Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

jak ja odbierałam wyniki histo.-patol., to nie dostałam ich "do ręki" od razu. Pielęgniarka kazała poczekać na lekarza, i dopiero on powiedział co jest w wynikach. Myślałam, że umrę ze strachu.... ale właśnie tak powinno się robić, a nie zostawiać pacjentkę z formułkami łacińskimi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
no a mi powiedzieli ze wizte mam za tydzien w pt to wtedy dopiero sie dowiem :| patologia.... jesli ktos wie co to oznacza to bardzo prosze o odp ;) mariola mam nadzieeje,ze to ta torbiel prosta.... :) wiesz czekania jest najgorsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko początek Twojego wyniku jest taki : Pęcherzykowa torbiel jajnika ....sprawdz proszę czy słowo luteinisationis jest poprawnie napisane ....nic mi ono nie mówi ,moze je trochę przekręciłas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemiałam badań hormonalnnych.A endometrium linijne to groźne i pco.mam trzon macicy tyłozgięty o wym. 40x30 jednorodny to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala mam takie pytanie..ile powinien trwamniej wiecej okres jak se bierze hormony?ja mam dzisiaj juz 6 dzien i niestety konca nie widac i ciemna ta krew strasznie;/ brzuch nie boli a krwawie. pozdrawiam goraco dziewczynki;* p.s serduco mi robi jakies niespodzianki niemiłe od kilku dni cos;/ pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dziewczyny Mam taki problem, jestem w tych sprawach zupełnie zielona, bo mój lekarz mnie nigdy nie uświadamiał, a tak wygląda sprawa: W wieku 18 lat pękła mi cysta i okazało się, że mam PCOS, 3 torbiele na jednym jajniku i 4 na drugim. Dostałam Diane 35 i wsio, zmieniłam na Harmonet, potem na Yasminelle. Brałam pigułki przez okres łączny 2,5 z jedna przerwą. Rzuciłam hormony, bo uwidocznuły się moje żyły na łydkach. Obecnie moje miesiączki znów są bardzo nieregularne, więc lekarz (inny) zlecił mi badnia FSH, LH i PRL oaz USG. To wyniki: LH 15,27 (norma 2,4-12,6) FSH 7,31 (norma 3,5-12,5) PRL 599,9 (norma 72-511) USG: podobno na każdym jajniku około 12 torbieli (!) Moje pytanie: Jak to się leczy? Wiem, że o tym dużo już tu pisano, ale nie wiem, czy mnie się to tyczy skoro ja nie staram się jeszcze o dziecko. Mój lekarz nie widzi sensu w leczeniu, skoro jeszcze nie chcę być w ciąży. Boję się, że stracę przez to kolejnych pare lat, a potem rozczaruje się, gdzy nie będę mogła zajść. Wizytę mam w przyszła środę. Bardzo proszę o jakieś rady!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jestem po wszystkim. Wczoraj wróciłam ze szpitala. Poszłam z prawym jajnikiem na którym rzekomo miałam torbiel czekoladową a okazało się że obydwa jajniki były z torbielami. Na lewym miałam torbiel skórzastą a na prawym torbiel prostą. teraz czekam na wyniki z biciem serca. wyszłam ze szpitala na 2 dobę po zabiegu. miałam laparoskopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to że nie wiem co to za torbiele i czekanie mnie wykończy. A z tych wyników badań na wypisie kompletnie nic nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemiałam badań hormonalnnych.A endometrium linijne to groźne i pco.mam trzon macicy tyłozgięty o wym. 40x30 jednorodny to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Mała dobrze napisalam to słowo...tak mam na tym wyniku... sama nie moge nigdzie znalezc co oznacza to slowo " luteinisationis " :( a pecherzykowa torbiel jajnika cos oznacza??? jakies szyfry medyczne pewnie hehe ;) tylko potem czlowiek zaczyna sobie wkrecac no ale coz w pt mam wizyte wiec pewnie wszystkiego sie dowiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemiałam badań hormonalnnych.A endometrium linijne to groźne i pco.mam trzon macicy tyłozgięty o wym. 40x30 jednorodny to dobrze ODPISZCIE NA TO PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam straszne bóle na dole aż ciągnie do nerek i nóg niemoge wytrzymac brałam nospę ale nic aż płaczę mam endometrium linijne i pco i myślę czy mam się przejmować czy jest groźne czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
ona 86 endometrium linijne to dobrze. pco to źle ponieważ boli brzuch i skutkiem tej choroby może być niepłodność. Ja Diane 35 bym jadła żeby skończyc te 21 tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
ona 86 na bóle brzucha spróbuj jeść np. Ibuprofen. Nospe skoro Ci nie pomaga zostaw. Ibuprofen jedz co 4 godziny tabletkę i zobaczysz co będzie. Z tego co piszesz nie wynika żebyś miała coś takiego żeby się tak przejmować. Musisz sie leczyć bo PCO tego wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
