Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

ONA ENDOMETRUM PRZYBIERA KSZTAŁT LINIJNY NAJCZĘSCIEJ U KOBIET W WIEKU OKOŁOMENOPAUZALNYM a takze u wszystkich kobiet przyjmujących antykoncepcję hormonalną !!!!! słowo \" linijne\" nic nie znaczy przynajmniej nic niepokojącego .... ojjjj jestes cięzki przypadek :( jakas mało niekumata z ciebie dziewczyna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj gdybyś miała 1 raz co ja i byś się o tych chorobach dowiedziała byś się denerwowała się denerwuję okresem przez tymi lekami było dobrze potem jak zaczełam brać było za długo potem lekarz ze szpitala kazał odstawić to odstawiłam na drugi dzien po wyjsciu ze szpitala dostałam tylko jakis dziwny ten okres wiecej plamienia niz krwawienia mysle czy to ma wspolnego z pco i endometrium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamisz i krwawisz poniewaz masz rozregulowany cykl ..... brałas Dianę odstawiłas potem znów brałas i znów odstawiłas ..... nie bierzesz jej tak jak nalezy więc jest jak jest ..... Dziewczyno znajdz sobie porządnego i przedewszystkim JEDNEGO ginekologa , dostosuj się do jego polecen a wszystko będzie z Tobą dobrze i napewno wyjdzie Ci to na zdrowie ..... pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona86 tu jest wiekszosc kobiet chorych!!!wiec nie pisz w taki sposb \"ze gdyby cos komus\"bo tu wlasnioe kazda dotknela choroba,operacje,dlugie leczenie itp.jezeli nie potrafisz tego uszanowac to zwyczajnie wynies sie z tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram to co napisała ela...ona nawet sobe nei zdajesz sprawy jakie tutaj dziewczyny mają /miały choroby PRZEDEWSZYSTKIM MAŁA OO a ty wyskakujesz z takim tekstem...zastanów sie 10 razy zanim coś napiszesz ok?? mi juz brak słow do ciebie wiec pozostaawiam reszte ez komentarza,bo nie ma sensu sie powtrzac caly czas. u mnie lepiej dzisiaj znacznie;) pozdrawiam stare forumowiczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pisałam że coś komuś.Mała OO słuchaj ja brałam Dianę 35 lekarz ze szpitala kazał mi odstawić to co ja mam zrobić bym brała niech cos by się stało lekarz by powiedział kazałam pani odstawic a co pani zrobiła brała.Dlatego ja się słuycham lekarzy a ze potem co innego wychodzi i organizm się buntuje to co mam zrobic.Chyba zniknąc z tego świata i niębędzie męczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz znalezc sobie JEDNEGO rozumiesz JEDNEGO dobrego gina i jego się słuchac ..... a napewno będzie ok !!! Gdy ma się kilku lekarzy , zazwyczaj jest tak ze kazdy mówi co innego i mozna wtedy normalnie zwariowac ...wiem z własnego doswiadczenia .... jesli podejrzewają PCO powinnas brac hormony ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaaa ja żadnym tekstem nie wychodze ja mam tez inne choroby i gorsze gdzie mi to zostanie do konca zycia i co mam zrobic albo zyc dalej albo skonczyc ze soba a jak jeszcze ludzie na mnie skacza to trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała OO włąsnie popieram to a mam stwierdzone PCO i niewiem dlaczego niedaja hormonów tylko czekają.Był dobry ginekolog ktory prawie mnie wyleczyl ale ten umarł.Teraz ide 16 tez do kobiety i powiem ze jest to i to pokaze wypis i niech cos z tym zrobi bo zmieniac co chwilę nie mam zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, ja tam się nie czepiam nikogo, ale jedno mogę powiedzieć \"Ona staraj się wyrażać nieco składniej\" - dokładnie przemyśl co chcesz napisać, a potem pisz. Ja czytając Twoje wypowiedzi widzę jeden wielki bełkot. Czytam czytam i mało rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak trzymaj :) jeden konkretny