Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość mak26
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU _$$$$$____$$$_____$$$____$$$$$ $$$$$$___$$$$$___$$$$$__$$$_$$$ $$__$$__$$$_$$__$$$_$$__$$$_$$$ ____$$__$$$_$$$_$$$_$$$_$$$_$$$ ___$$___$$$_$$$_$$$_$$$_$$$$$$$ __$$_$$_$$$_$$$_$$$_$$$__$$$$$ _$$$$$$_$$$_$$$_$$$_$$$___$$$ $$$$$$$__$$$$$___$$$$$___$$$ _________$$$$_____$$$$__$$$ * •۞•°*”˜ ˜”*°•۞•°*”˜ ˜”*°•۞•*.*´¨) ¸.•´¸.•*´¨) .•´,•*´¨)¸.•*¨) ¸.•´¸.•*´¨).•*´¨) (¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*´¨) ::::::°::::::::o::::°:::::o°:::O::°:::: ::::::::°::::°:::::::::o::°::::°:::::: ::::°:o::::::::°::::o::°:°:::o::°:::: ...~~~~~~~~/...~~~~~~~~/ ....~~~~~~~/.....~~~~~~~/ .....~~~~~~/.......~~~~~~/ ......~~~~~/.........~~~~~/ .......~~~~/...........~~~~/ ........~~~/.............~~~/ .........~~/...............~~/ ..........~/.................~/ ...........||..................|| ...........||..................|| ...........||..................|| ...........||..................|| ...........||..................|| ......./******........./******. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2009 !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja równiez wpdam z zyczeniami i toastem !!!! http://www.toast.1k.pl/?od=MAŁA OO 12 miesięcy zdrowia 53 tygodni szczęścia 8760 godzin wytrwałości 525600 minut pogody ducha i 31536000 sekund miłości♥ Szampańskiej zabawy, szalonych chwil, udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego 2009 Roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Oby 2009 był rokiem bez torbieli! ;) p.s. widziałam Bąbla na USG (ależ maciupki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
Szczesliwego nowego Roku!!!! a przede wszystkim MILOSCI MILOSCI I MILOSCI:) Mariola jak reagujesz na zapach gotowanego miesa?? (tak z ciekawosci) :) i jak sie czujesz? i jak wyglada ten babelek:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _damulka_
Cześć dziewczyny! Czy mogę na chwilę wrócić do mniej przyjemnego tematu - torbieli jajnika? 30.12. lekarka w trakcie wewnętrznego badania USG wykryła u mnie - jak to określiła - "torbieletkę". Przeraziło mnie to, a także sposób, w jaki o niej mówiła, tak jakby był to zwykły kaszel czy katar, a w końcu to poważna sprawa! Niepokoję się, bo zaleciła mi wrócić do tabletek antykoncepcyjnych, a ja je właśnie miesiąc temu rzuciłam. I nie wiem w końcu, czy to tabletki powodują torbiele, czy pojawiają się one właśnie przez rzucenie tabletek...? Proszę o fachową poradę. Pozdrawiam noworocznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej DMULKO. wszystko zalezy jakie masz torbiele, jaki rodzaj? czy lekarz ci powiedziął, nie raz może okreslic po usg, widzi jakie sa ścianki torbiela czym jeset wypełniony i wie jaki duzy. jedne robia sie gdy sie bierze tabletki, inne gdy zachodzisz w ciąże, jeszcze inne robia sie same bo masz do tego tendencje genetyczne prodysposycje. jesli masz małe torbiele do 4 cm i nie odczuwasz zadnych dolegliwości i lekarz zalecił ci leki to po lekach powinny one zginąc. powinnaś sie dopytac jakie masz torbiel i bys przeczytała w necie o tych konkretnych Ale dośc często lekarze nie wiedzą jakie masz torbiele i leczą je na oślep. Tak na prawdę na 100 % dowisz się jakie masz torbiele jeśli je wtyna i zbadają. Ja mam małe torbiele ale czuje sie bardzo żłe, ciągle boli mnie brzuch cierpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik, no Bąbel to plamka jeszcze ;) Zachowuje się ostatnio jak pies. Na około jest tyle intensywnych zapachów.... że ciągle wącham hehehe Śmierdzą mi tylko jedne z moich ulubionych perfum. No i intensywniej czuję zapachy, których wcześniej nie znosiłam (wyczuwam z kilometra) - czosnek np. :) We wtorek znowu do lekarza (chodzę co tydzień) Nie wiem dlaczego tak często muszę go odwiedzać...Czy to norma Mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariola jezeli wszystko będzie ok wizyty u gina będziesz miała co 3-4 tygodnie .. podczas kazdej z wizyt będziesz badana ginekologicznie , będziesz miec pomiar cisnienia tętniczego a takze kontrole przyrostu wagi , morfologia krwi oraz badanie moczu - będziesz wykonywać co miesiąc przez cały okres ciąży , Piszesz ze robiłas pierwsze usg .... Czy masz juz załozoną kartę ciązy ??? robiłas pierwsze podstawowe badania morfologia, mocz , badanie poziomu cukru we krwi na czczo , okreslenie grupy krwi i czynnika Rh, kontrola przeciwciał różyczki i toksoplazmozy ,WR(badanie w kierunku kiły ) i oraz HBS (w kierunku żółtaczki zakaźnej) .....z tego co pamiętam początek ciązy jest okropny zarówno pod względem samopoczucie :( jak i tych wszystkich badań .... a swoją drogą ciekawe czy cos się zmieniło w dzisiejszych czasach ja rodziłam prawie 10 lat temu :) Kasiorek jest na bieząco , więc ją trzeba przywołac i pytac :) Uwazaj na siebie :) pozdrawiam i Ciebie i fasolkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolciaaaaa
