Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

nadzieja wszystkie dzieci kocha i umiera ostatnia :):):):):):):):):):):):):) nawet nie wiesz jak się ciesze z tej twojej upragnionej dwójeczki:) ehhh mnie lekarz namawia(tzn proponuje ) usunięcie nadzerki,ale ja narazie się nie godze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczątka ZYC NIE UMIERAC !!!!! :D:D:):D fajnie ze jestescie dzisiaj .... bo to nowe forum to takie oficjelne i smutne :( w niczym nie przypomina starego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Witajcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i szuigimer nawet sie pojawiła!!!cóż za wspaniały wieczór;)) spac sie odechciewa jak was widze;)) szugimer co tam u Ciebei kochana....jak synuś,no i jak Ty,Twoje zdrówko!opowiadaj.. Mała musimy znowu zrobic tak,zeby to forum przypominało tamto:) nasz klmat musimy wprowadzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁALŁŁLLLL szuigimer oczom nie wierzę !!!!!!🖐️🖐️🖐️ CZESC !!!!!!! Jakis zaczarowany piątek dzisiaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Krótkie streszczenie.U mnie na razie ok,nie mysle o lekarzach bo nie mam czasu.Na forum wpadam sporadycznie,najczęściej uda mi sie przeczytać kilka postów i tyle.Dalej biore Harmonet,dla przypomnienia-ostatnimi czasami cysta i markery sie zmniejszyły,kontrola za kilka miesięcy.Prawdopodobnie koncem stycznia jak wróce z turnusu.Nadal nic nie odczuwam.A mam pytanie.Czy na torbiel też należy hormonalne brać o określonej godzinie?U mnie to róznie ale staram sie przynajmniej brać z godzinnym poslizgiem.Stare forumowiczki co u Was!!!????A co to znaczy torbiel grubościenna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
a moj synek coraz lepiej chodzi,zasuwa przy scianach,zezłościł sie na balkonik:-)A i jeszcze WAM powiem ze jest 11 w całej szkole pod względem nauki.Przed nim są tylko dziewczyny.Ależ dumna jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szuigimer co u mnie to juz wiesz,tzn pewne przycztałas,wiec sie nie wypowiadam:) a tez sie miałam o to małej pytac,czy ja tez musze brac o stalej godzinie,tzn punk ta i ta,czy moge godzine,dwie a tą albo w ta sobie opóźnienia zrobic...ze względu na prae teraz... a mała wejdź na gg prosze mam sprawe:) a szuigimer co to za turnus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Turnus rehabilitacyjny w Złotowie obok Piły.Masakra ode mnie 700 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Jezu..faktycznie...cała Polska do przejechania..a na ile jedziecie??no to super,że Maly si etak dobrze uczy:) a kogo to zaśługa?no pewnie,ze twoja:)) super,ze są postępy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
na 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
a w tej sprawie też widać poprawe ale na razie nie zapeszam .Powiem tak jest lepiej niz było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Dziewczyny a ja mam takie pytanie czy podczas tej laparoskopii lekarz moze stwierdzic ze np dana osoba ma endometrioze ? czy dopiero to wychodzi po zbadaniu wycietej torbieli... ? ja mam odbiorow wynikow badania w piatek...ehhh boje sie.... choc lekarz po laparo mowil ze to byla torbiel czynnościowa...a ja wciaz odczuwam bole w podbrzuszu no i w okolicach tego jajnika :( strasznie boje sie nawrotow bo u mnie torbiel wiazala sie ze starsznym bolem jajnika.... a najgorsze bylo to ze nawet tabletki anty ktore bralam na to 7 miechow nie pomogły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko o Torbielach Torbiele