Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

ona86 mam prywatne pytanie jak nie chcesz to nie odpowiadaj. czy ciebie przypadkiem nie zostawil jakis czas temu chlopak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik - można udrożnić, ale nie zawsze. Jajowody można przepchać w czasie sprawdzania ich drożności. Silnych zrostów kontrast nie przerwie :( :( Dieta - niet! Nie jadam mięsa, jak zawsze. Czasami rybki tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arapaho23
gabsonik..:)dziękuje za odpowiedz.. muszę chyba zmienic lekarza;)z tego co piszesz ciąza a torbiele..no i leki przepisane przez gina..jedno nie współgra z drugim... fakt faktem zalezy mi na dziecku,ale jeszcze bardziej na zdrowiu;)mam juz jednego urwisa;)) ciężko czasami w tym wszystkim sie połapac i znależc najlepsze rozwiązanie...jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
gabsonik każdy lek jest toksyczny a ibuprofen likwiduje ból bo jest środkiem p/bólowym więc to chyba oczywiste. Nie życzę nikomu bolesnych okresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariolaa z tego wychodzi ze jakby po 6 grudnia mialam plamienie 7 słabe 8 i 9 normalne 10 grudnia plamienie 11 i dzisiaj tez leci brązowe cały czas mam uderzenie gorąca niewiem czy to astma czy to sprawy kobiece 16 grudnia mam do ginekologa zobacze co tam wykaze myślę że będzie dobrze mam tylko endometrium linijne i pco dużo osób mówi żebym się nie przejmowała endometrium linijne bo to jest dobrze tylko trzeba leczyć pco.O pco wiem że trzeba leczyć a wzłaszcza hormonami a Diana 35 była hormonem.Do ginekologa do któego chodziłam kazała jeszcze brać jedno opakowanie a lekarka ginekolog ze szpitala kazała odstawic na wypisie pisze to samo.Pojde do innego myślę że z tego mnie wyleczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarbeczek12
hej dziewczyny.mam pytanie do osób które znaja moja historie juz.chodzi mi o wyciety jajnik. kurcze od pewnego czasu mam takie same bóle brzucha jak przy tamtym torbielu.wiem ze mam 2centymetrowego naprawym jajniku i bardzo sie o niego boje.byłam na USG lekarz powiedział ze nic nie ma tutaj poszłam do gina bo nie uwierzyłam (skoro miałam2cm torbiela a tu nagle nic nie widzi) on mowi ze tutaj raczej nic nie czuje.kurcze on nie czuje nic ale ja odczuwam bole a tak tydzien przed @i w czasie to jest masakra ja nie mgoe usiedziec tak mnie boli.prosze was doradzcie mi co jeszcze moge zrobic zeby albo usmierzyc bol albo sie dowiedziec co to moze tak bolec? a tak w ogole to ciesze sie ze niektóre z nas spodziewaja sie uprawgnionej dzidzi:) mam nadzieje ze wszystko bedzie ok z wami i dzidziami:)pozdrawiam was:* i trzymam kciuki za wszystkie:*:*:*buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbeczek - po operacjach wszystko w organizmie \"staje na głowie\". Ja przed każdą wizytą u gina mam wrażenie, że znowu coś mi urosło. Nawet teraz czuje, że boli tak jak z torbielami, a jestem pewna na bank, iż ich nie mam. Przedwczoraj byłam u lekarza. Torbiele czasami pękają (przy endo - ja miałam takie) Czuje się parominutowy ostry ból brzucha. Ale to ja tak miałam. Moze u Ciebie pękła niezauważalnie. A moze poprostu się wchłonęła (?) o ile to była zwykła torbiel. Różne cuda się zdarzają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, mogą Cię boleć zrosty pooperacyjne. Mi jajniki bolą cały czas. Mój lekarz kazał brać Ibuprom lub coś innego z Ibuprofenów (działają przeciwbólowo, ale i przeciwzapalnie). Nie pij kawy, bo ta zwiększa ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:):):) co slychac??przygotowania swateeczne juz u was są? ja od wczoraj wzielam sie za generwalne porzadki i codziennie po trochu bede cos sprzatac;) a teraz chcialabym sie cos spytac odnosnie tabletek anty (pewnie sie przekonam sama,ale jakos nie daje mi to spokoju) jak to jest...heh uwaga moze byc dośc głupie pytanie:D:D::) chodzi mi o to,ze jak juz wiem tabletki sie bierze 21 dni pierwszego dnia cyklu... po 21 dniach robi sie przerwe i w tej przerwie wystepuje krwawienie...no i własnie o to mi chodzi, np na ulotce w moich tabletkach pisze,ze po odstawieniu 3-4 dnia wystepuje krwawienie,to co? caly moj cykl bedzie trwał tylko 24-25 dni??nie za krótko? i tak co miesiąc? przyzwyczajona bbylam,ze dostawalam okres co 29-33dni a teraz taka zmiana hehe;):):):):) poza tym widze juz różnice w organizmie (plusy i minusy) plusy :włosy mi się tak nie przetłuszczają jak dotychczas,są ładniejsze, trądzik robi się mniejszy, mniej boli brzuch(ale jeszcze nieraz kuje i to dość mocno) i....piersi zrobiły sie pełniejsze:)(ale troszke pobolewają) minnusy: plamiłam do przedwczoraj(dwa dni przerwy i oby juz przeszły te plamienia),serducho jeszcze ćmi,chyba bardziej płaczliwa jestem i rozkojarzona(ale nie wiem czy to od tego),i czuje jakisdziwny ból w łydkach na razy,ale nie panikuje:):):):):)i tez na razy potworny ból głowy pewnie jakies plus i minusy dojdą,ale nie jest źle na chwile obecną:) pozdrawiam goraco milej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik2603