ginekolog jest Ci bardzo potrzebny i to wszystko ..a endometrium linijnym się nie zadręczaj , ono jest jaknajbardziej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, ja jutro chyba do lekarza idę. Wymusiłam wprost wizytę. Jestem 2 dni po owulacji, a już czuję zespół napięcia :( 2 tygodnie przed @ to chyba za wcześnie, no nie?) :( I dobra wiadomość - wczoraj się dowiedziałam, że moja daleka znajoma z endo 3 stopnia, po laparotomii, po leczeniu hormonami, jest na półmetku ciąży!!!!!!!! :) Jednak nadzieja jest :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Czesc dziewczynki ;) a wiec bylam dzisiaj na wizycie u lekarza swojego ( kontrola pooperacyjna PIERWSZA ) i wszystko jest w porzadku ;) jajniku funkcjonuja prawidlowo i zadnych zmian nie ma ;) a wynik badania histopatologicznego rowniez w porzadku ;) byla to trobiel prosta ;) jejku nawet nie wiecie jaka jestem szczesliwa... na nastepna kontrole ide w styczniu ;) narazie nie biore zadnych lekow,hormonow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
Ona 86 Piszesz że hormonów nie dostajesz a Diane 35 to jest niby co - to jest właśnie hormon i to jest leczenie PCO. Prawda jest taka że nie powinnaś zastanawiać się i kombinować tylko stosować się ściśle wg. wskazówek lekarza. Poza tym że masz podejrzenie o PCO i pewno masz to z tego co piszesz to bardziej histeryzujesz i panikujesz niż to wszystko warte. Ciągle piszesz o endometrium linijnym i nie rozumiesz tego że to jest coś w 100% prawidłowe. tak jak to, że lekarz by Ci napisał że masz nos na swoim miejscu czy palców u nogi masz 10. Pomyśl teraz co by było gdyby ktoś Ciebie pytał 100 razy czy 10 palców u nogi to dobrze czy źle. Mówiłabyś że dobrze, a na drugi dzień znowu by pytał czy 10 palców u nogi to dobrze czy źle? Zastanów się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
A na bóle po prostu kup środek przeciwbólowy np. ibuprofen. Dziwię się że nie jesz. Ja dawniej podczas okresu mdlałam z bólu i jakoś się tym nie przejmowałam że mnie boli bo to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibuprofen nie likwiduje bolu. poza tym jest silnie toksyczny i uszkadza zoladek. i bol nie jest normalnym objawem. ona86 jezeli masz jakies pytania i watpliwosci to idz do lekarza i mu powiedz o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endo na pecherzu moczowym http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.womenssurgerygroup.com/images/320x240/black_endometriosis.jpg&imgrefurl=http://www.gfmer.ch/selected_images_v2/detail_list.php%3Fcat1%3D18%26cat2%3D107%26cat3%3D761%26cat4%3D7%26stype%3Dn&usg=__84ZO11dNSnSIBaf160sMOC7OsPo=&h=240&w=320&sz=12&hl=en&start=22&sig2=JPGfN5PLCArEfQRJRRKAmg&um=1&tbnid=IRmwy7igkq263M:&tbnh=89&tbnw=118&ei=NSlCSbTbC5f40AXh5e32Bg&prev=/images%3Fq%3Dendometriosis%26start%3D20%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Den%26rls%3DGGLJ,GGLJ:2007-13,GGLJ:en%26sa%3DN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha 56 no właśnie.Ginekolog do którego chodziłam kazała żebym brała nawet drugie opakowanie a lekarz ginekolog położnik ze szpitala bo leżałam kazała odstawić mówiła że to jest bardzo silny lek i że niepotrzebnie się truję.Na wypisie pisze że odstawić Dianę 35 .Cały czas biorę Nospę fortę.Ja jestem alergikiem i asmatykiem i niemogę wszystkich leków brać.Dzisiaj znów ból prawego jajnika aż do dołu ż tak brzydko powiem aż pipa bolała krzyże i nerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arapaho23
Witajcie dziewczyny:) pozdrawiam ciepło:))czy któraś z Was przyjmowała castagnus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam problem.........
