Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gabsonnik to 1 z 12 tematów;) na szczęscie sięju zprawie uporałam został tylko jeden:):):):):):) ale juz daje sobie spokoj z nim po norym roku oddam:) a ja pichce hmm napewno sernik i makowiec, chciałabym jeszcze toffi ciasto,ale sie okaze ile czasu zostanie;) a do tego salatke warzywną z pieczarek,chyba z sera(ale pomyslimy:P) pierogi z kapusta i grzybami,kapusta z grzybami, ryby,karp,śledź w oleju, śledź z warzywami, (co tam jeszcze hmmmm niech ja pomysle:D:D:) ) a grzybki zapiekane, i uszka z barszczem. no i kr5okiety,bigos i flaczki poza tym...chyba to wszystko... a i mysle nad sałatką z gyrosa,ale zobaczymy na ile fundusze pozwolą:) a WY??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany ale duzo!! ja dzis zabralam sie do piernikow (ciasto stygnie wlasnie) jutro mam zamiar ciasteczka jeszcze jakies. a potem to tylko sledzie w smietanie z octem (uwielbiam to ale mua byc koniecznie utarte mlecze (rybie siusioki)) kapuste z grzybkami i rolade z makiem i jakas rybke ale nie karpia. to chyba na tyle na razie nic wiecej nie przychodzi mi do glowy. w swieta zamierzam upichcic kaszke i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik a ile osób będziesz miała na Wigili? bo u nas 5,ale w pierwszy dzien świat zawozimy tego jedzonka babci mojej wiec jest sie z kim dzielić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Cześć dziewczynki.To co wkleiła Gabsonik poruszyło mnie do łez.Przypomniało mi sie jak 10 lat temu lekarze informowali mnie w ciąży co bedzie z moim dzieckiem.Ze nie będzie chodziło,może nie mówić,nie widzieć ,ze bedzie upośledzone umysłowo itd....Dziś mój kochany synek stawia samodzielne kroki(coraz więcej),wzrok ma dosłownie sokoli a średnią w szkole 4,95.Ale to wszystko zasługa Matki Boskiej,bo jak sie o tym dowiedziałam będąc w ciąży to wszystko zawierzyłam Maryji,codziennie gorąco sie modliłam o życie dla mojego synka.Dziś wiem że dzieci obarczone taka wadą są w wiekszości takie jak opisywali lekarze....Moje dziecko jest wymodlone....cud...A co do świąt to mam na razie choinkę,nową fryzurę i kilka pomysłów i tyle.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
witam!! zaczne tak,zawsze mialam regularny okres ,czasem było 2-3 dni róznicy,ale w sierpniu dowiedzialam sie ze mam chorobe hashimoto i biore na to eutyrox 50 ...a od wrzesnia zaczal sie kosmos...przy miesiaczce mialam taki ból ze strach pomyslec,ciągle bolalo i nawet kilka dni po a w polowie cyklu pojawily sie jakies rózowawe upławy i tak co miesiąc tylko ze ból sie nasila i własnie teraz mam okres i kituje z bólu ,nic przeciwbolowego nie dziala tylko leze i probuje spac...poczatkowo myslalam ze to przez ten eutyrox ,ale juz sama nie wiem bo boli coraz gorzej ....poprosze o jakąś mądrą rade!!!!błagam!!! wiem ze musze isc do gina ,nawet dzis dzwonilam ale teraz przed swietami nie ma szans a po drugie chyba poczekam do konca okresu...az sie boje pomyslec co bedzie w styczniu ...kosmiczny ból,rodzilam juz 2 razy ,ale tego naprawde nie da sie opisac ,nawet wczoraj to stac nie mogłam...HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hashimoto jest od nadmiaru estrogenu we krwi!! tak samo jak nasze torbiele. wiec zalecenia takie same. zero alkoholu kawy, czekolady, i innych rzeczy podnoszacych estrogen. znam przypadek gdzie dziewczyna miala grzybice ukladawa po ktorej wyleczeniu tarczyca odrasta. a leki sa juz prawie niepotrzebne. grzyb candida albicans wytwarza w procesie metabolizmu substancje przypominajaca skladem estrogen i dzialajaca jak estrogen co moze prowadzic miedzy innymi do torbieli lub hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
....juz sie pogubilam ....i co to wszystko znaczy.....ja nie pale i nie pije alkoholu bo nie lubie.no a słodycze jem...ale co ja mam teraz zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jedz rzeczy z estrogenem zwlaszcza kawy herbaty. zbadaj sobie kal na obecnosc grzyba candida albicans. objawy to alergie, chrząkanie, swedzenie skory, kichanie, bialy jezyk. dodatkowo jedz produkty bogate w progesteron. mozesz kupic krem progesteronowy do smarowania. ta dziewczyna z hashimoto pisze na tym topiku http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3896628&start=1710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
dzieki ....zaraz poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