olus7 torbiel czekoladowa jest efektem endometriozy - pewno będziesz się leczyć na to a skórzasta to w większości to nic groźnego. Czyli tak naprawdę nie masz się co zamartwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha 56 a te wymiary co podałam to jest dobrze.Teraz cały casz mam silne bóle i teraz coś mi poleciało coś brązowego z białymi drobinkami.Niewiem co to jest.Czy by te pechęrzyki pękły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
kasienka według mnie masz torbiel która powstała na wskutek zaburzenia jednej z faz cyklu i wcale to nie wygląda na coś groźnego. in statu oznacza w trakcie powstawania a luteinisationis to coś od luteinizacji a luteina to progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
na pewno nie pękły Ci pęcherzyki. Zjedz tabletki p/bólowe i nie panikuj. tyłozgiecie to nic ma to 40% kobiet. wymiarami sie nie przejmuj bo to nieistotne, pisze się to dla zasady. To tak jakby podawać wzrost lub wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
kasienika a pęcherzykowa torbiel może np. oznaczać ze masz PCO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha 56 a te wymiary co podałam to jest dobrze.Teraz cały casz mam silne bóle i teraz coś mi poleciało coś brązowego z białymi drobinkami.Niewiem co to jest.Czy by te pechęrzyki pękły. A ibuprofen co to jest za lek czy można dostać bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
lek przeciw bólowy i kupisz nawet w sklepie. Urinal to lek działający p/zapalnie na drogi moczowe i pęcherz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola lala
ja mialam torbiel jajnika, wzialam 5 zastrzykow kaprogest i sie wchłonąl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha 56 a te wymiary co podałam to jest dobrze.Teraz cały casz mam silne bóle i teraz coś mi poleciało coś brązowego z białymi drobinkami.Niewiem co to jest.Czy by te pechęrzyki pękły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
DO: SPACER W CHMURACH W różnych art. madycznych jest napisane, że u chorych z PCO stwierdza się , m.in. następujące nieprawidłowości: wysokie podstawowe stężenie LH, lub wysoki stosunek stężeń LH i FSH (>2,5:1). Mówiąc prościej, można mieć prawidłowe wyniki, patrząc pojedynczo na badanie FSH i LH, ale jeśli porównasz wynik FSH z LH, okaże się, że ich wzajemny stosunek sugeruje PCO. Ja po zrobieniu badań myślałam, że wszystko jest w porządku, bo przecież FSH było w normie, LH również. Dopiero lekarz mnie uświadomił, że LH jest dwa razy wyższe w porównaniu z FSH i to jest nieprawidłowe (czyli wystąpił ten drugi wariant: wysoki stosunek stężeń LH i FSH >2,5:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
DO: SPACER W CHMURACH Z tego, co podałaś, też masz nieprawidłowy stosunek LH do FSH, tzn. LH jest przeszło dwa razy wyższe niż FSH (jeśli dobrze pamiętam, prawidłowo ten wzajemny stosunek powiniem wyglądać odwrotnie: FSH powinno być dwa razy wyższe niż LH). Nie wiem, czy faktycznie ma to znaczenie, ale badania te (łącznie z prolaktyną) miałam zawsze wykonywać między 8 a 10 dniem cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: OLUS 7 Jak to nie wiesz, jakie to torbiele, przecież sama piszesz, że jedna to torbiel skórzasta, a druga to torbiel prosta. To po co się martwisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
DO: JUDYTA Judytko, napisz podanie o skserowanie dokumentacji medycznej z pobytu w Szpitalu. W takiej dokumentacji jest protokół operacyjny, z którego wynika, co było robione w czasie operacji, jakie decyzje podjęto i dlaczego. Nie wiem, czy dobrze rozumiem, to co mówili lekarze, ale podczas laparoskopii mimo wszystko wnętrze jajnika nie jest bardzo oświetlone i trochę grzebią tak w ciemności. Twoja torbiel była maleńka, może była gdzieś nisko (masz przecież obraz USG, to możesz sprawdzić) i może po prostu nie mógł jej znaleźć. A tak swoją drogą , czy jest jakiekolwiek uzasadnienie, by wycinać część jajnika, skoro to była torbiel prosta? Przecież taką torbiel traktuje się prądem (tzw. koagulacja) wskutek czego znika, a jajnik powinien zostać cały. Chyba, że coś źle zrozumiałam, ale pisałaś, że wycięto część jajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: Judyta A u ciebie to nawet nie była torbiel prosta, tylko pęcherzyki jajnikowe. Przecież takie pęcherzyki powinny być zawsze, jak tworzy sie jajeczko. Jeśli dobrze pamiętam, to przed owulacją powstaje ileś pęcherzyków, w odpowiedniej fazie cyklu jeden z nich staje się wiodący i w nim tworzy się jajeczko. To chyba o te pęcherzyki chodzi, które znaleziono w wyciętym jajniku. Mam nadzieję, że nie wprowadzam Cię w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
DO: SPACER W CHMURACH Wejdź na stronę 6, tam Gocha 56 wkopiowała coś na temat PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×