Czesc dziewczyny. Mam malutkie torbiele , ale na obydwu jajnikach. Odczuwam straszne bóle . Czekam na swoją lekarkę juz 2 tygodnie ( zrobila zobie wolne ) ,a ból jest caly czas... nie dostalam jeszcze leków . W ogole powiedzcie mi jakie dostane leki? Tabletki Anty? czy coś innego? słyszałam że to będą hormony które mi to wysuszą ... juz sama nie wiem , szczerze to sie boję. mam dopiero 18 lat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
tak naprawde zedne leki nie lecza torbieli. zacznij od diety. nie pij kawy jedz duzo owocow i warzyw i nie jedz sztucznego jedzenia i cukru. bol minie od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość life_l
Czesc dziewczyny, ostatnio gin odkryla u mnie cyste na jajniku (ma 30 mm) i chcialam sie dowiedziec czy mogę biegać?? Bo boję się że ona może pęknąć :(. A czy taka cysta to szybko powstaje, czy to kwestia paru m-cy? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
hej mala oo jestem jestem co chcecie mnie zapytac?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
dziewczyny zle sie czuje:( tak jak rok temu tylko bez bolu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torbiel prawdopodobnie jest niemoga sprawdzic dokladnie do mam miesiaczke wrocil nawet hormony niepomogly co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, chodzi o odwiedzanie ginekologa w ciąży. czy Ty też na początku chodziłaś tak często? Kiedy założono Ci kartę ciąży? Kiedy miałaś pierwsze badania? (morfologia, toskoplazmoza itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
marioooola sluchaj u mnie byo tak: po operacji chodzilam do lekarza co 2 tygodnie gdy zrobilam test poszlam znow do tego samego lekarza (panstwowka) powiedzial mi ze jestem w 7 tygodniu ale dziwne ze nie zalozyl mi karty ciazy juz powinien mi zalozyc gdy tylko sie dowiedzialam i powinien mnie skierowac na badania tymbardziej ze mowilam mu ze czuje sie okropnie slabo mi byo caly czas itd. za 2 tyg poszlam do prywatnego lekarza ktory prowadzil mi 1 ciaze i zalozyl karte i skierowal mnie na morfologie mialam robione badania wr,mocz,krew,to tyle z badan. i od 16 sierpnia mam wizyty co 4 tygodnie kochana nie rozumiem dlaczego ty chodzisz tak czesto jezeli chodzisz prywatnie to daj spokoj bo chce kase sciagac idz normalnie co 4 tyg rob badania i porownaj sobie z ostatnimi jezeli bedzie cos nie tak pojdziesz sobie szybciej rozumiesz?? w 1 ciazy robilam morfologie co miesiac teraz robie raz na 2 miesiace co miesiac tylko mocz jak masz jakies pytania kochana to pytaj ja jestem tu okiem codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
mariolaaa w ktorym tygodniu juz jestes??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) jak po sylwestrze?ja zyje,ledwo...przeziebienie mnei okropne dopadło w ciagu dosłownie kilku godzin!!:/ musze wziać wolne w pracy i wybrac sie do gina,bo ne jest najlepiej..po pierwsze bole brzucha jak byly tak sa,po drugie coraz czesciej pojawiaja sie bole żołądka,ale nei do wytrzymania(łącze to z tabletkami) i okrpny ból łydek...chodzic nie moge,obawiam sie,ze żylaki mnie atakują!!:(czyli nie toleruje dobrze tabletek(tak mi sie wydaje);( pozdrawiam gorąco:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Hej jest tu kto?Jak w Nowym Roku?Lepiej,gorzej?Ja jutro wyjeżdżam w nocy,cholera autem przez całą Polskę a drogi koszmarne....no i mróz zapowiadają:-(Mały mam nadzieje bedzie spał całą noc i droga mu zleci,ech....żeby to było lato.Trzymajcie za mna kciuki.Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pest_ka
czesc dziewczyny :) kiedys tu pisalam, mialam torbiel. bralam tabletki przez 2 miesiace (yasminelle) i torbiel zniknela. w sumie ostatnio boli mnie brzuch czesto, ale mam nadzieje, ze zadnych problemow juz nie bedzie. pozdrawiam Was serdecznie i na Nowy Rok zycze duzo ZDROWIA i szczescia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) ja rowniez mam torbiel, jet to torbiel krwiotoczny ma ponad 4 cm i mam go na prawym jajniku, bylam u ginekologa pierwszy raz i przepisala mi Duphaston, po okresie poszlam na wizyte kontrolna i torbiel dalej tam byla, znowu dostalam Duphaston i mam isc na badanie ca 125. boje sie ze nie zalecze tego tabletkami:( czy ktoras z was miala torbiel krwiotoczny?? prosze piszcie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skladam spoznione zyczenia nowowroczne:)prosze o wybaczenie ale nie bylo mnie w domku,wyjechalismy na sylwestra w gory i wlasnie wrocilam:)pozdrawiam wszystkie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SONIA 19 jesli Twoja torbiel napewno jest torbielą krwotoczną to nie masz powodu do zmartwienia , to nie jest powazna zmiana Torbiel krwotoczna jest pozstałościa po owulacji najpeirw tworzy sie ciałko krwotoczne a później ciałko żółte (pęcherzyk graffa) ... Tej torbieli się nie operuje , leczy się ją hormonalnie z bardzo dobrym efektem pozdrawiam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej byłam dziś na wizycie u lekarza. Wszystko u mnie jest ok :) Jajniki sa ok i nie mam sie co martwic ta endo :) Bynajmniej na razie A mam takie pytanie mam zdjecia z usg i na zdjeciu macicy jest normalnie jakby podluzne kolko z ogonkiem (wyglada jak plenmnik) co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×