no domyslilam sie....ze to ona....juz mam zamet w głowie od tego czytania...ty też stosujesz ten krem?tak wyczytalam ...a w dodatku do tych moich comiesiecznych objawow to powiem ci jeszcze ze mam non stop wrazliwe piersi...no czasem mam kilka dni przerwy ..ale to wszystko mnie juz wykancza ....chyba jutro pojade prywatnie do gina,bo juz sama nie wiem do kogo mam isc))pozdro dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje ten krem bo mam/mialam torbiel. i candide w jelitach. czuje sie bardzo dobrze grzyba prawie juz nie ma i to samo jest z torbiela. nie licz za bardzo na lekarzy sprobuj sie sama dowiedziec jak najwiecej. ale podstawa to estrogen/progesteron. estrogen zwieksza sie tez na skutek stresu. czyli zero stresu zero kawy itd. mozesz sobie zrobic u gina badania na estrogen/progesteron to bedziesz wiedziec na 100%. poza tym ta candida to bardzo wazna rzecz ale lekarze nie znaja takiej choroby wiec sama bedziesz musiala to zrobic w laboratorium. odnosnie kremu to w polsce jest niedostepny ale mozna kupic na allegro. 100g kosztuje ok 60-80 zlotych i starcza na 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
dzieki serdeczne,dzisiaj troche mniej mnie boli...ale nadal...wiem niestety jakich w polsce mamy dziadowskich lekarzy..nie wiem czemu tak jest ..tylko za kase pokazują troche zainteresowania...ok,spadam miłego dnia ci życze...mam nadzieje ze moj też bedzie dobry(bez bólu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. patrze, że przygotowania do świąt idą całą parą :) :) :) U mnie mąż właśnie choinkę ubiera (chyba mu nie wychodzi, bo co raz słyszę jakieś niecenzuralne słowo ;) ) Od 2 tyg. mam podwyższoną temp. (ok. 37,5 stop.) :( nie mam kataru, kaszlu, pobolewają mnie jajniki - czy to może być np.zapalenie jajek? Nigdy go nie miałam, więc nie znam objawów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomocy pomocy 3 miesiace temu usuneli mi jajnik i torbiel a teraz mam na 2 jajniku torbiel 5 na 5 cm co dalej miesiac temu nic niebyło ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariolka to na bank ciaza!!!!!!!!! mloda nie martw sie torbiela zniknie jak bedziesz na diecie odpowiedniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Gabsonik to samo pomyslalam,ze to napewno ciąza,ale nie można tak od razu zakładac,ale wszystko na to wskazuje kochana Mariolciu:) a kiedy powinnas okres dostac?? podwyzszona temp. występuje( utrzymuje sie) przy ciązy...zrób test kochana,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam diete scisło miesiac temu było ok wrociłam do pracy boje sie zeby to niepekło co wtedy bedzie kuje mie czasem a okres mam za pare dni czy torbiel moze sie wchłonac podczas okresu poradzcie raz jusz przeszłam koszmar boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co znaczy scisla dieta. napisz dokladnie co jesz i pijesz codziennie. i podaj ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda31 - torbiele endo tak szybko nie rosnął (o ile masz endo). Masz prawdopodobniej nie pęknięty pęcherzyk. Idź do lekarza. Za żadne skarby nie daj się operować mając jeden jajnik (z resztą nie operują co pół roku). Masz zaburzoną gospodarkę hormonalną po operacji. Ja miałam torbiel już w 26 dni po operacji. Wchłonęła się po orgamentrilu (pewnie też pęcherzyk). Głowa do góry :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia - dostanę pewnie we wtorek. Jeszcze za wcześnie na test. Zrobię może w poniedziałek. Nie chce się nastawiać zbyt optymistycznie. W każdym bądź razie kupiłam te tabletki anty (Yasmin)... nie nastawiam się na fasolkę :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariola masz rcje nie nastawiaj sie zbytnio,żeby sie znowu nie rozczarować,ale kto wie kto wie co tak sie knuje;)):) ja jestem dorbrej mysli:) kochana no to będziesz łykac te same anty co ja....:) ja dzisiaj wziela ostatnią z pierwszego opakowania i czas na okres..ehhh niewidzimi sie to na same świeta,ale cóż..życie:) bolimnie strasznie dzisiaj prawa noga,rwie niemiłosiernie,siedzieć nie moge,poblewała wczesniej,ale dzisiaj to jest masakra....zmiana pogody czy co??;/ jak tam kobietki sprzatanie i przygotowania przedświąteczne? ja dzisiaj odebrałam swoją pierwszą wypłate i jestem neizmiernie zadowolona:):):):):) heh:) wiem wiem mała rzecz a cieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia jestem z ciebie dumna;) hihi jezeli mozna tak to ujac:) a Mariola na pewno jestes w ciazy:) czego ci zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia masz jakieś skutki uboczne po Yasmin? Trochę się boje tych tabsów, bo jestem strasznie wrażliwa na hormony :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariola kazzda reaguje inaczej na homony i nie będzie cie straszyc czy mówić ze wszystko super,jak ja moge leżeć i kwiczeć po tych tabletkach a Ty mozesz super je znosić bądź odwrotnie... ja jakies tam skutki mam,ale nie wiem,czy to od tego,czy nie od tego,a to tylko podświadomośc moja...ogólem nie jest źle:) ale ich cena mnie załamuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Mariola najpierw upewnij sie czy nie jestes w ciazy zanim łykniesz te hormony... okres w koncu w czasie ciazy moze pojawic sie do 3 msc normalnie... wiec upewnij sie dobrze :) zycze ci zeby to byla mała fasoleczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
bo hormony w czasie ciazy moga przyniesc tylko negatywne skutki ....ale to pewnie wiesz ;) mam nadzieje,ze bedzie wszystko w porzadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×