Pisze do Was,bo nie mam do kogo sie zwrocic i z kim o tym pogadac..... Wiem,powinnam z lekarzem ale to wcale nie jest taki proste.... Mam 23 lata,od zwasze nieregularne okresy,szukalam porady u kilku lekarzy,1,5 roku temu mialam robione badania hormonalne ale nie w jednym cyklu,co bylo bledem podobno:prolaktyna ok,testoeteron ok,andostendion ok,tsh ok,progesteron odrobine byl za niski. W koncu mialam usg i wyszlo,ze mam jajniki wielopecherzykowato zmienione. Odrazu zapytalam lekrza czy to nie pco ale on powiedzial,ze nie, po prostu takie mam jajniki i juz.Wypisal mi diane ale bralam 3 miesiace,potem mercilon. Biore go do dzis ,juz rok.lekarz powiedzial,ze tak z rok powinnam brac a potem odstawic i mi sie to ureguluje. Zaczal mnie bolec jajnik.....i tu jest problem,tzn nie wiem czy to jest jajnik...Czasem cmi mnie,czasem przy gwaltownym ruchu zakluje.Boje sie,ze mogla mi sie zrobic torbiel ale nie wiem czy to jest mozliwe aby przy tabletkach hormonalnych zrobila sie torbiel... pewnie powiecie mize powinnam isc do gina,oczywiscie tak zrobie ale mam z tym tez problem,bo nie mam gzie isc.Mam jedenego tego zaufanego ale on nie bardzo sie nadaje moim zdaniem,jest mily i ma dobra opinie ale pare razxy nacielam sie,ze raz mowi mi tak a raz inaczej,dziwne...Innego dobrego i polecongo nie mam i boje sie isc do jakiegos pierwszego lepszego. Pomozcie mi,dziekuje z gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj polece ci dobra strone zebys znalazła dobrego lekarza...www.znanylekarz.pl jest naprawde świetna wpisujesz np miasto z którego chcesz znaleźć lekarza:) jak jestes (lub mieszkasz w poblizu) z duzego miasta to znajdziesz kogos bez problemu i dane gdzie przyjmuje tez;) ja sie nie znam na \"tych\" sprawach dobrze,wiec sie nie wypowiadam,zeby głupot nie napisac;):) pozdrawiam cieplitko i zdrówka życze;) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam ci juz ze castagnus podnosi estrogen wiec nie jest absolutnie wskazany przy torbielach. stosuje sie go jezeli kobieta chce zajsc w ciaze ale nie wtedy gdy ma problemy z torbielami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolek...
jezeli ginekolog do którego chodzisz nie ma usg jak i innych sprzetów to jest to dupa a nie ginekolog i szkoda na takiego kasy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolek...
Moja znajoma poszła do lekarza ginekologa , ta jej nie dosc , ze badajac narobiła bółu to leczyla ja na torbiel na zapalenie przypadków i tkanki okolicznej , przepisane leki nie dały rezultatu , Wizyta u wczesniej wyszukanego prywatenego ginekologa i co sie okazuje ?? ze to nie zapalenie przydatków , tylko zrosty na jajnikach a pechezyk graffa który nie pekł pzrerodził sie w wilkosc prawie piłki do tenisa , wszystko sama widziala na usg , a lekarz był zdziwiony diagnoza poprzedniej lekarki - to tak w skrucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam problem....
wiem,lekarzy debili nie brakuje,niestety. Moj ma usg i wszystko,ma duzo pacjentek,jest sradzony ale zrazilam sie tym,ze pare razy powiedzial mi cos co zaprzxyczalo sobie ,dlatego szukam innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze dziewczynki :) Jestem już po wizycie u gina. Dostałam na 3 miesiące Jasminum (dla złagodzenia zespołu napięcia, i jeszcze dodatkowo podleczyć endo). Lekarz powiedział, że trzeba się najpierw zająć moją psychiką, a potem dopiero próbami zajścia w ciążę. Po tych tabsach mam 2 miesiące próbować, jeśli bez wyniku - to sprawdzi drożność. Powiedział, że za pół roku już wszystko będziemy wiedzieli. Na ugs widać było pęcherzyk (?) krwotoczny - powiedział chyba, że to dobrze wróży. Niby z jajkami wszystko ok, ale jajowody mogą być przytkane :( Wtedy to tylko in vitro :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×