Witam! Jestem na tym forum pierwszy raz ja miałam jakieś 5 lat temu usunięta cystę na jajniku ale jeszcze nie byłam u ginekologa i trochę się boje. Czy wizyta jest konieczna po takim zabiegu? Pozdrawiam anik2603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaaaaaaa
anik dziwie ci sie bo powinnas to kontrolowac conajmniej raz na pol roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh Gabsonik, trzeba się kontrolować... Gdybym ja chodziła na kontrolę regularnie, już dawano wiedziała bym, że mam endo... a tak pozwoliłam chorobie pustoszyć mój organizm. :( Już dawno starała bym się o dzidzię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Gabsonik a ja uwazam ze jezeli cierpialo sie na jakies chorzenia typu torbiele itp i byl wykonywany zabieg to kontrole sa jak najbardziej wskazane tak co pol roku zeby kontrolowac. Mnie np torbiel bardzo bolała tak ze nie moglam prawidlowo funkcjonowac a inna moze nie miec zadnych objajow i stad lepiej kontrolowac. Ale moze to moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
*schorzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik2603
Dziękuje za odpowiedz kasienikaaaaaa i skorzystam z twojej rady i pójdę do lekarza przynajmniej wiem co inni na ten temat sadza :) pozdrawiam i dam znać po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja tez wychodze z założenia,ze trzeba sie kontrolować nawet j=ak nic nie boli i niedoskwiera,bo mozna byc chorym a nie miec zadnyc objawów i potem moz ebyc juz za późno...a tak mozna niektórych rzeczy u niknąć! zdrowie to chyb anajcenniejsza rzecz jaką poosiadamy!!!:) to takie moje zdanie jest:) milego tygodnie dziewczyny zycze;) nie wiem jak u was,ale u mnie fatalna pogoda az sie na dwór nie chce wychodzic,a myc okien na swieta juz tym bardziej..brrrrrr buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariolaa z tego wychodzi ze jakby po 6 grudnia mialam plamienie 7 słabe 8 i 9 normalne 10 grudnia plamienie 11 i dzisiaj tez leci brązowe cały czas mam uderzenie gorąca niewiem czy to astma czy to sprawy kobiece 16 grudnia mam do ginekologa zobacze co tam wykaze myślę że będzie dobrze mam tylko endometrium linijne i pco dużo osób mówi żebym się nie przejmowała endometrium linijne bo to jest dobrze tylko trzeba leczyć pco.O pco wiem że trzeba leczyć a wzłaszcza hormonami a Diana 35 była hormonem.Do ginekologa do któego chodziłam kazała jeszcze brać jedno opakowanie a lekarka ginekolog ze szpitala kazała odstawic na wypisie pisze to samo.Pojde do innego myślę że z tego mnie wyleczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nu
W czerwcu miałam usuniete prawe przydatki z powodu dużej torbieli oraz zapalenia macicy.Co dwa miesiace jestem u lekarza na wizycie /łacznie z USG/i tydzień temu wykryto u mnie torbiel wielokomorową w wielkości 55mm. Biorę antybiotyk, Luteine 2x2. I teraz mam do Was pytanie:jakie są szanse aby torbiel sama sie wchłoneła i czy faktycznie będzie potrzebna operacja? A - i jeszcze jedno , jakie leki bralyście i ile to trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli Twoja torbiel jest endometrialna lub skórzasta to nie ma najmniejszych szans na wchłonięcie się jej ...... wszystko zalezy od tego jaki masz rodzaj torbieli ,jest ich wiele jedne reagują na leczenie hormonalne a inne nie .... poczytaj topik od początku (nie ma tego duzo ) a takie pytanie jak Twoje juz było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Mala nie mow ze nie ma szans. szansa jest zawsze:). nu musisz zrezygnowac z kawy herbaty, alkoholu i oczyscic organizm wtedy sie wchlonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torbiel powstaje na skutek naglej i niespodziewane rozlaki z bliska osoba. prawy jajnik - chlopak/maz, lewy- matka/dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik2603
hej ja jak miałam 14 lat miałam usuniętą torbiel i w tym wieku nie miałam chłopaka ani nie rozstałam się z nikim:)to troszkę dziwne założenie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×