerwonej krwi w czasie okresu leciala mi czarna zakrzepla krew lub brazowe plamienie. nie mialam tego nigdy tak dlugo jak ty ale podejrzewam ze to plamienie u ciebie jest spowodowane tym ze nie wiesz jak bierze sie tabletki hormonalne. tak naprawde nikt tu na forum nie powie ci co ci jest wiec maszeruj do lekarza na porzadne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam zakladany cewnik gdy podejrzewano uszkodzenie nerek po diclofenacu (co na szczescie okazalo sie byc falszywym alarmem) i NIC NIE BOLI. po prostu wkladaja ci malą rureczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tym forum nie raz czytalam ze nawet po usunieciu jajnika kobiety maja bol dokladnie w tym samym miejscu. jest to bardzo dziwne i nie potrafie tego wyjasnic. moze Mala OO wiesz cos na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik czemu Twój lekarz uważa że fluor w paście szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCY DZIEWCZYNY
ehhh i jak nikt nie wie czy to normalne ??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że normalne pod warunkiem że pozwala Ci w miarę normalnie funkcjonować. Mnie przed operacja bolał jajnik tak że aż czułam ból w prawej nodze. Po operacji przez 1,5 miesiąca czułam ten sam ból w takim samym stopniu. Do tego bolała mnie blizna, klatka piersiowa, krzyż tak mnie bolał że szok i do tego drogi żółciowe dawały mi popalić - len jadłam przez 3 miesiące. No i jak sikałam to tragedia dostawałam takiego skurczu że szok (z 2 miesiące) - przed operacją to samo. Jeżeli masz gorączkę lub ból się nasila to wtedy się martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę ta Dianę35 trądzik mi znika ale codziennie mnie boli dół ciągnie w różne strony na prawo i lewo.Mam torbiele graffa.Niewiem czy w mm czy cm.A mój ginekolog przyjmuje raz w miesiącu.Przjeżdża z Bydgoszczy i jest ciężko się dostać kazała mi przyjść za miesiąć lub za 3 miesiące po tych lekach.Mówiłam że mi dół boli powiedziała że mam szukać gdzie indziej powiedziałam że mam zdrowie nerki powiedziała wtedy a może jelita a jelita też mam zdrowie.Czy przy torbilelach jest ból w nadbrzuszu.I czy torbiele mogą peknąć a jak pekną czy jest jakiś krwotok.Biorę ta Dianę 35 i czy ona jest na torbiele.Czy po tym leku mi zniknie.Teraz zauważyłam że mi już tak nie leci.Na razie zaczął się zwykły śluz jak narazie.Jestem ostrożna.A do ginekologa prywatnie mnie nie stać.A na pogotowie nic nie zrobią bo to tylko w nagłych przypadkach a jak się dostanę do innego ginekologa to będę długo czekać bo dzisiaj na nfz długo się czeka.I mam pytanie czy od Diane 35 się tyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem że miałam normalny okres od 7 do 16 listopada póxniej od 17 listopada do 22 listopada plamienia i od wczoraj wieczorem do dzisiaj nic.Czy torbiele graffa to jest rak łagodny czy pęcherzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzankaSS
Hej ona 86 strasznie kombinujesz. Jak będziesz dużo jeść to przytyjesz. Po takich lekach się raczej nie tyje. Nagadał ci ktoś głupot i teraz zamiast słuchać lekarza to wymyślasz. Takie torbiele czynnościowe to nic groźnego i mija. No ale jak będziesz jeść tabletki jak piszesz byle jak to sobie narobisz bigosu sama. A skąd ta lekarka wie że masz torbiele? Robiła ci USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzankaSS
Zlituj się. To żaden rak. Skąd masz takie teorie? To zupełnie niegroźna sprawa która powinna minąć po trzech cyklach. Pewno dlatego lekarz kazał ci się zgłosić za 3 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie nagadał głupot tylko przewaznie od hormonów czy antykoncepcji się tyje.Miałam usg robione ale w sierpniu że mam torbiele graffa.Niewiem czy to groźne czy da sie tymi lekami usunąć całkowicie czy mnie czeka laparoskopia.Powiem że ja dużo niejem.I 3 kilo przytylam.Ważyłam 60kg a teraz 63kg.Nikt nie nagadał głupot.Przecież sie słucham lekarza.Niemoja wina że się chodzi a ona zamiast zrobić badania to nic teraz nie zrobiłam przepisała i dowidzenia.Powiem że jak na razie miesiączki nie widać ani poplamień tylko czy na długo oto jest pytanie.Co to są torbiele graffa.Czy to coś poważnego.Narazie biorę Dianę35 tylko mi przeszło trądzik i krawienie wraz z plamieniem.Tylko mi niechce minąć ból w nadbrzuszu 2 miesiące mnie boli cały czas łykam nospę i nic.Czy torbiele mogą peknąć czy ktoś to miał.Bo czytałam w gazecie w pani domu że torbiele mogą peknać i wtedy jest krwotok do otrzewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzankaSS
cyt: Podczas prawidłowego cyklu miesiączkowego w jajniku dojrzewa pęcherzyk jajnikowy (Graffa), który w okresie okołoowulacyjnym pęka i wydobywa się z niego komórka jajowa. W przypadku zaburzeń hormonalnych pęcherzyk może nie pęknąć, lecz cały czas wzrastać i wypełniać się płynem surowiczym doprowadzając do powstania tzw. torbieli czynnościowej. Podobna sytuacja pojawia się, gdy po owulacji ciałko żółte nie zanika, lecz zaczyna wypełniać się płynem. Przeważnie pękają one samoistnie i ulegają resorpcji podczas kolejnych cykli, jednak czasami wymagają leczenia farmakologicznego za pomocą leków hormonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzankaSS
Z tego co piszesz to masz coś takiego. To niegroźne pod warunkiem że zniknie po którymś z cykli. To co możesz zrobić to na pewno możesz iść do najbliższego miasta do innego państwowego ginekologa i też cie przyjmie. Skoro cie ten brzuch tak boli to wypadałoby coś z tym zrobić!!! Lub jedz ta Diane 35 jak należy i idź do swojej kiedy kazała ale po co się tak męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam się do innego ginekologa i mam na 16 grudnia tylko mam bóle w nadbrzuszu aż ciągną i jest pewien problem sekretarka niewiem kto to był ale powiedziała żeby wykazały torbiele to mam być 3 dni po miesiączce.I teraz myślę jak do 16 grudnia będę miała miesiączkę czy może zrobić zwykłe usg i czy wykaże torbiele.Chcę wiedzieć co mi jest.Niechcę się męczyć.Nadal biorę tą Dianę 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzankaSS
No i dobrze. Diane jedz dalej. Idz kiedy jestes zapisana i okresem sie nie przejmuj bo jak torbiele są to są. Wiem tyle że najlepiej przed badaniem sie nie wysikać bo wtedy lepiej widać. Jeżeli bolałby cie brzuch coraz mocniej lub bardzo to idź do lekarza pierwszego kontaktu albo najlepiej na izbe przyjęc do szpitala wieczorem. Ja tak zrobiłam i dobrze na tym wyszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×