jajników – groźne czy nie? Mogą je mieć i nastolatki, i dojrzałe kobiety. I choć takie zmiany w jajnikach nie zawsze wymagają leczenia, nawet te najmniejsze trzeba systematycznie kontrolować. Można je porównać do baloników wypełnionych płynem lub zgrubiałą tkanką. Mogą powstać w jednym jajniku albo w obu naraz. Zwykle są wielkości orzecha, ale czasem bywają większe od pomarańczy. Podobnie jak mięśniaki macicy, torbiele mogą się umiejscowić wewnątrz jajnika, w jego ścianie lub na zewnątrz (wtedy trzymają się jajnika cienką szypułą). Torbiele jajników zwykle nie powodują dolegliwości, dlatego dowiadujesz się o nich podczas kontrolnego badania USG. Dopiero gdy są bardzo duże, możesz mieć np. bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, często oddawać mocz. Gdy winne są hormony U wielu kobiet w okresie rozrodczym w jajnikach pojawiają się torbiele (inaczej cysty) czynnościowe. Dzieje się tak, gdy w trakcie cyklu miesiączkowego zachodzą nieprawidłowe zmiany hormonalne. W czasie prawidłowej owulacji dojrzały pęcherzyk Graafa pęka i uwalnia się z niego gotowa do zapłodnienia komórka jajowa. Pęknięty pęcherzyk przekształca się w tzw. ciałko żółte, które zanika, jeśli nie dojdzie do ciąży. Bywa jednak i tak, że pęcherzyk Graafa nie pęka, ale rośnie. W efekcie powstaje torbiel pęcherzykowa. Zdarza się również, że ciałko żółte nie zanika (mimo że nie doszło do zapłodnienia) i powstaje z niego torbiel. Oba typy torbieli czynnościowych zwykle nie wymagają leczenia i zanikają po kilku cyklach miesiączkowych. Czasem jednak ginekolog ordynuje terapię hormonalną. Niekiedy na skutek zaburzeń hormonalnych także niedojrzałe pęcherzyki Graafa zamieniają się w maleńkie torbielki. Jest to tzw. wielotorbielowatość, czyli zespół policystycznych jajników. Takie zmiany na ogół trzeba leczyć lekami hormonalnymi. Kuracja trwa wiele lat. Lekarz dobiera leki regulujące cykl miesiączkowy (najczęściej są to środki antykoncepcyjne). Sprawiają one, że w jajnikach nie tworzą się torbiele, a same jajniki zmniejszają objętość. Wędrująca śluzówka Jak szacują lekarze, co trzecia miesiączkująca kobieta miewa kłopoty z endometrium – błoną śluzową wyściełającą macicę od środka. Jeśli kobieta choruje na endometriozę, fragmenty śluzówki mają skłonność do odrywania się i wędrowania po organizmie. Często dostają się do jajników. Z tej tkanki mogą powstać tzw. torbiele endometroidalne (nazywane są czasem czekoladowymi, bo wypełnione są gęstą, ciemną krwią i przypominają kolorem czekoladę). Gdy taka torbiel pęknie i jej zawartość wyleje się do jamy brzusznej, może dojść do zapalenia otrzewnej. A z tym nie ma żartów, bo zapalenie otrzewnej może skończyć się tragicznie. By temu zapobiec, torbiele endometroidalne najczęściej usuwa się operacyjnie. Pamiątka po... płodzie Usuwa się też operacyjnie tzw. torbiele dermatoidalne (inaczej – skórzaste). Wiadomo, że zawierają one np. komórki tłuszczowe, włosy, tkankę kostną, a nawet... zęby, które pochodzą z nierozwiniętego płodu. Nie jest znana do końca przyczyna ich powstawania. Jedna z teorii mówi, że prawdopodobnie komórki macierzyste (czyli niezróżnicowane, z których może się rozwinąć dowolna komórka organizmu) kumulują się w jednym miejscu w jajniku i z jakiegoś powodu zaczynają się różnicować, a więc zmieniać w komórki tłuszczowe czy kostne. Badania to podstawa Aby w porę rozpocząć właściwe leczenie (hormonalne, przeciwzapalne albo operacyjne), trzeba najpierw torbiele w jajniku wykryć. Jest to możliwe, jeśli kobiety systematycznie poddają się USG przezpochwowemu. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, by co roku wykonywała je każda kobieta po 35. roku życia. Ponieważ leczenie hormonalne sprzyja powstawaniu niektórych rodzajów torbieli jajnika, każda kobieta niezależnie od wieku, której zalecono tę formę terapii, powinna co roku poddać się USG przezpochwowemu (pierwsze przed zastosowaniem antykoncepcji, by sprawdzić, czy jajniki są zupełnie zdrowe). Regularne wykonywanie tego badania pozwala również na sprawdzanie efektów terapii – jeśli np. przy torbielach czynnościowych stosuje się hormonoterapię, lekarz może skontrolować, na ile jest ona skuteczna. Uwaga na geny Ginekolodzy są zdania, że nie dziedziczymy skłonności do powstawania torbieli jajników. Z drugiej jednak strony wiadomo, że zaburzenia hormonalne sprzyjają rozwojowi niektórych typów torbieli. Jeśli u matki takie zaburzenia pojawiały się, córka też może mieć problemy z utrzymaniem równowagi hormonalnej w organizmie. A jeśli tak, to może mieć również wiekszą skłonność do powstawania torbieli jajników niż kobiety nieobarczone takim dziedzictwem. Jednak nie oznacza to także, że dolegliwości te muszą wystąpić. Ale kobiety obciążone genetycznie powinny trzymać rękę na pulsie i regularnie odwiedzać ginekologa. Obserwacja czy operacja? Jeśli lekarz zdecyduje, że wystarczy obserwować torbiele, nie ma powodów do niepokoju. Ale jeśli powie, że konieczna jest operacja, nie zwlekaj z decyzją, bo torbiele jajnika mogą być groźne. Formę torbieli mają także nowotwory jajników. Ponieważ – podobnie jak inne torbiele – zwykle nie dają żadnych dolegliwości, często wykrywane są zbyt późno. Zdarza się też, że torbiele się skręcają, pękają, powodując krwotok do otrzewnej, bywają przyczyną ropni jajnika, czasem uszkadzają tkankę jajnika (z tego powodu jajnik trzeba później usunąć). Kobieta, która raz miała torbiele jajnika i została wyleczona, ma tendencje do tworzenia się nowych cyst. W takim przypadku musi robić badania kontrolne. O tym, jak często, decyduje lekarz prowadzący (kontrolne wizyty nie rzadziej niż raz na rok!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam okres od 7 do 16 listopada brałam tą Dianę 35 potem przerwałam 5 dni wiem że źle zrobiłam ale potem wziełam ta Dianę 35 od 22 listopada aż do tej pory i mam zamiar dale brać dopóki lekarz mi niepowie że już niemuszę.Na początku miałam grubszy głos teraz już normalnie jedno co mi niepokoi że mi piersi rosną i niewiem czy będą rosły dopóki biorę Dianę 35 czy po prostu tylko do czasu.I czytałam tez że torbiele na początku niedają dolegliwości u mnie dały miałam ból w nadbrzuszu i tak dalej czytałam że jak są duże to mogą być objawy ból brzucha wzdęcia zaparcia i częste oddawanie moczu.Jak niebrałam Dianę35 to było dobrze a jak zaczełam brać to mam wzdęcia i często oddaję mocz i teraz myślę czy to jest od leku czy po prostu mam duże torbiele.W sierpniu miałam robione usg i powiedziała że jest coraz gorzej że mam małe torbieliki wyglądają jak małe koraliki i przepisała mi ta Dianę 35 teraz poszłam w tamten piatek do ginekologa mówiłam że mi dół boli to niezrobiła mi cytologi ani usg miałam plamienia wypływało mi czarne może jakieś skrzepy niewiem co to było.I się pytała czy mi swędzi ja powiedziałam że w środku i na zewnątrz przepisała mi globulki dopochwowe Nystatyna to jest na grzybicę a mi nierobiła cytologi żeby była stwierdzona grzybica.I teraz niewiem jak długo mam brać ta Dianę czy tak długo mam brać aż przyjdzie miesiączka czy jak.Napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
DO JOLCIA P Nigdy nie słyszałam, żeby była konieczność usunięcia "jajnika policystycznego", tak od razu bez żadnego wcześniejszego leczenia. Przecież jest wiele metod leczenia PCO. W czasie operacji lekarz widzi jajniki. Taki naprawdę typowy jajnik z PCO ma kolor perłowy, lśniący, a torbielki w nim - jeśli dobrze pamiętam - traktuje się prądem, tzn. usuwa się je przy pomocy prądu (wtedy znikają) - chyba nazywa się to koagulacja torbielek. Taki jajnik można też skauteryzować, czyli porobić w nim dziurki takim specjalnym urządzeniem , żeby zaczął lepiej pracować. Ale nie usuwać od razu cały jajnik. Obym się myliła, ale czy czasem zastosowana u Ciebie metoda "leczenia", polegająca na usunięciu całego jajnika, to nie "błąd medyczny", "błąd lekarski". Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia12786
ona86 my ci nie nie powiemy ile czasu masz brac ta diane ciagle sie powtarzasz i piszesz to samo... kazda z dziewczyn tu juz ci powiedziala zebys poszla do lekarza napisz sobie na kartce pytania jakie masz zebys nie zapomniala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
DO JOLCIA P W którym szpitalu miałaś robioną operację? Jeśli oczywiście chceszpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
Jedz te Dianę 35 przez 21 dni potem przerwij na 7 dni i w 29 dniu znowu zacznij jeść przez 21 dni. No ale wcześniej pójdziesz do lekarza to się dowiesz co dalej. Jak chodzi o piersi to urosną Ci trochę a w zasadzie to nabiorą trochę masy, potem to stanie w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona wkurzasz mnie juz!!!!!!weź kobieto si elecz..ale na głowe,bo zachowujesz sie jak dzicko,któe nie rozumie co sie do niej mówi!!!odpowiedzi juz dostałas a Ty nadal swoje i o jednym...co to są torbiele i na czym poklegaja to kazdy wie,wiec nei rozumiem po cholere wleiłas to co sobie kazdy moze znaleźć w necie....a to ze bierzesz diane 35 to juz rzygac sie chce!!!moim skromnym zdaniem,to my masz problemy ale z głową!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ty monikaaaaa i mnie ni denerwuj już dosc jestesm podenerwowana przez tą dianę 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jej do cholery jasnej nie bierz a nie gadaj wszemi wobec o tym od tygdnia albo i dłuzej i nie wklejaj non stop tej samej regułki o sobie,bo ją na pamięc już znam...nie wiesz gdzi eTwój lekarz przyjmuje,albo gdzie jest pogotowie? jedź do najblizszego lekarza i ci udzieli fachowej dopowiedzi a nie n aforum pytasz o to samo!odpowiedź juz dostałas nie raz a Ty nadal swoje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem że nie mam zaufania do lekarzy przepisują i nawet niewiedzą na co.Co z tego że mam na 16 grudnia jak mi pewnie nie zrobi usg ile ja moge sie meczyc a na pogotowiu nie pomoga bo juz byłam a pewnie poweisz ze niewierzysz to niewesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu lekarza nie znajdziesz a ktos moze cie tylko w błąd wprowadzic a ty uwierzysz....jak chcesz szukac pomocy przez interneto to prosze bardzo,ale idź juz na inne forum...jest tyle ginekologicznych ze napewno znajdziesz....ale tu juz daj spokój...kazdego denerwujesz..baaaaa i na innym to samo bedzie!!! nie masz zaufania do lekarzy to nie miej,ale i nie zawracaj głowy tym samym tutaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie niebędziesz wyganiać jak chcesz to sama idź i przestań to samo pisać bo chce się już rzygac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×